Конґрес українців Канади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип КУК

Конґрес українців Канади (КУК) (до 1989 року: Комітет українців Канади) — громадська представницька рада, яка об'єднує 33 українських всеканадські організації та їх філіали.

Централя знаходиться у Вінніпезі. Конґрес Українців Канади нараховує шість провінційних рад (Онтаріо, Манітоба, Саскачеван, Альберта, Британська Колумбія і Квебек); 34 відділи у містах всієї Канади (від Монреаля до Ванкувера) і ряд окремих комітетів.

Історія[ред. | ред. код]

Основуючі збори Комітету українців Канади (КУК) відбулися 7 і 8 листопада 1940 року в Вінніпеґу. Засновниками були:

Першим керівником організації став отець Василь Кушнір.

Після другої світової війни конгрес заснував Фонд допомоги українців Канади та Українське центральне допомогове бюро в Лондоні, що підтримували українських біженців у Європі.

КУК сприяв організації навчання української мови у канадських школах і ВНЗах, відіграв значну роль у створенні у 1967 році Світового конгресу вільних українців.

У 1940–80-х роках діяльність комітету була спрямована на об'єднання зусиль українців Канади для допомоги українському народові в боротьбі за незалежність, збереження етнічної та духовної самобутності еміграції. Традиційними в 2-й половині 20 століття стали заходи комітету з відзначення національних свят, історичних дат з життя українського народу ("День української державності і соборності", 50-ті роковини голодомору 1932–1933 років в УРСР та ін.), цілеспрямованого характеру набули акції протесту проти політики русифікації України, проти переслідування учасників дисидентських (опозиційних) рухів 1960–1980-х років в Україні.

З часу проголошення незалежності України допомагає й співпрацює з її організаціями та установами.

Керівники КУК[ред. | ред. код]

Діячі КУК[ред. | ред. код]

Адреса[ред. | ред. код]

Конгрес Українців Канади
Suite 647, 167 Lombard Avenue
Вінніпег, Манітоба
Канада R3B 0V3

E-пошта

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]