Користувач:A. Zamoroka

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
О, а це Я — файно ґратулюю Вас, Українці!

Я Українець!

Я Галичанин!


uk Українська мова для цього користувача є рідною.
en-3 This user is able to contribute in English at an advanced level.
pl-2 Ten użytkownik posługuje się językiem polskim na poziomie średnio zaawansowanym.
ru-3 Этот участник свободно владеет русским языком.
Герб Івано-Франківська
Герб Івано-Франківська
Цей користувач
з Івано-Франківська
Галка - символ Галичини
Галка - символ Галичини
Цей користувач із Галичини
Цей користувач є учасником проєкту «Біологія»
Цей користувач пам'ятає
подвиг УПА.
Пам'ятаймо геноцид українського народу!
Цей користувачбіолог
Цей користувач — ентомолог
PhD Цей користувач має науковий ступінь кандидата наук
5733
Цей користувач в українській Вікіпедії вже 5733 дні
Вікіпедія
Цей користувач зробив 4235+ редагувань


Листівка-реклама УкрВікі

Файно ґратулюю, найясніше панство, на своїй сторінці у вільній енциклопедії з вільного королівсько-цісарського міста Станіславова! Звати мене Андрій М. Заморока. Народився у с. Вишнів на Станіславівщині. Я біолог, спеціалізуюсь в галузях екології та ентомології. У 2009 році захистив дисертацію за темою "Екологічні особливості ентомокомплексів Жуків-вусачів (Coleoptera: Cerambycidae) у лісових екосистемах північно-східного макросхилу Українських Карпат" та здобув науковий ступінь кандидата біологічних наук. Викладаю у Прикарпатському національному університеті, а також працюю науковим співробітником у Галицькому національному парку (більше читайте: тут. Буду дуже втішеним, якщо Ви відвідаєте мої власні проекти:


Ось тут можна подивитись перелік створених мною статтей на Вікіпедії — їх 280+!


Чому я на Вікіпедії?

Ро́ки, мабуть, зо два тому я вперше відвідав Wikipedia. В основному, то були англомовні статті, з яких я черпав інформацію для своїх потреб. Скористатись українськими статтями не міг, бо вони були (і надалі залишаються), м'яко кажучи, слабенькими. Доводилось читати альтернативні статті на польській та російській, хоча від них також залишились не найкращі враження. Але найбільше обурення у мене ви́кликало те, що поляки можуть написати 500 тисяч статтей, росіяни — 300 тисяч, а ми українці спромоглись лише на 100 тисяч! Чи ми не знаємо що таке Інтернет? Чи ми дурніші за сусідів? Чи у нас руки ростуть не з того місця? Сподіваюсь, що ні!

Проблема УкрВікі

Українські статті є дуже і дуже слабенькими — це факт! В чім проблема? По-перше, величезна кількість граматичних та синтаксичних помилок. Користувачі просто не вміють відміняти іменники, прикметники, числівники тощо. Не правильно вживають дієприкметникові та дієприслівникові звороти. Не знають правил чергувань е — и, о — е, е — і і т.д. По-друге, дуже багато неправильних перекладів із англійської та російської, що, часом, абсолютно міняє сутність статті. По-третє, статті перенасичені русизмами — ганебним явищем УкрВікі! Більшість користувачів дослівно перекладають на українську російськомовні дієприкметникові та дієприслівникові звороти, але в українській мові дуже багато з них передалються через складнопідрядні та складносурядні синтаксичні конструкції. Наприклад, рос.: "Поющие в терновнике" перекладається на українську: "Ті, що співають у терні", а не "Співаючі у терні". От такі справи на нашій УкрВікі.
Я навіть не хочу говорити про змістове наповнення, коли людина далека від певної галузі, скажімо астрономії, намагається псевдопрофесійно писати... Як не прикро, але маємо те, що маємо.


Добрі статті
Science
Science
Твердокрилі
Вусачі
Вибрані статті
Science
Science
Вусачі


Ся ґонорую відзнаками:


Вікіпедист-ентузіаст
Відзнака «зіркою з жуками» за ґрунтовний доробок на ентомологічну тематику у вікіпедійних статтях та значний внесок у розкриття фундаментального поняття життя, що мені його було приємно зустріти. Андрій Михайлович, хай цей знак буде виявом поваги до вашої невтомної та заповзятої праці. Пишіть ще!
--Dim Grits 14:09, 23 серпня 2011 (UTC)