Концентраційні табори в КНДР

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Деякі концентраційні табори на мапі КНДР

Згідно з повідомленнями різних джерел, у Північній Кореї існує мережа концентраційних таборів, в яких перебувають затримані — як кримінальні, так і політичні[1][2][3][4][5][6][7][8][9]. Загальна кількість осіб, що перебувають в системі концентраційних таборів КНДР достеменно невідома. За інформацією уряду США та правозахисних організацій, кількість ув'язнених коливається від 150,000 до 200,000 осіб.[10]

Уряд КНДР категорично відкидає такі повідомлення, називаючи їх фабрикацією, підготовленою «південнокорейськими маріонетками» та «правими японськими реакціонерами»[11].

За оцінками Amnesty International, в Північній Кореї в таборах для політв'язнів сидять близько 200 тисяч осіб.

Особливості найменування[ред.ред. код]

У Північній Кореї табори для кримінальних злочинців називаються Центри перевиховання (кор. 교화소, Кехвасо), а табори для політичних в'язнів — Центри зосередження (кор. 관리소, Кванлісо). Кожен табір має свій номер, проте часто називається не за номером, а за назвою повіту, в якому він розташований.

Терміни ув'язнення[ред.ред. код]

Політичні в'язні, за винятком ув'язнених «зони революціонізаціі» табору Йодок, відбувають свій термін довічно, проте можуть бути відпущені на свободу. Серед кримінальних злочинців є особи, засуджені на різні терміни.

Табори для політв'язнів[ред.ред. код]

Номер табору Назва Назва корейською Провінція
11 Кьонсон 경성 Хамгьон-Пукто
12 Онсон 온성 Хамгьон-Пукто
13 Чонсон 종성 Хамгьон-Пукто
14 Кечхон 개천 Пхьонан-Намдо
15 Йодок 요덕 Хамгьон-Намдо
18 Пукчхан 북창 Пхьонан-Намдо
22 Хверьон 회령 Хамгьон-Пукто
26 Синхо 승호리 Пхеньян[12]

Тортури в таборах[ред.ред. код]

20 серпня 2013 р. в сеульському університеті Йонсей почалися засідання спеціальної Комісії ООН з прав людини в Північній Кореї[13].

Як свідки виступили перебіжчики, що втікли з північнокорейського «Табору 14[en]» — Сін Тон Хек (Shin Dong-hyuk), Чі Хон А (Jee Heon-a) та Кім Йон Сун (Kim Young-Soon).

Вони засвідчили:

« В трудовому таборі містилося близько 20-30 тисяч осіб, які працювали на вугільних шахтах, різних фабриках і в сільському господарстві. Кари, катування і голод — пересічні явища в подібних колоніях. За найменші порушення внутрішнього розпорядку передбачені найжорстокіші покарання. Наприклад, наглядачі відрізали Сін Тон Хеку частину середнього пальця за те, що він зламав швейну машинку.

Згідно з північнокорейськими законами, діти, народжені у трудовій колонії, спокутують провину своїх батьків разом з ними, тому на свободу їх не відпускають.

Вчителі в табірних школах носять пістолети. Дивитися їм у вічі заборонено. Присутність на уроках у будь-якому стані обов'язкова, тому хворого учня повинні приносити на уроки однокласники. На перервах дітям дозволяється грати в «камінь, ножиці, папір». По суботах школярі звільнялися на один-два уроки раніше, ніж у будні, і їм дозволяється ловити один у одного вошей. За успішне навчання школярів заохочують шматком мила.

Мешканці табору їдять суп з підлоги, їдять солоних жаб, змій, ящірок, щурів, звикли благати наглядачів про прощення, зраджувати інших заради їжі.

Одного разу Чі Хон А стала свідком того, як одну з ув'язнених змусили вбити її новонароджене немовля.

»

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. 관리소 (정치범 수용소). 북한 전체가 수용소나 다름없다 (корейською). DailyNK. 2004. Архів оригіналу за 2013-06-22. 
 2. Kenneth Chan. N. Korean Prison Camp Survivors Speak at UN Meeting (англійською). The Christian Post. Архів оригіналу за 2013-06-22. 
 3. North Korea Prison Camp Survivor Details Grim Experience (англійською). Fox News. Архів оригіналу за 2013-06-22. 
 4. N. Korean Defectors Describe Brutal Abuse (англійською). CBS News. Архів оригіналу за 2013-06-22. 
 5. Pierre Rigoulot. (1999). Comparative Analysis of Concentration Camps in Nazi Germany, the Former Soviet Union and North Korea (англійською). The 1st International Conference on North Korean Human Rights and Refugees. 
 6. 박종세. 南에서도 핍박 받는 '요덕 수용소' (корейською). 조선일보. Архів оригіналу за 2013-06-22. 
 7. 이명건. [탈북자 증언]北 탈북자 납치조 “한국行 돕겠다” 속여 北送 (корейською). 동아일보. Архів оригіналу за 2013-06-22. 
 8. Kang Chol-hwan. Aquariums of Pyongyang. — NY : Basic Books, 2005. — 238 с. — ISBN 0-465-01104-7.
 9. Selected Prison Camps in North Korea and their Locations. The Hidden Gulag. 
 10. Blaine Harden. Escapee Tells of Horrors in North Korean Prison Camp (англійською). Washington Post. Архів оригіналу за 2013-07-02. 
 11. Third-rate smear campaign (англійською). KCNA. Архів оригіналу за 2013-06-22. 
 12. Адміністративно табір був приписаний до Пхеньяну, хоча був розташований поза міською межею
 13. На лекциях о северокорейском ГУЛАГе. В сеульском университете выступили беглецы из трудовых лагерей КНДР / Лента.ру, 14:29, 25 августа 2013

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]