Корейська імперія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
대한제국
大韓帝國
Daehan Jeguk
Корейська імперія
1897 – 1910
Прапор Герб
Прапор Герб
Девіз
광명천지
Розташування Корейська імперія
Столиця Сеул
37°32′ пн. ш. 126°59′ сх. д.H G O
Мови Корейська
Релігії Неоконфуціанство
Буддизм
Християнство
Форма правління Абсолютна монархія
Монарх
 - 1897—1907 Коджон
 - 1907—1910 Сунджон
Історичний період New Imperialism
 - Засновано 1897
 - Ліквідовано 1910
Населення
 - 1907 13 000 000 осіб
Валюта Янг (1897—1902)
Вон (1902–10)
Попередник
Наступник
Flag of the king of Joseon.svg Чосон
Японська імперія Flag of Japan (1870–1999).svg
Південна Корея Flag of Korea (1899).svg
Сьогодні є частиною Північна Корея Північна Корея
Південна Корея Південна Корея
КНР КНР

Корейська імперія — назва Кореї з Реставрації Кванму 1897 до анексії Кореї Японською імперією в 1910. Нова назва присвоєна державі, що знаходилася до цього протягом 500 років під управлінням династії Чосон, для того, щоб підкреслити суверенітет та провести аналогії з давньокорейською державою Самхан.

У 1897 король Коджон повернувся в імператорський палац Токсугун з свого укриття в російському посольстві та оголосив про створення імперії.

Історичні передумови[ред. | ред. код]

У 1894 Японська імперія, після переможної війни з Китаєм, почала проводити експансіоністську політику на сході континенту. Корея, що знаходилася під управлінням династії Чосон у занепаді, являла собою зручний плацдарм для зміцнення позицій Японської імперії в регіоні. Після договору Сімоносекі Японська імперія отримала контроль над півостровом Ляодун, що стурбувало Російську імперію, оскільки представляло загрозу її інтересам на Далекому Сході. Остання з часом привернула на свій бік Німецьку імперію та Французьку республіку.

Під тиском цих трьох держав Японська імперія відступила, після чого Російська імперія стала відігравати головну роль в регіоні, зайнявши місце Китаю, підтримкою якого користувався королівський двір Кореї.

Дружина короля Коджона, королева Мін, цілком допомагала боротьбі проти японського тиску. 8 жовтня 1895 вона була жорстоко вбита японськими солдатами під командуванням Міури Горо. Більшість вчених вважає, що Міура діяв за вказівкою когось із високопоставлених японських чиновників.

Створення імперії[ред. | ред. код]

Після смерті дружини король Коджон у 1896 сховався в російському посольстві в Сеулі. До того часу японське втручання у внутрішню політику Кореї стало повсюдним і дуже глибоким. На ключових посадах у державі стояли або японці, або прояпонськи налаштовані місцеві чиновники. Корейська влада перестала контролювати ситуацію в країні. Набирав силу рух за незалежність Кореї.

У спробах врятувати політичну ситуацію в країні король Коджон проголосив Корею імперією та оголосив про початок нової епохи Кванму (кор. 광무, 光武). Себе він оголосив першим імператором Кореї. Однак, де-факто імперський уряд був нездатний контролювати ситуацію в країні, що з часом призвело до анексії Кореї Японською імперією.

Дипломатичні відносини[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Dong-no Kim, John B. Duncan, Do-hyung Kim (2006), Reform and Modernity in the Taehan Empire (Yonsei Korean Studies Series No. 2), Seoul: Jimoondang Publishing Company
  • Jae-gon Cho, The Industrial Promotion Policy and Commercial Structure of the Taehan Empire.