Колонія Вірджинія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Колонія Вірджинія
ПрапорГерб
Red Ensign of Great Britain (1707-1800).svgVirginiaColonyArmsRetouch.png
Дата створення / заснування 1607
Названо на честь Єлизавета I
Континент Північна Америка
Держава Flag of England.svg Королівство Англія і Flag of Great Britain (1707–1800).svg Королівство Велика Британія
Столиця Джеймстаун
Адміністративна одиниця Тринадцять колоній
Законодавчий орган House of Burgessesd
Валюта фунт стерлінгів
Спільний кордон із Провінція Північна Кароліна
Замінений на Вірджинія, Кароліна і Бермудські острови
Час/дата припинення існування 1776
Положення на карті

Колонія Вірджинія (англ. Colony of Virginia) або Провінція Вірджинія (англ. Province of Virginia) — англійська колонія в Північній Америці, що існувала в XVII-XVIII століттях; друга (після Ньюфаундленду) заморська колонія Англії.

Virginiacolony.png

Історія[ред. | ред. код]

У 1586 році на території сучасної Північної Кароліни була заснована колонія Роанок, проте в 1590 році поселення було покинуто. У 1606 році в Англії для колонізації Америки була заснована Вірджинського компанія, що складається з двох акціонерних товариств — Лондонської і Плімутської компаній. У 1624 році Лондонська компанія збанкрутувала, і Вірджинія стала коронною колонією.

Під владою призначуваного короною губернатора колонія почала розростатися на північ і захід, де стали з'являтися нові поселення. У 1634 році поперек Вірджинського півострова був побудований живопліт довжиною у 6 миль, який зробив набагато безпечнішим життя поселенців на південь від нього.

Після франко-індіанської війни в колонії почали ширитися революційні настрої. Коли губернатор спробував екстрадувати до Великої Британії місцевих бунтівників — Територіальна асамблея чинила опір цьому, а коли губернатор у відповідь розпустив її — її члени самі зібралися в таверні та прийняли рішення про бойкот імпорту з Великої Британії. У 1775 році Вірджинія повстала проти британського правління, а 15 травня 1776 року Вірджинія була проголошена вільною і незалежною державою. 12 червня був прийнятий Білль про права, 29 червня — Конституція Вірджинії.

4 липня 1776 року підписано Декларацію незалежності США.