Козловський Ігор Анатолійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Козловський Ігор Анатолійович
Козловський І. А. і Патріарх УГКЦ Блаженнійший Святослав Шевчук
Козловський І. А. і Патріарх УГКЦ Блаженнійший Святослав Шевчук
Народився 16 лютого 1954(1954-02-16) (65 років)
Донецьк
Громадянство Україна Україна
Alma mater Донецький університет
Сфера інтересів релігієзнавство
Науковий ступінь Кандидат історичних наук

І́гор Анато́лійович Козло́вський (16 лютого 1954, Донецьк) — український вчений та громадський діяч, відомий в Україні та світі фахівець з релігійних, духовних і психофізичних систем. Кандидат історичних наук. Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент Донецької обласної громадської організації «Центр Діскавері», керівник Міжнародного центру християнсько-мусульманського діалогу і співпраці. Член Донецького відділення НТШ. Президент Школи Аюрведи-Йоги-Тантри «Центру Діскавері».

Понад 25 років пропрацював у Донецькій обласній державній адміністрації на посаді головного фахівця у справах релігії, викладав у ВНЗ Донецька.

Викладав релігієзнавчі дисципліни на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету. Ув'язнений бойовиками терористичного угрупування ДНР, тривалий час не вносився ними ж в списки на обмін, оскільки бойовики його вважали громадянином самопроголошеної «ДНР».[1][2] Звільнений з полону у грудні 2017 р. за обміном[3][4]

Зустріч у Римі з Павлом ІІ. У складі делегації — Козловський І. А. 2004 р.

Біографія[ред. | ред. код]

З 1972 по 1974 роки проходив дійсну службу у Прикордонних військах у Закавказькому прикордонному окрузі на кордоні з Іраном.

У 1980 році закінчив історичний факультет Донецького державного університету i отримав диплом історика з відзнакою.

У 1980—1984 рр. навчався в аспірантурі Інституту історії України.

З 1980 по 2001 роки працював на різних посадах у Донецькому обласному виконкомі, а потім у Донецькій обласній державній адміністрації на посаді провідного фахівця у справах релігії, в останні роки — як начальник обласного відділу у справах релігій.

З 2001 року — керівник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків Донецького державного інституту штучного інтелекту (ДонДІШІ), доцент кафедри релігієзнавства ДонДІШІ. 3 2011 року працює на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету.

Наприкінці 1980-х років підтримав ідею руху за відродження козацтва та козацьких ідей. У 1991 році взяв участь у заснуванні і діяльності однієї з перших козацьких організацій в Україні — Кальміуської паланки Українського козацтва Донецької області, в якій з 1991 до 1997 року беззмінно обіймав посаду паланкового судді та періодами — наказного отамана Кальміуської паланки. Був обраний в Раду старійшин як спадкоємець козацьких традицій і довічний старійшина. I. Козловський походить зі старовинного козацького роду, історія якого сягає XVI—XVII століть. Його пращури брали активну участь у вирішенні історичної долі України.

У 1997—2001 роки — обирався на посаду заступника Головного отамана Кальміуської паланки Українського козацтва з питань релігії та духовності зі званням козацького полковника.

У 2001 році брав активну участь в об'єднавчому козацькому процесі, який завершився створенням Спілки козацтва Донеччини. I. Козловський був її першим отаманом.

Саме Спілка козацтва Донеччини на чолі з полковником I. Козловським і стала у 2002 році головним ядром створення нової прогресивної козацької організації України — Українського Реєстрового Козацтва на чолі з Гетьманом А.I. Шевченком.

У грудні 2006 року обраний заступником Гетьмана УРК з питань релігій та йому було надано чергове звання — генерал-полковник. Зараз І.Козловський є заступником Гетьмана УРК з особового складу, питань релігій та міжнародних зв'язків.

У 2012 р. захистив кандидатську дисертацію в галузі релігієзнавства.

У січні 2016 року в його квартиру у Донецьку увірвались представники терористичної організації ДНР. Вони вилучили техніку та документи на житло, а також викрали цінну колекцію антикваріату.

