Користувач:Іршавська бібліотека

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
| Місто   = Іршава
| область   = Закарпатська область
| район   = Іршавський район
| бібліотека   = Іршавська центральна районна бібліотека
| розташування = пл. Народна 1 
| читачів  = 2729
| поштовий індекс = 90100
| тел. = 244 2-24-73

http://bibliotekair-crb.blogspot.com - більш детальну інформацію про роботу бібліотеки Ви можете знайти на нашому - БЛОЗІ

Історія Іршавської центральної бібліотеки[ред.ред. код]

У 2011 році виповнилось 65 років з часу заснування Іршавської центральної районної бібліотеки. 3 лютого 1946 року розпочалася історія районної бібліотеки, яка стала базою, організатором, методичним центром створення і розвитку широкої мережі сільських бібліотек.
Формування бібліотечної справи на Іршавщині почалось в сиву давнину. Це були невеликі книгарні при фарах греко – католицьких церков. Освічені священики прикладали багато зусиль, щоб мати в себе цікаві видання духовного і світського характеру. Відомий письменник, фольклорист, етнограф, який був парохом у селі Довге, мав досить велику бібліотеку, якою користувалися і селяни. Це було на початку ХІХ ст..
При Імстичівському монастирі була величезна бібліотека, яка налічувала тисячі примірників книг. Це і вплинуло на розвиток молодого юнака Зейкана, який був вихователем російського царя Петра І. цією бібліотекою користувався відомий композитор і фольклорист П. Світлик.
З розвалом Австро-Угорщини і приєднання Закарпаття (на той час Підкарпатська Русь ) до Чехословаччини та зі створенням товариства
« Просвіта» в кожному селі почали організовуватись на громадських засадах бібліотеки. В основному, в них були видання з Ужгорода, Львова, Праги, а також часописи, які тоді видавались в краї « Зоря », « Наш рідний край », « Пчілка » та ін. Треба сказати, церковні бібліотеки формувались з видавництв Перемишля, Львова, Канади, Америки. Закуповували їх віруючі громадяни за власні кошти.
У 1920 -1930 – х рр. на Іршавщині в кожному селі була хата – читальня «Просвіти» або Товариства ім. Духновича. книги для них закуповувались за рахунок виручених грошових надходжень від концертів та драматичних вистав, гуртків художньої самодіяльності, а також пожертвувань меценатів. Особливо плідну роботу вели читальні в Білках, Іршаві, Довгому, Підгірному, Броді, Арданові.
Зі встановленням радянської влади у Закарпатті одним із перших декретів Народної Ради Закарпатської України був декрет про освіту і культуру, в якому йшлося організацію в кожному населеному пункті бібліотеки за рахунок держави. У нашому районі ця справа розпочалась у 1944 р., коли сільські ентузіасти, члени Союзу молоді почали збирати від населення книги, а також їздили до Ужгорода , Мукачева, де закуповували книги за рахунок сільських народних комітетів.
Наприкінці 1945 р. на зібранні представників різних просвітніх товариств серед інших невідкладних заходів в народному комітеті Іршави йшла мова про утворення книгозбірні в Іршаві для загального користування, у якій можна було б зосередити всі книги, тобто і для дорослих, і для дітей. Створення бібліотек розпочав безпосередньо Василь Фущич, відомий у районі та у Закарпатті депутат Чехословацького парламенту, борець за свободу і незалежність краю.
Іршавська окружна бібліотека була заснована в 1946 р. на той час завідувачем Іршавським окружним відділом культурно – освітньої роботи був І. Лендєл. З його допомогою бібліотеку було розміщено в єврейському приміщенні, що залишилось пустим.
Першим бібліотекарем була М. Фущич ( нині покійна ). З січня 1946 р. вона перейшла працювати на роботу в бібліотеку, де трудилася до 1948 р. Марія Василівна мала біля 13-ти урядових нагород, у т.ч. і орден Великої Вітчизняної війни ІІ – го. ст..
Перших відвідувачів бібліотека прийняла в лютому 1946 р. Читацька активність населення Іршави була низькою. Політична та економічна нестабільність негативно впливала на діяльність бібліотеки. Незважаючи на труднощі, М.Фущич прагнула залучити більшість населення до систематичного читання . На той час бібліотека нараховувала до 500 читачів.
Серед підростаючого покоління виник великий попит на художню і спеціальну літературу. У бібліотеці, як бджоли, весь день гуділи дитячі голоси. Школярі приносили книги, які прочитали, на абонементі велись розмови про прочитане, йшли рекомендації літератури до тих чи інших тем, які діти проходили в школі. От чому виникла потреба створити спеціальний дитячий відділ, який би займався виключно працею серед шкільної молоді.
