Користувач:Alex Blokha/Дні згадані в Вікіпедії/Україна/7 травня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Назва:Київ

Shevchenko University.jpg

-Знайдено: + гетьман Павло Скоропадський. Після повалення гетьманту, до 14 лютого 1919 року, в Києві базувалася Директорія УНР. У лютому 1919 року Київ повторно зайняли більшовики, у серпні — війська Денікіна, а в грудні — знову більшовики. 7 травня 1920 року Київ був відвойований союзними силами підрозділів армії УНР та польської армії під час радянсько-польської війни. Однак в результаті більшовицького контрнаступу остаточно повернувся до радянської влади.
Підзаголовок:=== Фунікулер ===
Знайдено: + Проблема зв'язку між Верхнім містом та низинним Подолом існувала завжди, скільки стоїть Київ. Спершу стародавні кияни користувалися крутими стежками, потім — Андріївським узвозом. Ідею збудувати між верхньою і нижньою частинами міста механічний підйом у вигляді невеличкої похилої залізниці з канатною тягою подав інженер А. А. Абрагамсон; проект розробили інженери М. К. П'ятницький та М. І. Баришников. Фунікулер, або «Михайлівський електричний канатний підйом», був споруджений коштом товариства Київської міської залізниці. Спорудження фунікулера тривало протягом 19021905 років. Фунікулер відкрито 7 травня 1905 року. Колії підйому простяглися на 200 метрів.


Зобр:30шт.


Назва:Історія України

Зміни адміністративного поділу сучасної території України 1921–1994.gif

-Знайдено: + 25 квітня 1920 року польські та українські війська атакували позиції Червоної Армії по всій протяжності українського кордону і до 28 квітня зайняли лінію Чорнобиль — Козятин — Вінниця — румунський кордон. 7 травня вони зайняли Київ.


Зобр:27шт.


Назва:Бандера Степан Андрійович

OUN-B-01.svg

-Знайдено: + * 7 травня — «Почесний громадянин міста Львів»,


Зобр:23шт.


Назва:Івано-Франківськ

Івано-Франківський облмуздрамтеатр.jpg

-Знайдено: + | день міста = 7 травня


Зобр:29шт.


Назва:Алчевський Олексій Кирилович

Федецкий А.К.Алчевский 1901.jpg

-Знайдено: + Олексі́й Кири́лович Алче́вський (*1835, Суми — †7 травня 1901, Санкт-Петербург) — український промисловець, банкір, громадський діяч, меценат. Чоловік Христини Данилівни Алчевської, батько Григорія, Івана та Христина Олексіївна Алчевських.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + На початку XX століття в Росії почалася економічна криза, яка не оминула й підприємства Алчевського. Рятуючись від банкрутства, підприємець намагався отримати урядове замовлення для своїх металургійних підприємств, а також просив у Міністерстві фінансів дозволу на випуск облігацій на 8 млн крб під заставу свого майна. Але міністр фінансів Сергій Вітте йому відмовив. Причина відмови не зовсім зрозуміла, бо після трагічної загибелі Алчевського (7 травня 1901 року він кинувся під потяг на Варшавському вокзалі в Петербурзі) той самий Вітте і Міністерство фінансів заявили про готовність фінансувати банки Алчевського. Варто зауважити, що справи підприємств Алчевського передавалися до рук Московського торгового дому братів Рябушинських.


Зобр:3шт.


Назва:Політичні партії України

-Знайдено: + | 7 травня 2008
-Знайдено: + | 27 травня 2010
-Знайдено: + | 17 травня 2012


Назва:Григор'єв Матвій Олександрович

Grigoriev-ataman.jpg

-Знайдено: + 7 травня 1919 року в Єлисаветграді (нині Кіровоград) Григор'єв підняв антибільшовицьке повстання. 8 травня він звернувся з універсалом «До українського народу», в якому закликав до боротьби проти російських продзагонів і комісарів ЧК, та створення Рад без більшовиків. Як згадував Юрко Тютюнник, зразу ж після проголошення універсалу в штабі у Григор'єва з'явився політпрацівник 1-ї армії Давид Шафранський, який, після довгої розмови справив на Григор'єва позитивне враження, але остаточно не переконав його та не відмовив від боротьби. Григор'єв на прохання Шафранського звільнив заарештованих червоноармійців і надав потяг, на якому вони без перешкод виїхали.


Зобр:2шт.


