Користувач:Alex Blokha/Дні згадані в Вікіпедії/Україна/27 серпня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Назва:Франко Іван Якович

МД Франко.JPG

-Знайдено: + Іван Франко народився 27 серпня 1856-го року в селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту у Східній Галичині, поблизу Борислава, в родині селянина-коваля. Мати, Марія Кульчицька, походила із зубожілого українського шляхетського роду Кульчицьких, гербу Сас. Свою селянську ідентичність, що виявлялась у подиву гідній працелюбності й невибагливості в побуті, Франко зберіг до кінця життя.


Зобр:7шт.


Назва:Молдова

Moldova Census 2004 Population Ethnic.png

-Знайдено: + |established_date1 = 27 серпня 1991
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + У 1989 почалися націоналістичні виступи в столиці, вимоги надання молдовській мові статусу державної, етнічні тертя між молдованами з одного боку і росіянами та українцями з іншого. В 1990 році був оголошений економічний і політичний суверенітет. 27 серпня 1991 року була прийнята декларація незалежності Республіки Молдова, в якій Молдову проголошувалась суверенною державою зі столицею в Кишиневі. У 1992 була прийнята в ООН.


Зобр:8шт.


Назва:Яновський Юрій Іванович

Підзаголовок:=== Дитинство ===
Знайдено: + Народився 27 серпня 1902 року в селі Майєрове (тепер село Нечаївка Компаніївського району Кіровоградської області) в селянській родині. У 1908 році у пошуках кращого життя родина переїхала до Єлисаветграда.


Зобр:2шт.


Назва:Директорія Української Народної Республіки

Vinnytsia-savoy-hotel.jpg

-Знайдено: + * Борис Мартос (9 квітня 1919 року — 27 серпня 1919 року)
-Знайдено: + * Ісаак Мазепа (27 серпня 1919 року — 26 травня 1920 року)


Зобр:2шт.


Назва:Феодосій Печерський

Feodosij Pecherskij.jpg

-Знайдено: + |день пам'яті = 16 травня, перенесення мощей - 27 серпня, день пам'яті преподобних Антонія і Феодосія Печерських - 16 липня
-Знайдено: + * 27 серпня — день пам'яті перенесення мощей


Зобр:10шт.


Назва:Мазепа Ісаак Прохорович

Mazepa Isaak.jpg

-Знайдено: + 19 серпня 1919 року ЦК УСДРП переважно з метою полегшення порозуміння між урядами УНР та ЗОУНР запропонував замінити на посту прем'єра Мартоса його однопартійцем Мазепою. 27 серпня з'явився відповідний наказ Директорії про відставку Мартоса. Мазепа приступив до виконання обов'язків голови уряду 29 серпня 1919 року. Директорія в спеціальному «рескрипті» на його ім'я вказала на необхідність реалізації проголошеного урядом Мартоса у Декларації від 12 серпня 1919 року нового курсу і утворення коаліційного уряду. Проте коаліція Мазепі не вдалася: відступ військ УНР від Києва і перспектива дальших втрат території не стимулювали у галичан бажання працювати в уряді.


Зобр:1шт.


Назва:Махно Нестор Іванович

-Знайдено: + Після цих подій у Гуляйполі почалися арешти і обшуки, було запроваджено комендантську годину, до села прибув каральний загін під командуванням пристава Караченцева. Були заарештовані анархісти В. Антоні, Н. Зуйченко, К. Кириченко, С. Заблодський, О. Бондаренко. Але слідство не змогло довести причетності групи Антоні до нападу на пошту, і через місяць хлопців було звільнено. 27 серпня 1908 Махно було заарештовано знову. Йому інкримінували вбивство провокатора Андрія Гура, хоча Махно і не був до нього причетний (провокатора вбив О. Семенюта). Збереглася поліцейська картка Нестора Махна, в якій констатувалося, що Махно мав зріст 2 аршини і 4 вершки, карі очі, темно-русяве волосся, шрам на лівій щоці, що він розмовляє українською та російською мовами, православний, на час арешту грошей та цінних речей не мав. Махно та його товариші перебували півтора року в Олександрівській в'язниці (камера № 8) і у Катеринославській губернській в'язниці. В новорічну ніч 1909го року Махно з товаришами зробили спробу втекти, але їх схопили.
-Знайдено: + 27 серпня 1921 року у «Вістях ВУЦВК» писали, що «в селі Софіївка на межі Єлисаветградського та Миколаївського повітів Миколаївської губернії розгромлено збройний загін отамана Н. Махно. Вбито 100 махновців, у тому числі сам Махно, начальник махновського штабу Лас та начальник розвідки Іванів. Захоплено зброю махновців та 100 коней.» [http://www.history.org.ua/?


Зобр:6шт.


Назва:Богдан Хмельницький

Herb Viyska Zaporozkoho.svg

Підзаголовок:=== Діти ===
Знайдено: + * молодший син Хмельницького — Юрій (Юрась) народився 1641 року, навчався в Києво-Могилянській Колегії, і 1657 року, ще за життя батька, був обраний гетьманом-наступником, при реґенті Івані Виговському, який 27 серпня 1657 року перебрав булаву. Згодом Юрась ще двічі був гетьманом (раз від поляків на Лівобережній Україні, а вдруге після 9 років турецької в'язниці Семи Веж, був в інтересах султана проголошений гетьманом 1678 на Україні. Загинув 1679 в битві під Кизикерменом.


Зобр:16шт.


Назва:Шухевич Роман Йосипович

Печатка УГВР.jpg

-Знайдено: + 13 липня 1941 р. „Нахтіґаль“, перейшовши р. Збруч, опинився на території Наддніпрянської України і взяв участь в бойових діях проти Червоної армії, зокрема, під Браїловим та Вінницею. Після цього батальйон було відведено на відпочинок до містечка Юзвин (тепер Некрасове). Саме тут Роман Шухевич та його вояки з жахом дізналися про підсумки наради 16 липня 1941 р. в ставці фюрера, які остаточно знімали з порядку денного питання самостійності України: Східна Галичина включалася до складу Польського генерал-губернаторства, Північна Буковина, Бесарабія та територія між ріками Дністер та Південний Буг приєднувалися до Румунії, інші українські землі увійшли до райхскомісаріату Україна або в підпорядковування військовій адміністрації. У зв'язку з цим Легіон, який на той час перебував біля Вінниці, відмовився від подальшої служби в німецькій армії[1]. Роман Шухевич різко зреагував на згаданий перебіг подій і начебто надіслав до ОКВ протест, в якому підкреслювалось, що внаслідок „арешту нашого Уряду і Провідника, Легіон не може дальше перебувати під командуванням німецької армії[2]. Загострення стосунків нацистів з ОУН(Б) змусило їх розформувати батальйони „Нахтіґаль“ і „Роланд“. 13 серпня 1941 р. „Нахтіґаль“ було роззброєно (за винятком старшин) і відправлено до Кракова, а звідти 27 серпня переведено до вишкільного табору Нойгаммер. Як згадує М. Кальба, коли про це дізнався Роман Шухевич, то він застеріг проти непродуманих кроків і сказав: „…Є хтось, хто за нас думає та відповідає, та якщо зайде така потреба, тоді дістанемо наказ від проводу, що робити…“[3].


Зобр:42шт.


Назва:Хмельницький

T-34-76 Khmelnytskyi 2011 G1.jpg

-Знайдено: + * Ткачук Галина Сергіївна (*27 серпня 1985, м. Хмельницький) — українська поетеса, прозаїк. Магістр літературознавства.


Зобр:47шт.


