Комендор-сержант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нашивка комендор-сержанта

Комендор-сержант (англ. Gunnery Sergeant (GySgt) — одне з військових звань сержантського складу Корпусу морської піхоти США.

В Корпусі морської піхоти це звання відноситься до сьомого ступеня військової ієрархії (E-7), вище за звання штаб-сержант та нижче за звання майстер-сержант та перший сержант. У морській піхоті комендор-сержанти дуже часто мають неофіційне прізвище-скорочення «гані» (англ. Gunny)

Історія[ред. | ред. код]

Військове звання комендор-сержант з'явилося у системі військової ієрархії Корпусу морської піхоти разом з вищим званням старший комендор-сержанта за часів іспано-американської війни 1898 року й продовжувало існувати з перервами до сьогодення у сучасній морської піхоті. Значної реорганізації система військових звань зазнала в ході реформи 1958–1959 років.

Комендор-сержант у піхотних і підрозділах бойової підтримки (тобто, усі інші наземні бойові структурні підрозділи морської піхоти) зазвичай служить на посадах, як ротний або батарейний комендор-сержант, а також як взводний сержант й командир взводу вогневої підтримки типу кулеметного, мінометного, штурмового, ПТКР тощо. Також комендор-сержант у морській піхоті може займати позиції взводного сержанта або командира секції танків чи амфібійних бойових броньованих машин. У ротній ланці комендор-сержант разом з командиром, а у батальйонній ланці разом з начальником штабу виконує обов'язки сержанта з оперативного планування та проведення заходів бойової підготовки особового складу.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]