Користувач:Alex Blokha/Дні згадані в Вікіпедії/Україна/1 листопада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Назва:Україна

-Знайдено: + Паралельно з цим, у зв'язку з розпадом Австро-Угорщини, 19 жовтня 1918 року українці Галичини, Буковини і Закарпаття проголосили створення Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) зі столицею у Львові[1]. Проте 1 листопада того ж року її атакувала Польща, розпочавши українсько-польську війну. Нападника підтримували країни Антанти — Велика Британія, Франція, Румунія й Угорщина, а західні українці перебували в міжнародній ізоляції[1]. У пошуках союзника уряд ЗУНР звернувся по допомогу до УНР і 22 січня 1919 року об'єднався з нею у єдину державу[2]


Зобр:76шт.


Назва:Коростень

ДЮСШ ФСТ Україна Коростень на Житомирщині.jpg

-Знайдено: + | населення = 65 592 (1 листопада 2012)[3]


Зобр:12шт.


Назва:Львів

Flag of Chechen Republic of Ichkeria.svg

Підзаголовок:== Символіка ==
Знайдено: + З 17 століття патроном Львова вважався святий Ян з Дуклі. Сьогодні покровителем міста є святий Юрій Змієборець. До дня його пам'яті, у першу неділю травня, відзначається День міста. Серед шанованих львів'янами міських свят також День прапора (3 квітня; на згадку про 3 квітня 1990 року, коли за 16 місяців до проголошення незалежності України на львівській ратуші було піднято синьо-жовтий прапор) та День Листопадового чину (1 листопада; в пам'ять про Листопадовий переворот, коли у ніч на 1 листопада 1918 року у Львові було встановлено Західноукраїнську народну республіку). 27 липня у Львові день жалоби за жертвами Скнилівської авіакатастрофи.
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Під час Першої світової війни у 19141915 роках Львів був окупований Російською імперією. Тут перебував адміністративний центр Галицько-Буковинського генерал-губернаторства. У ніч на 1 листопада 1918 року у місті відбувся український військовий переворот (Листопадовий чин), в результаті чого виникла Західноукраїнська народна республіка зі столицею у Львові. Переважання в місті польського населення та бажання поляків відновити кордони Речі Посполитої спричинило українсько-польську війну, яка завершилася окупацією Галичини і приєднанням до Польщі. Львів став адміністративним центром Львівського воєводства.


Зобр:29шт.


Назва:Гривня

50 hryvnia 2011 back (commemorative).jpg

-Знайдено: + | 1 листопада 2004


Зобр:67шт.


Назва:Київський метрополітен

Метро Дарниця.jpg

-Знайдено: + | 1500 карбованців || 1 листопада 1994 року


Зобр:43шт.


Назва:Євпаторія

-Знайдено: + В Євпаторії не тільки безліч санаторіїв і пансіонатів, місто достатньо забезпечене медичними установами. Станом на 1 листопада 2007 року у місті працює 14 медичних установ, у тому числі 11 комунальних, в яких працюють 419 лікарів, 935 середніх медичних працівників.[4] Потужність стаціонарних медичних закладів управління охорони здоров'я міської ради становить 860 ліжок, або 73,4 одиниці на 10 тис. населення.Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>.


Зобр:2шт.


Назва:Самбір

Cамбір.JPG

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Після розвалу Австро-Угорської монархії, 1 листопада 1918 року в Самборі встановили владу Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Повітовим комісаром ЗУНР на Самбірщину було призначено відомого письменника Андрія Чайковського.


Зобр:19шт.


Назва:Броди

Броди (станція).jpg

-Знайдено: + 1 листопада 1918 року внаслідок поразки Австро-Угорщини у війні та розвалу багатонаціональної Габсбурзької монархії у Бродах було встановлено українську владу. Для управління Бродами і повітом був створений військовий комісаріат. Першим державним секретарем призначено Северина Левицького, дещо пізніше його замінив староста Іван Герасимович, а на чолі військової команди міста став надпоручник Ярослав Олексишин. 23 травня 1919 року в результаті наступу польської армії до Бродів увійшли передові частини армії генерала Галлера. І хоча в результаті Чортківської офензиви Українська Галицька армія 23 червня звільнила Броди, вже на початок липня місто знову захопили поляки. 26 липня 1920 року після трьох днів жорстоких боїв з поляками частини Червоної армії зайняли місто. Радянська влада проіснувала в Бродах лише півтора місяця. 18 вересня 1920 року місто знову захопили поляки. Тут встановлюється польська влада з усіма ознаками окупаційного режиму.


Зобр:15шт.


Назва:Грицай-Перебийніс Дмитро

OUN-r Flag 1941.svg

-Знайдено: + З січня 1945 він очолив Головний Військовий Штаб УПА. 1 листопада 1945 Дмитру Грицаю було присвоєно звання генерала.


Зобр:8шт.


Назва:Мельник Андрій Атанасович

Organization of Ukrainian Nationalists-M.svg

-Знайдено: + | кінець_терміну = 1 листопада 1964
-Знайдено: + Андрі́й Атанасович Ме́льник (* 12 грудня 1890, Воля Якубова Дрогобицького повіту на Львівщині — † 1 листопада 1964, Клерво, Люксембург) — полковник армії УНР, військовий і політичний діяч, один з найближчих соратників Євгена Коновальця. Організатор формації Січових Стрільців у Києві, один з організаторів УВО. З 1938 — голова Проводу ОУН; в'язень німецьких концтаборів. З 1945 — в еміграції.


Зобр:9шт.


Назва:Паліїв Дмитро

Doshka mohylna Dmytra Paliiva.jpg

-Знайдено: + Дмитрó Палíїв (17 квітня 1896(18960417), с. Перевозець, біля Калуша — †19 липня 1944, під Бродами) — політичний і військовий діяч, один з організаторів повстання у Львові 1 листопада 1918 р. У 1920 р.— один із засновників УВО і член її начальної команди. Співзасновник Української Партії Національної Роботи, редактор її органу «Заграва». Член ЦК УНДО, посол до польського сейму, в'язень польських таборів.
-Знайдено: + Очікуваний голова Військового Комітету, сотник Д.Вітовський, зміг прибути до Львова 29 жовтня і очолив організацію. Комітет було перейменовано на Українську Генеральну Команду у такому складі: сотник Д.Вітовський, отаман С.Горук, поручник П.Бубела, поручник Б.Гнатевич, поручник І.Цьокан, четар І.Іванчук та підхорунжий Д.Паліїв. З огляду на те, що 30 жовтня стало відомо про наміри поляків захопити владу у Львові 1 листопада, то завданням історичного моменту було їх випередити. І ось 31 жовтня, з наказами Д.Вітовського про те, що «Ніччю з 31 жовтня на 1 листопада Українська Національна Рада переймає владу над українськими землями Австро-Угорщини...», Д.Паліїв висилає гінців (здебільшого студентів теології) у війська.
-Знайдено: + Поляки ж, оговтавшись і побачивши м'якість і малочисельність сил української влади, вже з обіду почали збройну протидію. Ще тільки 11 листопада Польща сама здобуде незалежність, а вже розпалили загарбницьку, кровопролитну багатомісячну війну з українським народом за його Західноукраїнські землі. У новопосталої Західно-Української Народної Республіки бракувало фахових кадрів, збройних сил і досвіду теж не вистачало. Отож 22 листопада 1918 року війська ЗУНР виходять зі Львова, доформовуються і беруть місто у тривалу облогу.


Зобр:2шт.


Назва:Петрушевич Євген Омелянович

Coin of Ukraine Petrushevych r.jpg

-Знайдено: + | початок_терміну = 1 листопада 1918
-Знайдено: + | кінець_терміну2= 1 листопада 1918
-Знайдено: + Але мирним шляхом перебрати владу у Галичині не вдалося. Через реальну загрозу приєднання Галичини до Польщі провід УНРади під керівництвом К.Левицького та Військовий комітет на чолі з Д.Вітовським здійснили 1 листопада 1918 переможне повстання у Львові й на теренах Галичини та Буковини ("Листопадовий чин"). 1 листопада проголошено утворення ЗУНР, а 9 листопада сформовано її перший уряд (з 13 листопада - Державний Секретаріат). У краї розгорнуто національно-державне будівництво. Розв'язана поляками війна і запеклі бої у Львові не дали змоги Є.Петрушевичу повернутися до краю. Він прибув до Станіславова, куди після втрати Львова перебрався провід ЗУНР, і вже 3 січня 1919 провів першу сесію УНРади, на якій ухвалено закон про злуку з УНР. Після урочистого проголошення і схвалення Акта злуки у Києві 22 січня увійшов до складу Директорії.
-Знайдено: + Перепохований 1 листопада 2002 на Личаківському цвинтарі у Львові.
-Знайдено: + 1 листопада 2008 на батьківщині Є.Петрушевича, у м. Буську відкрито перший монумент Президенту ЗУНР.
Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: + * Президент «Швейцарії Сходу». Політичний портрет Євгена Петрушевич // День, №198, 1 листопада 2008


Зобр:4шт.


Назва:Побігущий Євген

Могила Е.Побігущого.jpg

-Знайдено: + До середньої школи ходив у місті Коломиї. З проголошенням Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) 1 листопада 1918 року, не маючи повних 17 літ, вступив добровольцем до лав Української Галицької Армії (УГА).


Зобр:2шт.


Назва:Андрей (Шептицький)

-Знайдено: + | періодкінець = 1 листопада 1944
-Знайдено: + Архієпископ Андре́й Шепти́цький, ЧСВВ (у світі Рома́н Марі́я Алекса́ндр Шепти́цький; * 29 липня 1865, Прилбичі — † 1 листопада 1944, Львів) — єпископ Української греко-католицької церкви; з 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви.
-Знайдено: + 21 листопада 1942 — послання «Не убий», в якому містилися заклики до примирення політичних сил українського суспільства, засуджувалися політичні вбивства і містилися застереження про відлучення від церкви організаторів і виконавців таких злочинів.[5]
-Знайдено: + Помер Владика 1 листопада 1944 року, близько 13 години, після ускладнення по грипу, три дні перед тим переставши з будь-ким розмовляти. Похований у підземеллі собору святого Юра. Його похорон у зайнятому радянськими військами Львові перетворився на грандіозну маніфестацію.


Зобр:3шт.


Назва:Українська греко-католицька церква

Ukraine-Lviv-Cathedral of George-2.jpg

-Знайдено: + Наступником Митрополита Андрея, по його смерті 1 листопада 1944 року, став Йосиф Сліпий (1944—1984). Він належав до найближчих сподвижників Митрополита Андрея як довголітній ректор Львівської семінарії та Богословської Академії (1928—1944 років) та єпископ із правом з наступництва (1939 р.).
-Знайдено: + 28 серпня 1949 року генеральний вікарій І.Кондратович, керівник групи священиків за перехід на російське православ'я, проголосив скасування Ужгородської унії 1646 р. та «возз'єднання» Греко-католицької церкви Закарпаття з Російською православною церквою. У церемонії проголошення взяли участь архієпископ РПЦ Макарій та отці Пап і Беца. Усі греко-католицькі церкви і 283 парафії Закарпаття були передані РПЦ. Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Теодор Ромжа (8 вересня 1944 — 1 листопада 1947), за категоричну відмову зрадити свою віру був жорстоко вбитий. У червні 2001 Папа Римський Іван Павло II під час свого візиту в Україну причислив Теодора Ромжу до лику блаженних.[http://www.history.org.ua/?


Зобр:4шт.


Назва:Бучач

Buchach Jewish Graveyard.jpg

-Знайдено: + 1 листопада 1918 року українці перебрали владу в Галичині і створили Західно-Українську Народну Республіку. Першим міським головою (посадником) міста тоді був Рогозинський Климентій, першим повітовим комісаром — доктор Боцюрків Іларіон[6]. Делегатом до Української національної Ради був Остап Сіяк[7]. Помітний вплив на життя міста того часу мала родина його пароха о. Дениса Нестайка.


Зобр:20шт.


Назва:Коломия

Kolomyia3.jpg

-Знайдено: + | населення = 61429 (1 листопада 2012)[8]
-Знайдено: + 1 листопада 1918 року проголошено Західно-Українську Народну Республіку: у ніч на 1 листопада український військовий комітет перебрав владу і в Коломиї. 15 грудня 1918 року місто урочисто провело на польський фронт 3-й Коломийський курінь. Сотні коломиян пішли добровольцями в УГА. 15 травня 1919 року понад 100-тисячна польська армія прорвала український фронт, а 24 травня Коломию зайняло румунське військо. У місті встановилася польська влада.


Зобр:6шт.


Назва:Коновал Пилип

Konowal medal set.jpg

-Знайдено: + Коновал був виписаний з лікарні на 22 вересня 1917 року, після чого його було приписано до 16-ї Канадського Резервного Батальйону (16th Canadian Reserve Battalion), а з 1 листопада 1917 року його було ще й призначено помічником Канадського військового офіцера-зв'язку в російському посольстві в Лондоні. Згодом, 30 грудня 1917 року Пилипа вже було призначено виконуючим обов'язки сержанта й залишався він на цьому посту до 1 серпня 1918 року, звідки Коновал уже повернувся в чині капрала. Протягом наступних шести місяців Пилипа Коновала було приписано до Канадського Лісового Корпусу в Англії(Canadian Forestry Corps in England) з відповідно його чину обов'язками в 1-му Канадському Резервному Батальйоні (підрозділі корпусу). За цей час Пилипа Коновала було ще й представлено до ордена «Св. Георгія 4-го ступеня» від імені Російської імперії.
-Знайдено: + Канадські військовики були розгорнуті в Тулґас (Tulgas) в маленькому містечку в 200 милях на південь від Архангельська й у Владивостоці. Остання група, відома як Канадські сибірські експедиційні сили (Canadian Siberian Expeditionary Force (CSEF)) складалася з 4000 солдатів і офіцерів. На 1 листопада 1918 року, з них було офіційно створено 259-й і 260-й батальйони. Основна їх функція — було допомогти охороняти Транс-Сибірську залізницю від Владивостока на Тихоокеанському регіоні аж до Омська в Західному Сибіру. Стало очевидним, що канадським командирам для усного та письмового перекладу потрібні були вихідці з України, яких тоді служило близько 100 чоловік. Але канадійцям так і не вдалося серйозно взяти участь у бойових діях, здебільше маневруючи та передислоковуючись залізничною магістраллю, вони «дочекалися» розвалу білогвардійських армій, тому Коновалу з Лісовим корпусом канадійців прийшлося спішно перебиратися до Владивостока, звідки згодом вони всі відправилися додому в Канаду.


Зобр:5шт.


Назва:Бердичів

Бердичівська хоральна синагога.JPG

-Знайдено: + | населення = 78 547 (1 листопада 2012)[9]


Зобр:9шт.


Назва:Хохлов Костянтин Павлович

-Знайдено: + Костянтин Павлович Хохлов (1 листопада 1885, Москва — 1 січня 1956, Санкт-Петербург), актор і режисер родом з Москви. Народний артист СРСР (1944).


Назва:Христич Зоя Петрівна

-Знайдено: + Зо́я Петрі́вна Хри́стич (* 1 листопада 1932, місто Тирасполь, Молдова) — українська оперна співачка (ліричне сопрано), педагог. Народна артистка УРСР (1965).


Назва:Історія української гривні

50 hryvnia 2011 back (commemorative).jpg

-Знайдено: + | 1 листопада 2004


Зобр:69шт.


Назва:Банкноти України

50 hryvnia 2011 back (commemorative).jpg

-Знайдено: + | 1 листопада 2004
-Знайдено: + 1 листопада 2004 року в обіг уведено банкноту номіналом


Зобр:51шт.


Назва:Шепель Яків Матвійович

Flag of the Ukrainian State.svg

-Знайдено: + | битви = звільнення Вінниці від денікінців 1 листопада 1920 року
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 1 листопада 1920 загін Шепеля вибив денікінців з Вінниці.


Зобр:1шт.


Назва:Георг Штадтмюллер

-Знайдено: + Георг Штадтмюллер (нім. Georg Stadtmüller) (17 березня 1909, Бюрштадт — 1 листопада 1985, Мюнхен) — німецький історик Східної і Південно-Східної Європи.


Назва:Янушевський Григорій Юхимович

Order of Glory Ribbon Bar.png

-Знайдено: + Станом на 1 листопада 1921 виконував обов'язки начальника Генерального штабу Армії УНР. З червня 1922 у відставці.


Зобр:2шт.


Назва:Ярмолинці (смт)

Пам'ятник Леніну в Ярмолинцях Хмельницької області.jpg

-Знайдено: + id=5083 Поляки в Україні: створено всі умови для здобуття освіти та вивчення рідної мови] // матеріал за 1 листопада 2005 року на ДТРК «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» (УТР)»</ref>.
-Знайдено: + У Ярмолинцях встановлено низку пам'ятників і пам'ятних знаків, як за доби СРСР — погруддя Леніна та меморіал полеглих у ВВв радянських воїнів, так і за незалежності — погруддя Шевченка, пам'ятні знаки на честь 600-ліття Ярмолинців на центральному майдані та на вшанування Жертв Голодомору (пам'ятний хрест відкрито 21 листопада 2008 року у День пам'яті жертв голодоморів[10].


Зобр:9шт.


Назва:Олександрія

-Знайдено: + Найстарішою була Свято-Миколаївська церква, що знаходилась на місці сучасно школи № 2. Вперше її дерев'яне приміщення було освячене 21 березня 1759 р. Воно було збудоване менш ніж за рік, закладка відбулась 12 червня 1758. Іконостас для неї був викуплений за 40 рублів у церкві слободи Мурзинка (Нова Прага). Після пожежі 1797 у 1799 р. вона була відбудована (освячена 1 листопада 1800). Споруда у плані мала зіркоподібний вигляд з трьома малими бабинцями і пономарнею. У 1806 — 1848 рр. Миколаївська церква мала статус соборної церкви. У 1862 р. вона була кардинально перебудована за новим проектом колежського регістратора Підколєзіна. Нова споруда була значно більшою за розмірами, мала хрестообразний вигляд з широким восьмериком і випуклим куполом. Фундамент підведений з гранітного каменя. З залишків будівничого матеріалу від старої Миколаївської церкви з західного боку була збудована дзвіниця. 1895 року було збудовано нову, високу дзвіницю з невеликим шпилем, з'єднану довгою трапезою з основною церковною спорудою.[11]


Зобр:43шт.


Назва:Українська Галицька армія

Копия Chernyk Fedir 1918 Patsyrnk USS v Sykhovi.tif

-Знайдено: + Листопадовий чин (у ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року) у Львові здійснили очолювані Дмитром Вітовським 1410 вояків при 60 старшинах, зміцнені ще 3, 11, 2 куренями УСС з Буковини.
Підзаголовок:== Формування ==
Знайдено: + Перші польові формації УГА творилися стихійно проти повстання польських боївок у Львові (1 листопада 1918) та нападу польських військ з Польщі на Галичину (вже 11 листопада 1918 вони зайняли Перемишль). 13 листопада до галицьких частин приєднався козацький загін ім. І.Гонти під командуванням отамана А.Долуда, який складався з добровольців із Наддніпрянської України. На 21 листопада 1918 в українських військових ЗУНР підрозділах налічувалося 161 старшина і 4517 стрільців. Під час формування Галицької армії гостро відчувався брак вишколених старшин. В австрійській армії служила значна кількість старшин-українців, але здебільшого це були старшини запасу нижчого рангу. Старшин вищих рангів, а особливо штабних, із вищою військовою освітою, практично не було. До кінця грудня 1918 ГА була мішаниною різних військових груп регулярного, напівпартизанського, а навіть і партизанського характеру, що творили залогу Львова або оперували на шляхах наступу польських військ. Ці групи називалися різно й мали дуже різнорідний склад, залежно від місцевих умов, це були самостійні полки, курені, навіть самостійні сотні. У грудні 1918 в ГА існувало 15 бойових груп різної величини й складу. Командири цих військових підрозділів призначені в різний час різними командними структурами — колишнім командантом Г.Стефанівим, Державним секретаріатом військових справ. Найсильнішими були підльвівські групи: «Наварія», «Старе Село», «Схід». На північних кордонах ЗУНР для відбиття польської агресії створено групу «Північ» (полк. Осип Микитка); на південно-західних Обл. Команда в Стрию (полковник Г. Коссак) очолювала різні групи, що створилися самочинно на західному фронті, що тягнувся від Команчі (до 19. 1) до Городка: Команча, Лютовиська, Старий Самбір, Глибока, Крукеничі, Рудки, Південь І і II. Всі ці групи не являли собою суцільної лінії, рідко мали зв'язок з НК ГА і ще рідше між собою. Чисельний стан цих груп у висліді поповнень зростав. На початку грудня 1918, коли ген. М. Омелянович-Павленко перебрав начальну команду ГА, вона нараховувала бл. 30000 старшин і вояків, у тому числі в бойовому стані 15000 при 40 гарматах (без наддніпрянських частин).