Назва:Задніпровський Леонід Сергійович

-Знайдено: + Леоні́д Сергі́йович Задніпро́вський (* 25 липня (8 серпня) 1904, м. Гадяч, нині Полтавської області — † 7 травня 1971, Одеса) — український актор.


Назва:Кащенко Микола Феофанович

Могила Кащенка.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + М. Ф. Кащенко народився 25 квітня (7 травня) 1855 року в селі Московка на Катеринославщині (нині Вільнянського району Запорізької області. Вищу медичну освіту здобув у Московському університеті, до медфакультету якого він вступив після закінчення зі срібною медаллю Катеринославської гімназії. За документами Державного архіву Києва, він переводиться на медичний факультет імператорського Харківського університету, який закінчив у 1880 році і був «удостоен степени лекаря и звания уездного врача». Будучи ще студентом четвертого курсу, у липні-серпні 1878 року він на практиці удосконалює свої медичні знання під час російсько-турецької війни на посаді помічника ординатора у Кавказькому Військовому тимчасовому Джажурському госпіталі № 2. Учень професорів А. П. Богданова та З. І. Стрельцова, талановитий юнак вже зі студентської лави займається науковими дослідженнями. У рік закінчення вузу виходить його перша наукова друкована праця. За пропозицією управляючого Харківським навчальним округом за № 3650 від 12 червня 1881 року молодий вчений наполегливо працює в ембріологічному кабінеті університету. І вже майже через рік, 8 квітня, його залишають як професорського стипендіата. Професор З. І. Стрельцов влаштовує його домашнім лікарем у приватний пансіон мадам Бауман. Але незабаром лікар Кащенко виступає проти господарки цього навчального закладу, яка наживалася за рахунок своїх учнів, обмежуючи їх у харчуванні та ліках. Молодому лікареві довелося шукати іншого заробітку. У цей час він працює над докторською дисертацією при кафедрі порівняльної анатомії, вивчає будову людської нематоди, відкриває і описує нову частину в її будові. Тема його дисертації — «Епітелій людського хоріону та роль його у гістогенезі посліду». Прилюдний захист дисертації відбувається 30 квітня 1884 року, і він отримує диплом № 506 на звання доктора медицини. Радою вузу також затверджується це звання. В архіві зберігається власноручний автограф Кащенка «Curriculum vitae», де він зазначає: «Одержав ранг доктора медицини та стан приват-доцента порівняльної анатомії, яку й читав два роки». Це здійснилося за рішенням помічника управляючого Харківським навчальним округом, як занотовано в його особистому формулярному списку від 16 червня за № 5810, знайденому у Держархіві Києва. Ще з 1881 року Микола Кащенко працює і асистентом ембріологічного кабінету, а також помічником директора у земській повивальній школі: читає курси анатомії, гістології, ембріології, веде акушерську практику, завдяки чому має можливість брати людські атрофічні зародки і вивчати їх для підготовки своєї докторської роботи. Тоді ж він видає наукову працю — результати своїх досліджень.


Зобр:1шт.


Назва:Барановський Христофор Антонович

-Знайдено: + Барано́вський Христофо́р Анто́нович (нар. 19 грудня 1874, село Немиринці, Бердичівського повіту, Київська губернія — пом. 7 травня 1941) — відомий громадський і кооперативний діяч на Наддніпрянській Україні.


Назва:Нагаєвський Ісидор

I. Nahayewsky.jpg

-Знайдено: + Ісидо́р Дмитрович Нагаєвський (*21 червня 1908 — †7 травня 1989) — український греко-католицький священик, капелян, доктор наук, історик.


Зобр:1шт.


Назва:Шухевич Роман Йосипович

Печатка УГВР.jpg

-Знайдено: + У відповідь на позбавлення звання Герой України низка міст західної України присвоїла Романові Шухевичу звання почесного громадянина. Так, 16 березня 2010 року він отримав звання «Почесний громадянин міста Хуст», 30 квітня — «Почесний громадянин міста Тернопіль», 6 травня — «Почесний громадянин міста Івано-Франківськ», 7 травня — «Почесний громадянин міста Львів»[1], 13 січня 2011 року — «Почесний громадянин міста Теребовля»[2], 24 лютого 2011 року — «Почесний громадянин міста Бережани»[3].


Зобр:42шт.


