Командування ССО США «Європа»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Командування ССО США «Європа»
Special Operations Command, Europe
Members of the 7th Special Operations Squadron participate in field movements during Exercise Flintlock '87, a joint Special Operations Command Europe exercise testing the effectiveness of the combined Air DF-ST-89-00669.jpg
Оператори-контролери 7-ї ескадрильї ССО[en] на навчаннях «Флінтлок»-87. 1987
На службі 22 січня 1955 — по т.ч.
Країна Flag of the United States.svg США
Належність Сили спеціальних операцій США
Вид United States Special Operations Command Insignia.svg Командування спеціальних операцій США
Тип Командування
Роль проведення спеціальних операцій на Європейському континенті та пострадянському просторі (крім Казахстану та Середньої Азії)
У складі EUCOM Logo.jpg Європейське Командування Збройних сил США
Coat of arms SHAPE.png Штаб Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі
Гарнізон/Штаб Німеччина Панцер-Казерн, Беблінген, Баден-Вюртемберг
Командування
Командувач генерал-майор Грегорі Лендєл, ПС США
Знаки розрізнення
Нарукавний шеврон Командування Soceur.gif
Емблема Командування на берет SOCEUR flash.gif
Основа під знак US Army insignia 3.jpg
Знак Командування SOCEuropeUSAEDUI.gif

Командування спеціальних операцій США «Європа» або Командування спеціальних операцій ЗС США в Європі (англ. Special Operations Command, Europe) (SOCEUR) — одне з командувань сил спеціальних операцій США і головний орган військового управління для усіх формувань спецоперацій у зоні відповідальності Європейського Командування Збройних сил США, котре здійснює безпосереднє керівництво і застосування основних компонентів сил спеціальних операцій, що входять до її складу.

Призначення[ред. | ред. код]

Командування спеціальних операцій ЗС США в Європі відповідає за бойову готовність, всебічну підготовку та забезпечення, навчання, тренування усіх компонентів сил спеціальних операцій від армії, повітряних сил і флоту та планування спеціальних операцій у мирний час та особливий період самостійно або у взаємодії з іншими структурними підрозділами спеціального призначення країн-партнерів по НАТО на Європейському театрі дії[1].

Командування ССО США «Європа» підпорядковується командувачу Європейського командування ЗС США та Верховному головнокомандувачу об'єднаних збройних сил НАТО в Європі з питань підтримки визначеного компоненту сил спеціальних операцій у постійній бойовій готовності, навчанні, тренуванні та плануванні спільних та сумісних операцій з НАТО, зокрема за готовність до участі в контртерористичних операціях.

Командування веде свою історію від заснування 22 січня 1955 року в Парижі у Франції Командування операцій з підтримки у Європі, який у мирний час займався розробкою планів спеціальних операцій у разі вторгнення радянських військ до Західної Європи. 4 травня 1955 року командування перетворене на «Оперативну групу з підтримки операцій у Європі» (англ. Support Operations Task Force Europe (SOTFE).

9 січня 1967 року SOTFE передислокований з Парижу до Панцер-Казерн поблизу Штутгарта, а 1 вересня 1978 року його перекваліфікували на Оперативну групу спеціальних операцій у Європі (англ. Special Operations Task Force Europe (SOTFE) з підпорядкуванням Європейському командуванню ЗС США.

1 листопада 1983 року Командування отримало свою сучасну назву.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. U.S. Special Operations Command Europe. Архів оригіналу за 2 грудень 2013. Процитовано 14 лютий 2016.