Композитор Глінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Композитор Глінка
рос. Композитор Глинка
Жанр біографічний
історичний
Режисер Григорій Александров
Сценарист Петро Павленко
Наталія Треньова
Григорій Александров
У головних
ролях
Борис Смирнов
Лев Дурасов
Оператор Едуард Тіссе
Композитор Володимир Щербачов
Віссаріон Шебалін
Художник Олексій Уткін
Кінокомпанія «Мосфільм»
Тривалість 112 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1952
IMDb ID 0044804

«Композитор Глінка» — радянський художній фільм Григорія Александрова про життя і творчість великого російського композитора Михайла Глінки, знятий у 1952 році. Фільм кольоровий. Вийшов на екрани 1 жовтня 1952 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Молодий композитор Михайло Глінка виконує свій новий твір на вечорі у графа Вієльгорського. Однак публіка, яка звикла до західноєвропейської музики, холодно поставилася до творіння свого земляка, особливо єхидничає Булгарін. Глінку це дуже засмучує, проте незабаром він вирішує вирушити до Італії музичного мистецтва.

Повернувшись з-за кордону, Глінка сповнений бажання написати російську оперу. Жуковський підказує йому сюжет — подвиг Івана Сусаніна. Імператор Микола I змінює назву опери на «Життя за царя» і призначає Глінці лібретиста — барона Розена. Знайомство з майбутнім співавтором шокує Глінку: той розмовляє з помітним німецьким акцентом. Прем'єра проходить з успіхом, але Глінка все ж не цілком задоволений лібрето: «Не ті слова написав Розен».

Микола I, дізнавшись, що опера Глінки «Руслан і Людмила» написана на сюжет однойменної поеми Пушкіна, вбачає у цьому крамолу. Гіркі переживання композитора скрашують його однодумці — «передові люди Росії».

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]