Користувач:Вікторія180/Чернетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Уолтер Айзард
Шаблон:Walter Isard
Народився 19 квітня 1919(1919-04-19)
Філадельфія,Пенсільванія, США
Помер 6 листопада 20(0020-11-06)
Філадельфія, Пенсільванія, США
Громадянство США
Національність американець
Alma mater Гарвардський університет
Сфера інтересів Економіка, Географія
Відомий завдяки: засновник регіональної науки

Уолтер Айзард, (англ. Walter Isard), 19 квітня 1919, Філадельфія - 6 листопада 2010, Філадельфія;- американський науковець, економіст, географ, найважливіший представник школи просторового аналізу в географії, засновник так званої регіональної науки.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився Уолтер Айзард 19 квітня 1919 року у Філадельфії в родині квакерів - емігрантів з Німеччини. Він закінчив у 1939 році Темпльський університет з відзнакою у віці 20 років. Потім закінчив аспірантуру з економіки в Гарвадському університеті, де серйозно захопився теорією розміщення виробництва. У 1941 році вступив до Чиказького університету, не закінчивши Гарвард. В університеті він навчається під керівництвом Френка Найта, Оскара Ланге та Джейкоба Вінера.

У 1942 році Айзард отримує посаду в Національній раді ресурсів планування у Вашингтоні та захистив дисертацію, яка була присвячена виробничим циклам і розвитку транспорту. Замість військової служби стає санітаром у державній психіатричниій лікарні, бо являється пацифістом.

Отримав у 1945 році посаду викладача у Гарварді, а також написав кілька статей про розміщення металургійної промисловості США. В університеті Оултер познайомився з Василієм Леонтьєвим, який допоміг пристосувати свою ідею щодо моделі "витрати-виробництво" до місцевої економіки. Працює в Массачусетському технологічному інституті з 1953-1959 роки, де викладав в департаменті міського та регіонального планування. Саме в цей період назва регіональна наука була прийнята як міждисциплінарна тема, що стосується просторових питань суспільства та економіки. У 1954 році була створено Регіональне наукове товариство, першим президентом якого був Айзард, а потім почесний голова. Покидає Массачусетський технологічний інститут у 1956 році заради Пенсільванського університету, де заснував кафедру регіональної науки. Він намагався швидко працювати і встиг написати три важливі книги протягом чотирьох наступних років: "Розташування та космічна економіка"(1956); Аналіз промислового комплексу та регіонального розвитку(1959); та методи регіонального аналізу(1960).

Оултер допоміг створити у 1956 році Регіональний науково-дослідний інститут в Пенні, а в 1958 році - журнал нової галузі, Журнал регіональної науки. Відвідав дуже багато дослідницьких центрів Європи, де організував секції Регіональної наукової асоціації. У 1960 році працював над поширенням регіональної науки в Європі, і в 1962 році він допомагав створити регіональні наукові асоціації для Латинської Америки та Східної Азії. Перший Європейський конгрес відбувся в 1961 році.

З метою створення Товариства досліджень миру Айзард зібрав групу вчениих у Мальве, Швеції в 1963 році. Наука про мир розглядалась як міждисциплінарна та міжнародна спроба розробити особливий набір концепцій, методів та даних. У 1973 році ця група стала Науковим товариством миру. У 1977 році пішов з посади голови відділу регіональної науки в Пенсільванії і перейшов до Корнельського університету у 1979 році. У 1985 році Файзард був обраний членом Національної академії наук США.

Перша велика книга "Місце і простір - економіка" створилася через його інтерес до регіональних і міських явищ. По-друге, це активізувало дослідження методів регіонального та міського аналізу, включаючи міжрегіональні міжгалузеві моделі, міжрегіональні моделі лінійног програмування та моделі гравітації і міграції. Це привело до написання другої книги "Методи регіонального аналізу; Вступ до регіональної науки" (1960), яка пізніше буде опублікована як "Методи міжрегіонального та регіонального аналізу" (1998).

У 1960-х роках Айзард продовжував шукати теорії, пов'язані з індивідуальною поведінкою та прийняттям рішень, наприклад, теорію загальної рівноваги для системи регіонів, представлену в його третій великій книзі "Загальна теорія: соціальна, політична, економічна та регіональна, з особливим посиланням на аналіз прийняття рішень" (1969).

Робота Айзарда явно ближча до роботи над міжрегіональними відносинами, ніж до внутрішньоміських відносин. Більшість його досліджень зосереджується на різних соціально-економічних і соціально-політичних системах міст і регіонів. У рамках стимулювання та розвитку регіональної наукової асоціації та різних регіональних наукових журналів він завжди багато вносив свій внесок на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Список основних праць[ред. | ред. код]

  • «Атомна сила, економічний та соціальний аналіз; Дослідження промислового розташування та регіонального економічного розвитку» («Atomic Power, an Economic and Social Analysis; a Study in Industrial Location and Regional Economic Development») 1952 р.
  • «Розташування та космічна економіка; Загальна теорія, що стосується промислового розташування, ринкових зон, використання землі, торгівлі та міської структури» («Location and Space-economy; a General Theory Relating to Industrial Location, Market Areas, Land Use, Trade, and Urban Structure») 1956 р.
  • «Муніципальні витрати та доходи, що випливають із зростання громади» («Municipal Costs and Revenues Resulting from Community Growth») 1957 р.
  • «Аналіз промислового комплексу та регіональний розвиток; Дослідження нафтопереробних комплексів та комплексів синтетичного волокна та Пуерто-Ріко» («Industrial Complex Analysis and Regional Development; a Case Study of Refinery-petrochemical-synthetic-fiber Complexes and Puerto Rico») 1959 р.
  • «Методи регіонального аналізу; Вступ до регіональної науки» («Methods of Regional Analysis; an Introduction to Regional Science») 1960 р.
  • «Загальна теорія: соціальна, політична, економічна та регіональна, з особливим посиланням на аналіз прийняття рішень» («General Theory: Social, Political, Economic, and Regional, with Particular Reference to Decision-making Analysis») 1969 р.
  • «Регіональне вхідно-вихідне дослідження: спогади, роздуми та різноманітні нотатки про досвід Філадельфії» («Regional Input-output Study: Recollections, Reflections, and Diverse Notes on the Philadelphia Experience») 1971 р.
  • «Вступ до регіональної науки» («Introduction to Regional Science») 1975 р.
  • « Еколого-економічний аналіз регіонального розвитку; Деякі початкові дослідження з особливим посиланням на використання рекреаційних ресурсів та екологічне планування» («Ecologic-economic Analysis for Regional Development; Some Initial Explorations with Particular Reference to Recreational Resource Use and Environmental Planning») 1972 р.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]