Назва:Тернопіль

Підзаголовок:== Спорт ==

Знайдено: +

Чемпіонат Європи з водно-моторного спорту, 27 серпня 2011


Підзаголовок:== Спорт ==
Знайдено: + 27 та 28 серпня 2011 року в Тернополі відбувся Чемпіонат Європи з водно-моторного спорту, а 25 та 26 серпня 2012-го — Чемпіонат світу у класах JT-250 та F-500. Крім того, днем раніше — 24 серпня — відбувся перший в історії Чемпіонат України з аквабайку.


Зобр:32шт.


Назва:Ступка Богдан Сильвестрович

Bogdan Stupka.jpg

-Знайдено: + Богда́н Сильве́стрович Сту́пка (нар. 27 серпня 1941, смт Куликів — пом. 22 липня 2012, Київ) — український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії (1993, за головну роль у виставі «Тев'є-Тевель» за Шолом-Алейхемом), Народний артист УРСР (1980), Народний артист СРСР (1991), Герой України (2011).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився актор 27 серпня 1941 року в смт. Куликів на Львівщині, яке на той час перебувало під німецькою окупацією і містилось у дистрикті Галичина в складі Генерал-губернаторства.


Зобр:2шт.


Назва:Міжнародний гуцульський фестиваль

-Знайдено: + * XVI міжнародний гуцульський фестиваль — 25-27 серпня 2006, Коломия (Івано-Франківська область)
-Знайдено: + * XIX міжнародний гуцульський фестиваль — 27-28 серпня 2011, Косів (Івано-Франківська область)


Назва:Труба Іван Михайлович

Труба Іван Михайлович Будинок.jpg

-Знайдено: + Іва́н Миха́йлович Труба́ (* 9 вересня 1878, Гомель, нині Білорусь — † 27 серпня 1950, Пльзень, нині Чехія) — український письменник, перекладач, громадський і політичний діяч, інженер-технолог.
-Знайдено: + Помер 27 серпня 1950 року у Пльзені. Його тіло було кремовано, а прах розвіяний на галявині Центрального цвинтаря, у його верхній частині, де лежить траса на Прагу.


Зобр:2шт.


Назва:Українська комуністична партія

-Знайдено: + Не бачивши перспектив на дальше існування, ЦК УКП 27 серпня 1924 р. подав до Комінтерну меморандум, в якому висунув умову: якщо Комінтерн визнає незалежність УРСР і право комуністів України мати свою партію в Комінтерні, — УКП самоліквідується. Комінтерн, керований російською комуністичною партією, декларацісю від 24 грудня 1924 р. запевнив УКП, що УРСР суверенна держава, з уваги на що УКП мусить самоліквідуватися, а її члени мають перейти до КП(б)У. Розуміючи фальшивість цих запевнень, але й не маючи іншого виходу під терором ДПУ (багатьох її членів, зокрема й її лідера Андрія Річицького, не раз заарештовувано), УКП підпорядкувалася рішенню Комінтерну. На IV з'їзді, скликаному 1 березня 1925 року, партія формально закінчила своє окреме організаційне існування. Значна частина її членів увійшла до КП(б)У.


Назва:Українська повстанська армія

OUN-r Flag 1941.svg

-Знайдено: + У різні періоди Другої світової війни Україна знаходилась під владою різних тоталітарних режимів. Після приходу радянської влади на західноукраїнські землі у 1939 р. люди вітали «визволителів від польського рабства» — Червону Армію. Однак радянська влада виявилась не менш жорсткою за польську — колективізація, каральні акції. Всі ці дії підірвали її авторитет та підсилили націоналістичні настрої серед населення.[4]. В тому ж році 27 серпня скликано 2-й Великий збір ОУН в Римі, на якому новим провідником вибрано Андрія Мельника. Однак не всі оунівці підтримали його кандидатуру, тому 10 лютого відбувся збір ОУН у Кракові, де утворено Революційний провід ОУН на чолі із Степаном Бандерою. Відбувся розкол ОУН на дві частини: меншу, поміркованішу «мельниківську» та більшу і схильних до активних дій «бандерівців»[5]. Причину розколу ОУН «мельниківці» пояснюють особистими амбіціями «бандерівців» та прагненням до влади в середині ОУН.[6][7] Поки «мельниківці» вимагали у Степана Бандери розпуску революційної ОУН, «бандерівці» готували збройне антирадянське повстання на Волині.


Зобр:49шт.


Назва:Організація українських націоналістів

Yevgen Konovalec.jpg

-Знайдено: + Після смерті Євгена Коновальця ПУН очолив полковник Андрій Мельник. 27 серпня 1938 р. в Римі відбувся Другий Великий Збір Українських Націоналістів, який офіційно затвердив Андрія Мельника на посаді Голови ПУН і надав йому титул «вождя», проголосивши його відповідальним лише «перед Богом, нацією і своїм власним сумлінням».[8]


Зобр:4шт.


Назва:Кримська війна

Balaklava sick 2.jpg

-Знайдено: + 22 травня союзники взяли стратегічно важливі Федюхині й Балаклавські висоти біля Севастополя, а 27 серпня заволоділи ключовим пунктом оборони міста — Малаховим курганом. Подальший спротив не мав сенсу. Росіяни затопили кораблі Чорноморського флоту в бухті й залишили Севастополь. Олександр ІІ попросив супротивників припинити бойові дії й сісти за стіл переговорів.


Зобр:8шт.


Назва:Володимир

Володимир Сосюра у 1950-ті.jpg

Підзаголовок:== Іменини ==
Знайдено: + 31 січня, 10 лютого, 7 березня, 6 квітня, 20 червня, 28 липня, 27 серпня, 15 вересня, 17 жовтня, 5 листопада, 26 грудня


Зобр:1шт.


Назва:Бровари

Brovary gerb.jpg

-Знайдено: + 1 лютого 1919 радянські війська захопили Бровари, штаб Миколи Щорса розмістився на розі вулиць Київської та Коцюбинського. У січні 1918 року у Броварах було створено волревком, першим головою було обрано А. Березку. У січні 1919 року волревком відновив роботу. В кінці березня цього ж року до Броварів наблизилися війська Денікіна. Довго точилися кровопролитні бої, під натиском білогвардійської армії 27 серпня 1919 року радянські війська залишили Бровари. Проте в грудні того ж року повернулася радянська влада.


Зобр:18шт.


Назва:Макарів

Wikiexpedition-makariv-st-DR-church-and-monument.jpg

Підзаголовок:== Релігія ==
Знайдено: + organizationId=40461&organizationType=Relig Українська православна церква. Свято-Іллінська парафія (смт Макарів)] на Сайт «Громадянське суспільство і влада» (інтерактивна інформаційно-аналітична система)</ref> було розпочато на початку 1990-х років; освячено храм у серпні 2007 року[9].


Зобр:15шт.


Назва:Індустріальний телевізійний комітет

-Знайдено: + ІТК було засновано 27 серпня 2002 року як професійну асоціацію з метою організації збалансованої системи соціологічних досліджень (вимірювань) телевізійної аудиторії України та сприяння розвитку телевізійного ринку в Україні, також для саморегулювання галузі, тобто для узгодження всіма учасниками ринку спільно вироблених і існуючих гласно або негласно правил поведінки по відношенню один до одного, та до інших ринків і до державної влади.