Зобр:5шт.


Назва:Українська повстанська армія

OUN-r Flag 1941.svg

-Знайдено: + В Українській повстанській армії велика увага приділялась моральному виховання стрільців, зокрема культивуванню традицій українського війська. У повстанців було прийнято святкувати державні свята, як наприклад день Злуки (22 січня), свято Листопадового Чину (1 листопада), день проголошення Акту відновлення української держави (30 червня). Існували і особливі повстанські свята — День Героїв (остання неділя травня) та Свято Зброї (31 серпня — день звільнення Києва від більшовиків 1919 року). Пізніше святкування Дня Зброї було перенесене на 14 жовтня — Свято Покрови, а згодом день заснування УПА. Особливі свята святкувались за участю представників Проводу ОУН. Обов'язково відбувалась Служба Божа та промова капелана та політвиховника. Далі співались пісні у виконанні хору та відбувались гутірки на актуальні теми.


Зобр:49шт.


Назва:Українсько-польська війна 1918—1919

Flag of Ukraine.svg

-Знайдено: + |date = 1 листопада 191817 липня 1919
-Знайдено: + Украї́нсько-по́льська війна́ (пол. Wojna polsko-ukraińska) — збройний конфлікт між Польщею і Західно-Українською Народною Республікою на території Галичини, що вилилася в широкомасштабні бойові дії з 1 листопада 1918 по 17 липня 1919 року. Війна велася в умовах політичної нестабільності, викликаних розпадом Австро-Угорщини, розпадом Російської імперії і Громадянської війною в Росії.
Підзаголовок:== Війна ==
Знайдено: + Українсько-польська війна в Галичині 1918–1919 — почалася 1 листопада 1918 збройним виступом проти української влади у Львові об'єднаних польських підпільних військових організацій під командуванням сотника Мончинського. Такі ж місцевого характеру повстання підняли поляки у Дрогобичі, Самборі, Перемишлі та інших містах, переважно користуючись прихильністю комендантів місцевих австро-угорських залог, але вони були ліквідовані на початку листопада 1918 українськими військовими частинами.
Підзаголовок:== Війна ==
Знайдено: + Бої у Львові тривали зі змінним успіхом до 21 листопада 1918, доки поляки не досягли чисельної переваги завдяки допомозі, що надійшла їм через Перемишль. Для технічної переваги у майстернях було збудовано декілька панцирників (Панцирник "Кресовець").Щоб уникнути оточення, командувач українських сил полковник Г. Стефанів наказав українським частинам у ніч проти 22 листопада 1918 залишити Львів. Поза Львовом бої з поляками затяглися на західних кордонах ЗУНР. Українці відбили Перемишль 4 листопада, але вже 11 листопада втратили його знову, що дозволило галицьким полякам тримати безпосередній зв'язок з Краковом і привозити підкріплення до Львова. Перші місяці після виходу зі Львова Начальна Команда Галицької Армії використала для організації бойових груп, пізніше корпусів Галицької Армії (див. Українська Галицька Армія). Уже в першій половині грудня існував польсько-український фронт від Тісної до Хирова і поза Перемишль до Львова, зі Львова до Ярослава і повз Любачів і Раву Руську до Белза і далі, на північ до Крилова на Холмщині.


Зобр:6шт.


Назва:Василій (Федак)

-Знайдено: + Митрополит Васи́ль Феда́к (* 1 листопада 1909, село Кадубівці на Буковині, нині Заставнівського району Чернівецької області — † 10 січня 2005, Вінніпег) — український православний церковний діяч у Канаді. Від 1985 року — митрополит Василій.


Назва:Українська державна академія залізничного транспорту

Первый корпус железнодорожного института.JPG

-Знайдено: + Факультет АТЗ почав свою діяльність 1 листопада 1960 р. В структуру факультета входять три випускаючі кафедри (кафедра автоматики і комп'ютерного телекерування рухом потягів, кафедра транспортного зв'язку, кафедра спеціалізованих комп'ютерних систем) і три загальноосвітні кафедри (кафедра фізики, кафедра електротехніки і електричних машин, кафедра обчислювальної техніки і програмування).


Зобр:1шт.


Назва:Лазаренко Павло Іванович

Підзаголовок:=== Суд ===
Знайдено: + Судовий процес проходив в Сан-Франциско, оскільки в Каліфорнії його сім'я володіє ранчо. 25 серпня 2006 р. в Сан-Франциско Лазаренко був засуджений до 97 місяців тюремного ув'язнення і штрафу в 10 млн доларів за відмивання грошей і інші злочини. Більше п'яти років Лазаренко провів під домашнім арештом у власній квартирі в Сан-Франциско. Потім, як повідомляли українські ЗМІ з посиланням на бюро в'язниць США, термін утримання Лазаренка під вартою був скорочений на 7 місяців — до 1 листопада 2012 року. В результаті рішення судді сума доведених фінансових зловживань скоротилася до 4,5-5 млн доларів.
Підзаголовок:=== Суд ===
Знайдено: + 1 листопада 2012 року Павло Лазаренко був звільнений[12].


Назва:Західноукраїнська Народна Республіка

Ukrainians in Austria-Hungary 1911.gif

-Знайдено: + |date_start = 19 жовтня — 1 листопада
-Знайдено: + Західноукраї́нська Наро́дна Респу́бліка (за тодішнім правописом: Західно-Українська Народня Республика; ЗУНР) — українська держава, що існувала протягом 19181919 років на території Західної України зі столицею у Львові. Постала після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини. Проголошена 19 жовтня 1918 року. Охоплювала територію заселену українцями — Галичину, Буковину й Закарпаття. 1 листопада розпочався військовий конфлікт проти Польщі, яку підтримували країни Антанти, насамперед Франція. 22 січня 1919 року ЗУНР об'єдналася з Українською Народною Республікою, отримавши назву Західна Область Української Народної Республіки (ЗОУНР). Окупована 18 липня 1919 року в ході українсько-польської війни. Анексована Польщею, Румунією і Чехословаччиною. До 15 березня 1923 року уряд ЗУНР перебував у еміграції.
-Знайдено: + В ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 р. стрілецькі частини, очолювані сотником Дмитром Вітовським, зайняли всі найважливіші урядові установи у місті (крім залізничного вокзалу, що стало однією з помилок і причиною втрати Львова).
-Знайдено: + Тимчасовий Основний закон ЗУНР був з часом доповнений цілим рядом законів: про організацію війська (13 листопада 1918 р.), тимчасову адміністрацію (15 листопада 1918 р.), тимчасову організацію судівництва (16 листопада і 21 листопада 1918 р.), державну мову (1 січня 1919 р.), шкільництво (13 лютого 1919 р.), громадянство (8 квітня 1919 р.), земельну реформу (14 квітня 1919 р.).
-Знайдено: + До нової Української держави єврейське, німецькомовне та частина польського населення поставились лояльно, інша частина поляків за підтримки Польщі розпочали воєнні дії проти української влади. Одночасно румунські війська перейшли кордони ЗУНР і, незважаючи на опір населення, 11 листопада зайняли Чернівці, а згодом всю Північну Буковину.
-Знайдено: + 21 листопада 1918 р. внаслідок кровопролитних боїв польські війська захопили Львів (біля м. Перемишля не змогли зруйнувати мости і польські війська приїхали на залізничний вокзал у Львові). Уряд ЗУНР переїхав до Тернополя, а з 2 січня 1919 р. УНРада і уряд ЗУНР знаходились у Станиславові (тепер Івано-Франківськ).
Підзаголовок:=== Еміґрація ===
Знайдено: + 21 листопада 1919 р. під тиском польської сторони було укладено «Договір між союзними державами і Польщею щодо Східної Галичини», за яким Галичина на 25 років входила до складу Польської держави, зберігаючи статус територіальної автономії. Після закінчення цього терміну статус цих земель мав визначатися шляхом самовизначення місцевого населення.
-Знайдено: + 21 листопада 1918 року Українська Національна Рада видала закон «Про тимчасову організацію судівництва»[13], відповідно до якого судова система новоствореної Республіки складалося з трьох ланок: повітових судів, окружних судів і Вищого суду. Як і на східних землях, у ЗУНР законодавство колишньої метрополії діяло тільки в тому разі, якщо воно не суперечило інтересам Української держави.


Зобр:3шт.


Назва:Ясон (Смогожевський)

-Знайдено: + Я́сон Смогоже́вський, гербу Юноша (* 3 березня 1714 — † 1 листопада 1788) — церковний діяч з шляхетської родини з Смогоржева (Смогоржова, Нижня Силезія, Польща,василіянин, митрополит Київський, Галицький та всієї Руси УГКЦ. Кавалер ордену Святого Станіслава.


Назва:Галичина

Галичина сучасна 2013.png

-Знайдено: + Галичину прийнято поділяти на Західну (Лемківщина) і Східну. Історичним, політичним та культурним центром краю прийнято вважати місто Львів, хоча сама назва Галичина, найімовірніше, походить від містечка Галича — колись столиці Галицького удільного князівства. Сучасні межі Східної Галичини загалом співпадають з кордонами Західно-Української Народної Республіки, проголошеної 1 листопада 1918 року.


Зобр:17шт.


Назва:Стрий

SBandera.jpg

-Знайдено: + З 8 вересня по 19 жовтня 1914 року і з 22 жовтня 1914 по 31 травня 1915 рік Стрий окуповано російськими військами. Потім знову потрапляє під панування Австро-Угорщини, яке тривало до листопада 1918 року. 1 листопада 1918 року у Стрию відбувся збройний переворот. У місті встановлюється влада ЗУНР, а на щоглі біля Стрийської ратуші замайорів жовто-блакитний прапор. Українське врядування тривало до 13 травня 1919 року.


Зобр:21шт.


Назва:Судак (місто)

Судак1.JPG

-Знайдено: + | агломерація = 30 673 1 листопада 2012


Зобр:2шт.


Назва:Яків (Суша)

-Знайдено: + | прийняття монашества = 1 листопада 1626
Підзаголовок:==Життєпис==
Знайдено: + 1 листопада 1626 Іван Суша вступив у василіанський монастир у віці 16 років і прийняв чернече ім'я Яків. Впродовж 1627-1630 навчався у Браунсберзькій колегії, опісля ж у 1633 продовжив навчання в Оломоуцькій колегії.


Назва:Кордуба Мирон Михайлович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Після проголошення ЗУНР 1 листопада 1918 р. М. Кордуба був консулом Західно-Українського посольства у Відні, і одним з провідних редакторів «Республіки» — офіційного урядового органу ЗУНР.


Назва:Рудницький Роман Антонович

-Знайдено: + Рудницький Роман Антонович (* 1 листопада 1942, Нью-Йорк) — український піаніст, син Антона Рудницького і Марії Сокіл, брат Доріана Рудницького.


Назва:Володимир-Волинський

Volodymyr-Volynskyi Volynska-park Slovianskyi-3.jpg

-Знайдено: + | населення = 38 869 (1 листопада 2012)[14]


Зобр:10шт.


Назва:Новоград-Волинський

Пам'ятник Новоград.JPG

-Знайдено: + | населення = 56 066 (1 листопада 2012)[15]


Зобр:11шт.


Назва:Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

Ilja Iljitsch Metschnikow Nadar.jpg

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + У роки революції та громадянської війни 19171920 в університеті велася боротьба між прихильниками російської державності й українського курсу. Частина професорів, не згідних з новими політичними реаліями, покинула університет. Більшість українських професорів залишилася в Харкові. Вони продовжували працювати в організованих радянською владою на базі університету установах: в Академії теоретичних знань (19201921), Харківському інституті народної освіти (ХІНО, 19211930), Харківському інституті народного господарства, фізико-хімічному та юридичному інститутах. У 19321933 на їхній базі відновлено Харківський державний університет (ХДУ), який складався з 7 факультетів: фізико-математичного, хімічного, біологічного, геолого-географічного, літературно-лінгвістичного, історичного (з філософським відділом) та економічного (з відділом економічної географії). 1936 ХДУ було присвоєно ім'я щойно померлого російського письменника Олексія Горького (хоча той за життя не мав ніякого відношення до університету). Під час Німецько-радянської війни ХДУ було евакуйовано до міста Кизилорда в Казахстані, де він спільно з Київським університетом утворив Об'єднаний український державний університет. У 19431944 ХДУ повернувся до Харкова (перший після звільнення міста навчальний рік розпочався 1 листопада 1943[16]). На 1977 у складі університету діяли наступні факультети і відділи: механіко-математичний, фізичний, геолого-географічний, економічний, історичний, філологічний, іноземних мов, загальнонауковий, заочний та вечірній.


Зобр:6шт.


Назва:Могилів-Подільський

Миколаївська церква, збоку.jpg

-Знайдено: + | населення = 32 099 (1 листопада 2012)


Зобр:18шт.


Назва:Кріпацтво

Velykyj Poluhiv Hrest 1848.jpg

-Знайдено: + У володіннях Габсбурґів Йосиф II скасував 1 листопада 1781 кріпацтво в Чехії (Богемії), потім у решті провінцій.


Зобр:2шт.


Назва:Конотоп

RizdvaBogoroditzi.jpg

Підзаголовок:== Персоналії ==
Знайдено: + * Довгий Іван Григорович (1889 — 1 листопада 1937) — член Української Центральної Ради.


Зобр:1шт.


Назва:Молодість (кінофестиваль)

Andrey khalpakhchi.JPG

Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: + * В Україні названо переможців кінофестивалю «Молодість» // інф. за 1 листопада 2010 року від ЗІК: Західна інформаційна корпорація


Зобр:32шт.


Назва:Розстріляне відродження

-Знайдено: + | Дмитро Бузько.jpg||Бузько
Дмитро
Іванович
||1891
Новомиргород||1937
11 14||Одеса||46||16 липня 1937 на зборах Одеської організації Спілки письменників у своєму виступі, обмовився, що помилятися можуть всі, навіть сам «великий, мудрий Сталін». На тих зборах «за контрреволюційний виступ» його виключають з СП, а 20 жовтня арештований і звинувачений в тому, що «у 1918–1920 рр. займав ряд посад у петлюрівських організаціях, був учасником націоналістичної організації, вів контрреволюційну агітацію на зборах письменників». 1 листопада трійка НКВС засудила до розстрілу.||Прозаїк, сценарист. Автор науково-фантастичного роману. Був членом літературного об'єднання українських футуристів «Нова генерація»||1957


Зобр:41шт.


Назва:Жмеринка

Жмеринка. Стара поштівка. №12.jpg

-Знайдено: + | населення = 35 419 (1 листопада 2012)[17]


Зобр:2шт.


Назва:Козятин

Stella Kozyatyn.jpg

-Знайдено: + | населення = 24 261 1 листопада 2012


Зобр:10шт.


Назва:Ладижин

Ладижин.jpg

-Знайдено: + | населення = 22 967 (1 листопада 2012)


Зобр:2шт.


Назва:Дунаївці

Dunaivtsi gymnasium.jpg

-Знайдено: + sid=166&ln=ua Місто Дунаївці] на Асоціація міст України</ref> Значно збільшилася й кількість підприємств роздрібної торгівлі — 147 магазинів і 48 кіосків, підприємств громадського харчування — 16 (на 1 листопада 2008 року), дозволена сезонна лоткова торгівля[18] закладів побутового обслуговування — 7 перукарень, 4 пункти ремонту взуття, 2 пункти ремонту годинників.[19]


Зобр:31шт.


Назва:Малин

Пам'ятник жертвам Голодомору в Малині.jpg

-Знайдено: + | населення = 26 941 (1 листопада 2012)[20]


Зобр:5шт.


Назва:Історія Маріуполя

Mariupol okrug 1927.jpg

-Знайдено: + В 60-х роках здійснювалося велике домобудівництво. В 19601961 роках Портовське селище й селище заводу імені Ілліча були з'єднані з містом житловими кварталами з розвинутою спортивною інфраструктурою. 4 липня 1954 року відкрився стадіон «Металург». 1 травня 1957 року здана в експлуатацію лікарня заводу імені Куйбишева. 1 травня 1958 року відкритий ПК Коксохімзаводу. 1 листопада 1965 року був відкритий новий будинок Будинку зв'язку. В 1959 році наказом Міністерства морського флоту СРСР у Жданові був заснований факультет Одеського інституту інженерів морського флоту (зараз — Азовський морський інститут Одеської національної морської академії). Під час перебування в посаді першого секретаря міськкому КПУ Володимира Цибулько (19661968) була прийнята міська програма розвитку спорту, розрахована на три роки, так звана «спортивна трьохлітка». Відповідно до цієї програми, у місті були побудовані плавальні басейни й стадіони. Загальний житловий фонд міста склав в 1967 році 3 млн м². В 1967 році почате будівництво нового аеропорту «Маріуполь». В 1966 році був побудований ПК «Іскра» (архітектор М. Ю. Пєтухов). В 1967 році на честь 50-літнього ювілею Жовтневої революції названі «Ювілейними» новоспоруджений кінотеатр і 2 гастрономи-близнюка в Іллічівському й Жовтневому районах. При В. М. Цибулько побудовані таксомоторний парк, розширений молокозавод, зведені нові пивоварний і хлібозавод в Орджонікідзевському районі. В 1971 році був побудований будинок Іллічівського райкому КП України й райвиконкому (архітектор К. И. Розенберг, нині — будинок Іллічівської райради).
-Знайдено: + Спостерігаючи за ходом господарських реформ, початих у березні 1965 року з ініціативи голови Ради Міністрів СРСР Олексія Косигіна, 1 листопада 1966 року в Жданову перебував сам Олексій Косигін, що провів у місті нарада господарського керівництва Донецької області, а 8 січня 1967 року — генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв.


Зобр:18шт.


Назва:Юзьков Леонід Петрович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Леонід Юзьков народився 28 січня 1938 у селі Новоселиця Полонського району Хмельницької області. Після закінчення школи в селі Новоселиця навчався в Бердичівському педагогічному училищі. Відслуживши в армії, навчався на юридичному факультеті та в аспірантурі Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Працював на посадах старшого викладача, доцента. Певний час працював завідувачем кафедри, професором Київської вищої партійної школи, пізніше — професором Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. У 1990 керував робочою групою з розробки проекту Декларації про державний суверенітет України. З 24 жовтня 1990 був членом Комісії по розробці нової Конституції Української РСР. 1 листопада Леонід Юзьков очолив робочу групу цієї комісії.


Зобр:2шт.


Назва:Бузько Дмитро Іванович

Дмитро Бузько.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 1 листопада 1937 року трійка НКВС засудила письменника до вищої міри покарання, і через два тижні, 14 листопада, його розстріляли. Точна дата смерті письменника довго була невідома. Адже на основі «Свідоцтва про смерть», виданого в 1957 році після реабілітації Дмитра Бузька «за недоведеністю складу злочину», вважалося, що він помер 18 квітня 1943 року «від крупозного запалення легень». Лише на початку 90-х, після розсекречення архівів КДБ, стала відома справжня дата смерті письменника.


Зобр:1шт.