Завідувач окружним відділом культурно – освітньої роботи І.Лендєл запропонував очолити дитячий відділ бібліотеки Ірині Мигович – Звонар. І 15 травня 1947 р. було видано наказ про створення при окружній дорослій бібліотеці відділу дитячої літератури, який очолила Ірина Юліївна. У неї були такі допитливі читачі – школярі, які нині стали світилами науки і літератури – В. Лендєл, І.Химич, С.Поляк, Л.Шимон, С.Жупанин, Ю.Балега. Вона залучала дітей до випуску стіннівки « Дитячий світ »(1948р.), яка збереглася до сьогоднішнього часу.
За період з 1946 – 1991 рр. бібліотека багато разів змінювала своє місце розташування. Причому тулилася не у найкращих приміщеннях. Багато іршавчан на той час ( 1948 р.) навіть не підозрювали про існування окружної бібліотеки і тільки після переходу в іншу будівлю авторитет її значно підвищився.
У 1948 р. біля пам'ятника визволителям, що в центрі Іршави , у будинку, де діяв окружний комітет партії і було розміщено бібліотеку. Потім було перенесено бібліотеку на вулицю І. Франка, де був Будинок піонерів. У 1970 р. було побудоване нове приміщення в центрі Іршави для райкому партії, а бібліотеку з вул. І. Франка переселено в старе приміщення райкому партії вже по вул. Леніна у якому нині розмістився «Промінвестбанк».
У 1991 р. завдяки матеріальній підтримці відділу культури, який очолює Юрій Глеба, центральна бібліотека прийняла своїх перших відвідувачів у новому приміщенні. Бібліотеці відведено чи не найкраще приміщення в центрі культури і дозвілля.
Першим директором бібліотеки була Діна Федіна - Карабиньош. Життя ставило до працівників бібліотеки нові вимоги, що виходили за межі тодішньої спеціальної підготовки. Рівень розвитку бібліотеки – це показник багатозначний. Він свідчить не тільки про талановитість людей, а й про їх освіченість, громадську активність, інтерес до питань культури. Адже бібліотечні працівник – він і дослідник, і пропагандист, і знавець інтересів та запитів своїх читачів і односельців. Такою була завідувач бібліотекою для дорослих, в подальшому директор централізованої бібліотечної системи Діна Федіна-Карабиньош, яка вміла організувати роботу бібліотеки, привабити людей різного віку, різних спеціальностей.
За 34 роки своєї трудової діяльності вона була надзвичайним учителем-наставником. Колеги поважали її за чуйне серце та простоту, за вимогливість та дисципліну у всьому. За працьовитість і плідну громадську діяльність Діна Іванівна нагороджена медаллю «Ветеран праці» та чисельними грамотами. Померла вона на 59 році життя, покерувавши бібліотекою 23 роки.
З 1978р., коли до штату було введено посаду заступника директора з наукової роботи, її займали Віра Сивуля, Галина Калинич, Любов Бабинець, Любов Бровді, Тетяна Попович, Марія Зейкан, Оксана Галас.
Минали роки, зростали книжкові фонди, але й сьогодні предметом особливої турботи є їх формування, організація і зберігання. Багато зробили для розвитку відділу комплектування і обробки фондів Ольга Келемен, Марта Кебелеш, Ганна Микита, Маргарета Корпош, Мар’яна Меньо- Лендєл, Любов Бабинець.
До послуг читачів сьогодні 445692 примірників видань. За останні роки бібліотека почала більш активно формувати фонди українською мовою. Щороку передплачується понад 100 назв газет і журналів.
За останні роки повністю знищено планову систему поповнення бібліотек літературою. В умовах відсутності постійних джерел комплектування і хронічної нестачі коштів винахідливі бібліотекарі намагаються виконати свій обов’язок перед читачами, використовують можливість спонсорської допомоги.
Спільно з громадськими організаціями і товариствами, педагогічними колективами середніх шкіл та ПТУ, районна бібліотека проводить різноманітні масові заходи. Улюбленим місцем зібрання широкого кола інтелігенції, молоді, прем’єри книги стали районна бібліотека для дорослих і дитяча бібліотека, які очолюють висококваліфіковані фахівці, ентузіасти бібліотечної справи Марія Ряска та Марія Зейкан. Популярністю у читачів користуються клуби за інтересами, які діють при бібліотеці : « Підліток і Закон», « Народна криниця»,« Берегиня».
Доброю прикметою наших днів стала популяризація краєзнавчих та народознавчих знань. У бібліотеці ведеться пошукова робота по відновленню історії населених пунктів, запису свят, обрядів, звичаїв народу, пісень, говірок. Результати цієї роботи оформляються в спеціальних альбомах, папках.
