Конструктор сайтів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Конструктор сайтів (англ. Site builder) — програмно реалізована складна система для створення веб-сторінок без знання мов програмування. Зазвичай є окремим сервісом, але може надаватися, як додаткова послуга хостинговими компаніями. Існує можливість створення сайтів як за допомогою систем керування контентом (CMS), так і за допомогою і SaaS-платформ

Історія[ред. | ред. код]

Перші сайти були створені на початку 1990-х[1]. Ці сайти були написані вручну, за допомогою HTML-розмітки .

З часом було створено програмне забезпечення для верстки сайтів і до 1998 року лідером серед подібних продуктів був Dreamweaver. Проте, багато хто критикував це ПЗ за низьку якість вихідного коду, через те, що він був занадто перевантаженим[2]. З введенням стандартів W3C, Dreamweaver і подібні йому програми були розкритиковані за невідповідність новим стандартам. ПЗ з відкритим вихідним кодом, як правило, відповідало стандартам і з кожним роком набувало все швидших темпів у своєму розвитку.

Одним із перших конструкторів сайтів, де не потрібно було використовувати спеціальні навички програмування, був проект Geocities, заснований в 1994 році. Після свого 5-річного існування, Geocities був проданий компанії Yahoo! за $ 3,6 млн. Після того, як проект технічно застарів, він був закритий у квітні 2009 року. З того часу ринок конструкторів веб-сайтів представлений більш, ніж 70 платформами, що дозволяють створювати сайти найрізноманітніших типів.

CMS для створення та управління сайтами[ред. | ред. код]

Найбільшу популярність мають такі CMS:

Більшість конструкторів сайтів мають можливість безкоштовно створювати та редагувати власні веб-сайти. Деякі дозволяють завантажувати вже готовий веб-сайт[3] або навіть завантажити створений за допомогою конструктора веб-сайт у вигляді архіву[4]. Але, як правило, при цьому існує обмеження щодо використання всіх можливостей конструктора сайтів. Тому користувачам пропонується обирати певні тарифні плани, які так чи інакше надають доступ до преміум-можливостей конструктора.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Berners-Lee on the read/write web. BBC. 2005-08-09. Процитовано 2015-12-07. 
  2. The History of Website Development Review by Website Builders World. www.websitebuildersworld.com. Процитовано 2015-12-07. 
  3. Лучшие конструкторы сайтов и веб платформы 2018 года. www.webbuildersguide.com (en-EN). Процитовано 2017-11-19. 
  4. 15 Best Free Website Builders. www.beautifullife.info (en-EN). Процитовано 2015-11-19.