Конвенція про програму моніторингу екосистем морських живих ресурсів Антарктики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Конвенція про програму моніторингу екосистем морських живих ресурсів Антарктики (англ. Convention on the Conservation of Antarctic Marine Living Resources Ecosystem Monitoring Programme, абр. CEMP) — це програма, створена в 1985 р. Конвенцією зі збереження антарктичних морських живих ресурсів для моніторингу та обліку риболовлі та збирання морського життя в Антарктиді та навколо неї.

Цілі полягають у тому, щоб: «(1) виявити та зафіксувати значні зміни у критичних компонентах морської екосистеми в межах Конвенції, щоб слугувати основою для збереження живих ресурсів Антарктики; та (2) розрізняти зміни внаслідок збирання врожаю, комерційних видів та змін через екологічну мінливість, як фізичну, так і біологічну» .[1]

Сайти[ред. | ред. код]

Конвенція про програму моніторингу екосистем морських живих ресурсів Антарктики включає декілька сайтів, розташованих у трьох «інтегрованих регіональних навчальних регіонах», а також мережу додаткових сайтів. Додатково створені два майданчики для спеціального захисту, це Острови Сіль (Південні Шетландські острови) та мис Ширрефф[en]; обидва розташовані на Південних Шетландських островах.[1] Дозвіл необхідний для вступу в області програм Конвенції про програму моніторингу екосистем морських живих ресурсів Антарктики.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Archived copy. Архів оригіналу за 25 жовтня 2009. Процитовано 19 січня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]