Назва:Алчевськ

Station, Alchevsk, 01072006.jpg

-Знайдено: + Під час гострої економічної кризи початку XX століття, не витримавши конкуренції з пануючими на Донбасі іноземними компаніями, і, отримавши відмову від царського уряду на прохання про кредит, О. К. Алчевський 7 травня 1901 року кинувся під поїзд на Царськосельському вокзалі в Петербурзі. Знецінені після загибелі Алчевського акції ДЮМО зосередилися в руках франко-бельгійських компаній.


Зобр:4шт.


Назва:Субтельний Орест Мирославович

-Знайдено: + }}О́рест Мирославович Субте́льний (англ. Orest Subtelny; нар. 7 травня 1941 р., м. Краків, Генерал-губернаторство) — канадський історик українського походження. Доктор філософії, з 1982 року — професор кафедри історії та політичних наук Йоркського університету, Торонто, Онтаріо.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 7 травня 1941 р.[4] у Кракові (сучасна Польща).


Назва:Шелест Петро Юхимович

Могила Петра Шелеста.JPG

-Знайдено: + | кінець_терміну2 = 7 травня 1973


Зобр:5шт.


Назва:Радянсько-українська війна

Volya abo smert`.jpg

-Знайдено: + Після підписання Варшавського договору (22 квітня 1920) почався польсько-український наступ на більшовиків. Польська армія і дві українські дивізії, а також армія, що повернулася з Зимового походу, почали наступ проти більшовиків. Уже 7 травня 1920 дивізія М. Безручка разом з польськими частинами увійшла до Києва (Київська операція війська польського). Однак ці початкові успіхи були перекреслені контрнаступом більшовицької армії С. Будьонного, який за червень-серпень здобув територію біля річки Збруч, і згодом зайняв велику частину Галичини і Волині та через Замостя прямував на Варшаву. Після розгрому більшовиків під Варшавою (15 вересня 1920[5]) почався черговий наступ польсько-українських армій, які відтиснувши більшовицькі загони, дійшли на Поділлі до лінії Яруга (над Дністром) — Шаргород-Бар-Літин. Ці операції були припинені 18 жовтня 1920, коли польський уряд підписав запропоноване російською стороною перемир'я. Тоді Армія УНР в числі 23 000 бійців сама продовжувала боротьбу проти більшовицьких військ до 21 листопада 1920, коли під тиском переважаючих військ мусила перейти Збруч на територію польської держави, де була інтернована.


Зобр:17шт.


Назва:Сталін Йосип Віссаріонович

Coat of arms of the Soviet Union.svg

-Знайдено: + 7 травня 2012 року пам'ятник Сталіну відкрили у Львові. Скульптурна композиція являла собою фігуру Йосипа Вісаріоновича, який пісяє, висотою близько 1,5 метрів, виготовлену з дерева і тканини та пофарбовану золотою фарбою. Оскільки акцію не було відповідним чином погоджено з міською владою, працівники міліції демонтували пам'ятник через 10 хвилин після його встановлення[6].


Зобр:15шт.


Назва:Севастополь

Poti market.jpg

-Знайдено: + section=article&artID=6355 СЕВАСТОПОЛЬ – МІСТО СЛАВИ. І НЕ ТІЛЬКИ РОСІЙСЬКОЇ…]</ref>. Це сталося 9 липня 1942 року. У 1942—1944 севастопольським підпіллям керував учасник героїчної оборони міста В. Д. Ревякін[7]. 7 травня 1944 року війська 4-го Українського фронту (ген. армії Федір Толбухін) після штурму німецьких оборонних зміцнень на Сапун-горі, 9 травня звільнили місто, а 12 травня від німецьких військ був очищений мис Херсонес.
-Знайдено: + У післявоєнні роки місто було вдруге повністю відновлено. У 1950-ті роки забудовані кільце вулиць і площ навколо головного міського пагорба, в 1960-ті і 1970-ті роки — цілий ряд нових житлових районів, у районі колишнього Куликова поля збудований проспект Генерала Острякова, забудовані квартали на берегах Стрілецької і Камишової бухт, на Північній стороні. У 1954 році відтворено будинок панорами «Оборона Севастополя 1854—1855 рр.», в 1957 році — побудовано нову будівлю міського російського драматичного театру. В 1959 році відкрилася діорама «Штурм Сапун-гори травня 1944 року». На площі Нахімова в 1964—1967 роки споруджено Меморіал героїчної оборони Севастополя 1941—1942 років. У радянські роки місто було одним із найчистіших та найбільш упорядкованих у СРСР. У місті засновується ряд академічних та галузевих НДІ: Інститут біології південних морів (на базі Морської біологічної станції) і Морський гідрофізичний інститут АН УРСР, Севастопольське відділення державного інституту океанології та океанографії, Чорноморський філіал НДІ технології суднобудування і низка інших. З'являються в Севастополі і вузи: Севастопольський приладобудівний інститут, який швидко ввійшов до ряду найбільших політехнічних вузів країни, і два вищих військово-морських училища: Чорноморське імені П. С. Нахімова (ЧВВМУ) в Стрілецькій балці та Севастопольське інженерне в бухті Голландія (СВВМІУ). У 1954 році, до сторіччя першої героїчної оборони, місто було нагороджено орденом Червоного Прапора, 8 травня 1965 року Севастополю присвоїли звання Міста-героя, а в 1983 році його нагородили орденом Жовтневої Революції[8][9]
-Знайдено: + * Діорама «Штурм Сапун-гори 7.05.1944» (1959);


