Колір магії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва «Колір магії»
Kolir magii 00.png

Обкладинка українського видання
Автор Террі Пратчетт
Назва мовою
оригіналу
The Colour of Magic
Дизайн
обкладинки
Творча майстерня «Аґрафка»
Мова англійська
Серія Дискосвіт
Жанр фентезі, гумор, пародія
Видавництво Видавництво Старого Лева
Видавець Colin Smythe
Виданий 1983
Виданий
українською
2017
ISBN ISBN 978-617-679-453-0
Попередній твір
Наступний твір Божевільна зірка

Колір магії (англ. The Colour of Magic) — роман у жанрі гумористичної фентезі відомого англійського письменника-фантаста Террі Пратчетта. Ця книга відкриває для читачів Плаский світ і знайомить з один із видатних діячів диску — Рінсвіндом. Колір магії це восьмий колір веселки плаского світу. Колір магії це октарин. Бачать октарин тільки чарівники, і його наявність свідчить про те, що поблизу десь є магія.

Ця книга є першою в циклі про плаский світ і першою в під циклі про Ринсвінда. Концепція світу в цій книзі дещо відрізняється від того, що можна побачити в пізніших роботах автора. Книга являє собою велику кількість алюзій та пародій як на фентезі загалом, так і на певних авторів, таких як Дж. Р. Р. Толкін Г. Ф. Лавкрафт, Енн Маккефрі та Фріц Лайбер.

Сюжет[ред.ред. код]

Двоквітик, житель Агатової Імперії та перший турист Плаского світу, прибуває в найбільше місто Диску Анк-Морпорк, щоб ознайомитися з місцевим колоритом і на власні очі побачити як живуть варвари в великих містах. З собою він приніс такі диковинки як окуляри, іконограф(прилад який робить малюнки) і звичайно Скриню. Скриня Двоквітика зроблена з дерева груші розумної, і тому пересувається на власних ногах, виказує зачатки інтелекту і має певно необмежений об'єм внутрішнього власного вмісту. В таверні турист знайомиться з Рінсвіндом- чарівником недоучкою, який непогано знається на іноземних мовах і наймає його гідом.

Спочатку вони підпалюють Анк-Морпорк, потім потрапляють в храм злого бога Бел-Шамгорота, з якого вибираються ледве живими. Після довгої подорожі герої потрапляють до перевернутої гори, жителі якої літають на уявних драконах і на деякий час самі стають вершниками. Потрапляють в рабство. Ледве не падають за край. В кінці своїх пригод потрапляють в рабство в країні Крулл. В статусі рабів їх хочуть принести в жертву для того щоб запланований спуск космічного корабля за край диску пройшов вдало, але Рінсвінд і Двоквітик самі викрадають космічний корабель і рятуються на ньому, опинившись за межею диску.

Персонажі[ред.ред. код]

  • Рінсвінд — чарівник-недоуч, знавець іноземних мов, певно, має найліпшу вдачу серед всіх живих.
  • Двоквітик — перший турист Плаского світу.
  • Хрун-варвар — легендарний варвар.
  • Скриня — скриня, зроблена з груші розумної. Належить Двоквітику.

Екранізація[ред.ред. код]

У Лондоні в березні 2008 року відбулась премєра екранізації, цієї та наступної («Божевільна зірка») книги. В телефільмі «Колір магії», створеному британською компанією Sky One, знялися такі актори, як Шон Астін (Двоквітик), Крістофер Лі (голос Смерті), Тім Каррі (Траймон), Джеремі Айронс (Патріцій), Террі Пратчетт (астрозоолог).[1]

Український переклад[ред.ред. код]

Колір магії / Террі Пратчетт ; переклад з англійської Юлії Прокопець. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. — 400 с. — ISBN 978-617-679-453-0.

(самвидав) Террі Пратчетт. Барва чарів (підцикл «Рінсвінд») / переклад з англійської Шлякбитраф. — Київ: Гуртом, 2017. — 185 с.. ISBN відсутнє (ebook: pdf, fb2)[2]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]