Консерваторія Трієсту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державна музична консерваторія Трієсту імені Джузеппе Тартіні
Conservatorio statale di musica Giuseppe Tartini
Консерваторія Тартіні. 2018
Консерваторія Тартіні. 2018
Основні дані
Засновано 1903
Приналежність Міністерство освіти, університетів та наукових досліджень Італії
Розташування Трієст
Вебсторінка conts.it
Мапа

Державна музична консерваторія Трієсту імені Джузеппе Тартіні (італ. Conservatorio statale di musica Giuseppe Tartini) — вищий державний навчальний заклад музичної освіти в місті Трієсті (Італія). Належить до Міністерства освіти, університетів та наукових досліджень Італії[it]. Названа у 1992 році з нагоди 300-річчя від дня народження на честь італійського скрипаля та композитора Джузеппе Тартіні, який народився неподалік від Трієсту. Консерваторія є членом Європейської асоціації консерваторій[en].

Історія[ред. | ред. код]

На початку ХХ століття в Трієсті існували два вищі музичні заклади — Музичний ліцей Джузеппе Тартіні, заснований у жовтні 1903 року диригентом Філіппо Манарою, та Трієстський музичний інститут, пізніше названим Консерваторією Джузеппе Верді. У липні 1932 року два заклади були об'єднані в Трієстський музичний університет, який у 1943 році був дістав назву Музичний ліцей Трієсту (Liceo musicale triestino). Так звана «націоналізація» консерваторії була ухвалена законом 1958 року.[1]

З 1954 року, після повернення Трієсту до Італії, консерваторію Тартіні розмістили в палаці Ріттмайєра[it], побудованому в 1863 році архітектором Джузеппе Бальдіні (1808—1877) для підприємця барона Карло Ріттмайера, який за заповітом його вдови Цецилії Ріттмайер (1831—1911) належить місту. У 1980-х роках будівля консерваторії була капітально відремонтована і в спеціальному підземному приміщенні був встановлений орган. У 1992 році, з нагоди 300-річчя від дня народження Джузеппе Тартіні, консерваторія відсвяткувала ювілей присвяченням нової зали істрійському композиторові. Реставрація була завершена в 2003 році.

Консерваторія нараховує 650 студентів, 90 штатних викладачів та понад 15 викладачів-контрактників і регулярно приймає італійських та іноземних музикантів для проведення семінарів і майстер-класів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Консерваторія [Архівовано 4 травня 2019 у Wayback Machine.] conts.it (італ.)

Посилання[ред. | ред. код]