Бібліотека здійснює довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування населення з широкого кола питань. Для цього оформляється інформаційні банки даних, поповнюються картотеки фактографічного змісту, змінюються форми і теми інформації у відповідності до конкретних замовлень абонентів, виявляються нові споживачі інформації, створено регіональний центр інформації.
Завідувач відділом обслуговування районної бібліотеки Марія Ряска постійно шукає шляхи самофінансування, залучає спонсорські кошти. У наданні населенню платних послуг перевага за «нічним абонементом», видачею комерційної та цінної літератури, платою за обліково-реєстраційну документацію, підбором джерел інформації за темами. Усі ці кошти використовуються для передплати періодичних видань, закупівлі книг, канцелярських та господарських товарів, проведення масових заходів.
Організаційна методична робота проводиться шляхом проведення нарад, семінарів, практикумів, комплексних обстежень, підготовці письмових консультацій, інструктивно-методичних матеріалів, аналітичних оглядів діяльності бібліотек.
Методичний відділ відіграв важливу роль у проведенні централізації бібліотек району ( 1978р.), у впровадженні в практику роботи передового бібліотечного досвіду, організації змагань за звання «Бібліотека відмінної роботи». Багато років у районі діяли школи передового досвіду. Методичними порадами, практичною допомогою на місцях, змістовними консультаціями виховали не одну плеяду бібліотечних фахівців Марія Луцьо, Ганна Васильцюн, Любов Бровді.
Разом з тим у роботі бібліотек району є багато проблем, які вимагають загальнодержавного вирішення: це майже повна відсутність коштів на придбання інвентарю, обладнання, апаратури, палива, проведення ремонтів. Але найболючіша з них – відсутність державного фінансування на комплектування бібліотечних фондів, що призводить до їх збідніння. З бюджету кошти виділяються лише на передплату періодичних видань, яких також у бібліотеках не вистачає. Сільські бібліотеки отримують, в основному, 2-3 назви газет та журналів. Таким чином, вони втрачають інформаційний потенціал і не мають змоги здійснювати повноцінне забезпечення населення необхідною інформацією.
Сьогодні книжковими скарбами Іршавської центральної районної бібліотеки користується понад 42 000 читачів. Щороку їм видається близько 860000 видань. На 50% зросла відвідуваність читачів.
Складна соціально-економічна ситуація не може не відбиватись на різних аспектах діяльності бібліотеки. Але ми сподіваємось , що прийде час, коли поменшає проблем з поповненням книжкових фондів,а комп’ютеризація бібліотечної справи наблизиться до потрібного рівня.
Іршавська ЦРБ взяла участь в конкурсі оголошеним відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні " Інтернет для читачів публічних бібліотек" і стала переможцем.
28 травня 2008 року увійшло в історію Іршавської ЦБС . В цей день було підписано угоду між Державним Департаментом США та центральною районною бібліотекою на одержання гранту.
Завдяки програмі «Бібліоміст» в 2010 р. бібліотека взяла участь у ІІ раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», в якому стала переможцем.
Урочисте відкриття «Центру вільного доступу до мережі Інтернет» відбулося 4 вересня 2011 року в центральній районній бібліотеці та бібліотеках-філіях сіл: Великий Раковець, Чорний Потік, Загаття, Негрово, Ільниця.
Та мета, що була покладена в основу роботи при створенні центру, залишиться такою і в майбутньому – в повній мірі забезпечити доступ усіх користувачів бібліотеки до всесвітньої мережі Інтернет, створити рівні можливості у пошуку інформації для різних соціальних верств населення, максимально сприяти зростанню рівня інформованості користувачів.
Організація роботи полягала у забезпеченні сервісного обслуговування користувачів (наданні робочого часу, запису та збереженні інформації на носіях, індивідуальних консультаціях, бесіди тощо). Для самостійної роботи в Інернет-центрі користувачам пропонується 7 станцій з часом роботи 1 година. Стабільно високими (з тенденцією до збільшення) були показники читацької активності. За 2011 рік до центру вільного доступу до мережі Інтернет було залучено нових користувачів -296; обслужено -1746 користувачів, кількість візитів до комп’ютерів - 3498 користувачів.

