Комароловкові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Комаролови)
Перейти до: навігація, пошук
Комароловкові
Polioptila caerulea
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Підряд: Співочі птахи (Passeri)
Родина: Комароловкові (Polioptilidae)
Baird, 1858
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Polioptilidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Polioptilidae
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 142857

Комароловкові (Polioptilidae) — родина птахів з ряду горобцеподібних (Passeriformes). До комароловів відносяться три роди і п'ятнадцять видів.

Комароловкові поширені по всьому американському континенту і зустрічаються насамперед у лісових і болотистих регіонах. Іноді їх можна побачити і поблизу людських поселень. Більшість видів зосереджені в тропічних і субтропічних широтах Південної Америки і не залишають своїх місць проживання. На відміну від них, види що гніздяться в Північній Америці взимку мігрують до Південної Америки і є перелітними.

Ці маленькі птахи близькі родичі кропив'янкових. Їх сіро-блакитне та біле оперення характерне як для самців, так і для самок. У них гострий дзьоб, а в їжу входять головним чином комахи, личинки і павуки, яких комароловкові шукають на деревах і в чагарниках. Гнізда комароловів будуються з травинок і кори дерев та викладені пухом і травою. В одній кладці від трьох до шести яєць.

Роди і види[ред.ред. код]

Родина містить 16 видів у 3-ох родах.[1]:

Примітки[ред.ред. код]

  1. Atwood, J. & Lerman, S. (2006) Family Polioptilidae (Gnatcatchers). pp. 350–377 in: del Hoyo, J., A. Elliott, and D. Christie. eds (2006). Handbook of Birds of the World Vol. 11. Old World Flycatchers to Old World Warblers. Lynx Edicions, Barcelona. ISBN 978-84-96553-06-4