Назва:Список Героїв України

-Знайдено: + |rowspan="3" valign="middle"| 27 серпня 2008
-Знайдено: + | 27 серпня 2004
-Знайдено: + | 27 серпня 2003


Назва:Мартос Борис Миколайович

Martoc r.jpeg

-Знайдено: + | кінець_терміну = 27 серпня 1919
-Знайдено: + За гетьманату очолював управу Українського кооперативного комітету, викладав у Київському комерційному інституті, був одним із засновників Кооперативного інституту ім. М. Туган-Барановського у Києві, членом ради директорів «Дніпросоюзу» і «Українбанку». Після утвердження Директорії у грудні 1918 р. призначений міністром продовольчих справ в уряді В. Чехівського; з 9 квітня по 27 серпня 1919 р. очолював Раду Народних Міністрів УНР і водночас обіймав посаду міністра фінансів. Сприяв упровадженню української грошової одиниці — гривні. 27 серпня 1919 на засіданні Кабінету народних міністрів УНР Б.Мартос склав з себе обов'язки голови уряду, залишившись у його складі на посаді міністра фінансів. Обов'язки голови прийняв І.Мазепа.


Зобр:2шт.


Назва:Табачник Дмитро Володимирович

Табачнік.JPG

-Знайдено: + 27 серпня 2012 року вийшов спеціальний випуск програми «Тендер News з Наталією Седлецькою» на каналі ТВі, в якому автори детально розглянули випадок відмивання 10 з 33 млн гривень бюджетних коштів, виділених Міносвіти на закупівлю нових шкільних автобусів, поставки неякісних автобусів та займання і повне згоряння одного з них під час його поїздки з дітьми. Натомість, на запитання журналістів каналу ТВі міністр Дмитро Табачник заявив, що «автобус не горів».[10]


Зобр:2шт.


Назва:Войт Володимир Володимирович

-Знайдено: + Володимир Володимирович Войт (англ. Volodymyr Voyt Jr; нар. 27 серпня 1979, Київ) — заслужений артист України, бандурист, дириґент, композитор.
-Знайдено: + Народився 27 серпня 1979 р. у м. Київ. Закінчив у 2002р. Національну музичну академію України ім.П.І.Чайковського, клас бандури кафедри народних інструментів. Факультативно вивчав старосвітські-народні інструменти, практично студіював торбан при кафедрі фольклористики НМАУ 2001-2002 (керівник заслужений діяч мистецтв України Кушпет В.Г.). У тому ж ВНЗ пройшов асистентуру-стажування при кафедрі народних інструментів за спеціальністю бандура - 2005 р. (творчий керівник професор, народний артист України Баштан С.В. ). Перебуваючи консультантом на п’ятнадцятому Міжнародному семінарі бандуристів у м.Торонто 2006 рік, вивчає традиційну бандуру зразка Георгія Ткаченка від Віктора Мішалова.


Зобр:1шт.


Назва:Білявинці

-Знайдено: + Греко-католицька громада села у 2003 р. розпочала будівництво нової церкви. 27 серпня 2006 р. чин освячення церкви здійснив єпископ Іриней Білик, ЧСВВ.


Назва:Семененко Олександр Платонович

-Знайдено: + Олекса́ндр Плато́нович Семе́ненко, в еміграції Oleksander Semenenko (*27 серпня 1898, Єлисаветград — 1 червня 1978, Нью-Йорк) — український адвокат і громадський діяч, письменник-мемуарист, другий за ліком бургомістр окупованого німцями Харкова у роки Другої Світової війни. Обирався головою Фундації УВАН.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Олександр Семененко народився 27 серпня 1898 року в Єлисаветграді в родині державного урядовця.


Назва:Дідушок Василь Федорович

-Знайдено: + Васи́ль Дідушо́к (*27 серпня 1889, с. Княже, Золочівський район, Львівська область — 3 листопада 1937, урочище Сандармох, поблизу Медвежогорська, Карелія, Російська Федерація) — сотник УСС, полковник Армії УНР, начальник штабу Корпусу Січових Стрільців у Києві. Жертва сталінського терору.


Назва:Перебудова

Gorbachev Bush 19900601.jpg

-Знайдено: + * Молдова - 27 серпня 1991


Зобр:11шт.


Назва:Тернопільський став

-Знайдено: +

Чемпіонат Європи з водно-моторного спорту, 27 серпня 2011


-Знайдено: + 27 та 28 серпня 2011 року на Тернопільському ставі відбувся Чемпіонат Європи з водно-моторного спорту. У змаганнях брали участь 63 спортсмени з 8 країн Європи. 25 та 26 серпня 2012 року проходив Чемпіонат світу у класах JT-250 та F-500. Участь узяли 64 спортсмени з 13 країн світу. Днем раніше — 24 серпня — вперше в історії відбувся Чемпіонат України з аквабайку.
Підзаголовок:== Фотогалерея ==
Знайдено: + Зображення:UA-TE_Ternopol_Lake_Buran_40_27-08-11.JPG|Набережна у парку ім. Т. Шевченка, 27 серпня 2011


Зобр:11шт.


Назва:Поморяни

Церква в Помарянах.jpg

-Знайдено: + З нагоди деканального свята Великого Ювілею у Поморянах 26-27 серпня 2000 року видали буклет, в якому описано зцілення людей, які зверталися до ікони Богородиці з Горішньої церкви.


Зобр:8шт.


Назва:Національна академія педагогічних наук України

-Знайдено: + * Зайчук Валентин Олександрович (народився 27 серпня 1949 року), кандидат педагогічних наук, доцент, обраний 15 грудня 1999 року. Відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти.


Назва:Білецький-Носенко Павло Павлович

-Знайдено: + Народився 16 (27 серпня) 1774 у місті Прилуках на Полтавщині в дворянській сім'ї, що походила з давнього козацько-старшинського роду. Далекий предок його Іван Ніс брав участь у Визвольній війні під керівництвом Б. Хмельницького, у боротьбі зі шведами. Друга дружина І. Носа походила з роду Білецьких, і нащадків їх названо Білецькі-Носенки. Дід його Георгій був прилуцьким сотником. Батько лексикографа Павло загинув у війні з турками.


Назва:Іоанн (Теодорович)

Теодорович-УАПЦ.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 27 серпня 1949 в Нью-Йорку був рукоположений в єпископи.


Зобр:1шт.


Назва:Вакарчук Іван Олександрович

Ivan Vakarchuk.jpg

-Знайдено: + * Заслужений діяч науки і техніки України (27 серпня 2006) — за вагомий особистий внесок в увічнення пам'яті Івана Франка[11]


Зобр:1шт.


Назва:Цецорська битва 1595

-Знайдено: + Влітку 1595 р. коронна армія (коло 5000 кавалерії, 2300 піхоти і кілька гармат) під проводом великого коронного гетьмана Яна Замойського увійшла до Молдови і 27 серпня зайняла Хотин. По завоюванню столиці господарства Ясси 3 вересня гетьман посадив на молдовському троні Ярему Могилу.


Назва:Герб Олександрії

Oleksnandria.emblem.4.gif

-Знайдено: + Затверджена 27 серпня 1987 року рішенням № 466 виконавчого комітету міської ради. Щит перетятий і напіврозтятий. У першій частині кілька разів розтятий червоним і чорним чорний ротор в червоному колі зі срібним знаком бурого вугілля в ньому. Друга червона і третя лазурова частини стилізовані під зерна колосся. Автор — Шурдук Анатолій Максимович.


Зобр:4шт.