Іршавська районна дитяча бібліотека[ред.ред. код]

Іршавська районна дитяча бібліотека працюємо: з 9.00 – 17.00 к .ч. перерва на обід: з 13.00 – 14.00 к .ч. вихідний день: субота санітарний день: останній вівторок місяця

Головні завдання працівників Іршавської дитячої бібліотеки це:

- виховання людини нової генерації; - виховання культури читання; - патріотичне виховання, як основа духовного розвитку особистості; - навчання спілкування ; - прививати любов до книжки, щоб читання стало внутрішньою потребою; - формування у молодого покоління гуманістичних , екологічних цінностей; - сприяння реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально-виховного процесу; - виховання у користувачів-дітей культури, національної свідомості, шанобливе ставлення до книги, як головного джерела знань; - сприяння різними формами і методами бібліотечної роботи самоосвіті користувачів-дітей та організаторів дитячого читання, забезпечення літературою їх соціальних і культурних потреб; - піднесення на якісно новий рівень бібліотечну справу, адже лише високий рівень бібліотечної справи в цілому зможе забезпечити дітям усі необхідні умови для одержання повного обсягу інформації і стане першоосновою для духовного і культурного розвитку нашого суспільства.

   Головна фігура в дитячій бібліотеці – користувач ( 3380 читачів), незалежно від ступеня його інтелектуального розвитку або стану здоров»я. 
    Головне надбання юного користувача – це фонд нашої бібліотеки, який складає на сьогодні 24923 екземпляри книг, брошур і журналів.
  Іршавська районна дитяча бібліотека завжди рада своїм користувачам. 

Свою допомогу, свої знання та вміння нададуть Вам: - заступник директора по роботі з дітьми Бобик Майя Володимирівна; - бібліотекар молодшого абонементу Ваш Марія Василівна; - бібліотекар старшого абонементу Гресько Марія Іванівна; - бібліотекар читального залу Жабко Оксана Іванівна; - бібліограф Михайлочко Наталія Дмитрівна.

Відділ обслуговування[ред.ред. код]

