Командування військово-морських спеціальних операцій ВМС США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Командування військово-морських спеціальних операцій ВМС США
United States Naval Special Warfare Command
US NSWC insignia.jpg
Емблема Командування військово-морських спеціальних операцій ВМС США
На службі 16 квітня 1987 — по т.ч.
Країна США США
Належність United States Special Operations Command Insignia.svg Сили спеціальних операцій США
Вид Seal of the United States Department of the Navy.svg ВМС США
Тип Командування
Роль ведення спеціальних операцій у глобальному масштабі
Чисельність 10 166 о/с[1]
У складі United States Special Operations Command Insignia.svg Командування ССО США
Гарнізон/Штаб Коронадо, Каліфорнія, США
Прізвиська NAVSPECWARCOM
NAVSOC
NSWC
Війни/битви Операція «Ернест Вілл»
Операція «Прайм Ченс»
Операція «Справедлива справа»
* Операція «Ніфті Пекідж»
Війна в Перській затоці
Операція «Готичний змій»
* Битва в Могадишо
Операція «Відродження надії»
Операція «Підтримка демократії»
Війна в Афганістані
* Операція «Червоні крила»
Війна в Іраку

Commons-logo.svg Медіафайли на Вікісховищі

Командування військово-морських спеціальних операцій ВМС США (англ. United States Naval Special Warfare Command) — одне з 5 командувань Сил спеціальних операцій США і головне командування Сил спеціальних операцій ВМС США, що здійснює безпосереднє керівництво усіма основними компонентами ССО ВМС, які входять до її складу.

Командування військово-морських спеціальних операцій становить спеціалізований оперативний орган управління Збройних сил країни, що організаційно входить до складу ВМС країни та ССО країни, й забезпечує повний спектр завдань з планування, підготовки та застосування морського компоненту сил спеціальних операцій ВМС у всьому світові.

Командування відповідає за комплектування, тренування, оснащення, керівництво, планування та застосування визначених військово-морських компонентів ССО. Командування безпосереднє виконує завдання з всебічної підготовки своїх підлеглих компонентів, які у будь-яких умовах повинні виконувати завдання спеціальних операцій у всьому світові.

Призначення[ред. | ред. код]

Командування військово-морських спеціальних операцій ВМС США сформоване 16 квітня 1987 року на військово-морській базі амфібійних сил у Коронадо, Каліфорнія, як окремий орган управління морського компоненту Командування ССО у Тампі, Флорида.

Основним призначенням Командування ВМС ССО є підготовка сил спеціальних операцій для виконання військово-морським компонентом завдань спецоперацій, а також розвиток стратегії, доктрини та тактики застосування таких сил. NSW має у своєму оперативному підпорядкуванні усі формування ССО ВМС, що дислокуються на території США та проходять тренування й відповідають за навчання, оснащення, озброєння, підтримку та забезпечення визначених компонентів для їх подальшого застосування органом управління ССО в Об'єднаних командуваннях Сполучених Штатів по всьому світу. Командувачем є флаг-офіцер флоту у військовому званні контр-адмірал.

Сили спеціальних операцій ВМС США[ред. | ред. код]

Сили спеціальних операцій ВМС, що підкоряються Командуванню, мають усі сили та засоби, й володіють можливостями й здібностями виконувати завдання з ведення спеціальної розвідки, психологічних та інформаційних операцій, нетрадиційних методів ведення війни, прямими акціями, боротьбою з тероризмом, допомогою дружнім силам оборони, допомоги в організації заходів безпеки, боротьби з наркоторгівлею, пошуково-рятувальних операцій та веденні гідрографічної розвідки. Сили ССО ВМС здатні діяти автономно штатними підрозділами або у взаємодії з ССО інших видів Збройних сил країни або у складі ударної авіаносної групи та амфібійних груп готовності військово-морських сил США.

Морський компонент сил спеціальних операцій США організований, навчений, тренований, оснащений та озброєний для виконання завдань спецоперацій у морській, річковій та прибережній зонах середовища. Підрозділи діють, як правило, в інтересах угруповань флоту США та в цілях захисту національних інтересів, й здатні виконувати завдання, як у мирний час, так й у ворожому середовищі, а також в умовах локальної або звичайної війни.

Основними оперативними компонентами, які має Командування, це 1-а група спецоперацій ВМС й 1-й човновий ескадрон спецоперацій, що дислокуються в Сан-Дієго, Каліфорнія, 2-а група спецоперацій ВМС й 2-й човновий ескадрон спецоперацій, що дислокуються на військово-морській базі в Норфолку, штат Вірджинія відповідно. Ці формування ССО призначені для всебічної підтримки команд SEAL з їх засобами й доставки їх в глобальному масштабі у розпорядження Командувачів Об'єднаних командувань на театрах дій, а також для їх тренування, навчання й забезпечення що у мирний, так й у воєнний час. З 5 500 операторів ССО ВМС, що перебувають на дійсній службі — 2 200 особовий склад SEAL та 600 оператори бойових катерів ССО, що складає менше ніж 1 відсоток від загальної чисельності ВМС США.

Структура NAVSOC[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Виноски
Джерела

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Cunningham, Chet. (2005). The Frogmen of World War II: An Oral History of the U.S. Navy's Underwater Demolition Teams, New York: Pocket Books. (ISBN 0-7434-8216-6)