Конрад I (граф Люксембургу)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Конрад I
Народився 1040
Помер 8 серпня 1086
Діяльність аристократ
Титул герцог
Посада count of Luxembourgd
Рід Ardennes-Verdun dynastyd
Батько Гізельберт (граф Люксембургу)
Мати unknown daughter Gräfin von Salmd[1]
Брати, сестри Герман Зальмський
У шлюбі з Clementia of Aquitained
Діти Генріх III (граф Люксембургу)[1], Ермезінда I (графиня Люксембургу), Вільгельм I (граф Люксембургу)[1] і Matilda of Luxembourgd[1][2]

Конрад I (нім. Konrad I.; бл. 1040 — 8 серпня 1086) — 5-й граф Люксембургу в 10591086 роках.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з династії Арденн-Люксембург (Старший Люксембурзький дім). Старший син Гізельберта, графа Люксембургу. Народився близько 1040 року. Після смерті батька 1059 року успадкував основні володіння з резиденцією в Люксембурзі, а графство Зальм передав братові Герману.

Невдовзі вступив у суперечку з Ебергардом Еццоненом, архієпископом Тріра, через фогство монастиря Св. Максиміна. Архієпископ бажав підпорядкування останнього собі. У відповідь Конрад I напав на Ебергарда, якого захопив у полон. Натомість папа римський Миколай II відлучив графа Люксембургу від церкви. Лише після звільнення архієпископа та обіцянки вирушити на допомогу християнським державам Палестини з нього було знято відлучення.

У 1070 році заснував монастир Орваль. Протягом 1070-х років на відміну від брата зберігав вірність королю Генріху IV. Переважно піклувався про розширення власних володінь. Оженився з представницею Аквітанських Рамнульфідів.

1080 року не надав допомоги брату Герману, коли того було оголошено королем Німеччини. 1083 року заснував бенедиктинське абатство Альтмюнстер, якому подарував п'ять молочних ферм, права риболовлі на річках Петрус та Альзет. 1085 року вирушив на прощу до Єрусалиму. 1086 року на зворотному шляху помер в Італії. Його тіло 1090 року було привезено до Люксембургу й поховано в монастирі Альтмюнстер. Новим графом став його син Генріх.

Родина

[ред. | ред. код]

Дружина — Клеменція, донька Вільгельма VII, герцога Аквітанії.

Діти:

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Alfred Lefort, La Maison souveraine de Luxembourg, Reims, Imprimerie Lucien Monge, 1902, 262 p.
  • Heinz Renn: Das erste Luxemburger Grafenhaus (963—1136). (= Rheinisches Archiv 39), Bonn, 1941, S. 136
  • Gades, John A. (1951). Luxembourg in the Middle Ages. Brill.