Комодор повітряних сил

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
RAF-Badge.svg
Комодор повітряних сил
Повітряні сили Великої Британії
UK-Air-OF6.svg
Погони Військове звання
Існування з 1919
Категорія звань Старший офіцерський склад
Сухопутні війська Бригадир
Військово-морські сили Комодор
НАТО
еквівалент
OF-6

Комодор повітряних сил (англ. Air commodore, Air Cdre.) — військове звання Королівських повітряних сил Великої Британії, а також держав які використовують британську систему військових звань (Австралія, Нова Зеландія, Пакистан та інші). З'явилося у 1919 році, при заснуванні ВПС. За класифікацією держав членів НАТО відноситься до рангу OF-6.

У Великій Британії, де ВПС окремий вид збройних сил, нарівні з сухопутними силами і військово-морськими силами, кожен з видів збройних сил має свої особливі військові звання. Комодор повітряних сил відповідає бригадиру в сухопутних силах і морській піхоті, та комодор у ВМС.

Комодор вище за рангом від груп-кептена, та нижче від віце-маршала повітряних сил.

Історія[ред. | ред. код]

Вінстон Черчилль у однострої комодора Королівських повітряних сил на Тегеранській конференції у 1943 році

Королівські повітряні сили (RAF) ведуть свою історію з початку офіційного формування 1 квітня 1918 року. Через рік після заснування нового виду збройних сил була затверджена нова система ієрархії власного зразка.

З 1 квітня 1918 по 31 липня 1919 у Королівських ВПС існувало звання бригадир. Знаками розрізнення бригадира ВПС була одна широка смуга на рукаві, як у комодора флоту, але з орлом та короною над смужками[1]. З 1919 року у Королівських повітряних силах вводяться власні військові звання, бригадир авіації стає комодором повітряних сил[2].

Знаки розрізнення[ред. | ред. код]

В Королівських ВПС існують свої знаки розрізнення, не пов'язані зі знаками розрізнення Сухопутних сил і побудовані на комбінації смужок різної ширини, які схожі на знаки розрізнення Військово-морського флоту.

Знаками розрізнення комодора повітряних сил є одна широка смуга, розміщена на погоні чи рукаві.

Авіація Військово-морських сил використовує знаки розрізнення як і інші військовослужбовці ВМС (з додаванням емблеми авіації над стрічками).

Молодше звання
Груп-кептен
Груп-кептен
Повітряні сили Великої Британії
Повітряні сили Великої Британії

Комодор повітряних сил
Старше звання
Віце-маршал повітряних сил
Віце-маршал повітряних сил

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Barrass, M. B. (2015). Commissioned Ranks of the Royal Air Force, April 1918 – August 1919: Initial Uniform Design. Air of Authority - A History of RAF Organisation. Архів оригіналу за 15 Квітня 2016. Процитовано 17 квітня 2016. 
  2. Barrass, M. B. (2015). Commissioned Ranks of the Royal Air Force 1919 – Present: Final Uniform Design. Air of Authority - A History of RAF Organisation. Архів оригіналу за 31 Грудня 2017. Процитовано 17 квітня 2016. 

Посилання[ред. | ред. код]