Конклав 1846 року

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Конклав 1846 року
Логотип
Зображення
Держава Flag of the Papal States (1825-1870).svg Папська держава
Адміністративна одиниця Рим
Юрисдикція Ватикан
Попередник 1830–31 papal conclaved
Наступний 1878 papal conclaved
Дата й час 1846
Учасник(и) Domenico Carafa della Spina di Traettod, Luigi Amat di San Filippo e Sorsod, Fabio Maria Asquinid, Ludovico Micarad, Vincenzo Macchid, Pietro Ostinid, Luigi Lambruschinid, Mario Matteid, Castruccio Castracane degli Antelminellid, Carlo Oppizzonid, Giacomo Filippo Fransonid, Benedetto Barberinid, Francesco Serra-Cassanod, Ugo Pietro Spinolad, Giacomo Luigi Brignoled, Paolo Polidorid, Giuseppe Alberghinid, Ambrogio Bianchid, Tommaso Riario Sforzad, Costantino Patrizi Narod, Angelo Maid, Clarissimo Falconieri Mellinid, Antonio Francesco Oriolid, Giovanni Soglia Ceronid, Antonio Tostid, Filippo de Angelisd, Gabriele Ferrettid, Charles Januarius Actond, Ferdinando Maria Pignatellid, Пій IX, Gaspare Bernardo Pianettid, Luigi Vannicelli Casonid, Tommaso Pasquale Gizzid, Lodovico Altierid, Giuseppe Caspar Mezzofantid, Cosimo Corsid, Antonio Maria Cadolinid, Niccola Clarelli Parraccianid, Giacomo Piccolominid, Sisto Riario Sforzad, Lorenzo Simonettid, Tommaso Bernettid, Ludovico Gazzolid, Adriano Fieschid, Giuseppe Ugolinid, Francesco Saverio Massimod, Giovanni Serafinid і Luigi Ciacchid
Виборна посада Папа Римський
Обраний кандидат Пій IX

Координати: 41°54′21″ пн. ш. 12°27′21″ сх. д. / 41.90583333336077487° пн. ш. 12.45583333336077914° сх. д. / 41.90583333336077487; 12.45583333336077914

Смерть Григорія XVI, яка відбулася 1 червня 1846 року, привела до скликання Конклаву 1846 року . П'ятдесят з шістдесяти двох членів Священної Колегії кардиналів, зібралися в Квірінальському палаці, одному з папських палаців в Римі і в місці двох конклавів, які проходили раніше XIX століття . Конклав почав роботу 14 червня і повинен був вибрати папу римського, який повинен був стати не тільки главою Римсько-католицької церкви, але також і главою держави і уряду Папської області, великій території Центральної та Північної Італії, якій Римсько-католицька церква управляла.

Поділ Конклаву[ред. | ред. код]

Центральним каменем спотикання для конклаву стало питання про Папську область. Священна Колегія кардиналів розпалася на дві фракції. Консерватори прагнули продовжити політику папського абсолютизму в управлінні Папською областю, а також продовжити жорстку політику Папи Григорія XVI і його державного секретаря кардинала Луїджі Ламбрускіні . Ліберали ж хотіли провести будь-якого роду помірні реформи.

У першій частині голосування Ламбрускіні отримав більшість голосів, але не зумів отримати необхідних двох третин голосів. На четвертому колі голосування ліберальний кандидат, кардинал Джованні Марія Мастаі Ферретті, архієпископ Імольскій, отримав необхідну кількість голосів. Він взяв собі ім'я Пій IX .

Вето на кандидатуру кардинала Ферретті[ред. | ред. код]

Як це і йшла з іншими конклаву до конклав 1903, католицькі монархи мали право накласти вето на обраного кардинала, змушуючи конклав вибрати будь-кого іншого. Австрійський імператор Фердинанд зобов'язав кардинала Карла Гайсрука, архієпископа Міланського (тоді Мілан входив в Австрійську імперію ) накласти вето на ліберального кандидата Ферретті в разі, якщо він буде обраний. Однак Гайсрук запізнився на конклав. На той час, як він добрався, Ферретті вже був обраний, вступив на папство, про що було публічно оголошено.

Наслідки[ред. | ред. код]

Папа римський Пій IX був коронований папською тіарою 21 червня 1846 року . Він став найдовше правлячим Папою починаючи з святого апостола Петра, просидів на папському троні протягом 32 років. Спочатку ліберал, після недовгого зміщення і проголошення Римської Республіки, Пій IX був повернутий до влади французькими військами і став реакційним консерватором.

У 1870 році залишилася територія Папської області, яка була захоплена королем Італії, Віктором Еммануїлом II . Рим став столицею Італійського королівства, колишній папський палац - Квіринал, став палацом короля Італії. Пій IX оголосив протест в Ватикані, де він жив як самопроголошений «В'язень Ватикану». Він помер в 1878 році .

Історичні особливості Конклаву 1846 року[ред. | ред. код]

  • Останній з чотирьох конклаву, які були проведені в Квірінальському палаці і останній проведений поза Ватикану ;
  • Був обраний папа римський, який мав другий за тривалістю понтифікат в історії папства ;
  • Останній Конклав, проведений в період існування Папської області;
  • Очевидна перемога лібералів і очевидну поразку політики попереднього Папи Римського;
  • Невдала спроба австрійського імператора здійснити вето;
  • Останній Конклав, складений виключно з кардиналів континентальної Європи .

Статистика Конклаву 1846 року[ред. | ред. код]

Папський Конклав 1846 року
тривалість 3 дні
число баллотіровок 4
виборці 62
Були відсутні 12
Були присутні 50
Африка 0
Латинська Америка 0
Північна Америка 0
Азія 0
Європа 62
Океанія 0
близький Схід 0
що використовується Вето Невдала спроба імператора Фердинанда I Австрійського
помер ПАПА ГРИГОРІЙ XVI (1831-1846)
НОВИЙ ПАПА Пій IX (1846-1878)

Див. також[ред. | ред. код]

  • Кардинали-виборці на конклаві 1846 року .