Колумбус-Серкл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пам'ятник Колумбу на Колумбус-Серкл, на задньому плані — Центр Тайм-Ворнер

Колумбус-Серкл (англ. Columbus Circle, «Площа Колумба») — одна з найвідоміших площ Мангеттена, розташована на південно-західному куті Центрального парку, на перетині Бродвею та Восьмої авеню. Площа виникла на рубежі XIX і XX століть. Так само називаються і квартали, що прилягають по периметру до площі.

У центрі площі височіє мармуровий пам'ятник Колумбу на 21-метровій ростральній колоні з зображеннями кораблів великого мореплавця. Цей монумент, спроектований італійцем Гаетано Руссо, був встановлений 1892 року в рамках святкування 400-річчя відкриття Америки. Площа служить нульовим кілометром для Нью-Йорка.

Навколо пам'ятника розташовані будівлі різних епох, переважно сучасні, зокрема 229-метровий хмарочос Центр Тайм-Ворнер, в якому розташована штаб-квартира медіаконгломерата Time Warner.

Транспорт[ред. | ред. код]

Завдяки своєму розташуванню, Колумбус-Серкл є одним з найважливіших транспортних вузлів в Мангеттені. Тут проходять автобуси M5, M7, M10 і M104. Крім того, під площею знаходиться пересадковий вузол метро «59-а вулиця — Колумбус-Серкл» з маршрутами 1, 2, A, B, C, D.

Посилання[ред. | ред. код]