Назва:Олександрія (професіональний футбольний клуб)

-Знайдено: + * Найбільша поразка: 0:5 («Будівельник» С, 27 серпня 1994, Суми; «Локомотив» Г, 6 травня 1995, Гребінка)


Назва:Харківський метрополітен

Kharkiv metro token.jpg

-Знайдено: + nreg=997-2009-%F0 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 травня 2009 р. N 997-р «Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства „Харківський метрополітен“ у власність територіальної громади м. Харкова»]</ref> на засіданні Кабінету Міністрів України[12]. Але Кабінет Міністрів України передав державне підприємство в комунальну власність Харкова тільки 27 серпня того ж року[13]. Офіційно[14] ж передали у власність м. Харкова метрополітен 25 вересня під час підписання акта про прийом-передачу цілісного майнового комплексу за участі керівників структурних підрозділів Харківської міської ради, представників метрополітену, Міністерства транспорту та зв'язку України, міськБТІ, профспілки[15]. Остаточне рішення[16] про прийняття метро в комунальну власність міста міська рада розглянула на сесії 30 вересня, ухваливши рішення про реорганізацію шляхом перетворення державного підприємства «Харківський метрополітен» в комунальне підприємство «Харківський метрополітен»[17]. Метрополітен перейшов в сферу управління Департаменту транспорту та зв'язку виконкому міськради[15].


Зобр:13шт.


Назва:Сотер (Ортинський)

Ortynsky3.jpg

Підзаголовок:=== Єпископ ===
Знайдено: + 27 серпня 1907 року владика Сотер прибув до США, де його зустріли численні священики та вірні. Владика відслужив молебен у церкві Святого Юра в Нью-Йорку. Після візиту до Апостольського Делегата у Вашингтоні владика Сотер оселився у Філадельфії.


Зобр:1шт.


Назва:Вишгородок

Вишгородоцька ЗОШ І-ІІІ ступенів.JPG

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Згідно з указом імператора Павла І від 27 серпня 1797 Вишгородок увійшов до Волинської губернії, згодом став волосним центром.


Зобр:1шт.


Назва:Білобожниця

Підзаголовок:== Герб ==
Знайдено: + Затверджений 27 серпня 1909 р. Щит поділений перекинуто-вилоподібно: у першому лазуровому полі золотий коронований лев, у другому червоному полі золотий грецький, навскіс перехрещений хрест, у третьому золотому полі навпереміну дубові листки й жолуді натуральної барви.


Назва:Іваниківка

Без назви-3.jpg

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 27 серпня 2009 у селі було створено пластовий юнацький дівочий курінь імені Костянтини Малицької[18]


Зобр:1шт.


Назва:Косів Михайло Васильович

-Знайдено: + * 27 серпня 1965 — заарештований за статтею 62 КК УРСР («антирадянська агітація і пропаганда»).


Назва:Грачев Олег Олексійович

-Знайдено: + Грачев Олег Олексійович (також Грачов, * 27 серпня 1950, м. Берестя, Білорусь) український учений, політик та громадський діяч, народний депутат України (1998–2006), академік Міжнародної слов'янської академії наук.


Назва:Лучук Володимир Іванович

-Знайдено: + Володи́мир Іва́нович Лучу́к (27 серпня 1934 — 24 вересня 1992) — український письменник. Чоловік письменниці Оксани Сенатович, батько письменника Івана Лучука, шумеролога Тараса Лучука.


Назва:Полетики

-Знайдено: + * Петро Іванович Полетика (*27 серпня 1778 — †7 лютого 1849) — дипломат, син І. А. Полетики;


Назва:Агафангел (Саввін)

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + З 1993 по 1998 роки митрополит був ректором Одеської духовної семінарії. З 27 серпня 1995 року по 8 травня 2008 року був головою Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ.


Назва:Львівський трамвай

Львівському трамваю 100 років.jpg

-Знайдено: + * депо службових вагонів — на перехресті вулиць Вітовського і Сахарова — пам'ятка технічної архітектури. Це було перше депо електричного трамвая у Львові. Згодом на його базі розміщувалися Вагоно-ремонтні майстерні. У 1994 році було прийняте рішення відкрити у ангарі депо музей техніки — відділ Львівського історичного музею. Його відкрили 27 серпня 2006 року[19]. На початку 2008 року директор ЛІМ повідомив про значні перешкоди на шляху будівництва музею технікиПомилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>


Назва:Драк Абрам Матвійович

-Знайдено: + Драк Абрам Матвійович (27 серпня 1925, Харків — 13 грудня 2002, Київ) — український художник. Був членом Національної спілки художників України.


Назва:Білоконь Микола Васильович

-Знайдено: + | початок_терміну = 27 серпня 2003
-Знайдено: + З 27 серпня 2003 р. по лютий 2005 року — Міністр внутрішніх справ України.
Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник: 5-й Міністр внутрішніх справ України
27 серпня 20033 лютого 2005
Наступник:
Смирнов Юрій Олександрович
Луценко Юрій ВіталійовичНазва:Чернілівський-Сокол Микола Іванович

-Знайдено: + Черні́лівський-Со́кол Мико́ла Іва́нович (*27 серпня 1881 — † 26 листопада 1936, Китай) — військовий діяч часів УНР та Української Держави, контр-адмірал, начальник штабу Чорноморського флоту Української Держави.
-Знайдено: + Микола Іванович Чернілівський-Сокол народився 27 серпня 1881 року. Походив з давнього українського шляхетського роду.


Назва:128-а механізована бригада (Україна)

17-й артилерійський полк.png

-Знайдено: + 25 серпня 1941 р. Ставка ВГК видала Директиву № 001196 для командувача військами СаВО «О формировании и вводе в Иран 53-й Отдельной Армии». Згідно з директивою створювалася [53-я армія (СРСР)|53-тя Окрема Середньоазійська армія. Конкретно 83-тя гсд до 26 серпня повинна була розвернутися на кордоні з Іраном на Ашхабад-кучанському напрямі в районі Гаудана, гори Асельми, Яблоновського. До 27 серпня вона, разом з іншими частинами 53-ї армії повинна була забезпечувати кордон з Іраном, не допускаючи прориву противника на радянську територію. Відтак — перейти кордон та оволодіти низкою населених пунктів, в подальшому — бути готовою до наступу на Тегеран.
-Знайдено: + 27 серпня дивізія у складі 53-ї армії, в якій вона виконувала роль Центрального угруповання, перейшла кордон. Ось як згадував ті події розвідник 83-ї гсд Федір Галімов: «Наши полки шли по безводной степи, пересекали песчаные и каменистые пустыни. Некоторые не выдерживали жары и падали в обморок. Падали и лошади. Среди бойцов появились больные холерой. В Тебризе, Тегеране, Куме (Моку) нас встречали пустые улицы — все жители сидели дома. Ликвидируя немецкие десанты, мы вышли к берегу Каспия и ждали нового приказа, но его так и не последовало». Дивізія просувалася вглиб Ірану до середини вересня. В цей же час аналогічну операцію на півдні Ірану проводять англійські війська.


Зобр:21шт.


Назва:Відозва української інтелігенції з приводу спорудження пам'ятників російській цариці Катерині

-Знайдено: + Відозва вперше опублікована 27 серпня 2007 року на сайті Конгресу українських націоналістів[20]


Назва:Герб Білобожниці

-Знайдено: + |дата_затвердження = 27 серпня 1909
-Знайдено: + Затверджений 27 серпня 1909 р.


Назва:Орден «За доблесну шахтарську працю»

-Знайдено: + |ПершеНагородження = III ст. — 27 серпня 2010
Підзаголовок:=== Нагородження ===
Знайдено: + * 27 серпня 2010 року Указом Президента України В. Ф. Януковича № 874/2010 «Про відзначення державними нагородами України працівників вугільної промисловості» перші 19 осіб були нагороджені орденом «За доблесну шахтарську працю» III ступеня за вагомий особистий внесок у зміцнення енергетичного потенціалу держави, багаторічну самовіддану шахтарську працю, високий професіоналізм та з нагоди 75-річчя стахановського руху і Дня шахтаря[21].


