Кондор королівський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кондор королівський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Яструбоподібні (Accipitriformes)
Родина: Катартові (Cathartidae)
Рід: Королівський кондор (Sarcoramphus)
Duméril, 1805
Вид: Кондор королівський
Sarcoramphus papa
Linnaeus, 1758
Ареал королівського кондора
Ареал королівського кондора
Посилання
Вікісховище: Sarcoramphus papa
Віківиди: Sarcoramphus papa
EOL: 45511523
ITIS: 175277
МСОП: 22697645
NCBI: 43583
Fossilworks: 137199

Кондор королівський[2] (Sarcoramphus papa) — найяскравіше забарвлений вид родини катартових (Cathartidae). Трапляється в Південній Америці і є єдиним видом роду Sarcoramphus. Назва цього виду походить від того, що в поєдинках з іншими грифами за падаль він, як правило, виявляється переможцем.

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Королівські кондори забарвлені в дуже яскраві, помітні кольори. Їх лиса голова на темені, на шиї і навколо очей червоного кольору, а шкіряні нарости навколо дзьоба і задня частина шиї — оранжево-жовті. У районі щік у нього коротка сіро-біла пір'яна щетина, тоді як нижня частина шиї забарвлена в чорний колір. Передня сторона біло-сіра. Розміри королівських кондорів можуть досягати 85 см, а вага доходить до 4,5 кг Розмах їх крил досягає близько 2 м. Як і всі американські грифи, королівський гриф має сильний дзьоб і чіпкі лапи.

Поведінка і розповсюдження[ред. | ред. код]

Королівський кондор у вольєрі

Хоч королівські грифи і не є соціальними тваринами, вони живуть парами і сплять ночами в групах. У денний час вони у пошуках їжі годинами парять в повітрі, ледве рухаючи крилами. Високогірні регіони вони уникають і зустрічаються перш за все в тропічних лісах і саванах. Ареал розповсюдження королівських грифів тягнеться від Мексики до півночі Аргентини і Уругваю.

Харчування[ред. | ред. код]

У королівських грифів добре розвинені нюх і зір. Їх їжу складає крім риби, дрібних ссавців і змій перш за все падаль. При виявленні мертвої тварини вони злітаються десятками і проганяють інших грифів або ж віднімають їх здобич.

Розмноження[ред. | ред. код]

Королівські кондори насиджують яйця кожні два роки, проте не будують гнізд, а відкладають яйця в гнилі деревні пні, розвилки гілок або скельні щілини, які нерідко розташовані на висоті до 30 м. В більшості випадків, самка відкладає єдине жовтувато-біле яйце з коричневими плямами, зрідка за один раз відкладається до трьох яєць. Після насиджування, в якому беруть участь обидва батька і яке триває 55 днів, вилуплюється дитинча. Воно годується заздалегідь перевареною їжею із зобу дорослих особин. Після перебування в гнізді, яке триває близько 85 днів, молодий королівський кондор його покидає, проте залишається при батьках ще від 150 до 600 днів.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2012). Sarcoramphus papa: інформація на сайті МСОП (версія 2013.2) (англ.) 26 листопада 2013
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання[ред. | ред. код]