Комуністична партія Уругваю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Комуністична партія Уругваю
Partido Comunista del Uruguay
Лідер Едуардо Лорьє
Заснована 1920
Офіційна ідеологія/
політична позиція
комунізм

Комуністична партія Уругваю (ісп. Partido Comunista del Uruguay, КПУ) — ліва політична партія в Уругваї. Партія входить до Широкого фронту. При партії діє молодіжна організація — Комуністична спілка молоді.

Історія[ред.ред. код]

Партія була заснована 21 вересня 1920 року лівим крилом Соціалістичної партії Уругваю. Лідером партії став Еухеніо Гомес. В 1921 році партія вступила до Комінтерну. Липневий пленум Національного комітету КПУ (1955) вибрав генеральним секретарем Р. Арісменді. У 1962 році був створений Лівий фронт визволення (ФІДЕЛЬ), до якого увійшла і КПУ. В 1966 році з ініціативи КПУ створений Національний конвент трудящих, який об'єднав більшість профспілок країни. В лютому 1971 року виник Широкий фронт, в який ввійшла і компартія. В грудні 1973 року після військового перевороту КПУ було заборонено. Після переходу Уругваю до демократії партію було легалізовано.

З 1988 до 1992 року партію очолював Хайме Перес. Потім до 2006 року лідером партії було дочка Роднея Арісменді — Марина Арісменді.

На президентських виборах 2010 року переміг кандидат від Широкого фронту Хосе Мухіка.

Джерела[ред.ред. код]

  • Політичний словник. Редакція: В. К. Врублевський, В.М. Мазур, А. В. Мяловицький. Видання друге. Головна редакція УРЕ. Київ. 1976. стор. 234.


Комуністичні партії та рухи Це незавершена стаття про комуністичну партію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Уругвайу Це незавершена стаття про Уругвай.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.