Композитинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це зображення Чумацького Шляху створене композитингом зображень з даними з космічного телескопа Хаббла, космічного телескопа Спітцер, і рентгенівської обсерваторії Чандра.

Композитинг (англ. compositing — компонування) — створення цілісного зображення шляхом поєднання двох і більше шарів відзнятого на кіно-чи відеоплівку матеріалу, а також створених комп'ютерних об'єктів та анімації. Широко застосовується в сучасній комп'ютерній технології створення візуальних ефектів у кіно, на телевізійному виробництві, в рекламі, коли необхідно ідеально симулювати реальну дійсність або художній ефект.

Прикладами композитингу можна назвати такі широко відомі фільми, як Термінатор-2, Титанік, Матриця, Зоряні Війни, Володар кілець, Аватар, Гаррі Поттер, рекламні ролики фірм Coca-Cola, Toyota, BMW та багато ін.

Основний принцип[ред. | ред. код]

Зазвичай відеозображення при процесі композитингу формується з базового зображення і декількох частин зображень з інших (в основному) джерел, які накладаються, майстерно імплантуються в основну картинку, згідно авторського/режисерського задуму. При процесі композитингу зазвичай використовуються технології хромакей (англ. Chroma key), трекінгу (англ. camera tracking), матчмувінга (англ. match moving), кеінга (кіінга, рірпроєкції) (англ. keyng) та ін.

Глибокий композитинг[ред. | ред. код]

Глибокий композитинг (англ. Deep Compositing) — якщо звичайний композитинг має справу із звичайними зображеннями (з пікселями грубо кажучи), то глибокий композитинг впритул бере в розрахунок ще й елемент глибини, тобто на колір або прозорість кожного пікселя впливає функція віддаленості даного пікселя від віртуальної камери.

Працює він так. Піксель кожного шару містить не тільки інформацію про колір (RGB — red, green, blue) та прозорость (A — alpha), але також значення глибини щодо віддаленості від камери об'єкту. Причому величину глибини можна задавати в дуже широких межах.

Програмне забезпечення для композитингу[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]