Назва:Список Героїв України

-Знайдено: + | 21 листопада 2007
-Знайдено: + |rowspan="2" valign="middle"| 21 листопада 2007
-Знайдено: + | 21 листопада 2006
-Знайдено: + | 1 листопада 2006


Назва:Орден «За заслуги» (Україна)

Za-zaslugi-min.PNG

-Знайдено: + |ПершеНагородження = III ст. — 12 жовтня 1996

II ст. — 1 листопада 1996

I ст. — 17 жовтня 1997Зобр:4шт.


Назва:Другий уряд Віктора Януковича

-Знайдено: + * Зварич Роман Михайлович (міністр юстиції, звільнений постановою ВР № 293-V від 1 листопада 2006 року)
-Знайдено: + * Ліховий Ігор Дмитрович (міністр культури і туризму, звільнений постановою ВР № 292-V від 1 листопада 2006 року)
-Знайдено: + 1 листопада 2006 року призначені Богуцький Юрій Петрович і Лавринович Олександр Володимирович . 1 грудня 2006 року призначені Корж Віктор Петрович і Цушко Василь Петрович. 12 грудня 2006 року постановою ВР № 429-V призначений Шуфрич Нестор Іванович


Назва:Зварич Роман Михайлович

-Знайдено: + | кінець_терміну = 1 листопада 2006
-Знайдено: +

Попередник: 9-й Міністр юстиції України
4 серпня 2006 - 1 листопада 2006
Наступник:

Головатий Сергій Петрович
Лавринович Олександр ВолодимировичНазва:Ліховий Ігор Дмитрович

-Знайдено: + | кінець_терміну= 1 листопада 2006


Назва:Шахтар (Донецьк)

Шахтар Донецьк.gif

-Знайдено: + * На матчі Ліги Чемпіонів 1 листопада 2011 року із «Зенітом» у Санкт-Петербурзі правила поведінки на стадіоні були повідомлені і українською мовою.


Зобр:6шт.


Назва:Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Prosvita ivents 2006 year 04.JPG

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Починаючи з 1906 року, «Просвіту» очолювали доктор Євген Олесницький (усього 4 місяці) та Петро Огоновський. 1 листопада 1910 року головою Товариства став судовий радник Іван Кивелюк, який виконував ці обов'язки аж до 1922 року. За його головування «Просвіта», попри тяжке воєнне лихоліття, досягла небачених висот.
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Для збирання матеріалів про історію визвольної боротьби Головний виділ Товариства створив окреме видавництво «Червона Калина». У п'ятиріччя смерті Івана Франка тлінні останки великого поета були перевезені на нове місце поховання. Одночасно був оголошений конкурс на проект надмогильного пам'ятника. 1 листопада 1921 року відбувся загальний збір, який обрав головою головного Товариства Івана Кивелюка, шо саме сидів під арештом. На жаль, йому не довелося головувати довго: рівно через чотири місяці Іван Кивелюк помер. Більше року «Просвіту» очолював голова міста доктор Іван Брик. У квітні 1923 року загальний збір обрав головою професора Михайла Галущинського.


Зобр:8шт.


Назва:Володарськ-Волинський

V. Volodarsky (Moisei Markovich Goldshtein, 1891-1918), Russian revolutionary.jpg

-Знайдено: + | населення = 7 880 (1 листопада 2012)[21]


Зобр:5шт.


Назва:Поділи Речі Посполитої

Polish-Lithuanian Commonwealth 1773-1789.PNG

-Знайдено: + * Австрія — Малопольщу і Галичину з Руським, Белзьким і західними околицями Волинського та Подільського воєводств обшаром 83 тис. км² з 2 650 тис. мешканців. (Відтоді почався австрійський період історії Львова та краю, тривав він до 1 листопада 1918 року).


Зобр:2шт.


Назва:Сіренко Володимир Федорович

Barbican-arts-centre-int-la.jpg

-Знайдено: + Володи́мир Фе́дорович Сіре́нко (нар.1 листопада 1960, Полтавщина) — видатний український диригент, головний диригент і художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України. Головний диригент Національного камерного ансамблю "Київські солісти". Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Народний артист України. Професор кафедри оперно-симфонічного диригування Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського.


Зобр:5шт.


Назва:Артемівська міськрада

-Знайдено: + | населення = 104 579 (1 листопада 2012)[22]


Назва:Богуцький Юрій Петрович

-Знайдено: + | початок_терміну = 1 листопада 2006


Назва:Лавринович Олександр Володимирович

-Знайдено: + | початок_терміну4 = 1 листопада 2006
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 1 листопада 2006 року знову призначений міністром юстиції України.
Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: +

Попередник: 10-й Міністр юстиції України
1 листопада 200618 грудня 2007
Наступник:

Зварич Роман Михайлович
Оніщук Микола ВасильовичНазва:Бабко Юрій Васильович

-Знайдено: + Ю́рій Васи́льович Бабко́ (* 4 жовтня 1923, Козелець, нині селище міського типу Чернігівської області — † 1 листопада 1983, Київ) — український історик, дослідник діяльності Комуністичної партії України. Доктор історичних наук (1971). Професор.


Назва:Горлівська міськрада

Raions of Horlivka.png

-Знайдено: + | населення = 275250 (1 листопада 2012)


Зобр:1шт.


Назва:Дебальцівська міськрада

-Знайдено: + | населення = 47 220 (1 листопада 2012)


Назва:Дзержинська міськрада

-Знайдено: + | населення = 73 124 (1 листопада 2012)[23]


Назва:Ялтинська міська рада

Ялта (знак).jpg

-Знайдено: + | населення = 141 697 1 листопада 2012


Зобр:1шт.


Назва:Стригун Федір Миколайович

-Знайдено: + Фе́дір Микола́йович Стригу́н (* 1 листопада 1939, Томашівка, Черкаська область) — український режисер, народний артист України, доцент, член-кореспондент Академії мистецтв України. Член Комітету Національних премій України ім. Т.Шевченка з 09.1996 р. по 10.2001 р. Голова західного відділення Спілки театральних діячів України.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1 листопада 1939 р. у с. Томашівка Уманського району Черкаської області.


Назва:Конституційний процес в Україні

-Знайдено: + Перший проект Конституції, розроблений робочою групою Л. П. Юзькова, зазнав редакційних змін від 29 січня 1992 р. і привернув серйозну увагу як вітчизняних, так і зарубіжних спеціалістів. Його обговорення проводилися 3-5 березня 1992 р. на міжнародному семінарі у Празі, 3-5 липня у Києві на симпозіумі «Конституція незалежної України», а також на численних «круглих столах». Цей проект після відповідних доповнень та численних експертиз 5 червня 1992 р. був ухвалений Конституційною комісією і винесений на розгляд Верховної Ради України. 1 липня 1992 р. Верховна Рада України ухвалила постанову про винесення розробленого Конституційною комісією проекту Конституції України до 1 листопада 1992 р. на всенародне обговорення[24].


Назва:Алуштинська міськрада

Alushta locator map numbers.png

-Знайдено: + | населення = 52 215 (1 листопада 2012)


Зобр:1шт.


Назва:Ананьїв

-Знайдено: + * Харченко Андрій Семенович (1 листопада 1908 — 17 травня 1985) — український картограф та геодезист, кандидат технічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


Назва:Харченко

-Знайдено: + * Харченко Андрій Семенович (1 листопада 1908 — 17 травня 1985) — український картограф та геодезист, кандидат технічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка


Назва:Адміністративний поділ Тернопільської області

Tarnopolskie.gif

-Знайдено: + 21 листопада 1919 був підписаний «Договір між Союзними державами і Польщею про Східну Галичину», згідно з яким край тимчас. й на правах території автономії залишався в Польській державі. Однак Рада послів держав Антанти 14 березня 1923 прийняла остаточне рішення про включення українських земель Східної Галичини до Польщі.
-Знайдено: + На початку 2-ї світової війни, після 17 вересня 1939 західноукраїнські землі зайняла армія СРСР. Були створені тимчасові воєводства, повітові та міські уп­равління, в селах — сільські комітети, які проводили політику радянської влади. 27 жовтня 1939 Народні Збо­ри Західної України прийняли ухвалу про включення Західної України до СРСР у складі УРСР. 1 листопада 1939 позачергова сесія ВР СРСР прийняла закон про входження Західної України до СРСР, а 15 листопада 1939 позачергова сесія ВР УРСР — закон про возз'єднання Зх. України з УРСР. Постановою Президії ВР УРСР від 4 грудня 1939 в Західній Україні впроваджувався існуючий в УРСР адміністративно-територіальний устрій і створено 6 областей, серед них — Тернопільська з центром у Тернополі.


Зобр:2шт.


Назва:Глушко Юрій Косьмич

Hrest-Hlushko.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 19 березня 1918 — обраний головою ради владивостоцької «Просвіти» (працював як член її шкільної, видавничої, лекційної та музичної комісій). Незабаром очолив Владивостоцьку Українську Окружну Раду, а трохи пізніше його було обрано головою 3-го Українського Далекосхідного з'їзду (Хабаровськ, 7-12 квітня 1918). Цей з'їзд звернувся до українського уряду з проханням вимагати від уряду РРФСР визнання Зеленого Клину частиною України на підставі принципу самовизначення народу, який складав там переважну більшість населення. Згодом ініціював 4-й (Надзвичайний) Український Далекосхідний з'їзд (Владивосток, 25 жовтня — 1 листопада 1918), на якому був обраний головою Українського Далекосхідного Секретаріату.


Зобр:2шт.


Назва:Іван

Підзаголовок:== Іменини ==
Знайдено: + 2 січня, 11 січня, 20 січня, 28 січня, 6 лютого, 8 лютого, 9 лютого, 12 лютого, 13 лютого, 9 березня, 2 квітня, 9 квітня, 11 квітня, 12 квітня, 24 квітня, 27 квітня, 1 травня, 2 травня, 12 травня, 21 травня, 1 червня, 7 червня, 9 червня, 11 червня, 15 червня, 23 червня, 26 червня, 7 липня, 11 липня, 14 липня, 16 липня, 25 липня, 31 липня, 3 серпня, 12 серпня, 11 вересня, 15 вересня, 16 вересня, 20 вересня, 27 вересня, 6 жовтня, 9 жовтня, 28 жовтня, 1 листопада, 25 листопада, 26 листопада, 15 грудня, 20 грудня, 23 грудня.


Назва:Список академіків НАН України

Dobrokhotov Nikolai Nikolaevich 1932.JPG

Підзаголовок:=== Г ===
Знайдено: + | 1 листопада 1922


Зобр:39шт.


Назва:Глещава

Gleshchawa 0003.jpeg

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Після проголошення у Львові ЗУНР 1 листопада 1918 року, в Глещаві українську владу очолив Подедворний Михайло.


Зобр:3шт.


Назва:Битва за Дніпро

Dnieper Forcing Raft1.jpg

Підзаголовок:== Битва ==
Знайдено: + 1 — 3 листопада почалась Київська наступальна операція. Війська 1-го Українського фронту раптовим ударом з Лютізького плацдарму зламали оборону ворога і після запеклих боїв 6 листопада звільнили столицю УРСР — Київ. До 15 листопада плацдарм в районі Києва був розширений до 400 км по фронту і до 150 км углиб.


Зобр:1шт.


Назва:Бедзик Дмитро Іванович

-Знайдено: + Дмитро́ Іва́нович Бе́дзик (*1 листопада 1898, Вільхівці — †27 листопада 1982, Київ) — український письменник.


Назва:Заклинський Ростислав Романович

Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Учасник таємних молодіжних гуртків драгоманівського напрямку. Входив до УРП (19081918), член її головної управи. Брав участь у роботі управи товариства «Українська молодіж» у Станіславі, заарештовувався та ув'язнювався за участь у боротьбі за український інститут у Львові (1910). До 1 листопада 1918 перебував у лавах Легіону Українського Січового Стрілецтва, співробітник «Пресової квартири УСС», її власний воєнний кореспондент. Згодом належав до УГА. 1920 у складі Червоної Української Галицької армії воював проти поляків, 1921 вступив до КП(б)У. Належав до літературного об'єднання «Західна Україна».


Назва:Кафтанов Сергій Васильович -Знайдено: + Сергі́й Васи́льович Кафта́нов (12 вересня 1905, селище Верхнє (Третя Рота), Бахмутського повіту Катеринославської губернії — 1 листопада 1978, Москва) — радянський державний діяч. Заслужений діяч науки РРФСР.


Зобр:1шт.


Назва:Київський військовий округ

Vdv 1935.jpg

-Знайдено: + |dates= 6 липня 18621917, 1919, 19201922, 19351941, 9 липня 1945 - 1 листопада 1992
Підзаголовок:== Україна ==
Знайдено: + Після розпаду СРСР війська КВО стали основою для формування Збройних сил України. У ході військової реформи Київський військовий округ 1 листопада 1992 року було ліквідовано.


Зобр:10шт.


Назва:Луцький національний технічний університет

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 1 листопада 1968 року це відділення перетворюють у Луцький загальнотехнічний факультет, який у липні 1971 року підпорядковують Львівському загальному інституту.


Назва:Біла армія

Перекопско-Чонгарская операция.svg

-Знайдено: + 1 листопада 1920 повстанський загін Шепеля вибив денікінців з Вінниці.
-Знайдено: + Незважаючи на гігантську перевагу у живій силі і озброєнні, червоні війська кілька днів не могли зламати оборону захисників Криму, і тільки після того, як, форсувавши вбрід мілководну Чонгарську протоку[25], частини Червоної армії і союзні їм загони Махна зайшли у тил основних позицій білих (див. схему), а 11 листопада махновцями під Короповою Балкою був розбитий кінний корпус Барбовіча, оборона білих була прорвана. Червона армія вдерлася до Криму, оволоділа Сивашською та Чонгарською переправами. До 13 листопада (31 жовтня) армія Врангеля і безліч цивільних біженців на кораблях Чорноморського флоту відпливли у Константинополь, того ж дня червоноармійці вступили в Джанкой. Загальна чисельність тих, хто покинули Крим, склала близько 150 тис. осіб[26]. 15 листопада більшовики зайняли Севастополь, загони отамана Махна — місто Євпаторію.
-Знайдено: + Осінній наступ на Петроград. 12 жовтня 1919 р. Північно-Західна армія (20000 багнетів і шабель проти 40000 у червоних) прорвала радянський фронт побіля Ямбурга і 20 жовтня 1919, взявши Царське село, вийшла до передмість Петрограда. Білі оволоділи Пулковськими висотами і на крайньому лівому фланзі увірвалися до передмістя Лігово, а роз'їзди розвідників зав'язали бої побіля Іжорського заводу. Але, не маючи резервів і не отримавши підтримки від Фінляндії та Естонії, після десятиденних запеклих і нерівних боїв під Петроградом з червоними військами (чисельність яких зросла до 60-тисяч чоловік) Північно-Західна армія оволодіти містом не змогла. Фінляндія та Естонія відмовили у допомозі, оскільки керівництво цієї білої армії так і не визнало незалежність цих країн. 1 листопада розпочався відступ Північно-Західної Білої Армії.


Зобр:3шт.


Назва:Громадський інформаційно-аналітичний Центр для молоді

Ciacy.jpg

-Знайдено: + 21 листопада 2005 року Центром було засновано Всеукраїнський дискусійний лист стосовно нормативно-правового регулювання студентського самоврядування[27]
-Знайдено: + Протягом 31 жовтня 2006 року — 1 листопада 2007 року Центром було проведено «моніторинг честі» місцевих комунікативних мереж організацій громадянського суспільства, опосередкованих у Інтернеті та спрямованих на молодь, протягом якого було проаналізовано 4682 повідомлень серед 9 об'єктів, створено «Білу книгу кращих практик місцевих комунікативних e-мереж ОГС», а також «сірий список» проявів інформаційної «дискримінації», подвійних стандартів і низьких етичних норм виробників і отримувачів інформаційних послуг у ІІІ секторі[28]Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>


Зобр:1шт.


Назва:Смирнова Тамара Михайлівна

-Знайдено: + | 4591 Брянцев || 1 листопада 1975
-Знайдено: + | 5015 Літке || 1 листопада 1975
-Знайдено: + | 7856 Вікторбиков || 1 листопада 1975


Назва:Сташис Володимир Володимирович

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Звання Герой України з врученням ордена Держави (1 листопада 2006) — за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку юридичної науки, підготовку висококваліфікованих правників, багаторічну плідну педагогічну і громадську діяльність[29]
Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + nreg=925/2006 Указ Президента України № 925/2006 від 1 листопада 2006 року «Про присвоєння В. Сташису звання Герой України»]</ref>


Назва:Армянська міськрада

-Знайдено: + | населення = 24 809 (1 листопада 2012 р.)


Назва:Євпаторійська міськрада

-Знайдено: + | населення = 123 498 (1 листопада 2012 р.)


Назва:Феодосійська міськрада

-Знайдено: + | населення = 105 093 1 листопада 2012 [30]


Назва:Сімферопольська міськрада

-Знайдено: + | населення = 360 673 (1 листопада 2012 р.)


Назва:Сотер (Ортинський)

Ortynsky3.jpg

-Знайдено: + З 1894 — у Львові: проповідник і місіонер, 1895 — професор філософії і вікарій монастиря, 18961897 — еклезіарх, проповідник і провідник Апостольства молитви; 18981901 — місіонер і економ монастиря в Михайлівці, а з 1 листопада 1901 — ігумен монастиря, з 1905 — місіонер у Дрогобичі; 19061907 — місіонер і реколектант у Львівському монастирі св. Онуфрія й директор місій у Провінції. Отець Сотер Ортинський відзначався глибокою вірою, уродженою великою добротою і ніжністю, отриманими ґрунтовними студіями й богословським знанням, щирим патріотизмом, неустрашимістю й твердим завзяттям, як також природними дарами: поставою, гарним голосом, музичними здібностями, силою уяви, доброю пам'яттю, хистом до мов й ораторськими здібностями. Також і його заслугою було стримання трагічного для галицького села п'янства, боротьба з москвофільством.


Зобр:1шт.


Назва:Забела Юрій Володимирович

-Знайдено: + | початок_терміну = 1 листопада 2007
Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: + |office=Голова Житомирської обласної державної адміністрації
з 1 листопада 2007- 18 березня 2010


Назва:Чудновський Віталій Олегович

ВО «Батьківщина».png

Підзаголовок:==== Результат ====
Знайдено: + 1 листопада розпочалося судове засідання у Київському окружному адміністративному суді щодо фальсифікації результатів голосування на виборчому окрузі № 90. У приміщенні суду знаходилися кілька десятків людей «спортивної статури», зареєстрованих як представники ЗМІ, котрі перешкоджали роботі журналістів.[31]


Зобр:1шт.


Назва:Мироненко Віктор Андрійович

-Знайдено: + Мироненко Віктор Андрійович (* 1 листопада 1946, с. Пєщанокопське, Пєщанокопський р-н, Ростовська область, Росія) — український політик. Чл. КПУ; кол. нар. деп. України.


Назва:Куньов Іван Павлович

Могила Івана Куньова.jpg

-Знайдено: + Куньов Іван Павлович (рос. Кунёв Иван Павлович; 1 листопада 1935, село Гаврилівка, Мельцанський район, Мордовська АРСР — 14 серпня 2000) — інженер, історик, народний депутат України 3-го скликання.


Зобр:1шт.


Назва:Перевозець

Підзаголовок:== Персоналії ==
Знайдено: + * Паліїв Дмитро (18961944) — політичний і військовий діяч, один з організаторів повстання у Львові 1 листопада 1918 р. У 1920 р.- один із засновників УВО. Співзасновник Української Партії Національної Роботи. Член ЦК УНДО, посол до польського сейму, в'язень польських таборів.