Іршавська центральна районна бібліотека
працюємо: з 9.00 – 17.00 к .ч.
перерва на обід: з 13.00 – 14.00 к .ч.
вихідний день: субота
санітарний день: останній вівторок місяця
Відділ обслуговування Іршавської ЦРБ
має такі підрозділи:
- Читальний зал;
- Дорослий абонемент;
- Юнацький абонемент.
Читальний зал обслуговує 1773 користувачів.
Має літературу та періодику з різних галузей знань: суспільних наук, історії, філософії, права, природничих та гуманітарних наук. Налічує чималий фонд довідкових видань.
Дорослий абонемент обслуговує 1380 користувачів.
Забезпечує відкритий доступ до книжкового фонду та фонду краєзнавчої літератури.
Юнацький абонемент надає послуги 1263 читачам.
Забезпечує цінну, потрібну та якісну інформацію, проводить просвітницьку роботу серед підлітків. Діє клуб за інтересами “Підліток і закон”.
До послуг користувачів: фонд 32307 примірників різних видань.
Також тут діє Регіональний інформаційний центр, основне завдання якого – акумуляція всіх знань, інформації про регіон і надання їх укористування населенню.
Оволодіти різноманітною інформацією користувачам допомагає бібліографія.
У відділі обслуговування ведеться довідково – бібліографічний апарат, який включає довідково – інформаційний фонд та систему каталогів та картотек.
До послуг користувачів:
- абетковий каталог;
- систематичний каталог;
- систематична картотека статей;
- краєзнавча картотека;
- електроннна картотека статей та електронний каталог.
Бібліотека надає такі послуги :
Інформаційні:
- користування друкованими та електронними виданнями (читальний зал, абонемент, юнацький абонемент);
- доступ до інформаційних ресурсів Інтернет;
- доступ до інформаційних матеріалів сайту ЗОУНБ ім. Потушняка;
- бібліографічні покажчики;
- книжкові виставки, перегляди;
- інформаційцні огляди;
- екскурсії по бібліотеці;
- індивідуальне та групове інформування;
- пошук інформації в Інтернет на замовлення;
- бібліотечні уроки,
- консультації.
Довідково – аналітичні:
- система друкованих та електронних каталогів та картотек;
- доступ до електронних каталогів інших бібліотек;
- дайджести;
- аналітичні огляди;
- бібліографічні довідки.
Комунікативні:
- масові заходи;
- клуби за інтересами, об'єднання.
Сервісні:
- надання ПК для самостійної роботи;
- ксерокопіювання;
- сканування;
- запис на електронні носії;
- набір тексту, роздрукування документів.
Раді Вас вітати:
- завідувачка відділу обслуговування – Вашкеба Йолана Іванівна
- бібліотекар дорослого абонементу – Кравчук Ганна Іванівна
- бібліотекар юнацького абонементу – Кепша Олена Іванівна
- бібліотекар читального залу – Ряска Марія Антонівна, Воробканич Ольга Іванівна
- бібліограф – Матішинець Марія Михайлівна.

Відділ бібліотечно-інформаційних технологій[ред.ред. код]

Запрошуємо Вас до відділу бібліотечно - інформаційних технологій


Режим роботи Відділ бібліотечно – інформаційних технологій Іршавської центральної районної бібліотеки Працює щодня з 9. 00 по 18. 00 к.ч. Обідня перерва з 13. 00 по 14. 00 Вихідний день - субота


Завітавши до нас, Ви отримаєте : -вільний доступ до широкого спектру світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет; -можливість оволодіти навичками роботи в мережі Інтернет (групове та індивідуальне навчання); -змогу отримати додаткові знання; -знайти роботу, обрати учнями вищий навчальний заклад, зорієнтуватися в професіях та зробити свій правильний вибір; -підвищити свій професійний рівень; -змогу користуватися електронною поштою; -друк необхідної інформації; -стати учасниками віртуальних мандрівок, веб-оглядів різної тематики, інформаційно оновлених бібліотечних заходів; -знайти друзів за інтересами та тих, з якими втрачено зв’язок; -корисно провести дозвілля; -розширити свій кругозір.

