Кораловий острів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Один із коралових островів атолу Яп

Кораловий острів — острів, який утворюється в результаті життєдіяльності коралів в океанах і морях тропічного поясу. Кораловий острів у вигляді суцільного або розірваного кільця називають атолом. Наприклад, Мальдівські острови були утворені за допомогою коралових поліпів, тобто мають коралове походження.

Формування[ред. | ред. код]

Острови розвиваються із коралових рифів за допомогою двох процесів: підняття і розростання.

Під час підняття, коралові рифи піднімаються над рівнем моря через рухи в океанічній корі, а під час розростання збільшуються у розмірах.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]


Як утворюються коралові острови Дуже великий інтерес викликає група самостійних островів – коралові острови. Давайте поміркуємо з вами як утворюються коралові острови.

Вони створені організмами (поліпами), здатними виділяти вапняну речовину. Живуть вони колоніями. Нові організми які знаходяться в процесі розвитку, залишаються у зв’язку з відмерлими і утворюють загальний стовбур. Для життя коралів, а отже, і для утворення острова потрібні підходящі і сприятливі умови. Необхідно, щоб температура води в середньому не опускалася нижче 20 °. Тому поліпи можуть розвиватися тільки в теплих тропічних морях, та і то не скрізь. Там, де узбережжя омивається холодними течіями, їх немає, як, наприклад, біля берегів Перу. Крім того, для існування більшості поліпів потрібне тверде дно, щоб вкоренитися, і порівняно чиста вода; в тих місцях, де впадають в море річки, приносячи з собою муть, риф переривається.