Назва:Зовнішнє незалежне оцінювання

Yes check.svg

-Знайдено: + 1 листопада 2008 виші оголосили перелік сертифікатів ЗНО потрібних для вступу на певні напрями підготовки. Складання основної сесії ЗНО скоротили на два тижні, тож вона пройшла з 6 травня до 5 червня 2009, зареєструватися можна було з 1 грудня 2008 року. Окрім того, того року скоротили до восьми кількість предметів, з яких проходило тестування: зарубіжну літературу, основи економіки, основи правознавства, всесвітню історію виключили. Натомість, випускники змогли скласти тести з іноземних мов: англійської, німецької, іспанської або французької. Випускники змогли обрати для здавання не 3, а до п’яти предметів ЗНО. Тестування з української мови й літератури надалі лишилося обов'язковим для всіх випускників. Починаючи з цього року подання заяв до вишів можна відслідковувати он-лайн на сайті vstup.info. Також у 2009 році залишилась можливість складати тести мовами шести нацменшостей України. Підготовчі курси при вишах більше не дають можливості позаконкурсного вступу.[32][33]


Зобр:134шт.


Назва:Сенченко Андрій Віленович

ВО «Батьківщина».png

-Знайдено: + Андрі́й Віле́нович Се́нченко (нар. 1 листопада 1959, місто Сімферополь) — український політик. Народний депутат України. Член партії ВО «Батьківщина», голова Кримської республіканської організації. Керівник Громадського Комітету «Прозора влада». Президент Фонду регіонального розвитку. Засновник і член опікунської ради Міжнародного фонду допомоги жертвам терористичних актів. Міністр фінансів Опозиційного уряду України з 17 березня 2010.


Зобр:1шт.


Назва:Михаїл (Зінкевич)

-Знайдено: + 1 листопада 2000 р. призначений керуючим Сумською єпархією.


Назва:Укртелеком

-Знайдено: + 2005 року компанія отримала ліцензію на надання послуг мобільного зв'язку з використанням стандарту UMTS/W-CDMA. Із 1 листопада 2007 року філія «Утел» ВАТ «Укртелеком» ввела мережу в комерційну експлуатацію[34]. Станом на 2011 рік, мережа 3G була доступною більш ніж у 100 містах України, де мешкає близько 35% населення країни, зокрема в усіх обласних, а також найбільших промислових та адміністративних центрах України[34][35]. {{Джерело?


Назва:Милана

-Знайдено: + «Милана» — опера Г. І. Майбороди у 4-х діях, лібрето А.Турчинської. Вперше поставлена у Києвському оперному театрі у 1 листопада 1957 року під орудою С.Тольби, в тому ж році показана у Москві на декаді українського мистецтва.


Назва:Поворськ

Пам'ятник розстріляним євреям на околиці села Поворськ, 2008 р.jpg

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Церква в селі Поворськ в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці була побудувана в 1853 р. за кошти прихожан і священика Михайла Теодоровича. Знахилась в селі, дерев’яна, на цегляному фундаменті з такою ж окремою дзвіницею. Церква мала 3 десятини 288 сажень саду, 34 десятини орної землі, 10 десятин 1602 сажень сінокосу та ще майже 6 десятин чагарників та непридатної для сільського господарства землі. Відомий церковний дослідник Микола Теодорович пише, що метрична книга у церкві зберігалася з 1842 року, сповідальна – з 1857 року. Священиками в цьому приході були Михайло Теодорович, Данило Михайлович Теодорович, Федір Олексійович Ненадкевич (з 1 листопада 1857 по 1894 р.), син його Полікарп Федорович Ненадкевич (з 14 липня 1894 р.). Псаломщиками були Микола Пінькевич, Павло Григорович Пашкевич (з 1 липня 1873 р. по 1880 р.), Павло Леонтійович Орачевський (з 1 січня 1880 р.)[36]


Зобр:15шт.


Назва:Теодорович Микола Іванович

Теодорович Микола Іванович .jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1856 року в сім'ї священика губернського міста Гродно. Мав четверо братів (Павло, Євстахій, Василь і Петро), які теж вибрали шлях священного служіння. У 1879-му закінчив Литовську духовну семінарію у Вільно, де готували духовенство для православних єпархій північно-західного регіону Російської імперії. Вищу церковну освіту здобув у Санкт-Петербурзькій духовній академії. 4 серпня 1883 року призначений викладачем Священного Письма у званні кандидата з правом на магістра у Волинську духовну семінарію, що була відкрита з 1835 року в м. Кременці. 1 квітня 1899 року призначений інспектором народних училищ Калішської навчальної дирекції з резиденцією в м. Турек, а згодом, 1 листопада цього ж року, переведений на таку ж посаду в м. Біла (Польща) в Седлецьку дирекцію.


Зобр:1шт.


Назва:Кайрос (видавництво)

-Знайдено: + * «Католицький Вісник» (всеукраїнський католицький двотижневик, видається з 1 листопада 1993 року)


Назва:Миколаївський академічний український театр драми і музичної комедії

-Знайдено: + | відкрито =1 листопада 1927 року
-Знайдено: + Біографія Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії розпочалася 1 листопада 1927 року зі створення при Миколаївській окружній політосвіті Театру юного глядача. Прем'єрний спектакль Театру юного глядача «Подвиги Геркулеса» пройшов 26 січня 1928 року на сцені клубу піонерів. П'єсу переробив і поставив В. Г. Кредін.


Назва:Сакуниха

-Знайдено: + Станом на 1885 рік у колишньому власницькому селі Червонослобідської волості мешкало 1254 особи, налічувалось 188 дворових господарств, існували православна церква, постоялий будинок, 24 вітряних млини, 2 маслобійних заводи, відбувалось 3 ярмарки на рік: 23 квітня, 20 червня та 1 листопада[37].


Назва:Підлипне

Підзаголовок:== Персоналії ==
Знайдено: + * Довгий Іван Григорович (1889 - 1 листопада 1937) — український державний і політичний діяч. Член Української Центральної Ради.


Назва:Марсело Мартінс Морено

Marcelo Moreno Martins - SV Werder Bremen (2).jpg

-Знайдено: + На початку сезону Марсело тривалий час не вдавалось закріпитись в основному складі команди, а коли він все ж виходив на поле, то ніяк не міг забити. Свій дебютний гол у футболці донецького «Шахтаря» Марсело забив 29 жовтня 2008 року у матчі національного кубка України на полі ужгородського «Закарпаття», а вже 1 листопада відзначився і в українському чемпіонаті, забивши два голи луганській «Зорі».


Зобр:1шт.


Назва:Плужне

Pluzhne. Zamchysko.JPG

-Знайдено: + * Казимир Піонтковський (*4 березня 1924 — †1 листопада 2007) — польський військовик, кавалер Срібного хреста Virtuti Militari[38]


Зобр:14шт.


Назва:Кедровський Володимир Іванович

Kedrowski-3.jpg

-Знайдено: + 19 липня 1914 року був мобілізований до армії, служив у 48-му піхотному запасному полку. Закінчив Оранієнбаумську кулеметну школу. З серпня 1914 по січень 1915 року брав участь у боях проти Німецької армії у Східній Прусії. Нагороджений орденом Святого Георгія за хоробрість, проявлену в бою. З 1 липня по 1 листопада 1915 — курсант Одеського військового училища, котре закінчив з відзнакою та отримав прапорщикське звання. З 1 грудня 1916, до 15 червня 1917 Володимир Іванович перебував у кулеметній команді Балтійського флоту при Кавказькій туземній кінній («Дикій») дивізії, котра вела бої на Галицькому та Румунському фронтах проти австрійських, німецьких та турецьких військ.[39] Невдовзі командування «Дикої Дивізії» змусило Кедровського, за українські настрої та спробу утворення в дивізії національної української частини, покинути її.


Зобр:5шт.


Назва:Плачков Іван Васильович

Нагрудний знак лауреата Державної премії України в галузі архітектури.gif

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 09.-10.1974 — різнороб ПМК-99, трест «Дунайводбуд». 11.1974-08.75 — лаборант фіз. кабінету, Криничанська СШ. 08.1975-09.80 — студент, Одес. політех. інститут. 10.1980-01.93 — машиніст-обхідник, машиніст ЦТЩУ упр. котлами, ст. машиніст, заст. нач. цеху, в.о. нач. цеху, нач. котлотурбінного цеху, 01.-09.1993 — заст. директора з капітального будівництва, 09.1993-06.94 — гол. інженер, Київ. ТЕЦ-5 ВЕО «Київенерго». 06.1994-08.95 — гол. інженер, ВЕО «Київенерго». 08.1995-04.98 — голова правління — директор Державної акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго». 04.1998-02.99 — голова правління — генеральний директор АЕК «Київенерго». 24.02.-30.12.1999 — Міністр енергетики України. 01.2000-02.05 — голова правління — генеральний директор АЕК «Київенерго». 04.02.2005-04.08.06 — Міністр палива та енергетики України. Депутат Київської міськради (1998–2000, 2002-06). До 11.09.2006 — член Ради національної безпеки і оборони України. 3 серпня 20061 листопада 2007 — голова Одеської облдержадміністрації. Член Ради національної безпеки і оборони України (25.05.-6.11.2007).
Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник: Голови Одеської облдержадміністрації
3 серпня 20061 листопада 2007
Наступник:
Цушко Василь Петрович
20052006
Сердюк Микола Дмитрович
2007—...Зобр:1шт.


Назва:Лівадійський палац

Лівадійський палац.jpg

-Знайдено: + * 20.10.(1.11).1894 В Лівадійському палаці у віці 49 років помер Олександр III (Алєксандр III). Панахида по ньому відбулася в палацовій церкві.


Зобр:4шт.


Назва:Марк (Петровцій)

-Знайдено: + 1 листопада 1993 року став керуючим Патріаршими парафіями в Канаді з титулом єпископа Каширського.


Назва:Список міністрів культури України

-Знайдено: + |5 жовтня 2005 — 1 листопада 2006
-Знайдено: + |1 листопада 2006 — 18 грудня 2007


Зобр:7шт.


Назва:Паламарчук Євген Миколайович

-Знайдено: + | пк-поновлення = 1 листопада 2009 року


Назва:Павленко Анатолій Олександрович

-Знайдено: + Анато́лій Олекса́ндрович Павле́нко (*1 листопада 1942, Головківка (Чигиринський район)) — перекладач, письменник.
-Знайдено: + Народився 1 листопада 1942 року в селі Головківка


Назва:Список міністрів юстиції України

-Знайдено: + |4 серпня 2006 — 1 листопада 2006
-Знайдено: + |1 листопада 2006 — 18 грудня 2007


Зобр:8шт.


Назва:Семенченко Анатолій Олексійович

Семенченко з прапором.jpg

-Знайдено: + id=390 ЗАЯВА Народного Руху України щодо підтримки на виборах Президента України Юлії Тимошенко]</ref>. 1 листопада 2009 року розширений провід ХОО НРУ на чолі з Анатолієм Семенченко прийняв ухвалу про непідтримку цього рішення з'їзду і підтримку обласною організацією НРУ кандидатури Віктора ЮщенкаПомилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>. Але біля 200 матросів-росіян ще за день до того, знаючи про такі наміри українців, запротестували проти таких дій і покинули корабель. Командуючому флоту матроси російської національності одразу ж передали прохання підняти Андріївський прапор на одному з крейсерів, що тоді добудовувався на Миколаївському заводі. Офіційна телефонограма до штабу командуючого флотом від 11 листопада 1917 р. голосила[40]:
-Знайдено: + Події останніх днів вимагали створення українських органів управління флотом, які провадили б свою політику окремо від загальноросійських. Вже 1 листопада в Києві відкрилася Генеральна Українська Морська Рада, що займалася організаційними флотськими питаннями. Вона стала прототипом майбутнього українського морського відомства. Морська Рада та Українська Чорноморська Община, спираючись на процес українізації, результати всеукраїнських військових з'їздів, та сильні національні настрої українців, запроектували скору націоналізацію всього Чорноморського флоту. Тоді ж Українською Чорноморською Общиною була висунута перша, і надзвичайно амбітна українська воєнна-морська доктрина. Її пункти проголошували[41]:
-Знайдено: + Ті кораблі, що прийшли в Севастополь, були інтерновані німцями до кінця війни, хоча при цьому вони формально увійшли в склад Кримсько-Української[42] флотилії під командуванням адмірала С. І. Бурлія (воєнний міністр в Кримському уряді Сулькевича). Лінкор «Воля» було роззброєно, при цьому він, як згадував свідок подій Н. А. Монастирьов, весь час стояв під андріївським прапором[43], і на ньому мешкало біля півсотні російських офіцерів, однак 1 жовтня 1918 р. корабель все-таки був включений в склад німецького воєнного флоту та укомплектований німецьким екіпажем. 11 листопада 1918 р. цей корабель, як і всі інші лінійні кораблі, знову опинився в складі українського флоту. Після повернення ескадри з Новоросійська, гідрокрейсер «Імператуль Траян», було повернено Румунії (оскільки був румунським пароплавом), а яхту «Крєсту» було передано колишньому власнику в український торгівельний флот.
-Знайдено: + І хоч побудова українського флоту стримувалася німецьким фактором, і німці до останнього тягнули справу із передачею Україні всього флоту, в морському міністерстві весь цей час надіялися на скоріше вирішення цього питання. Але остаточно ця проблема була вирішена лише після 11 листопада 1918 р., коли із поразкою Німеччини в Світовій війні весь чорноморський флот знову цілком опинився в руках України.
-Знайдено: + Після 11 листопада 1918 року та кінця світової війни, німецьке командування нарешті передало весь флот під український прапор. Тоді було передано дредноут «Воля», 7 старих броненосців, крейсер, мінну дивізію та інші допоміжні кораблі. Нарешті, під українським контролем опинилася не якась частка, а цілий чорноморський флот. Морське відомство відразу видає цілий ряд наказів про нові призначення навчальних відділів, священників та екіпажів на кораблі. Було оголошено першу мобілізацію на флот. Тоді ж морське відомство було виділене в окремий орган управління, незалежне від воєнного міністерства. Морським міністром Української Держави став адмірал А. Покровський. Капітана першого рангу В. Клочковського було підвищено в званні до контр-адмірала та призначено головнокомандувачем флоту[44].
-Знайдено: + Остроградський, як чудовий професіонал та відданий патріот, з головою занурюється в роботу. Після звільнення Києва українськими військами 7 травня Михайло Остроградський заново створює Дніпровську флотилію. Окрім цього було створено флотський півекіпаж, а на фронті діяв бронепотяг «Чорноморець». Він беззмінно воював проти більшовиків до самого останнього моменту, прикриваючи 21 листопада 1920 року перехід українських військ за Збруч під Підволочиськом.
-Знайдено: + Рештки морської піхоти УНР, що зголосилися взяти участь у Другому Зимовому поході, загинули героїчною смертю разом із своїм командиром лейтенантом Білинським в бою під Базаром, 21 листопада 1921 року. З ліквідацією органів влади Української Народної республіки в 1924 році було проголошено про розформування Військово-Морського міністерства. Моряки, що вціліли у боротьбі за державність, вийшли на еміграцію.


Зобр:51шт.


Назва:Українська автокефальна православна церква канонічна

-Знайдено: + 1 листопада 2002 року відбулася прес-конференція Митрополита Стефана (Бабія Петровича), первоїєрарха УАПЦ-Соборноправної Північної і Південної Америки, присвячена історичному Собору архієреїв УАПЦ-Соборноправної і його рішенню про повернення на територію України Церкви з Діаспори.[45]


Назва:Латник Григорій Володимирович

-Знайдено: + Григо́рій Володи́мирович Ла́тник (* 1 листопада 1937, Київ) — український поет і перекладач поезії, лексикограф, енциклопедист.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Григорій Володимирович Латник народився 1 листопада 1937 року в Києві. 1970 року закінчив Київський інститут іноземних мов. Має декілька робітничих професій. У 1973—1996 роках — редактор, згодом — науковий редактор видавництва «Українська енциклопедія». З 2001 року — провідний редактор гуманітарного циклу видавництва «Перун». Відредагував сотні книжок у різних галузях знань.


Назва:Виборчий блок партій «Національний фронт»

Підзаголовок:== Створення ==
Знайдено: + «Національний фронт» був створений трьома політичними партіями правого спрямовання — Конґресом українських націоналістів (КУН), Українською консервативною республіканською партією (УКРП) та Українською республіканською партією (УРП). Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала блок 1 листопада 1997 року.


Назва:Виборчий блок партій «Трудова Україна» (1998)

Підзаголовок:== Створення ==
Знайдено: + «Трудова Україна» була створена двома політичними партіями — Громадянським конґресом України (ГКУ) та Українською партією справедливості (УПС). Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала блок 1 листопада 1997 року.


Назва:Виборчий блок Соціалістичної партії України та Селянської партії України «За правду, за народ, за Україну!» (1998)

Підзаголовок:== Створення ==
Знайдено: + » був створений двома політичними партіями лівого спрямовання — Соціалістичною партію України (СПУ) та Селянською партією України (СелПУ). Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала блок 1 листопада 1997 року.


Назва:Мойсей (Кулик)

Patr Moses bg.jpg

Підзаголовок:=== Митрополит ===
Знайдено: + | date = 1 листопада 2002
Підзаголовок:=uage=
Знайдено: + 1 листопада 2002 року відбулася прес-конференція Митрополита Стефана (Бабиного Петровича), первоїерарха УАПЦ Соборноправної Північної і Південної Америки, присвячена історичному Собору архієреїв УАПЦ-Соборноправної і його рішенню про повернення на територію України Церкви з Діаспори.[45]


Зобр:1шт.


Назва:Манжура Іван Іванович

Манжура.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Іван Манжура народився 20 жовтня (1 листопада за новим стилем) 1851 року в Харкові в родині дрібного чиновника із зубожілих шляхтичів. Після смерті матері, коли хлопчикові було 5 років, зі своїм вільнодумним батьком, який часто лишався без роботи, вони роками поневірялись містами і селами Катеринославщини і Харківщини.


Зобр:1шт.


Назва:Ян Брожек

Jan Brożek portr.jpg

-Знайдено: + Ян Бро́жек (Йоанн Бросціус, Брозик, Бржоський, Броський, Curzeloviensis або Curel, пол. Jan Brożek; *1 листопада 1585, село Кружелів біля Влощови;— †21 листопада 1652, село Броновіци, тепер частина Кракова) — польський математик, астроном, богослов.


Зобр:1шт.


Назва:Утел

UKR Utel Logo.jpg

-Знайдено: + }}Мережа мобільного зв'язку 3G почала роботу у червні 2007 року, а 1 листопада розпочато комерційний продаж послуг під ТМ «Utel». Послуги надаються за ліцензією, яку ВАТ «Укртелеком» отримав у грудні 2005 року[46][47]. На першому етапі мережа працювала в 6 містах України (Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Одеса, Харків)[48]Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>


Зобр:3шт.


Назва:Катівня в Лебедині

Kazn kolesovaniem.jpg

-Знайдено: + Підставою для тортур і страт в Лебедині став «Указ військовій старшині, яка пішла з Мазепою до Шведов», виданий Петром І 1 листопада 1708 року:


Зобр:2шт.


Назва:Бубела Петро

-Знайдено: + Один із керівників збройного повстання 1 листопада 1918 у Львові, член Центрального військового комітету. Один із організаторів Центрального Військового Комітету, опрацьовував план повстання у Львові, починаючи від 19 жовтня 1918 року, разом із Людомиром Огоновським і Дмитром Паліївим.


Назва:Гнилицький Олександр Анатолійович

-Знайдено: + Олександр Анатолійович Гнилицький (17 липня 1961 р., Харків — 1 листопада 2009 р., Київ)  — український художник. В українському мистецтві Гнилицький в кінці 1980-х став піонером інсталяції і відеоарту у 1990-х. Разом із своєю дружиною, художницею Лесею Заяць, представляв Україну на Венеціанському бієннале в 2007 р.[49]
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Олександр Гнилицький народився в Харкові в 1961 р. В 1980 р. закінчив Харківське державне художнє училище, факультет театрально-декораційного живопису. В 1981.1987 рр. навчався в Українській державній академії мистецтва в Києві на відділ монументального живопису у студії Чеканюка та Стороженка. Він став одним з активних учасників Київського мистецького угруповання «Паризька комуна». У 1996 р. разом з Лесею Заяць заснував громадську організацію «Інституція нестабільних думок». Останні роки життя проживав в Мюнхені, де працював дизайнером продукції для телебачення та кіно, а також митцем-коцептуалістом для анімації. Помер 1 листопада 2009 р. в Києві від раку шкіри.