Назва:Абалакін Віктор Кузьмович

-Знайдено: + Віктор Кузьмич Абалакін (* 27 серпня 1930, Одеса) — радянський астроном.


Назва:Юрченко Анатолій Іванович

-Знайдено: + Народився 27 серпня 1939 р. в с. Сказинці Вінницької області в родині військовослужбовця. Закінчив акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (1957).


Назва:Юліана Бестерс-Ділґер

-Знайдено: + Бе́стерс-Ді́лґер Юліана (Besters-Dilger Juliane; 27 серпня 1952, м. Ресберг, ФРН) — австрійська славістка. Доктор філологічних наук (1990).Професор Віденського університету (1994).


Назва:Джамала

-Знайдено: + }}Джамала (Сусана Джамаладінова) (* 27 серпня 1983, Ош, Киргизька РСР) — українська джазова та оперна співачка кримськотатарського та вірменського походження, переможниця конкурсу «Нова хвиля-2009», який відбувається щороку в Юрмалі (Латвія).


Назва:Шевченко Олесь Євгенович

-Знайдено: + » щороку 22 травня від Шевченківської церкви, відновленого храму Різдва Христового на Поштовій площі, до пам'ятника в парку Тараса Шевченка; ініціював традицію щорічного відзначення у столиці України 27 серпня дня народження Івана Франка біля його погруддя поруч із Київським драматичним театром і 29 вересня дня народження Михайла Грушевського біля його пам'ятника поруч з будинком колишньої Центральної Ради.


Назва:Апостолес

Yerba-mate-misiones.JPG

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Перші українські переселенці (12 родин — 69 осіб) разом з кількома польськими родинами 27 серпня 1897 прибули до Апостолеса. На той час в Апостолесі проживало 297 осіб, більшість з яких займалася випасом худоби. Разом з хуторами населення не перевищувало 900 осіб. 1898 року було створено сільськогосподарську колонію і зведено першу церкву Апостолеса — храм Богородиці Ченстоховської. 1908 року було створено муніципальну раду. Упродовж 18971903 сюди прибуло 6 тисяч переселенців, переважно українців. Основний приплив емігрантів припадає на 1901—1903 рр.


Зобр:2шт.


Назва:Поліграфтехніка-2

Підзаголовок:== Статистика ==
Знайдено: + * Найбільша поразка: 0:5 («Будівельник» С, 27 серпня 1994, Суми; «Локомотив» Г, 6 травня 1995, Гребінка)


Назва:Бочкур Роман Романович

Roman Bochkur.jpg

-Знайдено: + Роман Романович Бочкур (нар. 27 серпня 1987, Братківці, Тисменицький район, Івано-Франківська область) — український футболіст. Захисник, виступає за кіровоградську «Зірку».


Зобр:1шт.


Назва:Литвиненко Таїсія Порфирівна

-Знайдено: + Народ. 27 серпня 1932 р. у Києві в родині службовця. Вчилась у драматичній студії МХАТ (19531956), закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (1957).


Назва:Медвідь Петро Іванович

-Знайдено: + Медвідь Петро Іванович (27 серпня 1939, с. Червоні Партизани Носівського району Чернігівської області)  — український журналіст. Заслужений журналіст України (1985). Полковник запасу.


Назва:Трушковський Василь Тимофійович

-Знайдено: + Народ. 27 серпня 1939 р. в Києві в родині робітника. Помер 5 жовтня 2003 р. в Києві. Закінчив курси асистентів операторів Київської кіностудії ім. О. П. Довженка (1959) і операторський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії(1970).


Назва:Смирнов Юрій Олександрович

-Знайдено: + | кінець_терміну = 27 серпня 2003
Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник: 4-й Міністр внутрішніх справ України
26 березня 200127 серпня 2003
Наступник:
Кравченко Юрій Федорович
Білоконь Микола ВасильовичНазва:Міус-фронт

Map of dnieper battle grand.jpg

Підзаголовок:=== Білгород ===
Знайдено: + 27 серпня була здобута Амвросіївка, села Велике Мішкове і Благодатне.


Зобр:3шт.


Назва:Слюсар Валентин Васильович

Slusar.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Влітку 1998 року перейшов у донецький «Металург», за який 27 серпня 1998 року дебютував у Вищій лізі. На початку 1999 року переїхав у Росію, підписавши контракт з ростовським «Ростсільмашем». Проте за кордоном у Слюсара гра не пішла і він здебільшого виступав за другу команду.


Зобр:2шт.


Назва:Костел Святої Трійці (Любомль)

Franciszek Ksawery Branicki.jpg

-Знайдено: + 2 червня 1996 року в Любомль прибула копія чудотворного образу Матері Божої Любомльської, виготовлена коштами парафії Поліхни[22] [23]. А 27 серпня 1996 року ікону помістили в новий вівтар, також подарований спільноті парафією з Поліхни[24] [25]


Зобр:9шт.


Назва:Воробйов Дмитро Олександрович

-Знайдено: + Дмитро Олександрович Воробйов (* 27 серпня 1977, Краснодар) — український футболіст, воротар донецького «Металурга».


Назва:Голосіївський національний природний парк

12Kl.jpg

-Знайдено: + | заснований = 27 серпня 2007
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + В місті Києві відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 27 серпня 2007 року № 794 створено Національний природний парк «Голосіївський». Парк підпорядкований Міністерству охорони навколишнього природного середовища України. Загальна площа парку 4521,29 га, із яких 1890,20 га надані йому в постійне користування.


Зобр:3шт.


Назва:Православ'я на Кіровоградщині

Спасо-Преображенський собор у Кіровограді (1).jpg

-Знайдено: + Від початку свого існування й до 1756 року Єлисаветград належав до кафедри київських митрополитів, як і вся Нова Сербія. У фортеці митрополитом Київським Тимофієм була утворена Єлисаветградська протопопія на чолі з протоієреєм Іоанном Орловським. Синодальною постановою 26 червня 1756 року Нова Сербія та парафії фортеці святої Єлисавети з прилеглими козацькими слободами були приєднані до Переяславської єпархії. 27 серпня 1757 року до неї ж увійшли дві протопопії Київської єпархії — Крилівська й Новомиргородська. 1764 року в цих трьох округах було 57 храмів. У 1775 році кількість церков зросла до 81, окрім того, існувало 7 каплиць у Молдавському гусарському полку. У 1778 році Успенська церква була замінена трьохпрестольним храмом.
Підзаголовок:==== Ієрархія ====
Знайдено: + * Єпископ Олексій (Дородніцин) (18 липня — 27 серпня 1905)
Підзаголовок:==== Ієрархія ====
Знайдено: + * Єпископ Хрисанф (Щетковський) (27 серпня 1905 — 1906)


Зобр:3шт.


Назва:Єпископат Українського екзархату

-Знайдено: + Антоній (Панкеєв) — 27 серпня 1924 — 21 листопада 1933 єпископ Маріупольський, вікарій Дніпропетровської єпархії; розстріляний 1 червня 1938.


Назва:Єлисаветградська чоловіча гімназія

Протитанкова гармата перед приміщенням кол гімназії в Кіровограді.jpg

-Знайдено: + 27 серпня 1888 року російський імператор Олександр III з родиною, будучи в Єлисаветграді, відвідав Єлисеветградську чоловічу гімназію.


Зобр:2шт.


