Комп'ютерна інженерія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Комп'ю́терна інжене́рія — це дисципліна, що об'єднує науку та технологію проектування, побудови, впровадження та обслуговування програмних та апаратних компонентів сучасних обчислювальних систем та комп'ютерного обладнання[1].

Комп'ю́терний інжене́р — це фахівець з комп'ютерних мереж і технологій. Комп'ютерні інженери, як правило, мають професійну підготовку в галузі електротехніки, програмного забезпечення та інтеграції апаратно-програмного забезпечення. Комп'ютерні інженери займаються багатьма аспектами обчислень: від проектування окремих мікропроцесорів, комп'ютерів і суперкомп'ютерів до кругового проектування. Зазвичай завдання, пов'язані з комп'ютерною інженерією, включають написання програм і мікропрограм для вбудованих мікроконтролерів, проектування надвеликих інтегральних схем, аналогових давачів, плат змішаних сигналів, а також розробку операційних систем. Комп'ютерні інженери також працюють над дослідженнями для робототехніки, які спираються на використанні цифрових систем для управління і контролю електричних систем, таких як двигуни, системи зв'язку та давачі.

Історія[ред. | ред. код]

Історія комп'ютерної інженерії нерозривно пов'язана з історією комп'ютерної техніки в Україні та в цілому.

Навчання[ред. | ред. код]

Комп'ютерні інженери, як правило, мають професійну підготовку в галузі електротехніки, програмного забезпечення та інтеграції апаратно-програмного забезпечення. Також вони отримують глибокі знання з таких областей як, наприклад, математичний аналіз.

Підготовка спеціалістів комп'ютерної інженерії в Україні здійснюється силами вищих навчальних закладів[2].

Робота[ред. | ред. код]

Завдяки тому, що комп'ютерна інженерія є своєрідним «мостом» між різними дисциплінами, її спеціалісти здатні працювати у будь-якій з них. Вони займаються багатьма аспектами обчислень: від проектування окремих мікропроцесорів, комп'ютерів і суперкомп'ютерів до проектування мікросхем [3].

Фахівці з комп'ютерної інженерії виконують наступні завдання:

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Computer Engineering Curricula 2016. Curriculum Guidelines for Undergraduate Degree Programs in Computer Engineering (англйською). New York: Association for Computing Machinery. IEEE Computer Society. 2016. с. 149. ISBN 978-1-4503-4875-1. 
  2. Вступна кампанія 2012 «ОКР „бакалавр“: галузі знань» Інформатика та обчислювальна техніка. Архів оригіналу за 3 Липня 2013. Процитовано 2 Липня 2013. 
  3. Trinity College Dublin. What is Computer Engineering. Архів оригіналу за 26 травня 2006. Процитовано 21 квітня 2006. , «Computer Engineers not only to understand how computer systems themselves work, but also how they integrate into the larger picture. Consider the car. A modern car contains many separate computer systems for controlling such things as the engine timing, the brakes and the air bags. To be able to design and implement such a car, the computer engineer needs a broad theoretical understanding of all these various subsystems & how they interact.» (англ.)