Назва:Коваль Максим Анатолійович

Maksym Koval.jpg

-Знайдено: + 1 листопада 2009 року дебютував за основу «Металурга» в Прем'єр-лізі у матчі проти ужгородського «Закарпаття» (3:0)[50], Коваль показав дуже впевнну гру[51]. 29 листопада цього ж року зіграв «на нуль» проти «Динамо» (Київ), відбивши удар після пенальті


Зобр:1шт.


Назва:Українці в Греції

Coat of arms of Greece.svg

-Знайдено: + Значною подією стало відкриття 1 листопада 2008 р. Культурно-інформаційного центру України (КІЦ) при Посольстві. Для КІЦ було відбудовано та введено в експлуатацію приміщення в правому крилі будівлі Посольства, загальною площею понад 200 м²., що має окремий вхід та функціонує автономно від основного комплексу будівель Посольства.


Зобр:2шт.


Назва:Штуль-Жданович Олег

Organization of Ukrainian Nationalists-M.svg

-Знайдено: + | початок_терміну = 1 листопада 1964


Зобр:4шт.


Назва:Чижмарь Юрій Васильович

-Знайдено: + Від 22 жовтня — в. о., від 1 листопада 2007 — до 6 квітня 2010 [52]


Назва:Комісії та комітети допомоги голодуючим в УСРР

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Незважаючи на голод в південних губерніях УСРР навіть після збирання врожаю, ЦКДГ ВУЦВК, згідно з постановою ВУЦВК від 18 жовтня 1922 р., було ліквідовано 1 листопада. Цим кроком радянський уряд намагався виправдати в очах міжнародної спільноти поновлення УСРР хлібного експорту. Замість комісій допомоги голодуючим почали створюватися комісії з ліквідації наслідків голоду, на які покладалися завдання «допомоги в поновленні зруйнованих селянських господарств, допомоги інвалідам війни, праці та голоду, позбавленим господарств, а також безробітним і безпритульним дітям».


Назва:Орден святого рівноапостольного князя Володимира (УПЦ МП)

-Знайдено: + *Абрамчук Микола Іванович (21 листопада 2008)
-Знайдено: + *Узун Михайло Валентинович (1 листопада 2008)


Назва:Рівненський тролейбус

Bogdan T601.11 Digitalphoto.JPG

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 1 листопада 2000 року Рівненське тролейбусне управління змінило назву на Рівнеелектротранс. Рівно через 2 роки маршрут 5 тролейбуса змінено, відтепер він курсуватиме до мототреку. 20 лютого 2003 року прийшли 4 тролейбуси б/в з Брно. У березні 2003 року згорів Skoda 14Tr № 136.
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Станом на 1 квітня 2010 року вартість квитка для одноразової поїздки в рівненському тролейбусі становила 80 копійок (0,8 гривні), таким чином цей вид рівненського громадського транспорту був на той час одним з найдешевших по країні. Однак квиток на рівненський тролейбус поетапно (у 3 етапи) дорожчатиме протягом 2010 року — так, уже від 15 квітня він коштував 1 гривню, від 1 серпня має коштувати 1,25 гривні, і, нарешті, від 1 листопада його ціна повинна зрости до 1,50 гривні. Ініціаторами такого непопулярного рішення є комунальне підприємство «Рівнеелектроавтотранс» та міська влада Рівного — са́ме вони підготували відповідні розрахунки і направили їх до двох Міністерств — економіки та житлово-комунального господарства, сподіваючись отримати дозвіл на підвищення цін на проїзд у тролейбусах[53].


Зобр:9шт.


Назва:Собор Української православної церкви (Московського патріархату)

-Знайдено: + #Собор 1-3 листопада 1991 року


Назва:Державний комітет України у справах національностей та релігій

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 1 листопада 1991 року вищий законодавчий орган України ухвалив «Декларацію прав національностей України», в якій конкретизував задекларовані принципи. Національні меншини України у референдумі 1 грудня 1991 підтвердили волю українського народу до державної незалежності. Принципове значення в цьому відношенні мало прийняття Закону про громадянство України (8 жовтня 1991).


Назва:Державна премія України в галузі архітектури

-Знайдено: + * Твори, висунуті на здобуття Державної премії, приймаються Комітетом із Державної премії України в галузі архітектури щорічно до 1 листопада.


Назва:Державна премія України в галузі освіти

-Знайдено: + |ПершеВручення = 21 листопада 2012
-Знайдено: + * 21 листопада 2012 року міністр освіти і науки, молоді та спорту України Д. В. Табачник урочисто вручив Державні премії в галузі освіти лауреатам 2012 року.[54] Це перше вручення премії, але другим за чергою лауреатам.
-Знайдено: + * Висування кандидатів (колективів) провадиться з 1 листопада року, що передує року, в якому присуджується Державна премія, Національною академією наук України, Національною академією педагогічних наук України, всеукраїнськими громадськими організаціями, статутна діяльність яких пов'язана з галуззю освіти, Міністерством освіти і науки України, міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, головними управліннями освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, вищими навчальними закладами, які за результатами висування вносять Комітету з Державної премії України в галузі освіти відповідні подання разом із документами та матеріалами про кандидатів (колективи).


Назва:Недря Тетяна Володимирівна

-Знайдено: + Тетя́на Володи́мирівна Не́дря (* 1 листопада 1955, Кам'янець-Подільський) — український краєзнавець.


Назва:Уманський краєзнавчий музей

Умань-краєзнавчий музей-філія.JPG

-Знайдено: + "] // стаття за 1 листопада 2009 року на www.nashekolo.org.ua («Наше коло»: Культура Черкащини, мистецтво, туризм, регіональні події)


Зобр:10шт.


Назва:Бистрицький Дмитро Володимирович

Coat of Arms of UNR.svg

-Знайдено: + З 21 травня 1918 р. — завідувач господарської частини Головного управління Генерального штабу Української Держави. З 1 січня 1919 р. — завідувач господарської частини Інструкторської школи старшин. З 21 серпня 1919 р. — завідувач матеріальної частини експедиції заготівель державних паперів УНР. З 1 листопада 1920 р. — вартовий старшина Головного управління Генерального штабу УНР.


Зобр:1шт.


Назва:Московченко Григорій Савелійович

Алея Слави у Мангуші46.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 листопада 1943 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому відвагу і геройство гвардії лейтенанту Московченку Григорію Савелійовичу присвоєне звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 1267).


Зобр:1шт.


Назва:Лотоцький Володимир-Богдан Львович

-Знайдено: + Відтоді до 1 травня 1916 року та від 1 листопада 1917 року до 1 квітня 1926 року він був редактором «Свободи». Її головним редактором став від 16 серпня 1919 року. Його партнером у цій справі Редакційна комісія призначила 4 січня 1921 року Омеляна Рев'юка.


Назва:Січко Петро Васильович

Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + 26 квітня, у день другої річниці чорнобильської катастрофи, члени Українського Християнсько-Демократичного Фронту, керованого Василем Січком, уперше піднесли на мітингу у Львові синьо-жовтий прапор. Офіційна дата заснування УХДФ — 1 листопада 1988, Установчий з'їзд — 13 січня 1989 (з квітня 1990 — Українська Християнсько-Демократична партія, УХДП). Василя обрано Головою, Петра — членом Головної Ради, він же голова Івано-Франківської ОО. З 22 грудня 2002 Петро Січко виконував обов'язки Голови УХДП, а на VII з'їзді 8 – 9 березня 2003 обраний її Головою. Партія, одначе, 2003 року знята Мін’юстом з реєстрації. 1994, 1998 і 2002 роки Петро Січко висувався кандидатом у народні депутати України.


Назва:Герштанський Дем'ян Йосипович

-Знайдено: + Герштанський Дем'ян (Даміан) Йосипович (*1 листопада 1865, с. Тараж Кременецького повіту Волинської губернії, нині — Старий Тараж Кременецького району Тернопільської області — †1936?


Назва:Державний архів Чернівецької області

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 1 листопада 1907 року був створений Крайовий архів Буковини. У листопаді 1918 року архів ліквідували, як і інші державні установи Австро-Угорщини. У 1924—1938 роках діяла Комісія державних архівів Буковини. 1938 року її реорганізували в Регіональну дирекцію державних архівів Буковини. З листопада 1940 року розпочав роботу Чернівецький обласний історичний архів. У 1941—1944 роках діяла Регіональна дирекція державних архівів Буковини. У 1958—1980 роках архів називався Чернівецьким обласним державним архівом, а з 1980 року це Державний архів Чернівецької області.


Назва:Мирослава Которович

-Знайдено: + Которович Мирослава Богодарівна (нар. 1 листопада 1974 р., м. Київ) — відома українська скрипалька, старший викладач кафедри скрипки Національної музичної академії України. Народилася в сім'ї видатного українського скрипаля Богодара Которовича та арфістки Наталії Кметь.


Назва:Риндюк Валентина Петрівна

-Знайдено: + Нагороджена ювілейною ленінською медаллю, медаллю «Ветеран праці», відмінник народної освіти України, вчитель-методист. За багаторічну сумлінну роботу в галузі народної освіти та активну участь у громадському житті Президія Верховної Ради Української РСР Указом від 31 серпня 1984 року нагородила її Грамотою. Почесне звання «Заслужений вчитель Української РСР» надано Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 1 листопада 1988 року.


Назва:Понятенко Прокіп Дмитрович

-Знайдено: + Понятенко Прокіп Дмитрович (псевд.: П. Дмитренко, Сулима, Хома Брут) (1 листопада 1878, Полтава — 24 грудня 1971, м. Гур'єв, Казахстан) — громадсько-політичний діяч, журналіст, письменник.


Назва:Історія Бурштина

Бурштин (9).JPG

-Знайдено: + 1 листопада 1918 року в Бурштині, як і по всій Галичині, українці взяли владу у свої руки. Колишні офіцери австрійської армії та січових стрільців, очолювані сотником Степаном Николайком, сином Дмитра, перебрали під свій контроль найважливіші комунікації та відділок поліції й проголосили створення в місті повітового уряду. Бурштин на півроку став центром однойменного повіту. До складу уряду, зокрема, увійшли:


Зобр:2шт.


Назва:Історія Яворова

-Знайдено: + У листопаді 1918 року яворівці взяли найактивнішу участь у національно-визвольних змаганнях, створенні ЗУНР. Зокрема, 1 листопада 1918 року з числа учнів гімназії була створена яворівська студентська чота; в результаті чітких дій влада у місті перейшла до українців. Першою жертвою боротьби за волю тоді став активний громадський діяч Степан Бриттан. Значна частина січовиків влилася в ряди УГА (10 квітня 1919 року було сфоровано Яворівську бригаду), у складі якої виборювали волю України. У бою під Мотовилівкою поліг і похований у Аскольдовій могилі в Києві сотник армії УНР, яворівець Микола Загаєвич.


Назва:Історія Коломиї

-Знайдено: + 1 листопада 1918 р. проголошено Західно-Українську Народну Республіку: у ніч на 1 листопада український військовий комітет перебрав владу і в Коломиї. 15 грудня 1918 р. місто урочисто провело на польський фронт 3-й Коломийський курінь. Сотні коломиян пішли добровольцями в УГА. 15 травня 1919 р. понад 100-тисячна польська армія прорвала український фронт, а 24 травня Коломию зайняло румунське військо. У місті встановилася польська влада.


Назва:Джишкаріані Михайло Дмитрович

-Знайдено: + Міхеїл Дмитрович Джишкаріані (груз. მიხეილ ჯიშქარიანი; 1 листопада 1969, Сухумі) — колишній грузинський футболіст, нападник збірної Грузії.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1 листопада 1969 року в Сухумі. Почав грати в Гагрській ДЮСШ у Г.Іашвілі. З 1980 року Виступав за «Динамо» (Гагра). 1988 року розпочав професійну кар'єру в «Динамо» (Тбілісі). Після короткого виступу в клубах «Динамо» (Батумі), «Цхумі» і «Ворматія» перейшов до «Динамо» (Київ), за який навіть зіграв 2 матчі в Лізі Чемпіонів проти ПСЖ. Проте дуже скоро з поста головного тренера був знятий Михайло Фоменко, а новий головний тренер — Йожеф Сабо не бачив гравця в основному складі. У 1995 році підписав контракт з російським клубу КАМАЗом, у складі якого пограв у Кубку УЄФА (6 ігор, 1 гол)[55]. Після того виступав у ряді клубів, проті ніде не зміг затриматися. У 2005 році у віці 36 років закінчив свою кар'єру в клубі «Амері» (Тбілісі).


Назва:Бураковський Ігор

-Знайдено: + Бураковський Ігор Валентинович (1 листопада 1958 р.) — український економіст. Доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Національного Університету «Києво-Могилянська академія».
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Ігор Бураковський народився 1 листопада 1958 року у м. Києві. Закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського університету ім. Т. Шевченка (1980). Після закінчення навчання залишився працювати в університеті на посадах заступника секретаря комітету ЛКСМУ?


Назва:Бабкін Сергій Миколайович

Підзаголовок:==Творчість==
Знайдено: + 1 листопада 2004 року вийшов дебютний альбом «УРА!


Назва:Площа Ринок (Турка)

-Знайдено: + * 1918 рік, 1 листопада — народне віче з нагоди проголошення у Львові ЗУНР.
-Знайдено: + * 1918 рік, 21 листопада — прийняття першими 50-ма добровольцями — майбутнім ядром Лісового куреня УГА — присяги на вірність ЗУНР.


Назва:Перехрестів Микола Пилипович

-Знайдено: + З 1 листопада 1918 р. – начальник 1-ї частини організаційного відділу Головного управління Генерального штабу Української Держави, згодом – Дієвої армії УНР. На цій посаді перебував до жовтня 1919 року.


Назва:Громашевський Лев Васильович

МД Громешевський КМ.jpg

-Знайдено: + Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 листопада 1967 року за заслуги в області медицини та у зв'язку з 80-річчям від дня народження Громашевському Левові Васильовичу присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот».


Зобр:4шт.


Назва:Нельсон Рівас

Nelson Rivas - Inter Mailand (2).jpg

-Знайдено: + |пк-поновлення = 1 листопада 2011


Зобр:11шт.


Назва:Галуган Олексій Іванович

Могила Олексія Галугана.jpg

-Знайдено: + Олексій Іванович Галуган (21 березня 1912, Баштине — 1 листопада 1948, Київ) — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир роти 337-го гвардійського стрілецького полку 121-ї гвардійської стрілецької дивізії 13-ї армії 1-го Українського фронту, гвардії старший лейтенант.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + У 1946 році гвардії капітан О. І. Галуган звільнився у запас. Жив у Києві. Помер 1 листопада 1948 року. Похований у Києві на Байковому кладовищі (ділянка № 2).


Зобр:1шт.


Назва:Луцак Володимир Павлович

-Знайдено: + Володимир Павлович Луцак (*1 листопада 1928, с. Заїзд, Прилуцький район, Чернігівська область, УРСР) — український скульптор, автор низки скульптурних портретів видатних українців. Член Національної спілки художників України (1967). Живе і працює в Києві.
-Знайдено: + Володимир Павлович Луцак народився 1 листопада 1928 року в селі Заїзді Прилуцького району Чернігівської області.


Назва:Платон (Корниляк)

-Знайдено: + Платон Володислав Корниляк (* 6 вересня 1920, Стебні — † 1 листопада 2000, Мюнхен) — єпископ Української греко-католицької церкви, апостольський екзарх для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії (19592000).
-Знайдено: + Єпископ Платон Корниляк помер 1 листопада 2000 року. Поховання відбулося 7 листопада того ж року на цвинтарі Вальдфрідгоф, нова частина.


Назва:Ґалаґан Микола Михайлович

Flag of the Ukrainian State.svg

-Знайдено: + У 1945 вивезений радянською військовою контррозвідкою до Києва. Відбув десятирічне ув'язнення у «Сиблагу» (Кемеровська область, м. Маріїнвськ, п/с 247/6-г). Звільнений 1 листопада 1955 року. Подальша його доля невідома.


Зобр:1шт.


Назва:Ізяслав (станція)

Ізяслав.jpg

-Знайдено: + Через станцію проходив пасажирський потяг у напрямках: Шепетівка — Івано-Франківськ (№ 675), Івано-Франківськ — Шепетівка (№ 676). Рух потяга як "збиткового" остаточно скасований згідно з рішенням Львівської залізниці з 1 листопада 2011 року[56][57].


Зобр:1шт.


Назва:Придніпровська зірка

-Знайдено: + Газета виходить з 1 листопада 1939 року.


Назва:Зоря Полтавщини

Zorya poltava 1998.JPG

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Після жовтневого перевороту 1917 року, з 1 листопада (19 жовтня за старим стилем) полтавська губернська газета виходила під назвою «Молот». Пізніше — «Голос комуніста», «Більшовик», «Голос труда», «Більшовик Полтавщини»[58].


Зобр:1шт.


Назва:Двовір'я

Ivan Bilibin 099.jpg

-Знайдено: + Зокрема, католицьке та протестантське свято «День усіх святих» (1 листопада), та його переддень — виникло від свята «Хеллоуїн», яке є давнім кельтським язичницьким святом — днем ​​поминання предків (зокрема у Франції, зберігається традиція поминання покійних на «День всіх святих» (фр. Toussaint)). До початку « великого посту» приурочені традиційні в багатьох християнських культурах карнавали, які увібрали деякі дохристиянські традиції, і т. д.


Зобр:1шт.


Назва:Операція «Френтік»

Френтік.Ветерани.png

-Знайдено: + Т. 1. Московская конференция министров иностранных дел СССР, США и Великобритании (19—30 окт. 1943 г.). 384 с., 4 л. ил.— С. 101.</ref>. В «Особливо секретному протоколі конференції…», підписаному В'ячеславом Молотовим, Корделлом Халлом і Ентоні Іденом 1 листопада 1943 року, зокрема, йшлосяПомилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>.


Назва:Історія Котельви

-Знайдено: + Відомо, що коли було придушена Коліївщина і його ватажків та активних учасників погромів було етапом відправлено у висилку, то 1 листопада (за старим стилем) 1768 року одна з команд зупинилася наніч у Котельві, у ній, зокрема, був і Максим Залізняк. Вночі йому і 16-ти товаришам допомогли втекти. На знак цієї події біля Василівського мосту була посаджена верба, яку назвали у народі Залізняковою.


Назва:Історія Седнева

-Знайдено: + 1864 р., 1 листопада — «12 мая в местечке Седнев скончался на 53 году жизни… уважаемый всеми академик, надворный советник Дмитрий Егорович Ефимов… пользовался гостеприимством просвещенного любителя и знатока искусств… помещика Ильи Ивановича Лизогуба… сначала жил, а потом купил недалеко от его усадьбы место, построил дом и навсегда поселился в Седневе, занимался проектами церквей и домов» 212.


Назва:Бабак Іван Ілліч

-Знайдено: + Іван Ілліч Бабак (* 26 липня 1919, Олексіївка, Катеринославщина, УНР — † 24 червня 2001, Полтава, Україна) — льотчик-винищувач. Герой Радянського Союзу (1 листопада 1943), Нагороджений орденом Леніна, 2 орденами Червоного Прапора, орденами Вітчизняної війни 1-й ст., Червоної Зірки, медалями.


Назва:Час в Україні

Часовий пояс України.PNG

-Знайдено: + Проект відповідного Закону 27 лютого 2012 року було внесено на розгляд парламенту. У разі схвалення його Верховною Радою Закон «Про порядок обчислення часу на території України» мав набути чинності з 1 листопада 2012.[59]


Зобр:1шт.


