Користувач:Максим Журавка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цей користувач — учасник
Вікімарафону 2020

Розробка уроку. Квадратні рівняння[ред. | ред. код]

Мета:[ред. | ред. код]

Систематизувати знання учнів про розв’язання  квадратних рівнянь та застосування їх при розв’язуванні задач. Розвивати варіативне мислення, обчислювальні навички. Виховувати інтерес до математики, атмосферу взаємодовіри, взаємодопомоги

Обладнання:[ред. | ред. код]

комп’ютери, проектор

Тип уроку:[ред. | ред. код]

урок узагальнення і систематизації знань із використанням ІКТ

Хід уроку[ред. | ред. код]

«Мені постійно доводиться ділити свій час між рівняннями і політикою, але перевагу я віддаю рівнянням. Так як політика змінна, а рівняння вічні»

Ейнштейн

І. Мотивація навчальної діяльності[ред. | ред. код]

Увага! Увага! Планета МІФ запрошує учнів 8 класу в заочну мандрівку. Вас чекає багато цікавого, але щоб вирушити в подорож, потрібно взяти з собою поклажу – знання.

Учитель. Друзі! Ви готові до нових випробувань?

Об’єднайтесь в екіпажі по чотири учні. Екіпажі створюються по принципу внутрішньої диференціації. ( До складу входять учні з різним рівнем знань).

ІІ. Активізація опорних знань[ред. | ред. код]

Учитель. Перевіримо готовність кожного екіпажу до польоту.

На моніторах зорельотів в програмі Word Ви отримали тестові завдання  на які потрібно знайти правильну відповідь і занести її в таблицю бортового журналу Тож до праці, друзі.

Учитель. Щоб Ваш корабель витримав всі випробування, пропоную вибрати капітаном найкмітливіших, винахідливих і математично компетентних. Тож пропоную вам мозковий штурм.

Завдання. Як можна розв’язати квадратне рівняння .

Пропозиції учнів. Рівняння можна розв’язати

  • за допомогою формули коренів квадратного рівняння;
  •   за допомогою оберненої теореми Вієта;
  •   розклавши на множники, використовуючи спосіб групування;
  •   розклавши на множники, виділивши повний квадрат;
  •   використавши графічний метод

Учитель. Молодці. Подати ідею мало, її потрібно втілити в життя. Пропоную тим, хто запропонував свій метод розв’язання, презентувати його. Вам допоможуть програмісти екіпажу.

Щоб не гаяти часу, решта членів екіпажу (штурман і пілот) будуть визначати маршрут подорожі. Для цього їм потрібно, розв’язавши квадратні рівняння і скориставшись дешифратором, знайти назви станцій.

Отже, за справу.

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань з способів розв’язання квадратних рівнянь[ред. | ред. код]

Надається слово командирам для презентації способу розв’язання квадратного рівняння та оголошується маршрут подорожі

Учитель. Щоб за обмежений час встигнути більше опанувати інформації, пропоную кожному екіпажу здійснити висадку на одну із станцій, а після здійснення завдання, звітувати. (На моніторах кожен екіпаж отримує завдання залежно від назви станції)

1 екіпаж. Пік Діофанта

Знайти два числа, знаючи, що їх сума дорівнює 20, а добуток – 96

2 екіпаж. Кратер Ньютона

Знайти точки рівного притяжіння космічної ракети двома небесними тілами – Землею і Місяцем.

3 екіпаж. Фізична.

М’яч кинути вертикально вгору зі швидкістю 25км/с. Через скільки секунд він буде на висоті 20м над поверхнею землі?

ІV. Звіт екіпажів.[ред. | ред. код]

Кожен екіпаж презентує свою задачу та ділиться її розв’язанням. Учні проводять оцінювання коефіцієнта трудової участі в підготовці до захисту розв’язання задачі кожного члена екіпажу.

Учитель. Ви успішно  виконали завдання. Результати занесіть в бортові журнали

V.Домашнє завдання[ред. | ред. код]

Скласти задачі на складання повних та неповних квадратних рівнянь та розв’язати їх.

VІ.Підсумок уроку[ред. | ред. код]

·        Які існують способи розв’язання квадратних рівнянь?

·        Який алгоритм розв’язання задач на складання квадратних рівнянь?

·        Що нового дізналися?

·        Яких навичок набули?

·        Що сподобалось на уроці?

Література[ред. | ред. код]

Істер О. С. Алгебра 8 клас. Підручник. Київ: Генеза, 2016 р. - 272 с.