Кольоровий заряд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Кольоровий зарядквантове число, яке в квантовій хромодинаміці приписується глюонам і кваркам. Ці елементарні частинки взаємодіють між собою, подібно тому, як взаємодіють між собою електричні заряди, проте, на відміну від електричних зарядів, які мають два знаки, кольорів три. Їх називають червоним, зеленим та синім, хоча ці назви не мають жодного відношення до кольорів, які ми бачимо в повсякденному житті. Для кожного кольору існує також антиколір: античервоний, антизелений та антисиній.

Концепція кольорів була запропонована при створенні квантової хромодинаміки для того, щоб пояснити яким чином в нуклонах можуть співіснувати кварки з однаковими квантовими числами, не порушуючи принципа Паулі.

Кварки, з яких складаються баріони та мезони, мають свої кольори. Баріони складаються з трьох кварків різних кольорів, накладення яких утворює безколірну або білу частинку. Мезони складаються з кварків і антикварків однакових колорів, точніше, кольору й антикольору, що в сумі теж утворює безколірні частинки.

Ситуація з глюонами складніша. Всього існує 8 глюонів, які утворюють октет, члени якого характеризуються комбінаціями колоьрів та антикольорів.

Зміна кольорів[ред.ред. код]

Сильна взаємодія між кварками здійснюється через обмін глюонами. При цьому кварки міняють свої кольори. Приклад такої зміни схематично зображений на малюнках:


Фізика Це незавершена стаття з фізики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.