Кондратюк Олена Костянтинівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олена Костянтинівна Кондратюк
Фото ОК.jpeg
Народилася 17 листопада 1970(1970-11-17) (46 років)
Львів, УРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Діяльність політик
Alma mater Львівський національний університет імені Івана Франка
Партія Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»
Україна Народний депутат України
6-го скликання
Реформи і порядок (БЮТ) 23 листопада 2007 12 грудня 2012
7-го скликання
ВО «Батьківщина» 12 грудня 2012 27 листопада 2014
8-го скликання
ВО «Батьківщина» 4 грудня 2014

Оле́на Костянти́нівна Кондратю́к (нар. 17 листопада 1970, Львів, УРСР) — український політик, народний депутат України, член депутатської фракції політичної партії „Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»“ у Верховній Раді України, Секретар Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї ОБСЄ, Співголова Міжфракційного депутатського об'єднання «Рівні можливості».

Освіта[ред.ред. код]

У 1993 році закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка. Має ступінь кандидата історичних наук. Займалася дослідженням громадських рухів в Україні.

Провідний експерт в галузі зв'язків із громадськістю та реклами.

Політична діяльність[ред.ред. код]

У 2007 році обрана народним депутатом України від Блоку Юлії Тимошенко. На парламентських виборах 2012 та 2014 років була переобрана народним депутатом від політичної партії „Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»“.

Веде активне політичне життя, відстоює свободу слова і права журналістів та медіа, захищає ґендерну рівність, а також виступає за якнайшвидшу європейську інтеграцію України. Була заступником члена Постійної делегації в міжпарламентській організації «Постійна делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи» (2012-2014) та Заступником члена Постійної делегації в міжпарламентській організації «Постійна делегація у Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи» (2007-2012).

Парламентська діяльність та законодавчі ініціативи[ред.ред. код]

У парламенті України Олена Кондратюк працювала над законами про прозорість медіа-власності, про суспільне мовлення і роздержавлення друкованих засобів масової інформації.

Як народний депутат України виступає за саморегуляцію медіа-ринку, послідовно захищає свободу слова в засобах масової інформації, права журналістів та медіа. Вона є автором низки законодавчих ініціатив, спрямованих на зміцнення гарантій свободи слова в Україні та протидії цензурі;  є співавтором та ініціатором постанов парламенту про заборону перевірок ЗМІ під час передвиборчих кампаній, які забезпечили  свободу діяльності мас-медіа під час виборів 2009, 2010, 2012, 2014 і 2015 років.

Ініціювала закон, який заборонив так звані «телевізійні лохотрони» та детально  регламентував умови трансляції програм і передач з платними інтерактивними конкурсами; у 2015 році парламент підтримав її законодавчі пропозиції щодо скорочення реклами на ТБ до 15% на годину мовлення, схваливши відповідний закон.

Низка законодавчих ініціатив Олени Кондратюк підготовлена у співпраці з членами МФО «Рівні можливості» та спрямована на забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків. Серед них, зокрема: законодавчі зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питання відповідальності за вчинення насильства в сім'ї; щодо підвищення рівня народжуваності та престижу батьківства; до виборчого законодавства щодо ґендерного квотування – на місцевих виборах політичні партії зобов’язані забезпечити мінімальний рівень представництва осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати не менше 30% загальної кількості кандидатів.

Завдячуючи законодавчій ініціативі Олени Кондратюк, вперше до виборчого законодавства (Закон України “Про місцеві вибори”) було внесено європейську норму щодо обов’язкового представництва у списку кандидатів не менше 30% представників однієї статі.

Разом з колегами, членами МФО «Рівні можливості», вона провела ряд зустрічей і консультацій щодо необхідності запровадження ґендерного квотування у виборче законодавство із Президентом України, Головою Верховної Ради України, членами профільних Комітетів ВРУ, а також представниками громадських та неурядових організацій.

Станом на грудень 2015 року є автором 91 законопроекту: VIII скликання - 34 законопроекти (5 з яких стали Законами), VII скликання - 28 (3 стали Законами), VI скликання - 29 (13 стали Законами).

Ґендерна рівність[ред.ред. код]

Активна поборниця та захисниця рівності прав та можливостей жінок в Україні. Спільно з колегами у грудні 2011 року вона заснувала Міжфракційне депутатське об'єднання “Рівні можливості”, яке було створено з метою покращення становища жінок у суспільстві, активізації суспільного діалогу щодо забезпечення ґендерної рівності в різних сферах суспільно-політичного життя. Олена Кондратюк є незмінною співголовою об'єднання з часу його заснування.

Революція Гідності[ред.ред. код]

Учасниця Революції Гідності. З перших днів Революції постійно перебувала на Майдані, надаючи організаційну та матеріальну допомогу майданівцям, брала активну участь у роботі штабу Майдану – координувала роботу прес- та інформаційного центрів штабу.

Захищала активістів від нападів беркутівців в урядовому кварталі, допомагала у судах, лікарнях, сприяла організації лікування Героїв Майдану за кордоном, надавала матеріальну допомогу постраждалим на Майдані та родичам Небесної сотні. 

Нагороди[ред.ред. код]

Є однією із найвпливовіших жінок України. Вісім років поспіль займає провідні місця у рейтингу «100 найвпливовіших жінок України» журналу «Фокус».

Сім'я[ред.ред. код]

Чоловік — Олександр Богуцький, директор-президент каналу ICTV, член правління інвестиційно-консалтингової компанії EastOne.

Виховують доньку Юстину.

Посилання[ред.ред. код]