Комітет з питань розвідки при Президентові України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Комітет з питань розвідки при Президентові України
Bankova 11 01.jpg
Комітет діє в Будинку Адміністрації Президента України
Тип Військовий
Засновано 8 жовтня 2014
Правовий статус Консультативно-дорадчий орган
Мета координація органів розвідки в державі
Розташування 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11.
Центральний орган Президент України

Комітет з питань розвідки при Президентові України — комітет, створений з метою підвищення ефективності роботи із забезпечення здійснення Президентом України повноважень з керівництва, координації і контролю за діяльністю розвідувальних органів України.

Історія[ред. | ред. код]

За роки незалежності комітет з питань розвідки створювали і ліквідовували тричі. В роки правління Леоніда Кучми цей орган двічі очолював Ігор Смешко[1].

8 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко створив комітет розвідки. Головою комітету було призначено І. Смешка. Він координуватиме діяльність спецслужб та впливатиме на кадрові призначення в розвідувальних органах.

Мета[ред. | ред. код]

Основним завданням органу є підготовка Президентові України пропозицій щодо здійснення керівництва, координації і контролю за діяльністю розвідувальних органів України. Комітет складається з голови, двох заступників голови, у тому числі одного першого, та інших членів Комітету, які беруть участь у роботі Комітету на громадських засадах. Персональний склад Комітету затверджується Президентом України за поданням голови Комітету[2].

Забезпечує діяльність Комітету апарат Комітету, який є структурним підрозділом Апарату Ради національної безпеки і оборони України. Працівники апарату Комітету призначаються на посади та звільняються з посад за поданням голови Комітету.

Членами комітету є керівники зовнішньої розвідки, військової та прикордонної. Працівники комітету мають вищу міру доступу до державної таємниці.

Реформування та відновлення[ред. | ред. код]

30 січня 2015 року був реформований у Об'єднаний комітет з питань розвідувальної діяльності при Президентові України.

17 червня 2020 року цей Об'єднаний комітет був ліквідований і знову утворений Комітет з питань розвідки при Президентові України.[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]