Комп'ютерний тероризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Комп'ютерний тероризм (кібертероризм) — використання комп'ютерних та телекомунікаційних технологій (насамперед, інтернету) в терористичних цілях. Наприклад, акти, спрямовані на залякування з метою досягнення політичних результатів, або завдання шкоди комп'ютерним мережам, особливо персональним комп'ютерам, підключеним до Інтернету, за допомогою таких засобів, як комп'ютерні віруси.
Законодавство України визначає: «Кібертероризм - терористична діяльність, що здійснюється у кіберпросторі або з його використанням».[1]
Організація, створена для вироблення узгодженої політики з питань економіки і внутрішньої безпеки (The National Conference of State Legislatures} визначає кібертероризм наступним чином:

« Використання інформаційних технологій терористичними групами і терористами-одинаками для досягнення своїх цілей. Може включати використання інформаційних технологій для організації та виконання атак проти телекомунікаційних мереж, інформаційних систем і комунікаційної інфраструктури, або обмін інформацією, а також загрози з використанням засобів електрозв'язку. Прикладами можуть служити злом інформаційних систем, внесення вірусів у вразливі мережі, дефейс вебсайтів, DoS-атаки, терористичні загрози, спричинені електронними засобами зв'язку.[2] »

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • М. Ожеван. Тероризм Інформаційний // Українська дипломатична енциклопедія : у 2 т. / ред. кол.: Л. В. Губерський (голова) та ін. — К. : Знання України, 2004. — Т. 2 : М — Я. — 812 с. — ISBN 966-316-045-4.
  • Комп'ютерний тероризм : практика запобігання, протидії, розслідування : навч. посіб. / П. Д. Біленчук, В. В. Кравчук, О. В. Кравчук, В. М. Кулик ; М-во освіти і науки України, Хмельниц. держ. центр наук.-техн. і екон. інформації, Київ. нац. ун-т внутр. справ. − Хмельницький, 2008. − 258 с. : іл. − Бібліогр. : с. 243−252 (164 назви). − ISBN 978-966-7872-54-0.

Посилання[ред. | ред. код]