Назва:Корнел Бута

-Знайдено: + Корнел Бута (рум. Cornel Buta, 1 листопада 1977, Геджешть) — румунський футболіст, захисник.


Назва:Блощаневич Микола Григорович

Obolon-A UNR-1-2.jpg

Підзаголовок:== Біографії ==
Знайдено: + З 10 січня 1919 р. — штаб-старшина для доручень при губернському інтенданті військ Директорії на Київщині, з 1 березня 1919 року — помічник начальника постачання Східного фронту Дієвої армії УНР, з 19 травня 1919 р. — командир сотні запасного куреня 3-ї (згодом- Залізної) дивізії, 1 листопада 1919 р. — ад'ютант оперативного відділу штабу 5-ї Селянської дивізії Дієвої армії УНР. Учасник Першого Зимового походу. Від середини січня до кінця лютого 1920 на час хвороби Андрія Вовка виконував обов"язки начальника штабу Київської групи. З червня 1920 р. — командир 11-ї бригади 4-ї Київської дивізії Армії УНР. Учасник Другого Зимового походу, командир куреня. Доля після 1922 р. невідома.


Зобр:2шт.


Назва:Обсерваторія Львівської політехніки

-Знайдено: + До 1914 року Львів входив до складу Австро-Угорщини і розвиток науки та культури у місті йшов швидкими темпами. Фотографічні дані підтверджують роботу обсерваторії аж до 1913 року. На початку Першої світової війни місто було взято російськими військами (вересень 1914) і до 14 липня 1915 року було центром Галицького генерал-губернаторства, доки місто знову не було зайняте австро-угорськими військами. Разом з розвалом Габсбурзької імперії наприкінці Першої світової війни українські політики 1 листопада 1918 року проголосили місто столицею Західно-Української народної республіки (ЗУНР). У липні 1919 року Львів був узятий під контроль польськими військами. Під час Радянсько-польської війни в 1920 місто атакували сили Червоної Армії під командуванням Олександра Єгорова. Але місто витримало всі атаки і після підписання Ризької мирної угоди Львів залишився польським містом, адміністративним центром Львівського воєводства, яке займало більшу частину сучасних Підкарпатського воєводства Польщі та Львівської області. Місто швидко повернуло собі позиції одного з найважливіших центрів науки і культури Польщі.


Назва:Бойко Іван Іванович

-Знайдено: + Іван Іванович Бойко (*1892, с. Олексинці Срібнянського району, Україна. — †1 листопада 1937, ур. Сандармох, Карелія) — український вчений-агроном. Жертва сталінського терору.


Назва:Хрест Бойової Заслуги

Vasyl Levkovych.jpg

-Знайдено: + Бронзовим Хрестом Бойової Заслуги відзначав Крайовий Командир УПА на внесок Командира Воєнної Округи (Групи). Згідно з наказом від 1 листопада 1947 року, з нагоди 5-ліття існування УПА, усі учасники УПА і підпільники народжені 1907 року і раніше, які активно працювали протягом двох років, відзначені Бронзовим Хрестом Бойової Заслуги[60].


Зобр:7шт.


Назва:Струцюк Йосип Георгійович

Струцюк Йосип 3.jpg

Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + 1 листопада 1944 року разом із батьками депортований у село Новослобідка Верхнє-Хортицького району Запорізької області.


Зобр:3шт.


Назва:30-а берегова батарея

Shore Battery 30 1.jpg

-Знайдено: + Перші бойові постріли під час оборони Севастополя були виконані батареєю 1 листопада 1941 року: о 12 годині 40 хвилин батарея відкрила вогонь по скупченню мотомеханічних частин німецької 132-ї піхотної дивізії в районі станції Альма (нині селище Поштове). За два наступні місяці бойових дій батарея випустила по противнику за різними даними від 1034 (Журнал бойових дій 1-го ОАД) до 1238 снарядів і повністю розстріляла свої стволи. У січні — лютому 1942 року протягом 16 діб була проведена заміна гарматних стволів батареї.


Зобр:7шт.


Назва:Гірник Роман Романович

-Знайдено: + Роман Романович Гірник (нар. 1 листопада 1954, Львівпом. 12 травня 2000, там же) — радянський футболіст, український футбольний функціонер. Нападник, виступав за «Карпати» (Львів), «Спартак» (Івано-Франківськ), «Автомобіліст» (Львів), «Хімік» (Дрогобич). Президент ФК «Карпати» Львів (1994—1996).


Назва:Революція 1848 року в Галичині

-Знайдено: + Яскрава сторінка революційної боротьби галицького робітництва - його участь у листопадовому збройному повстанні 1848 р. у Львові, яке назрівало протягом тривалого часу. Наприкінці жовтня атмосфера в місті стала надзвичайно напруженою. Не минало й дня без сутичок між урядовими військами і національною гвардією. Сигналом до повстання стали події 1 листопада, коли війська застосували зброю проти натовпу На багатьох вулицях виросли барикади. Весь центр міста опинився в руках повсталих робітників та ремісників різних національностей. До них приєднався студентський легіон та частина національної гвардії.


Назва:Шпаковський Сергій Петрович

Меморіальна дошка С. П. Шпаковському (Кременчук).jpg

-Знайдено: + Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1 листопада 1943 року за успішне форсування Дніпра, міцне закріплення плацдарму на правому березі річки і проявлені при цьому відвагу і геройство Шпаковського Сергію Петровичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 1939). Тим же указом всім шістьом розвідникам групи Шпаковського також було присвоєно звання Героїв Радянського Союзу.


Зобр:1шт.


Назва:ХК «Донбас» у сезоні 2011—2012

Injury icon 2.svg

Підзаголовок:==== Листопад ====
Знайдено: + |дата = 1 листопада 2011
Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + | Євген Царегородцев[61] || Найкращий воротар тижня ВХЛ || 1 листопада 2011
Підзаголовок:=== Прийшли ===
Знайдено: + lang=ru|title=ХК "Донбасс" дозаявил Александра Татаринова |accessdate=11 листопада 2011|publisher=Прес-служба ХК «Донбас»|year=9 листопада 2011|author=}} (рос.)</ref>[62]


Зобр:2шт.


Назва:Інокентій (Тихонов)

-Знайдено: + | періодпочаток_3 = 1 листопада 1933


Назва:10 гривень

10-Hryvnia-2011-back.jpg

-Знайдено: + На банкнотах міститься підпис Сергія Тигипка. Введена в обіг 1 листопада 2004 року.
-Знайдено: + | 1 листопада 2004


Зобр:17шт.


Назва:Харченко Андрій Семенович

-Знайдено: + Харченко Андрій Семенович (1 листопада 1908 — 17 травня 1985) — український картограф та геодезист, кандидат технічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1 листопада 1908 року в місті Ананьїв, тепер Одеської області. Закінчив 1930 року відділення землевпорядкування Одеського сільськогосподарського інституту. У 1930—1933 роках працював начальником партії, головним інженером Держземтресту Каракалпацького Наркомзему (Турткуль, Узбекістан), з 1933 року інженер-проектувальник Московського обласного управління землевпорядкування, з 1934 року науковий співробітник Всесоюзного науково-дослідного інституту організації території. З 1938 року асистент кафедри складання і редагування карт Московського інституту інженерів геодезії, аерофотозйомки і картографії, з 1938 року навчався в аспірантурі інституту.


Назва:13-й армійський корпус (Україна)

-Знайдено: + | 1 листопада 1941[63]
-Знайдено: + option=com_content&task=view&id=3746&Itemid=28 Бойовий склад Радянської Армії станом на 1 листопада 1941](рос.)</ref>
-Знайдено: + | 1 листопада 1942[64]
-Знайдено: + option=com_content&task=view&id=3758&Itemid=28 Бойовий склад Радянської Армії станом на 1 листопада 1942](рос.)</ref>
-Знайдено: + | 1 листопада 1943[65]
-Знайдено: + option=com_content&task=view&id=3770&Itemid=28 Бойовий склад Радянської Армії станом на 1 листопада 1943](рос.)</ref>
-Знайдено: + | 1 листопада 1944[66]
-Знайдено: + option=com_content&task=view&id=3782&Itemid=28 Бойовий склад Радянської Армії станом на 1 листопада 1944](рос.)</ref>


Назва:500-річчя Магдебурзького права Києва (монета)

-Знайдено: + Монету введено в обіг 1 листопада 1999 року. Вона належить до серії «Духовні скарби України».


Назва:Благівська сільська рада

-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.


Назва:Каширівська сільська рада

-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.


Назва:Парламентські вибори в Україні 2012

Ukr elections 2012 falsific okruhs.png

-Знайдено: + 1 листопада розпочалося судове засідання у Київському окружному адміністративному суді щодо фальсифікації результатів голосування на виборчому окрузі № 90. У приміщенні суду знаходилися кілька десятків людей «спортивної статури», зареєстрованих як представники ЗМІ, котрі перешкоджали роботі журналістів.[67]
-Знайдено: + Місії спостерігачів ОБСЄ,[68] ПАРЄ,[69] і США[70] розкритикували вибори в Україні. Міжнародні спостерігачі оцінили, що підрахунох голосів досить непрозорий.[71] «Спільна справа» заявила, що результати ЦВК сфальсифіковані по 35 округах.[72] ElectUA повідомила, що найбільшими порушеннями в день виборів були «каруселі» і тиск на виборців.[73] Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що вибори були найбруднішими в історії України через «жахливу» фазу підрахунку голосів.[74] За словами Юлії Тимошенко, парламентські вибори-2012 виявились найбільш нечесними виборами в Україні.[75] Юрій Луценко закликав визнати вибори, хоча вони були сфальсифіковані, заради прийдешніх виборів президента 2015 року.[76]


Зобр:26шт.


Назва:Верхосульська сільська рада

-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.


Назва:Картоплярство в Україні

Kartowka UA.gif

-Знайдено: + У світі вирощують понад 300 млн т картоплі. Середня її урожайність — близько 100 ц/га. Для порівняння — лідери за цим показником (США, Нова Зеландія, європейські країни) збирають у середньому по 400 ц/га. Україна теж є одним із світових лідерів виробництва. Станом на 1 листопада 2011 року всіма категоріями господарств було зібрано 24,05 млн т[77], що на 22% більше за відповідний період минулого року. Середня урожайність становить 152 ц/га.


Зобр:2шт.


Назва:Доценко Марія Ростиславівна

Flag of the United Nations.svg

-Знайдено: + Доценко Марія Ростіславівна (1 листопада 1967, Київ) — український науковець, журналіст та дипломат. Керівник відділу преси та громадської інформації Місії ОБСЄ в Сербії. Представник Департаменту громадської інформації у Відділенні Організації Об'єднаних Націй в Єревані, Вірменія.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народилася 1 листопада 1967 року в Києві. Закінчила Київський державний університет ім. Т.Шевченка, фізико-математичний факультет та факультет журналістики. Закінчила Міжнародний інститут менеджменту, магістр ділового адміністрування. Кандидат фізико-математичних наук (1996)[78].


Зобр:1шт.


Назва:200 гривень

Shevchenko R.jpg

-Знайдено: + Введена в обіг 1 листопада 2011 року.
-Знайдено: + | 1 листопада 2011


Зобр:12шт.


Назва:ТриМоб

-Знайдено: + До цього діяв договір про національний роумінг для абонентів компанії у мережі ЗАТ «УРС» від 1 листопада 2007 року[79]


Назва:День соборності України

ДеньСоборності2011 4.JPG

-Знайдено: + В результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній. Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності. 1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний «Передвступний договір» про об'єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу. Восени 1918 року після перемоги революції в Австро-Угорщині, на уламках монархії утворилися незалежні держави: Австрія, Угорщина, Польща, Чехословаччина, Югославія, а також (як наслідок збройного повстання 1 листопада 1918 року у Львові та інших містах цього краю) Західноукраїнська Народна Республіка.


Зобр:7шт.


Назва:Черній Василь Васильович

-Знайдено: + З 31 жовтня 2011 року обраний депутатом Верховної Ради України 6-го скликання за списком Блоку Литвина № 24; набув повноваження з 1 листопада 2011 р. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин; Член групи з міжпарламентських зв'язків з Східною Республікою Уругвай.


Назва:Кириченко Владислав Володимирович

-Знайдено: + Владислав Володимирович Кириченко (* 1 листопада 1968, м. Горлівка, Україна) — український громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції «Наш Формат».


Назва:Якубовський Антін Павлович

Obolon-A UNR-1-2.jpg

-Знайдено: + З 18 липня 1918 — вартовий старшина Військового міністерства Української Держави. З 5 липня 1919 p. — на чолі наказної частини Військового міністерства УНР. З 19 липня 1920 — через хворобу залишився в Кам'янець-Подільському, після відступу української армії з міста. Переховувався від більшовиків. Пізніше повернувся в Армію УНР. З 1 листопада 1920 — діловод Головної мобілізаційно-особової управи Військового міністерства УНР. Станом на 1922p. — начальник відділу Інтендантської управи Військового міністерства УНР. Подальша доля невідома.


Зобр:2шт.


Назва:Населення Одеської області

Bugeak2001languages.PNG

-Знайдено: + Станом на 1 листопада 2012 року населення Одеської області становило 2 млн. 391 тис. 504 особи,[80] що становить 5,25% населення України. З початку року, шляхом природного приросту, чисельність населення скоротилась на 2558 осіб (-1,3 на 1000).
-Знайдено: + Станом на 1 листопада 2012 року міське населення становило 1 млн. 597 тис. 748 осіб, рівень урбанізації — 66,81%.


Зобр:8шт.


Назва:Історія Дрогобича

Drogobych P5200062.JPG

-Знайдено: + 1 листопада УНР видала відозву до українського народу[81]. Цей день також вважається початком Українсько-польської війни 1918–1919 років, що тривала аж по 17 липня 1919 року.
-Знайдено: + 1 листопада 1939-го ВР СРСР постановила «включити Західну Україну» спершу до СРСР і тільки після цього як другорядний факт додала: «зі з'єднанням із УРСР», засвідчивши таким чином, що дарує Волинь і Галичину Українській РСР, навіть формально не спитавши її згоди на це. Лише 15 листопада 1939 року ВР УРСР прийняла закон «Про возз'єднання Захід­ної України…», чим затьмарила фальшивий блиск «золотого вересня» констатацією своєї вторинності й підпорядкованості Москві[82].


Зобр:21шт.


Назва:Сезон ФК «Карпати» (Львів) 1975

-Знайдено: + | 1 листопада 1954


Назва:Білецький Спиридон Максимович

Coat of Arms of UNR.svg

-Знайдено: + Спиридон Максимович Білецький (1 листопада 1881 — † ?
-Знайдено: + У 1900–1902 рр. — однорічник 2-го розряду 124-го піхотного Воронізького полку (Харків). Закінчив за 2-м розрядом Чугуївське піхотне юнкерське училище (22 квітня 1905 р.), вийшов підпоручиком до 62-го піхотного Суздальського полку. 20 листопада 1905 р. був переведений до кулеметної роти 16-ї піхотної дивізії. 13 лютого 1907 р. — переведений до 64-го піхотного Казанського полку (Білосток). 28 березня 1907 р. — переведений до 7-го Східно-Сибірського стрілецького полку. 11 листопада 1907 р. — переведений до 10-го Східно-Сибірського стрілецького полку (згодом — 10-й Сибірський стрілецький, м. Владивосток), у складі якого брав участь у Першій світовій війні. Останнє звання у російській армії — капітан.


Зобр:1шт.


Назва:Сезон ФК «Карпати» (Львів) 1976 (весна)

-Знайдено: + | 1 листопада 1954


Назва:Сезон ФК «Карпати» (Львів) 1976 (осінь)

-Знайдено: + | 1 листопада 1954


Назва:Сезон ФК «Карпати» (Львів) 1977

-Знайдено: + | 1 листопада 1954


Назва:Олексій (Громадський)

Aleksy hromadśkyj.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1 листопада 1882 року в селі Докудів на Підляшші в родині сільського православного псаломщика.


Зобр:1шт.


Назва:Ківа Пилип Денисович

ГРС Васько О.Ф. і Ківа П.Д..jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1 (за новим стилем 14) листопада 1910 року в селі Яцинова Слобідка нині Полтавського району Полтавської області в селянській родині. Навчався в Дібрівській неповній середній школі. У 1927 році закінчив Полтавську ветеринарно-фельдшерську школу. Працював фельдшером у колгоспі «Зоря комунізму». У 1932 році був призваний до армії. Після закінчення військової служби працював слюсарем на Полтавському паровозоремонтному заводі.


Зобр:1шт.


Назва:Копилов Микола Іванович

Coat of Arms of UNR.svg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + З 1 квітня 1920 року — начальник відділу призначення на посади Військового міністерства УНР. Станом на 3 липня 1920 року — начальник 2-го відділу організаційної управи Генерального штабу УНР. З 1 листопада 1920 року — начальник організаційної управи Генерального штабу УНР.


Зобр:1шт.


Назва:Засоби масової інформації та видавництва Дрогобича

Velyka Gayivka0121.JPG

-Знайдено: + З 1 листопада 1929 року видавцем Тадеушем Тарновським та редактором Яном Ратушем розпочато при польському товаристві «П'яст» випуск двотижневика (пол. «Sprawa Ludowa»), та протягом 7 місяців побачило світ тільки 8 номерів.
-Знайдено: + Після звільнення міста і знаходження в складі УРСР в Дрогобичі друкувалось «Радянське слово», орган міського та районного комітетів Комуністичної партії. З осені 1989 року колектив газети звільнився від партійного тиску та цензури і з 1 листопада 1990 року перейменував видання на народний часопис «Галицька зоря», який має свій сайт[83].


Зобр:9шт.


Назва:Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

-Знайдено: + Факультет державного управління — навчально-науковий і організаційний структурний підрозділ ОРІДУ, що виконує освітні і наукові завдання підготовки фахівців у галузі освіти з «Державного управління» за IV рівнем акредитації. Створений 1 листопада 2000 року згідно з рішенням Вченої ради та наказом директора ОРІДУ.Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>
-Знайдено: + З 1 листопада 1990 року виходить друком як «Галицька Зоря» зі статусом міськрайонної газети.


Зобр:1шт.


Назва:Касаткін Борис Сергійович

Могила Бориса Касатніна.JPG

-Знайдено: + Борис Сергійович Касаткін (рос. Борис Сергеевич Касаткин; 1 листопада 1919, Томськ — 5 липня 1993) — український радянський вчений у галузі матеріалознавства і зварювання, доктор технічних наук6 жовтня 1962 року), професор23 жовтня 1963 року), член-кореспондент АН УРСР2 квітня 1976 року)[84].
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1 листопада 1919 року у Томську. Росіянин. У 1944 році закінчив (1944) Уральський політехнічний інститут. З 1945 року працював в Інституті електрозварювання імені Є. О. Патона АН УРСР. Член КПРС з 1953 року.


Зобр:1шт.


Назва:Однороженко Олег Анатолійович

-Знайдено: + 1 листопада 2012 року Олег Однороженко Дзержинським районним судом м. Харкова був відпущений на поруки народних депутатів України Андрія Парубія і Ярослава Кендзьора[85].


Назва:Попсуй-Шапка Митрофан Антонович

Coat of Arms of UNR.svg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + З 28 квітня 1920 року — комендант Вінниці, згодом — Києва, знову — Вінниці. З 30 липня 1920 року — комендант штабу Армії УНР. З 1 листопада 1920 року — старшина для доручень Окремого корпусу кордонної охорони УНР.


Зобр:1шт.


Назва:Довгий Іван Григорович

-Знайдено: + До́вгий Іва́н Григо́рович (1889, Підлипне — 1 листопада 1937, Чернігів) — український державний і політичний діяч. Член Української Центральної Ради.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 1 листопада 1937 року в Чернігівській в'язниці вирок було виконано.


Назва:Облазницька сільська рада

-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.