Назва:Пам'ятники Іванові Франку

Ivan Franko - memorial desk.JPG

-Знайдено: + * Голинь (Калуський район). У центрі села в день народження письменника 27 серпня 2000 року відкрито пам'ятник Іванові Франку. Він спорудженний на кошти уродженця села Миколи Жекеля, який емігрував до Канади. В листі до односельців меценат написав: «Хай назавжди красується постать гіганта праці в моєму рідному Голині». Автор — Я. Слакун.
-Знайдено: + #Пам'ятник Івану Франку на вул. Г. Коссака, біля середньої школи № 3. Бронзовий бюст встановлений 27 серпня, або 1 вересня 1986, автори — скульптори Василь і Володимир Одрехівські, архітектор Володимир Блосюк.


Зобр:46шт.


Назва:Гриньов Микола Герасимович

-Знайдено: + nreg=931%2F2003 «Про присвоєння звання Герой України»] від 27 серпня 2003 року № 931/2003 на офіційному сайті Верховної Ради України</ref>.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Згідно з Указом Президента України «Про присвоєння звання Герой України» від 27 серпня 2003 року № 931/2003 «за самовіддану шахтарську працю, досягнення найвищих показників з видобутку вугілля» відбійникові шахти «Північна» державного підприємства «Дзержинськвугілля» М. Г. Гриньову присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.


Назва:Українська інформаційна служба

-Знайдено: + Офіційно ініціатива із створення УІС презентована у Києві 27 серпня 2009 року. У серпні 2010 року Українська інформаційна служба зареєстрована як товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «Українська інформаційна служба» [1]
Підзаголовок:== Відкриття ==
Знайдено: + Презентували нову громадськості Українську інформаційну службу (УІС) та інформаційно-аналітичного інтернет-сайту «Український погляд» 27 серпня 2009 року в приміщенні будинку Центру національного відродження[26].


Назва:Будівельник (хокейний клуб, Київ)

Injury icon 2.svg

Підзаголовок:== Гравці ==
Знайдено: + |align=center|27 серпня 1985


Зобр:1шт.


Назва:Сачко Василь Вікторович

Vasyl Sachko scored.jpeg

-Знайдено: + В раунді плей-оф Ліги Європи жереб звів «Ворсклу» з португальською «Бенфікою». 20 серпня 2009 року на стадіоні «Луж» у Лісабоні Сачко дебютував у єврокубках[27]. У свої 34 роки він став одним з найстарших українських дебютантів в історії єврокубків[28]. «Ворскла» програла з рахунком 4-0[29]. 23 серпня у матчі проти «Динамо» Сачко своїм голом у ворота Олександра Шовковського приніс своїй команді нічию[30]. 27 серпня у Полтаві відбувся матч-відповідь з «Бенфікою». Василь знов грав у основному складі команди й на 48-й хвилині матчу, після передачі Дениса Кулакова, забив гол у ворота Жозе Морейри, таким чином ставши одним з найстарших українських футболістів які забивали у єврокубках, на той час лише Олег Блохін забивав у тому ж віці[28]. Потім Савіола зрівняв рахунок, але Дмитро Єсін забив переможний гол. Матч закінчився з рахунком 2-1, але за сумою двох матчів далі пройшла «Бенфіка», «Ворскла» ж завершила свої виступи у єврокубках[31]. Наприкінці 2009 року Василь Сачко потрапив до списку 33-х найкращих футболістів України під номером 3[32]. Надалі Сачко грав не у всіх матчах й до кінця сезону забив лише один гол, у матчі з донецьким «Металургу»[33]. Наприкінці сезону Сачко продовжив контракт з клубом на один рік[34]. За підсумками сезону 2009—2010 «Ворскла» посіла 10 місце[35].
-Знайдено: + У першому турі сезону 2010—2011 «Ворскла» грала проти «Волині». Василь забив своїй колишній команді два голи, а його команда виграла з рахунком 0-4[36]. 17 липня 2010 року у другому турі чемпіонату проти «Іллічівця» Сачко забив свій 100-й гол у професійному футболі[37][38]. Наступний матч також був для нього результативним, своїм голом у ворота «Оболоні» він приніс своїй команді перемогу[39]. Після двох безгольових матчів Василь забив у ворота «Динамо» та взяв участь у перемозі своєї команди[40]. У перших шести матчах нападник чемпіонату забив 5 голів. Надалі для Сачко настала безгольова серія, він навіть перестав потрапляти у основний склад, але Микола Павлов поставив Василя в основу 13 листопада 2010 року у 17 турі чемпіонату в грі проти «Іллічівця». В цьому матчі його команда перемогла з рахунком 2-6, а Василь Сачко вперше у своїй професійній кар'єрі забив три голи[41]. У віці 35 років та 6 місяців він, після Олександра Гайдаша, став найстаршим автором хет-трика в чемпіонаті УкраїниПомилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>


Зобр:3шт.


Назва:Лазаревський Олександр Олександрович

-Знайдено: + Олександр Олександрович Лазаревський (13 серпня 1948 — 27 серпня 2009) — український культурний діяч, син Олександра Глібовича Лазаревського (див. Лазаревські).


Назва:Зайчук Борис Олександрович

-Знайдено: + Бори́с Олекса́ндрович Зайчу́к (народився 27 серпня 1949, м. Старокостянтинів, Хмельницька обл., УРСР) — український педагог, політолог, економіст, дипломат. Голова правління Пенсійного фонду України, член Координаційної ради з питань внутрішньої політики, член Політради НДП, член наглядової ради відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України». Заслужений працівник соціальної сфери України. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській Республіці.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 27 серпня 1949 року у місті Старокостянтинів Хмельницької області. З вересня 1966 року по липень 1967 року працював слюсарем ремонтно-будівельного управління Жовтневого району м.Київ


Назва:Європейська асоціація Українців

-Знайдено: +Назва:Ікс-Фактор

-Знайдено: + Другий сезон стартував 27 серпня 2011 року. Склад журі та ведуча залишилися незмінними. Кастинги нового сезону шоу розпочалися у Донецьку — місті, де на кастинг попереднього сезону прийшов його майбутній переможець — Олексій Кузнєцов.
-Знайдено: + Напередодні початку української версії шоу «Ікс-Фактор» (а саме 27 серпня 2010 року) в програмі «Ікс-Фактор. Країна чекає» були показані кращі моменти кастингу та розповідалося про британську версію проекту. Цей випуск презентував глядачам суддів, ведучу шоу і показав, що відбувалося за лаштунками одного з наймасштабніших шоу в історії країни.


Назва:Літківське кредитове товариство

Pyotr Stolypin LOC 07327.jpg

-Знайдено: + Вранці 9 вересня[43] 1911 року до літківської пристані причалив пароплав, на якому до Києва на урочистості з нагоди відкриття пам'ятника Олександру II прямував Микола ІІ зі своїм двором (зокрема, імператрицею Олександрою Федорівною, прем'єр-міністром Столипіним[44] та графом Вітте). Зустрічаючи імператора, церковний хор виконав «Боже, царя храни». Староста села на рушнику, вишитому словами гімну, підніс Миколі ІІ коровай. Потім царю подарували чоботи[45], зроблені шевцем Кузьменком. На знак вдячності імператор нагородив Шевський цех золотим годинником[46].


Зобр:4шт.


Назва:Гельзін Владислав Григорійович

-Знайдено: + Владислав Григорійович Гельзін (нар. 27 серпня 1973, Донецьк) — український громадський діяч, політик, футбольний функціонер і футболіст, президент футбольного клубу «Олімпік» (Донецьк). Єдиний президент професіонального футбольного клубу в Україні, який водночас є польовим гравцем команди. Депутат Донецької обласної ради, член Партії регіонів.


