Контактні кільця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Контактні кільця на генераторі ГЕС. Витрмують до 500 А при близько 150 вольт обертового поля обмотки збудження генератора. Графітові щітки ковзають по сталевому кільці, підтримуючи контакт під тиском пружини. Багатожильні мідні проводи з'єднують кожну щітку з колом живлення. Використовуються два комплекти щіток і два кільця для електричного кола. * A - підпружинені стаціонарні графітові щітки * B - обертове сталеве контактне кільце * C - ізольовані підключення до обмотки збудження генератора * D - верхній кінець вала генератора

Конта́ктні кі́льця ( англ. contact ring, slip ring) іноді струмознімач — вид електричних контактів, виконаних у вигляді струмопровідного кільця з прилеглими до нього щітками, що забезпечують подачу електрики в обертовій електричній машині з однієї частини кола в іншу за допомогою ковзного контакту.

Застосування[ред.ред. код]

Контактні кільця застосовуються у разі неможливості прямої передачі електричної енергії за допомогою дротів, наприклад при подачі на обертовий вал.

Використовуються в машинобудуванні, електродвигунах, робототехніці (для передачі інформаційного та керуючого сигналу). Застосовувані в електродвигунах контактні кільця є кращими в порівнянні з колекторним вузлом, так як в процесі роботи отримують менший знос.

Залежно від обраного технологічного рішення можуть застосовуватися контактні кільця концентричні і поздовжні.

Контактні кільця виготовляються зазвичай з твердих металів і, в окремих випадках, мають стійке до зносу і впливу зовнішнього середовища покриття (позолочене або срібне).

Також відомі випадки застосування рідкометалевих контактних кілець - ртутних струмознімачів, що забезпечують передачу великих струмів і мають низький опір.

Приклади використання[ред.ред. код]

Електричні машини з контактними кільцями:

Див. також[ред.ред. код]