Назва:Оболенцев Роман Дмитрович

Могила Романа Оболенцева.JPG

-Знайдено: + Роман Дмитрович Оболенцев (1 листопада 1906, Олексіївка — 27 жовтня 1968, Київ) — радянський нафтохімік, доктор хімічних наук1951 року), професор1953 року). Заслужений діяч науки Башкирської АРСР (з 1957 року), Заслужений діяч науки РРФСР (з 1964 року).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1 листопада 1906 року в селі Олексіївці Харківської губернії (тепер Первомайського району Харківської області). У 1936 році закінчив Ленінградський державний університет. У 19351941 роках працював на заводі «Хімгаз» у Ленінграді. У 19411951 роках — в Саратовському державному університеті організував і завідував кафедрою хімічної переробки нафти і газу. З 1951 року — завідувач відділенням хімії, з 1961 року — директор Інституту органічної хімії. Одночасно у 19561964 роках голова Президії Башкирської філії АН СРСР. У 19601968 роках — голова наукової ради ради з проблеми «Хімія і технологія органічних сполук сірки» при Державному комітеті з науки і техніки Ради Міністрів СРСР. У 1968 році перейшов в Інститут хімії високомолекулярних сполук АН Української РСР.


Зобр:1шт.


Назва:Неллінгер Тетяна Миколаївна

Могила Тетяни Неллінгер.JPG

-Знайдено: + Тетяна Миколаївна Неллінгер (24 вересня 1904, Умань — 1 листопада 1981) — український радянський живописець, член Спілки художників СРСР.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Жила в Києві в будинку по вулиці Тарасівській, 1. Померла 1 листопада 1981 року. Похована в Києві на Байковому кладовищі.


Зобр:1шт.


Назва:Вогні Цитаделі

-Знайдено: + 1 листопада 2008 року розпочав роботу оновлений сайт Lights of Citadel, а також було завершено роботу над створенням офіційного логотипу гурту львівською веб-студією Bambook.


Назва:Коссар Володимир

Flag of Ukraine.svg

-Знайдено: + З проголошенням Західноукраїнської Народної Республіки 1 листопада 1918 вступив до Української Галицької Армії. Брав участь в боях під Дублянами, згодом на Сокальському фронті: призначений командиром 5-ї Сокальської бригади УГА з якою воював до кінця війни.


Зобр:1шт.


Назва:Ерле Альфонс

-Знайдено: + В УГА з 1 листопада 1918. Під час українсько-польської війни 1918—1919 років начальник штабу I-го корпусу. Член офіційної делегації ЗУНР на Паризьких мирних переговорах. А в листопаді 1919 входив до складу делегації, яка вела переговори в Жмеринці з представниками Добровольчої армії Денікіна.


Назва:Пам'ятники Стрия

Soviet soldier Stryi.JPG

-Знайдено: + pg=2245&PHPSESSID=b1d624475e859c957c7871e653df0412 100-річчя Ярослава Стецька]</ref> встановлений у Стрию 1 листопада 1997 року. Автор — скульптор Володимир Одрехівський. Пам'ятник являє собою бронзове погруддя на квадратному бетонному постаменті, облицьованому рожевим гранітом.


Зобр:11шт.


Назва:Вирівська сільська рада (Львівська область)

-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.


Назва:Юсиф Везир Чеменземінлі

Yusif Vazir Chamanzaminli with his students.jpg

-Знайдено: + У 1917 році Юсиф Візир повертається з Галичини до Києва. Після встановлення Української Народної Республіки, створює в Києві азербайджанське товариство, та очолює його. Після встановлення Української Народної Республіки 1 листопада 1918 року Юсиф Візир був призначений дипломатичним представником Азербайджанської Демократичної Республіки в Українській Державі.[86][87][88]. Одночасно з січня 1919 року був дипломатичним представником Азербайджанської Демократичної Республіки в Криму, та в Польщі. Крім державних, військових та економічних інтересів, метою диппредставництва було ознайомити українську громадськість з Азербайджаном. Представництво організовує вечори, друкує у газетах і журналах статті про історію, літературу, культуру, торгівлю та економіку Азербайджану.


Зобр:4шт.


Назва:Демчук Осип

-Знайдено: + З постанням 1 листопада 1918 року ЗУНР, розпочалася Українсько-польська війна. Сотник Осип Демчук очолив в Сокалі військову групу «Північ», яка в лютому 1919 була реорганізована в 5-ту Сокальську бригаду УГА.


Назва:Історія Стрия

Підзаголовок:== ЗУНР ==
Знайдено: + Перша світова війна і революційні процеси призвели до падіння Австро-Угорської імперії. Українські посли австрійського парламенту, депутати галицького й буковинського сеймів 18 жовтня 1918 р. утворили у Львові Українську Національну Раду, яка одразу поставила питання про об'єднання західноукраїнських земель в одне ціле і проголошення Української держави. В ніч з 31 жовтня на 1 листопада відбувся Листопадовий чин, в результаті якого в Галичині й Буковині була встановлена українська влада, а згодом проголошена Західноукраїнська Народна Республіка.
Підзаголовок:== ЗУНР ==
Знайдено: + Мешканці Стрия зранку 1 листопада 1918 року зібралися біля міської ратуші, на щоглі, що була на подвір’ї ратуші вперше було піднято синьо-жовтий український прапор і пролунав національний гімн. Офіційно українська влада у місті встановилась з 4 листопада 1918 р. й тривала до 18 травня 1919 р.


Назва:Леонтович Олександр Васильович

-Знайдено: + Леонто́вич Олекса́ндр Васи́льович (нар. 1 листопада (20 жовтня) 1869 — пом. 15 грудня 1943, Москва) — український радянський фізіолог і гістолог, заслужений діяч науки Української РСР (1939).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1 листопада (20 жовтня) 1869 року в Києві.


Назва:Клинківський Олександр Кузьмович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + У ніч на 1 листопада 1943 року командир батальйону 1331-го стрілецького полку майор О. К. Клинківський на чолі десантного загону полку форсував Керченську протоку, висадився в районі селища Ельтіген (нині селище Героївське в межах міста Керчі), і захопив плацдарм. Розділивши загін на три групи, взяв важливу в тактичному відношенні висоту, організував її оборону. У бою за утримання висоти відбив дев'ятнадцять контратак танків і піхоти противника.


Назва:Киселицька сільська рада

-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.


Назва:Червонослобідська волость

-Знайдено: + * Сакунова Слобода — колишнє власницьке село при озері Сакунове, 1254 осіб, 188 дворів, православна церква, постоялий будинок, 24 вітряних млини, 2 маслобійних заводи, 3 ярмарки на рік: 23 квітня, 20 червня та 1 листопада.


Назва:Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Strasbourg- Holocaust Remembrance Day (Council of Europe).jpg

-Знайдено: + Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно — 27 січня.


Зобр:1шт.


Назва:Рухотинська сільська рада

-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.
-Знайдено: + | 1 листопада 2010 р.


Назва:Битва за Перемишль

Peremyshl9Українскький дім у Перемишлі.jpg

-Знайдено: + |date = 112 листопада 1918
Підзаголовок:== Передстояння ==
Знайдено: + На звістку про призначення військовим комендантом Перемишля поляка — генерала Станіслава Пухальського та його прибуття 29 жовтня, представники місцевої УНРади на чолі із В. Загайкевичем пішли на переговори до Пухальського з вимогою передати владу українцям. Останні розраховували на допомогу військових частин, які дислокувалися навколо Перемишля, зокрема чекали допомоги від військ крайової оборони (18 полк), піхотних полків у Журавиці, Ярославі, Сяноці, Ряшеві (9, 77, 34 і 89-й). Більшість у військових підрозділах становили українці, проте національно-визвольну боротьбу у краї підтримав тільки 9 піхотний полк. Українська військова група, що підпорядковувалася Українському військовому генеральному комісаріату з запасного батальйону 9 піхотного полку, що розташовувався в Журавиці, прийняла рішення зайняти місто. 30 жовтня зранку вояки на чолі з сотником Миколою Федюшкою перебрали керування в частині, інтернували неукраїнських військових, під вечір контролюють містечко та телеграфічно повідомили УНРаду про потребу подальших вказівок. Пухальський погрожує направити проти них угорську частину, і ткаи направили проти повсталих українців два угорські курені, які, однак, по дорозі розбіглися. З огляду на це, українські військові розійшлися по домівках. Натомість вночі з 31 жовтня на 1 листопада польська поліція осадила Перемишль, а в обідню пору до міста прибула польська ліквідаційна комісія, котра не могла дістатися до Львова.
-Знайдено: + Після проголошення ЗУНР вночі на 1 листопада в Перемишлі почалися сутички польських та українських містян. Австрійський губернатор відмовився передати владу в місті українцям, натомість надав її полякам, місто формально приєднано до Польщі. Під вечір надходить з Варшави наказ генерала Тадея Розвадовського про призначення Пухальського керуючим всіма польськими збройними силами в Галичині. Однак на той час вояки займалися грабуванням магазинів, а не наведенням порядку.
-Знайдено: + УНРада добре розуміла, що залізничний вузол Перемишль є ключем до Львова, і 500 вояків 9-го полку 1 листопада здійснили першу спробу оволодіти містом, але невдалу. Вечором 1 листопада почалися польсько-українські перемовини, в яких представниками від УНРади були Володимир Загайкевич, Іван Жолнір, А. Алиськевич, А. Сабат та Володимир Демчук; від поляків чолював Олександр Скарбек. По вислідках перемовин 2 листопада підписано угоду, згідно з якою урядувати в місті мала змішана 9-членна комісія польсько-українсько-єврейська, порядком мала зайнятися така ж змішана поліція.
-Знайдено: + Для наказаного напередодні 1 листопада висадження мостів у Перемишлі місцева військова команда спочатку не могла знайти вибухового матеріалу, а коли його вдалося розшукати, виявилося, що ніхто не вміє ним скористатися. Висланий до Городка з валкою возів, навантажених зброєю й вибухівкою, поручник Ананія Степанів не встиг зруйнувати залізничний міст через ріку Верещицю, яким до Львова безперешкодно дісталися надіслані з Перемишля потяги з допомогою польським повстанцям.
-Знайдено: + 11 листопада в часі обіду поляки почали з-за Сяну обстріл українських позицій; тоді ж українці пустили два пустих локомотиви по невисаджених залізничних мостах для унеможливлення просування. Польський бронепоїзд прийняв удар на себе, та очистив шлях; згодом почалася атака польської піхоти одночасно 2 мостами, 2 понтонними переправами та власне бронепотягом. До вечора 11 листопада польські сили захопили міську управу, старе місто та укріпилися на позиціях. Вночі в єврейських кварталах, котрі знаходилися в частині Перемишля, зайнятій польськими силами, почалися грабунки магазинів і мешканців. Перед полуднем 12 листопада бої за Перемишль закінчилися, українські сили відійшли в напрямку Хирова. Втрати з обидвох сторін були приблизно однаковими і рахувалися по 10 загиблих та 50 поранених.


Зобр:1шт.


Назва:Список бійців куреня Української повстанської армії «Месники»

Підзаголовок:=== Список ===
Знайдено: + | 61 || «Орлик» Вороняк Дмитро || с. Суха Воля Любачівського повіту || 01923-11-088 листопада 1923 — 01945-03-022 березня 1945 || Стрілець || Месники-2, боєць 2-ї чоти || В лавах УПА з 1 листопада 1944 р. Загинув у бою із спецвідділом НКВД у с. Грушка Томашівського повіту. Похований в селі Монастир Любачівського повіту.
Підзаголовок:=== Список ===
Знайдено: + | 108 || «Довбуш» Денека Григорій || с. Люблинець Новий Любачівського повіту || 01922-03-099 березня 1922 — 01945-12-2525 грудня 1945 || Ст. стрілець, ракетник || Месники-1 || Закінчив 5 класів початкової школи. Коваль. Член ОУН з 1938 р. Співорганізатор і член УНС в рідному селі. З квітня 1944 р.- в лавах УПА. 21 листопада 1945 р. важко поранений у бою під час акції на с. Дахнів. Від отриманих ран помер 25 грудня. Похований в с. Молодич Ярославського повіту.
Підзаголовок:=== Список ===
Знайдено: + | 122 || «Орел» Дуда Олександр || с. Верхрата Рава-Руського повіту || 01922-02-1313 лютого 1922 — 01947-12-1616 грудня 1947 || Стрілець, жандарм || Месники-2 || Син Теодора. Член ОУН з 1941 р. З весни 1944 р. — в лавах УПА. 5 вересня 1947 р. схоплений солдатами ВП у криївці біля с. Монастир, заповненій паралітичним газом. 21 листопада 1947 р. в Ряшеві засуджений до смертної кари. Там же страчений.
Підзаголовок:=== Список ===
Знайдено: + | 293 || «Птах» Піпка Петро || с. Німстів Любачівського повіту || 01920-12-044 грудня 1920 — 01945-03-022 березня 1945 || Стрілець, боєць 2-ї чоти || Месники-2 || В лавах УПА з 1 листопада 1944 р. Загинув у бою із спецвідділом НКВД у с. Грушка Томашівського повіту. Похований у с. Монастир Любачівського повіту.
Підзаголовок:=== Список ===
Знайдено: + | 379 || «Хмара» Хомиця Михайло || с. Башня Горішня Любачівського повіту || 01924-03-2828 березня 1924 — 01945-03-022 березня 1945 || Стрілець, боєць 2-ї чоти || Месники-2 || В лавах УПА з 1 листопада 1944 р. Загинув у бою із спецвідділом НКВД у с. Грушка Томашівського повіту. Похований у с. Монастир Любачівського повіту.


Назва:Битва за Львів (1918)

Uss 71Черник.jpg

-Знайдено: + |date = 122 листопада 1918
Підзаголовок:== Початки ==
Знайдено: + Захопити владу в Східній Галичині готувалися й поляки, та й стара державна адміністрація перебувала в їх руках. 7 жовтня польська Регенційна Рада виголошує маніфест, в якому прокламує створення незалежної польської держави. Уряд Львова 11 жовтня висилає до Регенційної Ради листа, в якому сповіщає, що польське населення міста висловило бажання будувати польську державу. Згідно з декретами польської ради полковник Владислав Сікорський починає організовувати у Львові з колишніх офіцерів і вояків Польського корпусу посилкового (т. зв. Товариство взаємодопомоги колишніх легіоністів) відділи Війська Польського, їх склад до початку повстання нараховував до 200 осіб. У групі самопомочі лічився і жіночий відділ з 40 осіб. 20 жовтня польські організації приймають рішення про приєднання Львова до Польщі, чому спротивилися українські організації. Польський національний комітет у Парижі заручився підтримкою США і держав Антанти. 28 жовтня в Кракові Польська комісія ліквідаційна проголошує, що керівництво відродженої Польщі перебирає на себе всю владу в Галичині. Приїзд польської комісії для цього до Львова планувався на 1 листопада, а збройний виступ поляків міста вночі з 2 на 3 листопада. Польська розвідка керівництву доносила, що в напрямку Львова з лав австро-угорських військ готуються до передислокації українські полки та ведуться перемовини про надання їм збройових арсеналів. У цьому випадку керівництво польських сил вважало, що до українського виступу справа не дійде, і Сікорський 30 жовтня в повних спокою справах відбуває до Перемишля. Делегат Регенційної Ради професор Станіслав Глабінський запевняв, посилаючись на намісника Гуйна, що нема жодних побоювань ходо переходу влади до українців. Росту активності польських воєнізованих організацій сприяла діяльність львівських відділень політичних партій, котрі 1 листопада утворили Польський Комітет Народовий. Першим же зверненням комітет закликав всіх боєздатних поляків до зброї.
Підзаголовок:== Початки ==
Знайдено: + Будівництво Західноукраїнської Народної Республіки розпочалося в умовах бойових дій у Львові, які після прямого втручання Польщі — збройної допомоги заколотникам у місті — переросли в українсько-польську війну. 31 жовтня містян інформували, що 1 листопада має прибути з Кракова офіційна делегація польської Ліквідаційної комісії — Жигмунт Лясоцький і Олександр Скарбек — аби проголосити польську владу — це призвело до пришвидшення українського виступу.
Підзаголовок:== Початки ==
Знайдено: + Австрійський намісник К.Гуйн відмовився передати українцям владу. Старшини Центрального військовго комітету на чолі з сотником Легіону УСС Д.Вітовським наполягають, і 31 жовтня на засіданні членів УНРади і ЦВК прийнято рішення негайно взяти владу у Львові й у всьому краї. Того ж дня розіслано накази до окружних військових команд з вимогою перебрати владу на місцях у ніч на 1 листопада; вислано наказ до Легіону УСС у Чернівцях — якнайшвидше приїхати до Львова. Увечері 31 жовтня на нараді визначено остаточний план повстання у Львові. Готуючи план повстання, Українська Генеральна Команда виходила з того, що австро-угорські частини вдасться нейтралізувати. Українське військо у Львові тоді складалося з 1400 стрільців і 60 старшин; мало встановити контроль над майже двохсоттисячним містом, в якому знаходилися польські та угорські підрозділи цісарського війська.
-Знайдено: + Листопадовий чин почався близько 4 години 1 листопада. До 7 години ранку українці, не втративши жодного стрільця, зайняли урядові будинки — Галицького крайового сейму та магістрату, і стратегічні пункти міста — вокзал, пошту, летовище, цитадель, в'язниці, декілька військових складів та інтернували коменданта Львова Пфаффера. В цьому складі — вояки запасного батальйону 15-го піхотного полку 500, 19-го полку — 400, 30-го батальйону польових стрільців — 90, батальйону 41-го піхотного полку — 350 та менших охоронних й допомогових відділів — загалом до 1500 стрільців та старшин. Львівський поліційний директор Рейнландер затриманий під домашнім арештом, його повноваження посів Степан Баран. Того ж дня відбулася формальна передача влади УНРаді — від імені Австро-Угорщини — заступник цісарського намісника генерала К.Гуйна, українець В.Децикевич — згідно з цісарським маніфестом від 16 жовтня 1918, від УНРади — С.Голубович, К.Левицький, Л.Цегельський.
-Знайдено: + Вночі з 1 листопада силами польських військових організацій та вояків австро-угорської армії розпочалося збройне повстання, південно-західну частину міста займають польські бойовики. В кількох місцях відкрилися пункти набору добровольців, щодня реєструвалося по 200–300 новобранців. Ввечері 1 листопада поляки творять пункти опору в школі ім. Генріка Сенкевича та Академічному будинку. Швидко по тому оголошено Команду оборони Львова під рукою капітана Мацинського. Польські сили почали обстрілювати українські стежі на вулиці Сапіги й Городецькій; їм у допомогу кинулося й польське цивільне населення, що почало стріляти на українське військо з вікон, брам та завулків. Велику кількість в польських відділах становили неповнолітні добровольці — «Львівські орлята».
-Знайдено: + Одним з перших поляглих був десятник Бочан — пластун, десятник УСС. Впав в бою 1 листопада за залізничний вокзал.[89]
-Знайдено: + 3 листопада прибули до Львова частини Українських Січових Стрільців — з Буковини 800 добре озброєних січових стрільців на чолі із сотником О. Букшованим, яких чекали ще в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Українці захоплюють Цитадель та прилеглі квартали, відновилися бої за вокзал.
-Знайдено: + 9-11 листопада на Високому Замку з'явилася українська гарматна батарея (2 гаубиці). Спочатку там було 6 гаубиць, однак 4 з них було переведено на нову позицію, за Личаківську рогатку. Її вогонь став для поляків настільки дошкульним, що вони були змушені надіслати свої літаки, які намагалися знищити українські гармати. Невдовзі українці встановили артилерію також на Цитаделі та у Кривчицях. Ударами з боку Старого Села, Персенківки та Цитаделі українські підрозділи — до 500 стрільців — зайняли Кульпарків. 4-й гарматний полк сформували одним з перших у Галицькій армії; його зав'язком була гарматна батарея поручника Ю. Полянського, яка воювала у Львові від 6 листопада, по тому займала вогневі позиції на Високому Замку. Після залишення міста, вона дислокувалася в підміських Винниках, де до неї долучилися прибулі із Золочева батареї поручників В. Сорокевича, В. Галана, А. Бучака, а також ще дві батареї — вони зайняли позиції на підльвівському фронті в Прусах, Ляшках Мурованих і Дублянах. На прохання артилеристів полковник Степанів надіслав на Високий Замок кулеметну сотню поручника Петра Франка, ветерана легіону УСС.
-Знайдено: + 11 листопада перша галицька делегація на чолі з О. Назаруком і В. Шухевичем прибула до Києва й розпочала переговори з гетьманом Скоропадським. Він із розумінням поставився до прохань галичан, віддав наказ виділити ЗУНР 10 млн корон (2 млн доларів в перерахунку на курз початку 1918 року) та озброєння — гармати, літаки, декілька вагонів амуніції, а найголовніше — дав дозвіл відбути у ЗУНР Окремому загону січових стрільців Є. Коновальця, який нараховував 1200 стрільців і проявляв високу боєздатність, але командування загону прийняло рішення залишитися в Наддніпрянській Україні (і надати допомогу Українському Національному Союзу, який готував усунення гетьмана Скоропадського).
Підзаголовок:== Завершення ==
Знайдено: + 18-20 листопада було встановлене чергове перемир'я. Польське командування використало його для передислокації залізницею до Львова загін підполковника М. Токаржевського. Коли 21 листопада воєнні дії відновилися, українці побачили себе наполовину оточеними переважаючими силами ворога. І хоча можливості подальшої боротьби ще не були вичерпані, полковник Стефанів наказав відступити.
Підзаголовок:== Завершення ==
Знайдено: + Обсада Підзамча складалася з 2 сотень — четарів Іваницького, Теліщака та відділу хорунжого Гачкевича. Команду залоги 11 листопада з рук поручника Краснопери перебрав З. Носковський. На 12 листопада під командуванням поручника Зенона Носковського разом з українськими добровольцями було 280 бійців. Українці на Підзамчі зберегли свої позиції у часі польського наступу 21 листопада, коли супротивник пустив у дію артилерію, літаки та бронепотяг.
Підзаголовок:== Завершення ==
Знайдено: + 20 листопада з Перемишля до Львова прибула потужна група польських військ підполковника М. Токаржевського. Його гарнізон налічував 8300 солдатів і офіцерів, 61 кулемет, 45 гармат, поляки переходять у наступ. В розвої акції праве польське крило форсувало Снопків, Погулянку, Личаківський цвинтар і, дійшовши до залізничого двірця Львів-Личаків, вислало кінні відділи до Сихова й Винників. Ліве польське крило зустрілося з твердим опором українських частин, бойовий фронт від Цитаделі, через будинок сейму до двірця Підзамче не прогнувся ні на одному місці. Українські війська, не зважаючи на перевагу противника, відбили його наступ та в багатьох місцях перейшли до протинаступу. Під вечір дня 21 листопада ситуація була такою, що поляки, витративши свіжі частини на охоплення Личакова — вони обходили місто найдалі висунутими крилами і тільки під горою святого Яцка зійшлися в зустрічі з українцями- й на безуспішний напір на ліве крило фронту, змушено поверталися до позиційної війни. В цілому українська ситуація була тяжка, але не найгірша.