Назва:Зайчук Валентин Олександрович

-Знайдено: + Валентин Олександрович Зайчук (* 27 серпня 1949, Старокостянтинів, Хмельницька область) - український державний і освітній діяч. Керівник Апарату Верховної Ради України2002).


Назва:Галицька залізниця імені Карла Людвіга

Залізнична станція Бірки Великі кін. ХІХ ст.jpg

-Знайдено: + * 27 серпня 1873: Броди—Радивилів, 7 км


Зобр:5шт.


Назва:Просвіта Берестейщини

-Знайдено: + «Просвіта Берестейщини імені Тараса Шевченка» (ПБТШ) — громадська просвітня організація українців Берестейщини. Створена 27 серпня 1995 року.


Назва:Костел святого Варфоломія (Дрогобич)

Drogobich - Voznesinnya belfry.JPG

-Знайдено: + У 2007 році на День незалежності України, котрий збігається з храмовим святом найстарішої дрогобицької пам'ятки костелу Св. Бартоломія, перед входом у святиню був встановлений і урочисто відкритий величний монумент Папі Римському Івану Павлу ІІ, що на той час став уже третім пам'ятником Івану Павлу ІІ (в Україні в цілому — п'ятим). Серед гостей, що прибули на урочистості були Єпископ Львівський Мар'ян Бучек, римсько-католицькі священики з Жидачева, Гніздичева, Трускавця, представники польської громади Стрия, делегація міської ради польського міста Санока[47].


Зобр:5шт.


Назва:Баренбойм Ісак Юлісович

Могила Ісака Баренбойма.JPG

-Знайдено: + Ісак Юлісович Баренбойм (8 (21) жовтня 1910(19101021), Вознесенськ — 27 серпня 1984, Київ) — інженер-будівельник мостів і доріг, Герой Соціалістичної Праці.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Жив у Києві. Раптово помер 27 серпня 1984 року (закупорка судин через відірваний тромб). Похований на Байковому цвинтарі Києва.


Зобр:1шт.


Назва:Архітектурний комплекс Луцького братства

ЛуцькБрІк.jpg

-Знайдено: + У 1888 році залишки церкви облаштували як каплицю. Згодом братство отримало 3000 крб. від імператора Олександра ІІІ, який 27 серпня 1890 року відвідав церкву, та 2000 крб від члена братства М. Терещенка. До каплиці добудували бабинець, відновили іконостас і відлили дзвони. У 1890 році вона знову стала храмом. Відбувалися богослужіння тут і в першій половині ХХ століття. У тридцятих за проектом С. Тимошенка був змінений силует купола й маківки і західний фронтон. Вже у 1957 році братську церкву облаштували під планетарій, а в 1964 прибудували двоповерхове приміщення для його обслуговування[48]. Монастир став використовуватися як житловий будинок. У 1990 році постановою міської ради братська церква була передана щойно відновленому Луцькому братству, яке отримало назву Волинського крайового братства Андрія Первозванного.


Зобр:11шт.


Назва:Ярошенко Костянтин Юрійович

Kostyantyn Yaroshenko1.jpg

-Знайдено: + | збірна-поновлення = 27 серпня 2010


Зобр:1шт.


Назва:Мацьоцька Богдана Олегівна

-Знайдено: + Богдана Олегівна Мацьоцька (27 серпня 1989) — українська гірськолижниця, олімпійка, неодноразова призерка міжнародних змагань FIS та українських турнірів.


Назва:Герб Путивля

-Знайдено: + 27 серпня 1854 року Путивль отримав свій другий герб російського періоду, який показувай приналежність міста до Імперії, бо мав у верхній частині перетятого щита зображений Курського герба.Помилка цитування: Відсутній тег </ref> за наявності тегу <ref>


Зобр:1шт.


Назва:Полянський Федір

-Знайдено: + Цей дзвін Полянський вилив 1783 року замість такого ж, що розтопився 27 серпня 1779 року під час пожежі. Висота «Кирила» — близько 150 см, нижній діаметр — 188—190 см. Наприкінці XVIII століття цей дзвін вважався найбільшим у Галичині.


Назва:Чернігівсько-Прип'ятська операція

Crossing the Dnieper.png

-Знайдено: + З великими труднощами з'єднання 2-ї танкової і 65-ї армій 27 серпня оволоділи Севськом. Німецьке командування перекинуло в район Севська 2 піхотних і 2 танкові дивізії, які завдали на захід від міста сильний фланговий контрудар і зупинили просування радянських військ на наступному оборонному рубежі. На кінець доби 31 серпня радянські війська змогли тут вклинитися в німецьку оборону всього на 20-25 кілометрів.


Зобр:1шт.


Назва:Національна академія внутрішніх справ України

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 1709-р «Про реорганізацію деяких вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ» КНУВС реорганізований у Національну академію внутрішніх справ. Указом Президента України «Про Національну академію внутрішніх справ» від 31 серпня 2010 р. № 887/2010 за вищим навчальним закладом збережено статус національного.


Назва:Ткачук Галина Сергіївна

-Знайдено: + Галина Ткачук (*27 серпня 1985, м. Хмельницький) — авторка поезії та прози, зокрема для дітей. Випускниця факультету гуманітарних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія».


Назва:Страйки шахтарів Донбасу (1989-1990-і роки)

Olexander Mykhalevich.jpg

-Знайдено: + На День шахтаря, 27 серпня 1989 року, донецькі гірники ухвалили резолюцію з вимогою відставки першого секретаря ЦК Компартії Володимира Щербицького та голови Верховної Ради УРСР Валентини Шевченко.


Зобр:5шт.


Назва:Соломенчук Тетяна Миколаївна

-Знайдено: + Тетя́на Микола́ївна Соломенчу́к (*27 серпня 1963, Калинівка, Вінницька область) — доктор медичних наук, професор кафедри сімейної медицини ФПДО та кафедри клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації Львівського національного медичного університету.


Назва:Ілля Антонін Догнал

-Знайдено: + * 27 серпня 2011 року прийнято рішення про заборону в'їзду на територію України громадянину Чеської Республіки Антоніну Догналу.


Назва:Пирятинські вісті

-Знайдено: + | обіг = 4 300 (№ 35 (10710), від 27 серпня 2010 року)


Назва:Оборона Одеси (1941)

Medal For the Defence of Odessa.jpg

-Знайдено: + 15 серпня війська 4-ї румунської армії здійснили першу спробу наступу на Одесу у напрямку Сичавка — Булдинка, але наступ успіху не мав. Через три дні, 18 серпня, румунські війська розгорнули наступ по всьому сухопутному фронту і, в ході триденних запеклих боїв, до 20 серпня вийшли в район Карсталь (28 км північно-західніше Одеси) — Вигода. Надалі, до 27 серпня румуни просунулися на рубіж Гільдендорф — Олександрівка, що дозволило йому здійснювати обстріл міста і порту корпусною та армійською артилерією місто, порт і підходи до останнього з моря. 12 вересня, отримавши підкріплення, румунські війська спрямували головний удар на Дальник: вихід рнумунів в район між населеними пунктами Гросслібенталь і Клейнлібенталь, а також на західний берег Сухого лиману створив пряму загрозу морським перевезенням в Одесу, збільшив можливості обстрілу міста.


Зобр:7шт.


Назва:1903 Аджимушкай

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:14335 Алексосіпов

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:2508 Алупка

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:2948 Амосов

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:11003 Андронов

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:10456 Анечка

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:14317 Антонов

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:1956 Артек

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:2408 Астапович

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:10011 Авідзба

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:3242 Бахчисарай

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:24649 Балаклава

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:16856 Банах

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:1074 Бєлявскія

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:4184 Бердяєв

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:12686 Безуглий

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:10005 Чернега

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:2701 Херсон

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:18735 Чубко

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:1725 КрАО

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:1140 Крим

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:Почесні громадяни Севастополя [[Файл:|100пкс|thumb |150px|right]] -Знайдено: + | style="background-color:#efefef;" align="center" |27 серпня 1908


Зобр:19шт.


