Конструктор сайтів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Конструктор сайтів (англ. Site builder) — програмно реалізована складна система для створення веб-сторінок без знання мов програмування. Зазвичай є окремим сервісом, але може надаватися, як додаткова послуга хостинговими компаніями. Існує можливість створення сайтів як за допомогою систем керування контентом (CMS), так і за допомогою і SaaS-платформ[1].

Історія[ред. | ред. код]

Перші сайти були створені на початку 1990-х[2]. Ці сайти були написані вручну, за допомогою HTML-розмітки .

З часом було створено програмне забезпечення для верстки сайтів і до 1998 року лідером серед подібних продуктів був Dreamweaver. Проте, багато хто критикував це ПЗ за низьку якість вихідного коду, через те, що він був занадто перевантаженим[3]. З введенням стандартів W3C, Dreamweaver і подібні йому програми були розкритиковані за невідповідність новим стандартам. ПЗ з відкритим вихідним кодом, як правило, відповідало стандартам і з кожним роком набувало все швидших темпів у своєму розвитку.

Одним із перших конструкторів сайтів, де не потрібно було використовувати спеціальні навички програмування, був проект Geocities, заснований в 1994 році. Після свого 5-річного існування, Geocities був проданий кіомпаніі Yahoo! за $ 3,6 млн. Після того, як проект технічно застарів, він був закритий у квітні 2009 року. З того часу ринок конструкторів веб-сайтів представлений більш, ніж 70 платформами[4], що дозволяють створювати сайти найрізноманітніших типів.

CMS для створення та управління сайтами[ред. | ред. код]

Найбільшу популярність, за версією «Рейтингу Рунету» мають такі CMS[5]:

Конструктори сайтів на базі SaaS-платформ[ред. | ред. код]

Відомі конструктори сайтів на базі SaaS-систем[6]:

uKit 1minute.website Mozello Etov СайтоДром
Wix Sellbe Samomu.ru Smart page Flexbe
uCoz InSales РосГид Ru center Платформа LP
Nethouse Webydo Voog Setup LPTrend
Jimdo uWeb Netdo А5 Pixli
Weebly 123sait.ru Webnode Fo.ru Energy
UMI Базиум Satom.ru web-4-u.ru Weblium.com
LPGenerator LineAct Nubex Ecwid Zyro
WebsiteX5 Tui.ru Placemark ImageCMS Biggo
Skynell Redham okis.ru Сайт-менеджер Sale monster
ProHoster Biz.mail.ru Tobiz 1С-UMI A5

Більшість конструкторів сайтів мають можливість безкоштовно створювати та редагувати власні веб-сайти. Деякі дозволяють завантажувати вже готовий веб-сайт[7] або навіть завантажити створений за допомогою конструктора веб-сайт у вигляді архіва[8]. Але, як правило, при цьому існує обмеження щодо використання всіх можливостей конструктора сайтів. Тому користувачам пропонується обирати певні тарифні плани, які в тій чи іншій мірі надають доступ до преміум-можливостей конструктора.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Як створити свій власний сайт в інтернеті? Самостійно! Це цілком реально і майже безкоштовно.. mozok.net. Процитовано 2016-01-28. 
  2. Berners-Lee on the read/write web. BBC. 2005-08-09. Процитовано 2015-12-07. 
  3. The History of Website Development Review by Website Builders World. www.websitebuildersworld.com. Процитовано 2015-12-07. 
  4. Top Professional Website Builders Reviews. SuperbWebsiteBuilders.com. Процитовано 2015-12-07. 
  5. Рейтинг CMS, популярные движки для сайтов. Рейтинг лучших платных и бесплатных CMS. (російська). www.ratingruneta.ru. Процитовано 2015-12-01. 
  6. Список конструкторов сайтов Рунета - Site-Builders.ru. site-builders.ru. Процитовано 2016-01-13. 
  7. Лучшие конструкторы сайтов и веб платформы 2018 года. www.webbuildersguide.com (en-EN). Процитовано 2017-11-19. 
  8. 15 Best Free Website Builders. www.beautifullife.info (en-EN). Процитовано 2015-11-19.