Контракт на різницю цін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Контракт на різницю цін (англ. Contract For Difference, CFD) - ця угода (гарантійне зобов'язання) між двома сторонами про передачу один одному різниці між поточною вартістю активу та його значенням в кінці дії договору. По суті, укладається контракт про купівлю/продажу активу з відстрочкою поставки, але обидві сторони спочатку мають на увазі що поставки не буде - товарні зобов'язання будуть закриті другою угодою купівлі/продажу з тим же об'ємом і з протилежної спрямованістю (Хто в першій угоді був покупцем у другій угоді виступає продавцем), але за новою ціною. Якщо між першою і другою угодою ціна активу збільшилася, то «Покупець» (по першій угоді) отримає від «продавця» різницю в ціною. Якщо ціна знизилася - «Продавець» отримає різницю в ціні від «покупця». Найчастіше термін дії договору не встановлюється і договір може припинятися за заявою тільки однієї сторони, якій надане таке право.

По суті CFD є похідним фінансовим інструментом, який дозволяє отримувати дохід як на підвищенні, так і на зниженні ціни базового товару або цінною паперу. Найчастіше CFD використовують для спекулятивних операцій. Наприклад, стосовно до акцій, CFD є похідним від договору купівлі акцій, що дозволяє спекулювати на русі цін акцій, без необхідності оформлення прав власності на ці акції.

CFD були створені для того, аби задовольнити запити біржових спекулянтів з малим капіталом. Контракти на різницю дозволяють значно розширити сферу діяльності приватних осіб. Ринок CFD сформувався на початку 90-х років у Англії і спочатку припускав операції з укладення контрактів на покупку і продаж пакетів акцій, але без права власності на ці акції. Наразі контракти на різницю також сформовані на купівлю і продаж товарних ф'ючерсних контрактів та фінансових інструментів.

Зазвичай торгівля CFD відбувається з використанням додаткових кредитних коштів (маржинальна торгівля).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]