Козачий острів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Козачий острів
Розташування: Україна,
Кіровоградська область,
Кропивницький
Площа: 3,2826 га
Заснований: 2018

Козачий острів — парк пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення. Об'єкт розташований на території Кропивницького району Кіровоградської області, місто Кропивницький.

Площа — 3,2826 га, статус отриманий у 2018 році.

Парк «Козачий острів» знаходиться в районі проспекта Винниченка. Територія парку відмежована обвідним каналом та руслом р. Інгул та являє собою штучне паркове насадження. На території парку знаходиться невеликий спортивний майданчик, що використовується місцевими мешканцями для заннять фізичною культурою. Також парк є місцем прогулянок та відпочинку містян, тут відбуваються масові культурні та просвітницькі заходи. У парку «Козачий острів» проводяться екскурсії навчальних закладів міста, а також практики студентів природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка, що надає йому важливого пізнавального та наукового значення. Парк є цінним зразком паркового будівництва минулого століття, місцем існування низки видів рослин і тварин

Джерела[ред. | ред. код]

  • Рішення Кіровоградської обласної ради від 08.06.2018 №497 «Про оголошення території природно-заповідного фонду місцевого значення».