Конрад цу Гогенлое-Шіллінгсфюрст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Конрад цу Гогенлое-Шіллінгсфюрст

Конрад цу Гогенлое-Шіллінгсфюрст(нім. Konrad Maria Eusebius Prinz zu Hohenlohe-Waldenburg-Schillingsfürst; 16 грудня 1863 — 21 грудня 1918) австро-угорський державний діяч, міністр-президент Цислейтанії в 1906. Брат посла Австро-Угорщини в Німецькій імперії Готтфрида цу Гогенлое-Шіллінгсфюрста, племінник канцлера Німецької імперії Хлодвіга Гогенлое. В 1903—1904 рр. — ландпрезидент (намісник) Буковини. Будучи вихідцем із досить знатної сім'ї, не особливо був залежний від політики Віденя. Перебуваючи на посаді крайового президента принц Конрад Гогенлое, сприяв реформуванню виборчої системи та запровадженню вільних виборів. Ліберально налаштований у поглядах, значно сприяв демократизації життя на Буковині[1]. Його наступник Блейлебен про свого попередника говорив наступне:

« ...Се був перший президент Буковини, на якого гляділи всі міроздатні партії... з рівною любов'ю, а то прямо і з оцінкою, яка межує з почитанєм...  »

Примітки[ред.ред. код]

  1. Hohenlohe-Schillingsfürst Konrad Prinz zu. In: Österreichisches Biographisches Lexikon 1815—1950 (ÖBL). Band 2, Verlag der Österreichischen Akademie der Wissenschaften, Wien 1959.— P. 148.