Козловський І. А. і головний рабин України Азріель Хайкін.

3 травня 2017 року так званий "військовий трибунал «ДНР» засудив Ігоря Козловського до двох років і восьми місяців позбавлення волі за контакти з низкою заборонених в «ДНР» організацій, зокрема, членами партії «Свобода» в 2014 році[5]. За інформацією родичів після оголошення «вироку» утримувався у Микитівській виправній колонії № 87 у Горлівці, куди був переведений з донецького СІЗО[6].

Звільнений з полону 27 грудня 2017 р. за обміном.[7]

Творчий доробок[ред. | ред. код]

Ігор Козловський — автор понад 50 наукових книг, понад 200 статей у словниках, енциклопедіях, періодичних виданнях.

Книги з релігієзнавства: «Історія релігій», «Вибрані лекції з теорії та практиці релігійного містицизму. (Буддизм. Християнство) Т.1», «Вибрані лекції з теорії та практики релігійного містицизму. (Суфізм) Т.2», «Ассирійська Церква Сходу», «Єзідизм», «Коптська православна церква Олександрії», «Церква Христа в США і в Україні: історія та сучасність», " … Ось я, пошли мене «(Ісая 6 : 8): збірник виступів в християнських церквах» Тт.1 і 2. Книги з йоги, аюрведи і тантри: «Йога — Шлях до себе», «Гуни як якості світобудови», «Чакри і їх місце в архітектоніці людини», «Прана — енергія життя», «Таттва шуддхі садхана», «Бінду вісарга садхана», "Прана, Теджас і Оджас — «тріумвірат „життєвих енергій“», «Тратак садхана», «Йога лотосових Стоп», «Йога Божественного Лона» «Введення в янтра-йогу», «Основи лайя-йоги», «Древо йоги», «Нада-йога і священний звук ОМ», «Свастха-йога», «Кундаліні йога-: введення в теорію і практику», « Свара-йога і нети-садхана», «Тантра-йога: Садхани для жінок і чоловіків», «Буддхи-йога: ментальний і емоційний баланс», «Садхани детоксикації та тоніфікаціі в свастха-йозі», «Асани і Крійі в свастха- йозі», «Сурья Тантра і Сурья видужання: стародавні Садхани реалізації сонячної енергії», «Таємниці цілющої сили мантра-йоги», «Містичні любовні Садхани в традиціях каула-тантри і ваджраяни», а також з інших систем. Козловський І.А є також автором двох поетичних збірок: «Хто Ти…» і «Лабіринт моїх снів… (Книга зоряних ворожінь)».

Окремі видання[ред. | ред. код]

