Ця стаття потребує істотної переробки. Можливо, її необхідно доповнити, переписати або вікіфікувати. Пояснення причин та обговорення — на сторінці Вікіпедія: Статті, що необхідно поліпшити.
Тому, хто додав шаблон: зважте на те, щоб повідомити основних авторів статті про необхідність поліпшення, додавши до їхньої сторінки обговорення такий текст: {{subst:поліпшити автору|Композитний ордер|15 жовтня 2022}} ~~~~, а також не забудьте описати причину номінації на підсторінці Вікіпедія:Статті, що необхідно поліпшити за відповідний день.
У Вікіпедії є статті про інші значення цього терміна: Ордер.
Класичні ордери. Типовий приклад композитного ордеру зображено у нижньому ряді праворуч.
Капітель колони композитного ордеру часто має чотири великі волюти, як в іонічному ордері, а дзвін оточено двома ярусами акантового листя подібно до коринфського. Капітель інколи оздоблюють скульптурними зображеннями гіппокампів, грифонів, кентаврів, через що вона схожа на бестіарій з ботанічним садом. Антаблемент — складний і розкішно декорований.
Тимофієнко В. І. Архітектура і монументальне мистецтво: Терміни та поняття / Академія мистецтв України; Інститут проблем сучасного мистецтва. — К. : Видавництво Інституту проблем сучасного мистецтва, 2002. — 472 с. — ISBN 966-96284-0-7.