    Тож відвідуйте Інтернет-Центр частіше, Вам - користь, а ми завжди раді допомогти ! :)
 
Правила користування
центром доступу до мережі Інтернет
Центр доступу до мережі Інтернет створено за фінансової підтримки Посольства США в Україні, Іршавської районної ради та районної державної адміністрації з метою надання кожному користувачеві бібліотеки можливості доступу до світових інформаційних ресурсів через крмп’ютерну мережу Інтернет.
Кожен користувач, незалежно від місця проживання, освіти, соціального стану, політичних переконань, віросповідання, має право на отримання інформації в Центрі доступу до мережі Інтернет бібліотеки.
Перед початком роботи необхідно зареєструватись і отримати дозвіл на роботу у координатора центру або інших спеціалістів.
Користувач має право:
· замовити час роботи в центрі доступу до мережі Інтернет завчасно;
· використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів;
· роздрукувати не більше 2-х сторінок безкоштовно, за решту сторінок внести плату згідно тарифів, затверджених бібліотекою;
·одержати попередньо індивідуальну або колективну консультацію користування мережею Інтернет;
· користуватися Інтернет протягом однієї години; в разі запізнення більш як на 15 хвилин, право користування комп’ютером на попередньо замовлений час передається іншому відвідувачу;
· брати участь у презентаціях, практикумах, колективних консультаціях, групах навчання роботі в мережі Інтернет за окремим планом роботи центру;
·бути спонсором або залучати зацікавлених осіб до фінансової підтримки центру.
Для перенесення інформації на дискету користувач повинен віддати власну нову дискету консультанту центру для форматування.
Користувачам центру доступу до мережі Інтернет забороняється:
· псувати обладнання;
· знищувати, додавати і модифікувати інстальоване комп’ютерне обладнання або програмне забезпечення;
· інсталювати будь-яке програмне забезпечення з Інтернет або з власних дискет на комп’ютери в Інтернет-центрі;
· зберігати на жорсткому диску особисті файли;
· використовувати власні CD та пароль інших користувачів;
· порушувати діловий ритм центру (голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів);
· порушувати закони копірайту (копіювати програмне забезпечення, захищене законом про авторське право);
· неправомірно „скачувати” і використовувати ліцензії на програмне забезпечення;
· використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали.
Центр доступу до мережі забороняє переглядати сайти, які містять зображення порнографічного змісту або пропагують насилля над особистістю.
За порушення цих правил адміністрація залишає за собою право заборонити відвідувачу користуватися Інтернет.
Центр доступу до мережі Інтернет
не несе відповідальності за:
- зміст Інтернет-сайтів та новизну або точність наведеної там інформації;
- будь-який зрив у роботі з причин, не залежних від працівників центру.
У випадку будь-яких збоїв технічного характеру відвідувач повинен повідомити про це координатора центру. В такому разі Вам буде призначено інший час роботи або запропоновано альтернативні джерела інформації.

Методичний відділ[ред.ред. код]

Про методичну службу

  Місія методичної служби - методичне та інформаційне забезпечення діяльності бібліотек Іршавської ЦБС

Завдання методичної служби: 1. Нормативно-правове забезпечення діяльності публічних бібліотек Іршавської ЦБС. 2. Виявлення інформаційних потреб і задоволення запитів бібліотечних працівників для розвитку професійної діяльності. 3. Формування та використання інформаційної бази даних про бібліотечний досвід. 4. Організація безперервної професійної освіти бібліотечних працівників району. 5. Вивчення та впровадження нових інноваційних бібліотечно-інформаційних технологій в практику роботи бібліотек району. 6. Підготовка та видання методичних матеріалів з актуальних проблем діяльності бібліотек. 7. Аналітична діяльність, вивчення досвіду роботи бібліотек. Форми науково-методичної роботи: 1. Інструктивно-методичні матеріали (інструкції, Положення, листи, Правила роботи і т.д.). 2. Методичні семінари, практикуми, майстер-класи, виробничі наради, тренінги і т.п. 3. Методичні консультації та бібліотечно-бібліографічні довідки. Методико-бібліографічний фонд: - Директивні та регламентуючі документи з бібліотечної справи; - Документи з теорії, методики та організації бібліотечної роботи, практичні посібники, навчальні посібники з бібліотекознавства та бібліографії; - Довідники і стандарти; - Бібліотечна періодика; - Папки-накопичувачі, що включають плани, звіти, аналізи, бібліотечні видання та інформацію про діяльність публічних бібліотек Іршавської ЦБС, аналітичні довідки; - Накопичення актуальних статей з фахових періодичних видань, що мають практичне значення для бібліотечних фахівців; - Методичні папки-досьє з описом нарад і семінарів; -Методичні та бібліографічні посібники, підготовлені та видані працівниками відділу. Методичне забезпечення публічних бібліотек Іршавської ЦБС здійснюють:

