Комуністична партія Уругваю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Комуністична партія Уругваю
Partido Comunista del Uruguay
Лідер Едуардо Лорьє
Заснована 1920
Офіційна ідеологія/
політична позиція
комунізм

Комуністична партія Уругваю (ісп. Partido Comunista del Uruguay, КПУ) — ліва політична партія в Уругваї. Партія входить до Широкого фронту. При партії діє молодіжна організація — Комуністична спілка молоді.

Історія[ред.ред. код]

Партія була заснована 21 вересня 1920 року лівим крилом Соціалістичної партії Уругваю. Лідером партії став Еухеніо Гомес. В 1921 році партія вступила до Комінтерну. Липневий пленум Національного комітету КПУ (1955) вибрав генеральним секретарем Р. Арісменді. У 1962 році був створений Лівий фронт визволення (ФІДЕЛЬ), до якого увійшла і КПУ. В 1966 році з ініціативи КПУ створений Національний конвент трудящих, який об'єднав більшість профспілок країни. В лютому 1971 року виник Широкий фронт, в який ввійшла і компартія. В грудні 1973 року після військового перевороту КПУ було заборонено. Після переходу Уругваю до демократії партію було легалізовано.

З 1988 до 1992 року партію очолював Хайме Перес. Потім до 2006 року лідером партії було дочка Роднея Арісменді — Марина Арісменді.

На президентських виборах 2010 року переміг кандидат від Широкого фронту Хосе Мухіка.

Джерела[ред.ред. код]

  • Політичний словник. Редакція: В. К. Врублевський, В.М. Мазур, А. В. Мяловицький. Видання друге. Головна редакція УРЕ. Київ. 1976. стор. 234.