Зобр:3шт.


Назва:Чернега Роман Тарасович

-Знайдено: + Рома́н Тара́сович Черне́га (нар. 1 листопада 1979, місто Галич, Івано-Франківська область) — український політик. Народний депутат України. Голова Івано-Франківської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» (з січня 2010).


Назва:Королівський Степан Мефодійович

-Знайдено: + Степан Мефодійович Королівський (3 (16) серпня 1904(19040816), Катеринівка — 1 листопада 1976, Харків) — український радянський історик педагог, доктор історичних наук1969 року), професор1961 року), дослідник революційних подій в Україні в період 19171918 років.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер в Харкові 1 листопада 1976 року.


Назва:Гошкодеря Валерій Анатолійович

-Знайдено: + Валерій Анатолійович Гошкодеря (нар. 1 листопада 1959, Кіровоград — пом. 13 березня 2013) — радянський та український футболіст, захисник. Майстер спорту СРСР. Батько футболіста Віталія Гошкодері.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 1 листопада 1959 року в Кіровограді. Вихованець місцевої футбольної школи, розпочав виступи в складі «Зірки».


Назва:Гончаренко Станіслав Олександрович

Silver medal icon.svg

-Знайдено: + Станісла́в Олекса́ндрович Гончаре́нко (нар. 1 листопада 1960, Київ[90]


Зобр:1шт.


Назва:Тобі, Житомире, даруємо пісні

-Знайдено: + | Випущено = 1 листопада 2007
-Знайдено: + «Тобі, Житомире, даруємо пісні» — останній альбом дуету «Червоне та Чорне», виданий 1 листопада 2007.


Назва:Братко Богдан Мартинович

-Знайдено: + Братко Богдан Мартинович (*1 листопада 1941, с. Пониква, Бродівського району Львівської області) — український актор, заслужений артист України (2008).


Назва:Галів Тимофій Миколайович

OUN-r Flag 1941.svg

-Знайдено: + Тимофій Миколайович Галів (псевдо: «Білий», «Богдан», «Скалюк», «Чорнобіль») (* 1916, с. Белеїв, Долинський район, Івано-Франківська область — † 1 листопада 1944, с. Грабівка, Калуський район, Івано-Франківська область) — референт СБ ОУН Станіславської (Івано-Франківської) області.
Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Протягом 1941 - 1943 референт СБ ОУН Станіславської (Івано-Франківської) області, а з 1943 до 1 листопада 1944 року підреферент Служби Безпеки крайового проводу ОУН ЗУЗ.
Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Загинув 1 листопада 1944 року біля села Грабівки під час масованої атаки військ НКВС. У цьому бою також загинули визначні діячі СБ ОУН Мирон Голояд-«Влодко» та Василь Турковський-«Павло» і сотенний УПА Іван Ґонта-«Гамалія».


Зобр:6шт.


Назва:Голояд Мирон Григорович

OUN-r Flag 1941.svg

-Знайдено: + Мирон Григорович Голояд (псевдо: «Влодко», «Роман») (* 1910, с. Теклівка, Підволочиський район, Тернопільська область — † 1 листопада 1944, с. Грабівка, Калуський район, Івано-Франківська область) — заступник референта Служби Безпеки Проводу ОУН.
Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Загинув 1 листопада 1944 року біля села Грабівки під час масованої атаки військ НКВС. У цьому бою також загинули визначні діячі СБ ОУН Тимофій Галів-«Скалюк» та Василь Турковський-«Павло» і сотенний УПА Іван Ґонта-«Гамалія».


Зобр:6шт.


Назва:Турковський Василь Петрович

OUN-r Flag 1941.svg

-Знайдено: + Василь Петрович Турковський (псевдо: «Павло», «Петрович», «Пухир») (* 23 січня 1909, с. Вікно, Гусятинський район, Тернопільська область — † 1 листопада 1944, с. Грабівка, Калуський район, Івано-Франківська область) — окружний провідник ОУН Тернопільщини, референт пропаганди Крайової Екзекутиви ОУН ЗУЗ, заступник референта Служби Безпеки Проводу ОУН.
Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Загинув 1 листопада 1944 року біля села Грабівки під час масованої атаки військ НКВС. У цьому бою також загинули визначні діячі СБ ОУН Тимофій Галів-«Скалюк» та Мирон Голояд-«Влодко» і сотенний УПА Іван Ґонта-«Гамалія».


Зобр:6шт.


Назва:Ґонта Іван «Гамалія»

OUN-r Flag 1941.svg

-Знайдено: +  — † 1 листопада 1944, с. Грабівка, Калуський район, Івано-Франківська область) — командир куреня «Довбуш» ТВ-22 «Чорний ліс», сотник УПА.
Підзаголовок:== Життєпис ==
Знайдено: + Загинув 1 листопада 1944 року біля села Грабівки під час масованої атаки військ НКВС. У цьому бою також загинули визначні діячі СБ ОУН Тимофій Галів-«Скалюк», Мирон Голояд-«Влодко» та Василь Турковський-«Павло».


Зобр:8шт.


Назва:Любарський Микола Якович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Навідник протитанкової рушниці 1339-го гірничо-стрілецького полку (318-а гірсько-стрілецька дивізія, 18-а армія, Північно-Кавказький фронт) червоноармієць Любарський в ніч на 1 листопада 1943 року у складі десанту висадився на берег Керченського півострова в районі селища Ельтігена (нині Героївське в межах міста Керчі) і з захопленого плацдарму протягом шести днів відбивав контратаки піхоти і танків ворога. У ході боїв знищить два ворожих танки. У боях на плацдармі був важко поранений і півтора року лікувався у госпіталі.


Назва:Історія Одеси (1914-1920)

1919 22 апр.Бронедивизион Рено.Никол.пл.jpg

-Знайдено: + == Тимчасовий уряд (1 березня — 1 листопада 1917) ==


Зобр:6шт.


Назва:Горохівський Леон Теодорович

-Знайдено: + Горохівський Левко Федорович, (Леон Теодорович, нар. 15 лютого 1943, Носівпом. 1 листопада 2010, Київ) — український громадський та політичний діяч.


Назва:AgroNews (інформаційне агентство)

-Знайдено: + |дата = 1 листопада 2011
-Знайдено: + AgroNews (ІА «AgroNews») — всеукраїнське інформаційне агентство, зареєстроване Міністерством юстиції України 1 листопада 2011 року.


Назва:Жилінський Євстахій Янушович

-Знайдено: + Жилінський Євстахій Янушович (* 1 листопада 1889, містечко Куна Гайсинського повіту — † 4 липня 1954, Лодзь) — український та польський математик, доктор математичних наук, професор.


Назва:Макіївська волость (Ніжинський повіт)

-Знайдено: + * Рівчак — колишнє власницьке село, 564 особи, 117 дворів, православна церква, постоялий будинок, базари по четвергах, 2 щорічних ярмарки: 1 березня та 1 листопада.


Назва:Буковинська окружна управа

Karl Freiherr von Enzenberg (1725-1810).png

Підзаголовок:== Створення ==
Знайдено: + Створена 1 листопада 1786 р. згідно з указом цісаря Йосифа ІІ від 6 серпня 1786 р. в зв’язку з включенням Буковинського округу до складу Королівства Галичини та Володимирії. Була вищим адміністративним органом Буковинського округу.


Зобр:2шт.


Назва:Роман Михайло

-Знайдено: + Роман Михайло (нар. 1 листопада 1930 р.) — український літературний критик, літературознавець, професор. Викладач української мови та літератури, історії в Пряшівському та Банськобистрицькому університетах.
-Знайдено: + Народ. 1 листопада 1930 р. в с. Кобильниці Бардіївського району (Словаччина). Закінчив філологічний факультет Київського університету ім.


Назва:Лещенко Віра Георгіївна

Лещенки.jpg

-Знайдено: + Лещенко Віра Гергіївна (Білоусова) (* 1 листопада 1923, Одеса — † 19 грудня 2009, Москва) — українська естрадна співачка радянських часів, дружина Петра Костянтиновича Лещенка.


Зобр:1шт.


100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Субтельний не вказано текст
 2. [http://zakon2.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
 3. Головне управління статистики в Житомирській області
 4. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Охорона здоров'я не вказано текст
 5. Львівські Архієпархіальні відомості. — 1942, листопад. — Ч. 11
 6. С.Шипилявий. Бучаччина в боротьбі за самостійну Українську державу // Бучач і Бучаччина… с. 74
 7. М.Литвин, Науменко К. Історія ЗУНР.-Львів: Інститут українознавства НАН України;видавнича фірма 'Олір', 1995.-368с.,іл. ISBN 5-7707-7867-9 с.87
 8. Комітет статистики у Івано-Франківській області
 9. Головне управління статистики в Житомирській області
 10. 19:19 Відзначення в районі Дня пам’яті жертв голодоморів на Офіційний сайт Ярмолинецької районної державної адміністрації
 11. Божко О. Олександрія православна. Свято-Миколаївська церква. Олександрія. 2006.
 12. Лазаренко вийшов із в'язниці. Українська правда. 01.11.2012.
 13. Лозинський М. Галичина в рр. 1918—1920/М. Лозинський. — Нью-Йорк, 1970. — С. 45-46
 14. Чисельність населення на 1 листопада 2012 року
 15. Головне управління статистики в Житомирській області
 16. Журавский Ю. И., Зайцев Б. П., Мигаль Б. К. Харьковский университет в годы Великой Отечественной войны. — Харьков, 1989. — С. 101.
 17. Управління статистики у Вінницькій області: Чисельність населення на 1 липня 2012 року та середня за січень-червень 2012 року
 18. Бізнес-середовище на www.dunrada.org.ua
 19. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою AMU не вказано текст
 20. Головне управління статистики в Житомирській області
 21. Головне управління статистики в Житомирській області
 22. [http://www.donetskstat.gov.ua/statinform/chisl_ruh1.php?
 23. [http://www.donetskstat.gov.ua/statinform/chisl_ruh1.php?
 24. Про проект нової Конституції України: Верховна Рада України; Постанова від 01.07.1992 № 2525-XII
 25. Див також Чонгарський вал.
 26. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Савіч не вказано текст
 27. [http://civicua.org/news/view.html?
 28. Створено «Білу книгу кращих практик місцевих комунікативних e-мереж ОГС»
 29. [http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
 30. http://www.sf.ukrstat.gov.ua/2012/exp312.pdf
 31. [http://www.pravda.com.ua/articles/2012/11/2/6976500/?
 32. http://www.osvita.org.ua/ukrtest/news/2008-06-18/
 33. http://www.ut.net.ua/news/155/0/854/
 34. а б Філія Утел - Філія сьогодні. Філія «Утел» ПАТ «Укртелеком». ПАТ «Укртелеком». 2007. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2011-12-03. 
 35. Укртелеком - Карта покриття. ПАТ «Укртелеком». 2011. Архів оригіналу за 2013-06-26. Процитовано 2011-12-03. 
 36. Теодорович Н. И. Волынь в описании городов, местечек и сел. Т. 5. – Почаев, 1903. – С. 499.
 37. Волости и важнѣйшія селенія Европейской Россіи. По даннымъ обслѣдованія, произведеннаго статистическими учрежденіями Министерства Внутреннихъ Дѣлъ, по порученію Статистическаго Совѣта. Изданіе Центральнаго Статистическаго Комитета. Выпускъ III. Губерніи Малороссійскія и Юго-Западныя / Составилъ старшій редактор В. В. Зверинскій — СанктПетербургъ, 1885. (рос. дореф.)
 38. Głos Weterana i Rezerwisty (пол.)
 39. George V. Kedrowsky and Ingert J. Kuzych. A Ukrainian patriot, philatelist and numismatist. THE UKRAINIAN WEEKLY. SUNDAY, APRIL 6, 2003
 40. Цит. за: А.Чудновец. Первый крейсер УНР.//Киевский Телеграф 25 — 31 ноября 2005 № 47 (289).
 41. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Tremb_147 не вказано текст
 42. Проголошення Кримсько-Української флотилії було зроблено як поступка урядові Сулькевича, з яким тоді ще намагалися наладнати добрі стосунки.
 43. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Monast не вказано текст
 44. Трембіцький В. Чорноморська проблема України.//Альманах Українського Національного Союзу на 1998 рік. Річник 88-й. — Парсіппані — Ню Йорк, с. 155.
 45. а б Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою 021101uaoc не вказано текст
 46. Степанчиков Семен. 3G-демонополізація «Укртелекому» // «Дзеркало тижня». — ТОВ «ЗН УА». — Вип. №28, 4 серпня 2007. Процитовано 24 грудня 2011.
 47. Філія сьогодні. Філія «Утел» ВАТ «Укртелеком» / ВАТ «Укртелеком». Архів оригіналу за 3 квітня 2007. Процитовано 24 грудня 2011. 
 48. «Интертелеком» всех обскакал по темпам строительства EVDO-сети. www.pre-paid.com.ua. ПП Фірма "Хайтек Експерт". 2007-11-18. Процитовано 2011-12-08. (рос.)
 49. Олександр Гнилицький та Леся Заяць
 50. «Металург» (Запоріжжя) — «Закарпаття» (Ужгород) — Чемпионат.ру (рос.)
 51. Запоріжці громлять закарпатців (рос.)
 52. [http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
 53. Дутко Павло (м. Рівне) Пасажирам наставлять «роги». У Рівному може подорожчати проїзд у тролейбусах. // «Україна Молода» № 057 за 27 березня 2010 року
 54. Дмитро Табачник урочисто вручив Державні премії в галузі освіти 2012 року // Офіційний сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
 55. Все бомбардиры клуба в еврокубках (с 1992)
 56. ЛЗ протягом листопада скасує курсування й змінить періодичність низки пасажирських поїздів Зчитано 07.11.2011
 57. В Тернополі скасовують потяги Зчитано 07.11.2011
 58. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою A не вказано текст
 59. [http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?
 60. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою F22 не вказано текст
 61. ВХЛ определила лауреатов недели. ВХЛ. 1 листопада 2011. Процитовано 1 листопада 2011.  (рос.)
 62. В «Донбасс» приехал форвард из «Автомобилиста». ВХЛ. 10 листопада 2011. Процитовано 10 листопада 2011.  (рос.)
 63. [http://bdsa.ru/index.php?
 64. [http://bdsa.ru/index.php?
 65. [http://bdsa.ru/index.php?
 66. [http://bdsa.ru/index.php?
 67. [http://www.pravda.com.ua/articles/2012/11/2/6976500/?
 68. ОБСЄ: Ці вибори — крок назад у порівнянні з попередніми Понеділок, 29 жовтня 2012
 69. ПАРЄ: Український народ заслуговує на кращі вибориПонеділок 29 жовтня 2012
 70. США: вибори у Раду — крок назад від прогресу Вівторок, 30 жовтня 2012
 71. Підрахунок голосів досить непрозорий — міжнародні спостерігачі Вівторок, 30 жовтня 2012
 72. «Спільна справа» заявляє, що результати ЦВК сфальсифіковані по 35 округах Четвер, 01 листопада 2012
 73. ElectUA: Найбільші порушення в день виборів — «каруселі» і тиск на виборців Понеділок, 29 жовтня 2012
 74. Заступник голови ЦВК про вибори: Найбрудніші в історії України Четвер, 01 листопада 2012
 75. Тимошенко: вибори сфальсифіковані від першого до останнього дняПонеділок, 29 жовтня 2012
 76. Луценко закликає визнати «фальсифікований» парламент Четвер, 01 листопада
 77. Виробництво основних сільськогосподарських культур у 2011 році
 78. Бібліотечний каталог російських і українських дисертацій
 79. {{cite press release | publisher = ПАТ «Укртелеком» | date = 1 листопада 2007 | title = ВАТ «Укртелеком» та ЗАТ «Українські радіосистеми» підписали договір про національний роумінг | url = http://www.ukrtelecom.ua/presscenter/pressrelease?
 80. Державна служба статистики України
 81. Відозва Української Національної Ради від 1 листопада 1918 року
 82. У спектаклі «Возз'єднання» «західники» були статистами
 83. Сайт редакції газети «Галицька Зоря» м. Дрогобич
 84. Сайт Національної академії наук України
 85. Войницький А. Суд відпустив на поруки керівників "Патріота України" Однороженка і Кравчуна. Status quo. 01.11.2012.
 86. Повідомлення газети "Азербайджан" про призначення М. Ю. Везірова дипломатичним представником в Україні (Азербайджан. 3 листопада 1918 № 25.)
 87. Донесення дипломатичного представника Азербайджанської Республіки в Україні М. Ю. Везірова міністру закордонних справ М. Ю. Джафарову № 32 12 липня 1919 г.(ГААР, ф. 970. оп. 1, д. 40, л.9-11. Оригінал.)
 88. Нармин ТАИРЗАДЕ Первые дипломированные юристы - Азербайджанцы
 89. Пласт
 90. [http://galsports.com/News.aspx?