Назва:Оборона Севастополя (1854—1855)

-Знайдено: + 27 серпня (8 вересня), після жорстокого вогню, союзники опівдні рушили на штурм, Через ½ години французи оволоділи Малаховим курганом. Князь Горчаков вирішив залишити Севастополь, і протягом ночі перевів свої війська на північну сторону. Місто було запалено, порохові погреби підірвані, військові судна, що стояли в бухті, затоплені. 30 серпня (11 вересня) союзники вступили в димлячі руїни Севастополя.

-Знайдено: +

Монумент полеглим російським і французьким солдатам 27 серпня 1855 року. Малахів курганЗобр:11шт.


Назва:Славутич (Черкаси)

-Знайдено: + :* дата — 27 серпня 2011; глядачів — 550; гол — М.Сергійчук (18)


Назва:Лазарєв Василь Єгорович

Могила Василя Єгоровича Лазарєва.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 27 серпня 1855 року під час відбиття штурму, важко поранений, потрапив у полон на Малаховому кургані. Після закінчення Кримської війни, в 1856 році повернувся на батьківщину. Служив на Чорному морі, в 1874 році його призначили в контр-адмірали з виходом у відставку.


Зобр:1шт.


Назва:Люнет Бєлкіна

Пам'ятник люнету Бєлкіна.jpg

Підзаголовок:==Історія==
Знайдено: + 27 серпня 1855 року захисники 5-го бастіону, редуту Шварца і люнета Бєлкіна відбили три атаки ворога. Люнет намагалися захопити близько двох тисяч французів під командуванням полковника Трошю. Коли противник з'явився біля обриву перед спуском у рів люнета черговий гальванер за наказом командира підірвав три фугаси, закладених на випадок штурму ще навесні 1855 року. Французи втекли, втративши багато солдатів, а тих які залишилися ж в живих, розгромили захисники люнету.


Зобр:1шт.


Назва:2922 Диканька

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:12189 Довгий

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


Назва:3273 Друкар

-Знайдено: + |епоха =27 серпня 2011 (2 455 800,5 JD)


100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Примітки[ред. | ред. код]

 1. Дружини українських націоналістів у 1941–1942 роках. — Без місця видання, 1953 . — С. 6, 109–110 .
 2. Кальба Мирослав. Роман Шухевич як провідник, командир, людина // Літопис УПА. Т. 45. — Торонто — Львів. — С. 352–353 .
 3. Кальба Мирослав. Роман Шухевич як провідник, командир, людина // Літопис УПА. Т. 45. — Торонто — Львів. — С. 357
 4. Організація Українських Націоналістів і Українська Повстанська Армія. Фаховий висновок робочої групи істориків при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН і УПА. Протистояння радянської влади та українських націоналістів у 1939–1941 роках.
 5. Р. Частій: Степан Бандера, стор. 60-61.
 6. Зиновій Книш Розбрат
 7. Зиновій Книш Бунт Бандери
 8. Довідник з історії України. За ред. І.Підкови та Р.Шуста.- К.: Генеза, 1993.
 9. Київська область. Предстоятель Української Православної Церкви освятив Свято-Іллінський храм у місті Макарів. // повідомл. за 27 серпня 2007 року на Офіційний сайт Української Православної Церкви
 10. [http://www.youtube.com/watch?
 11. Указ Президента України № 726/2006 від 27 серпня 2006 року «Про відзначення державними нагородами України»
 12. Харківський метрополітен буде передано в комунальну власність протягом місяця - міністр транспорту (рос.)
 13. Харківський метрополітен переданий у комунальну власність Харкова - Ю. Тимошенко (рос.)
 14. Харківський метрополітен офіційно передадуть у власність міста 25 вересня
 15. а б Підписаний акт про передачу метрополітена у власність міста
 16. Міськрада поміняє назву харківської підземки (рос.)
 17. У місті з'явилося КП «Харківський метрополітен»
 18. http://upu.plast.org.ua/?
 19. Львівська газета. Відкрили музей техніки
 20. http://nacija.org.ua/index.php?
 21. Указ Президента України № 874/2010 від 27 серпня 2010 року «Про відзначення державними нагородами України працівників вугільної промисловості»
 22. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою пілігримки 1 не вказано текст
 23. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою пілігримки 2 не вказано текст
 24. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Сакральне мистецтво не вказано текст
 25. [http://www.wolaniecom.parafia.info.pl/?
 26. В Києві презентували нову українську інформаційну агенцію//ХайВей — 27 серпня 2009
 27. Бенфика (Лиссабон, Португалия) Ворскла (Полтава, Украина). championat.com (RU). 20 серпня 2009. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 28. а б Рекорд Леонида Гайдаржи вне конкуренции. sport.ua (UK). 5 вересня 2009. Процитовано 17 грудня 2011.  (рос.)
 29. Лига Европы. "Бенфика" - "Ворскла" 4:0. Сделать правильные выводы. UA-Футбол (UA). 20 серпня 2009. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 30. Ворскла (Полтава) - Динамо (Київ). Офіційний сайт Федерації футболу України (UA). Процитовано 18 грудня 2011. 
 31. Лига Европы. "Ворскла" - "Бенфика" 2:1. Вылет на "мажорной" ноте. UA-Футбол (UA). 27 серпня 2009. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 32. 33 лучших. 2009-й год. sport.ua (UA). 30 грудня 2009. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 33. Металург (Донецьк) - Ворскла (Полтава). Офіційний сайт Федерації футболу України (UA). Процитовано 18 грудня 2011. 
 34. Новые контракты ветеранов. Ворскла (UA). 3 травня 2010. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 35. Сезон 2009-2010. Украинский футбол от Дмитрия Трощия (UA). Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 36. "Волынь" - "Ворскла" 0:4. Когда первый блин становится комом. UA-Футбол (UA). 10 липня 2010. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 37. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою фар не вказано текст
 38. Ворскла побеждает, но вылетает. football.ua (UA). 27 серпня 2009. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 39. "Оболонь" - "Ворскла" 0:1. Ні гри, ні результату. UA-Футбол (UA). 25 липня 2010. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 40. "Ворскла" - "Динамо" 3:1. Четырнадцать лет спустя. UA-Футбол (UA). 14 серпня 2010. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 41. Василий Сачко: "Ворскла" должна была "выстрелить". UA-Футбол (UA). 19 листопада 2010. Процитовано 18 грудня 2011.  (рос.)
 42. Символ Брюсселя — «Пісяючий хлопчик» — одягнув українське національне вбрання // сайт «УНІАН», інф. за 27 серпня 2007 року
 43. 27 серпня за «старим стилем». Помилково зустрічається 10 вересня (28 серпня), проте 27 серпня о 12:44 цар був уже в Києві.
 44. Нащадки Трохима Короля стверджують, що Столипін лобіював пошиття літківською чоботарнею взуття для російської армії.
 45. Є версія, що для царевича Олексія.
 46. Як Король взув царя
 47. В Дрогобичі відкрили пам'ятник Папі Римському Івану Павлу ІІ // інф. за 27 серпня 2007 року від ZAXID.net
 48. Луцьк. Історико-архітектурний нарис. Б.Колосок, Р.Метельницький — Київ, 1990. — с.94-104 ISBN 5-7705-0007-7