Державний кордон Сенегалу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Кордони Сенегалу)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта Сенегалу

Державний кордон Сенегалу — державний кордон, лінія на поверхні Землі та вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, що визначають межі державного суверенітету Сенегалу над власними територією, водами, природними ресурсами в них і повітряним простором над ними.

Сухопутний кордон[ред. | ред. код]

Загальна довжина кордону — 2684 км[1]. Сенегал межує з 5 державами. Уся територія країни суцільна, тобто анклавів чи ексклавів не існує. Територія держави Гамбія є своєрідним напіванклавом Сенегалу, з виходом до вод Атлантичного океану.

Ділянки державного кордону
Держава Ділянка Довжина (км) Прикордонні регіони Примітки
Гамбія Гамбія напіванклав 749
Гвінея Гвінея південь 363
Гвінея-Бісау Гвінея-Бісау південь 341
Малі Малі схід 489
Мавританія Мавританія північ 742

Морські кордони[ред. | ред. код]

Сенегал на заході омивається водами Атлантичного океану[2]. Загальна довжина морського узбережжя 531 км. Згідно з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй з морського права (UNCLOS) 1982 року, протяжність територіальних вод країни встановлено в 12 морських миль (22,2 км)[3]. Прилегла зона, що примикає до територіальних вод, в якій держава може здійснювати контроль, необхідний для запобігання порушень митних, фіскальних, імміграційних або санітарних законів, простягається на 24 морські милі (44,4 км) від узбережжя (стаття 33)[3]. Виключна економічна зона встановлена на відстань 200 морських миль (370,4 км) від узбережжя. Континентальний шельф — 200 морських миль (370,4 км) від узбережжя, або до континентальної брівки (стаття 76)[4][1].


Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Senegal, Geography. Factbook
  2. Атлас світу, 2005
  3. а б Part II : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.
  4. Part VI : [англ.] // United Nations Convention on the Law of the Sea. — New York : United Nations. — Дата звернення: 21 лютого 2017 року.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]