 • Козловский И. А. Избранные лекции по теории и практике религиозного мистицизма. Т.1. Доп. изд. — Донецк: Норд-Пресс, 2009. — 322 с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Избранные лекции по теории и практике религиозного мистицизма. Т. 2. Суфизм. — Донецк: Норд-Пресс, 2010. — 572 с., тверд. перепл.
 • Козловський І. А. Ассирійська Церква Сходу. Бібліотека «Релігії світу». Т. 1 — Донецьк: Норд-Пресс, ДОГО «Центр Діскавері», 2009. — 124 с., кольор. іл.
 • Козловський І. А. Єзидизм. Бібліотека «Релігії світу». Т. 2 — Донецьк: Норд-Пресс, ДОГО «Центр Діскавері», 2009. — 86 с.
 • Козловський І. А. Коптська православна церква Олександрії. Бібліотека «Релігії світу». Т. 3. — Донецьк: Норд-Прес, ДОГО «Центр Діскавері», 2009. — 107 с., кольор. іл.
 • Козловский И. А. Церковь Христа в США и в Украине: история и современность. Библиотека «Религии мира». Т. 4. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2010. — 600 с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А., Андросова В. В., Андросова В. И., Скубко Е. В. Йога — Путь к себе. — Д.: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2009. — 130 с., ил. Изд-е 2-е, доп.
 • Козловский И. А. Чакры и их место в архитектонике человека. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2007. — 162 с.
 • Козловский И. А. Прана — энергия жизни. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2008. — 182 с.
 • Козловский И. А. Таттва шуддхи садхана. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2008. — 186 с.
 • Козловский И. А. Бинду висарга садхана. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2008. — 180 с.
 • Козловский И. А. Прана, Теджас и Оджас — «триумвират» жизненных энергий. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2008. — 200 с.
 • Козловский И. А. Тратака садхана (тантрические тайны тратака садханы). — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2009. — 200 с.
 • Козловский И. А. Йога Лотосовых Стоп. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2009. — 166 с.
 • Козловский И. А. Йога Божественного Лона. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2009. — 184 с.
 • Козловский И. А. Введение в янтра-йогу. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2009. с.
 • Козловский И. А. Основы лайя-йоги. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2009. — 212 с.
 • Козловский И. А. Древо йоги. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2010. — 264 с., цв. илл., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Свастха йога. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2010. — 362 с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Кундалини йога: введение в теорию и практику. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2010. — 392с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Свара-йога и нети-садхана. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2010. — 228 с., илл., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Тантра-йога: садханы для женщин и мужчин. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2011. — 460 с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Буддхи-йога: ментальный и эмоциональный баланс. — Донецк: Государственное издательство «Донбасс», «Центр Дискавери», 2011. — 217 с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Садханы детоксикации и тонификации в свастха-йоге. — Донецк: ДООО «Центр Дискавери»; «Донбасс», 2011. — 420 с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. , Иванченко В. И. Асаны и крийи в свастха-йоге. — Донецк: Норд-Пресс, ДООО «Центр Дискавери», 2011. — 392 с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Сурья Тантра и Сурья Виджняна: древние садханы реализации солнечной энергии. — Донецк: Государственное издательство «Донбасс», ДООО «Центр Дискавери», 2012. — 200 с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Тайны целительной силы мантра-йоги. — Донецк: ДООО «Центр Дискавери»; «Світ книги», 2012. — 212 с., тверд. перепл.
 • Козловский И. А. Мистические любовные садханы в традициях каула-тантры и ваджраяны. — Донецк: ДООО «Центр Дискавери»; Государственное издательство «Донбасс», 2012. — 226 с., тверд. перепл.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

12 червня 2018 записав відеозвернення на підтримку ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова[8].

Член Українського ПЕН.

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

І. А. Козловський нагороджений :

 • орденом Св. Володимира Української православної церкви Київського Патріархату,
 • Бронзовим козацьким хрестом,
 • Срібним козацьким хрестом і Золотим козацьким хрестом Українського Реєстрового Козацтва,
 • медаллю Австрійського товариства Альберта Швейцера,
 • медаллю українсько-японської дружби «Співдружність України та Японії»,
 • Лицарським орденом (орденським знаком) Королівського братства Св. Феотонія (Португалія),
 • медаллю Естонського козацького товариства,
 • медаллю «20 років незалежності Україна»,
 • почесним знаком Академії будо (бойових мистецтв), Ніппон Сейбукан (Японія),
 • ювілейною медаллю «10 років Українського Реєстрового козацтва»,
 • медаллю Благодійного фонду «Український морський хрест», «Українсько-японської дружби і співробітництва» та іншими нагородами.

Козловський І. А. є дійсним членом Королівського коледжу дворянства (Португалія) і має орденський знак цієї організації, а також є почесним громадянином штату Оклахома (США).

За свою миротворчу діяльність нагороджений медаллю Австрійського товариства Альберта Швейцера.

Досягнення[ред. | ред. код]

Має ІІІ дан з карате-до Академії будо Ніппон Сейбукан (Японія). Президент Школи ножового бою України.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

 • Хроніка Донецького відділення Наукового Товариства ім. Шевченка / Упорядник і редактор В. С. Білецький. — Донецьк: НТШ, 2012. — Число 2. — 192 с.