Очікує на перевірку

Командно-штабні навчання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Командно-штабні навчання та воєнні (воєнно-спеціальні) ігри - вид навчального зайняття, який проводиться зі слухачами (курсантами випускних курсів) з найбільш важливих комплексних тем навчальних дисциплін.

Командно-штабні навчання проводяться після того, як слухачі (курсанти) опанують теоретичні основи відповідних навчальних дисциплін, засвоять обов’язки посадових осіб та отримають практичні навички для їх виконання: з підготовки та планування операцій (бойових дій), управління військами (силами) та їх всебічного забезпечення.

Для проведення командно-штабних навчань видається наказ керівника (начальника) вищого військового навчального закладу чи військового навчального підрозділу вищого навчального закладу.

Керівниками командно-штабних навчань можуть бути керівники (начальники) вищих військових навчальних закладах чи військових навчальних підрозділах вищого навчального закладу, їх заступники, керівники (начальники) факультетів, кафедр.

Керівниками воєнно-спеціальних ігор можуть бути призначені керівники факультетів (профільних кафедр).

Командно-штабні навчання з цивільного захисту

[ред. | ред. код]

Командно-штабні навчання з цивільного захисту є формою підготовки органів управління та сил цивільного захисту до виконання завдань цивільного захисту в мирний час і особливий період.

Командно-штабні навчання з цивільного захисту проводяться з метою підвищення злагодженості, оперативності та взаємодії при виконанні завдань з організації управління в надзвичайних ситуаціях та захисту населення і територій від їх наслідків, підтримки рівня та оцінки стану готовності.

Основні завдання навчань

[ред. | ред. код]

Основними завданнями проведення навчань є:

  • поглиблення теоретичних знань та набуття практики керівництвом органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що забезпечують організацію цивільного захисту;
  • відпрацювання злагодженості, оперативності взаємодії між органами управління і силами цивільного захисту під час забезпечення заходів із захисту населення і територій у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, реагування на них та ліквідації їх наслідків у мирний час і в особливий період;
  • моделювання сценаріїв розвитку надзвичайних ситуацій та перевірка реальності і коригування розроблених документів із планування діяльності;
  • визначення стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та в умовах особливого періоду;
  • дослідження проблемних питань, що знижують рівень готовності, аналіз причин їх виникнення та визначення шляхів вирішення.

Види навчань

[ред. | ред. код]

Навчання класифікуються:

  • за рівнем проведення - загальнодержавні, регіональні та місцеві (у межах міст, районів, районів у містах);
  • за місцем проведення - на місцевості (об'єкті) за участі сил цивільного захисту та на картах (схемах);
  • за формою проведення - планові, показові та експериментальні;
  • за кількістю залучених органів управління - одноступеневі (залучаються органи управління і сили однієї ланки територіальної підсистеми) та багатоступеневі.[1]

Термін та періодичність проведення навчань

[ред. | ред. код]

Проводяться за місцезнаходженням органів управління на стаціонарних пунктах управління протягом 3 днів, один раз на п’ять років.[2]

Джерела

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення командно-штабних навчань, затверджені Наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 29.01.2014 № 44 (у редакції наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 18.05.2017 № 273). Архів оригіналу за 7 Листопада 2017. Процитовано 4 Червня 2017.
  2. Порядок підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 443. Архів оригіналу за 4 Жовтня 2018. Процитовано 31 Березня 2022.

Посилання

[ред. | ред. код]