  Ганна Іванівна Васльцюн– завідувачка методично-бібліографічним відділом Іршавської ЦРБ;
 Любов Іллічна Бровді– провідний методист Іршавської ЦРБ

Контакти: м.Іршава, пл.Народна, 1; тел. (03144 )2-12-57.


Аналітико прогностична

діяльність бібліотек.
  Основою методичного забезпечення є аналітична діяльність, яка допомагає слідкувати за постійними змінами та процесами, що відбуваються в бібліотечному середовищі. Одним із методів аналізу діяльності бібліотек нашої системи є використання статистики. Це – вивчення основних показників роботи, ресурсів бібліотек, окремих напрямків роботи, моніторинг читання тощо. За результатами такого аналізу готується та видається оглядово – аналітична довідка «Бібліотеки Іршавської ЦБС: рік…» та представляється на одній з перших виробничих нарад бібліотечних працівників.
  Аналізи виконання основних показників діяльності бібліотечних установ проводяться раз на квартал. 

Система підвищення фахового рівня працівників.

  Розуміючи гостру потребу в підвищенні кваліфікації бібліотечних працівників, методичним відділом організовуються цікаві професійні заходи.
  Традиційними залишаються семінари. Питання, що розглядаються на семінарах, завжди актуальні за змістом, допомагають вирішити нагальні проблеми практичної роботи.

Серед таких: - Бібліотека – центр правової освіти населення - (2010р.); - Підвищення інформаційно – бібліографічної культури користувачів – дітей та юнацтва (2010р.); - Культурно – просвітницька діяльність бібліотек: нове і традиційне (2011р.); - Бібліотека та підвищення інтересу читачів – дітей до читання (2011р.); - Бібліотека - центр духовного та культурного спілкування користувачів(2012р, - на базі бібліотеки – філії с. Довге).

 В програмі семінарів присутнє професійне спілкування працівників бібліотек, де вони обмінюються досвідом роботи, говорять про проблеми та шляхи їх вирішення.
 Ефективно сприяє підвищенню професійної компетентності бібліотекарів проведення методичних днів. На таких днях організовуються вивчення нових методично – бібліографічних матеріалів, огляди професійних видань, знайомляться з досвідом роботи інших бібліотек, проводяться консультації з визначених поточних питань, проводяться показові культурно – просвітницькі заходи тощо.
   Кращому засвоєнню теоретичних та практичних знань сприяють Дні фахівця. Теоретичною частиною їх є інформації, консультації, а більше часу займають практичні заняття.
  В попередні роки проводились тренінги, практикуми бібліотечних працівників та стажування новопризначених працівників.
  Обов’язковими для заходів з підвищення кваліфікації є виконання «домашніх» завдань. З 2012 року розробили та ведемо «Лист обліку проведеного заняття». Внаслідок цього працівники бібліотек своєчасно виконали завдання (для прикладу: по проведенню обласного дослідження «Бібліотечні ресурси правової тематики та їх використання», по створенню краєзнавчих каталогів, по участі у вивченні незадоволеного читацького попиту на вітчизняну книжкову продукцію в публічних бібліотеках України). 

Узагальнення кращого досвіду

бібліотек району.

Узагальнення кращого досвіду

бібліотек району.

Проведення досліджень, вивчень,

анкетувань.

Участь бібліотек Іршавської ЦБС в обласних соціологічних дослідженнях: - «Бібліотечні ресурси правової тематики та їх використання»; - «Вивчення незадоволеного читацького попиту на вітчизняну книжкову продукцію в публічних бібліотеках України»; - «Веб – спілкування та мережевий етикет»; - «Стан і технічні можливості бібліотек області»; -«Система підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників області»; - «Книга чи комп’ютер: Чому віддаєте перевагу»; - «Бібліотечне обслуговування: що хотілось би змінити». Методичні видання.

