Комплекс виробництва олефінів в Хуайнані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Комплекс виробництва олефінів в Хуайнані. Карта розташування: Китайська Народна Республіка
Хуайнань
Хуайнань
Хуайнань на мапі Китаю

Установка виробництва олефінів в Хуайнані – китайське виробництво вуглехімічної промисловості в провінції Аньхой.

На тлі зростаючого попиту на полімери та з урахуванням великих запасів вугілля, в Китаї у 2010-х роках почали споруджувати численні вуглехімічні комплекси з виробництва олефінів. Первісно вони з’являлись у північних регіонах (наприклад, заводи в Баотоу, Їнчуані, Дуолуні), проте невдовзі цей процес поширився й на провінції сходу країни. Зокрема, в 2019-му ввели в експлуатацію комплекс у місті Хуайнань, котрий належить компанії Zhong'an Lianhe Coal Chemical. Останню створили на паритетних засадах компанії Sinopec, яка активно займається нафтохімічною діяльністю, та North Anhui (Wanbei) Coal Power, котра спеціалізується в галузі вуглевидобутку.

Використовуючи 4 млн тон вугілля на рік комплекс здатен продукувати шляхом його газифікації 1,7 млн тон метанола. Останній далі перетворюватиметься на 350 тисяч тон етилена та 350 тисяч тон пропілена. В подальшому зазначені олефіни призначені для споживання лініями поліетилена та поліпропілена такої ж потужності.[1][2][3]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. China's Zhong'an United achieves on-spec CTO. www.argusmedia.com (en). 2019-08-01. Процитовано 2020-01-14. 
  2. Zhongan Lianhe запустила новый завод ЛПНП в Китае | Маркет Репорт - аналитика рынка полимеров. www.mrcplast.ru. Процитовано 2020-01-14. 
  3. Report: Coal-to-olefins plant in eastern China starts trial production | Chemical Week. chemweek.com. Процитовано 2020-01-14.