Конвой (військова справа)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Американський морський піхотинець веде під конвоєм в'єтнамця, підозрюваного в приналежності до НФВПВ. Район Дананга, серпень 1965 року
Американські бронетранспортери M1126 ICV 172-ої бригадної бойової групи «Страйкер» у конвої. Мосул, Ірак. 20 листопада 2005

Конвой (нід. konvooi) — у військовій справі — військовий підрозділ (команда, окремий військовослужбовець), призначений для забезпечення охорони та супроводу військовополонених, а також осіб, що знаходяться під слідством та судом або засуджені військовим трибуналом й заарештованих у дисциплінарному порядку солдатів (матросів). Чисельність конвою залежить від кількості і ступеня небезпеки осіб, які знаходяться під контролю конвою, а також умов і тривалості конвоювання. Конвої озброюється штатною зброєю, до його складу можуть включатися фахівці зі службовими собаками. Права та обов'язки особового складу конвою, правила несення служби регламентуються статутами та настановами, а також інструкціями, що розробляються військовим комендантом гарнізону (начальником штабу військової частини).

Також в широкому порозумінні застосовується для визначення військового підрозділу, що призначений для захисту військових колон з вантажами від раптового нападу противника.

Конвой також може призначатися для охорони та супроводу осіб вищого командного складу, штабів, кур'єрів, що прямують з особливо важливими дорученнями та документами.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Толковый словарь военных терминов
  • Радянська військова енциклопедія. «К-22» —ЛИНЕЙНЫЙ // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1979. — Т. 4. — С. 298. — ISBN 00101-236. (рос.)

Примітки[ред.ред. код]