   Ефективною методичною допомогою бібліотекам системи є розроблені методично бібліографічні матеріали:

- «ЇЇ голосом промовляє совість»: інформаційно - методичний лист (до 80 – річчя від д/н Л. Костенко). – 2010р.; - «Інформаційні зони в бібліотеках»: (методичні рекомендації). – 2010р.; - «Закарпатський Сковорода»: інформаційно - методичний лист (до 100 – річчя від д/н Ф.М. Потушняка). – 2010р.; - «А пам’ять людська повертатиме нас»: (до відзначення 65 – річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні). – 2010р.; - «Творчі акції як засіб реклами діяльності бібліотеки»: (письмова консультація). – 2010р.; - «Бібліотеки Іршавської ЦБС у 2010 році»: (оглядова довідка). – 2011р.; - «Перевірка бібліотечного фонду»: методичні поради. – 2011р.; - «Біль пам’яті про 26 квітня»: інформаційно – методичний лист. – 2011р.; - «Незалежність – волею народу»: (до 20 – річниці Дня Незалежності України). – 2011р.; - «Популяризація української літератури в бібліотеках»: методичні рекомендації. – 2011р.; - «Бібліотеки Іршавської ЦБС: рік 2011» : (оглядово – аналітична довідка). – 2012р.

Відділ комплектування і обробки літератури[ред.ред. код]

Іршавської ЦБС працюємо : з 9.00 - 17.00 перерва на обід: з 13.00 - 14.00 вихідний день: субота - неділя :Відділ комплектування і обробки літератури Іршавської ЦБС забезпечує науково - обґрунтоване комплектування фонду ЦБС .
 :  Формування фонду проходить з урахуванням господарського і культурного профілю району, соціально – професійного складу читачів. Свою діяльність ВК координує з бібліотеками інших систем. Поточне комплектування літератури проходить при участі структурних підрозділів ЦБС.
 :  Для виконання зазначених завдань
 :відділ комплектування проводить наступну роботу:
 :   - здійснює пошук нових джерел комплектування, що дає змогу раціонально і економічно витрачати кошти;
 :    - проводить списання документів з фонду бібліотеки на основі діючих законодавчих і нормативних актів, контролює обґрунтованість списання завідуючими структурних підрозділів бібліотеки, оформляє всі необхідні документи. Вилучає записи про документи, що вилучені з фонду бібліотеки, з інвентарних книг;
 :    - здійснює перевірки бібліотечного фонду;
 :    - оформляє підписку періодичних видань для бібліотек системи;
 :    - проводить прийом, облік і реєстрацію документів, що надійшли до бібліотеки, здійснює їх розподіл між структурними підрозділами бібліотеки.
 :   У своїй діяльності відділ керується:
 :  Законом України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", іншими законодавчими актами України; постановами та наказами Міністерства культури і туризму України; провідними документами про бібліотечну справу; Статутом бібліотеки; регламентуючою і технологічною документацією бібліотеки та відділу; правилами внутрішнього трудового розпорядку бібліотеки; Положенням про відділ комплектування, перспективними і річними планами бібліотеки та відділу.
 :   Відділ комплектування організовує і веде
 :допоміжно-довідковий апарат на допомогу комплектуванню:
 :- картотеку доукомплектування;
 :- картотеку поточного комплектування;
 :- картотеку виконаних замовлень;
 :- картотеку періодичних видань ( ІРБІС),
 :- картотеку методичних рішень.
 : Веде і відповідає за правильність ведення інвентарного обліку фонду як в друкованому, так і в електронному форматі.
 : Бере участь у соціологічних дослідженнях бібліотеки з питань вивчення відповідності складу фонду читацьким запитам.
 : Складає перспективний і поточні плани роботи відділу і звіти про неї.
 : Бере участь в організації і проведенні семінарів, практикумів, стажувань для бібліотечних працівників району.
 : Трудовий розпорядок у відділі регламентується "Правилами внутрішнього розпорядку бібліотеки".