Зобр:16шт.


Назва:Володимир

Володимир Сосюра у 1950-ті.jpg

-Знайдено: + * Володимир Путін — російський державний і політичний діяч, другий (20002008) та четвертий (з 7 травня 2012 року) президент Російської Федерації


Зобр:1шт.


Назва:Путін Володимир Володимирович

Vladimir Putin 16 August 2001-1.jpg

-Знайдено: + | початок_терміну = 7 травня 2012
-Знайдено: + | кінець_терміну2 = 7 травня 2012
-Знайдено: + | початок_терміну3 = 7 травня 2000
-Знайдено: + | кінець_терміну3 = 7 травня 2008
(в. о. 31 грудня 1999 — 7 травня 2000)
-Знайдено: + | кінець_терміну4 = 7 травня 2000
(в. о. 9 серпня 1999 — 16 серпня 1999)
-Знайдено: + Володи́мир Володи́мирович Пу́тін (рос. Владимир Владимирович Путин, *7 жовтня 1952, Ленінград) — російський державний і політичний діяч, другий (20002008) та четвертий (від 7 травня 2012 року) президент Російської Федерації.

-Знайдено: + Після відставки першого президента Бориса Єльцина виконував його обов'язки від 31 грудня 1999 до 7 травня 2000 року. Від 16 серпня до 31 грудня 1999 року та від 8 травня 2008 року до 7 травня 2012 року — голова Уряду Російської Федерації.

-Знайдено: + Голова політичної партії «Єдина Росія» від 7 травня 2008 року[10]
-Знайдено: + 31 грудня 1999 року у зв'язку з добровільним відходом Єльцина у відставку Путін стає виконувачем обов'язків президента Російської Федерації. З 26 березня 2000 року вибраний президент Росії. Вступив на посаду 7 травня 2000 року.
-Знайдено: + * 7 травня в Андріївському залі Кремля відбулася церемонія вступу до посади президента Путіна, вибраного 26 березня.
-Знайдено: + * 7 травня в Андріївському залі Кремля відбулася церемонія вступу на посаду президента Володимира Путіна.
-Знайдено: + * 17 травня в Москві в Храмі Христа Спасителя Патріарх Московський Алексій Другий і першоїерарх Російської Православної Церкви Закордоном митрополит Лавр підписали Акт про канонічне спілкування, що проголошує єдність Російської православної церкви. На урочистій церемонії був присутній президент РФ.
-Знайдено: + * 2 березня в Росії відбулися чергові, п'яті вибори президента РФ. За вищий пост боролися 4 кандидати. Главою держави був вибраний перший віце-прем'єр РФ Дмитро Медведєв (70,28 відсотків голосів), висунутий партією „Єдина Росія“. Інавгурація вибраного президента РФ відбулася 7 травня.
-Знайдено: + * 15 квітня на 1Х з'їзді Всеросійської політичної партії „Єдина Росія“ була введена вища виборна посада — пост голови партії. Делегати з'їзда одноголосно вибрали на цей пост Володимира Путіна, він займе його 7 травня після закінчення терміну президентських повноважень.
-Знайдено: + * 7 травня закінчився другий президентський термін Володимира Путіна. Цього дня на посаду президента Російської Федерації вступив Дмитро Медведєв.
-Знайдено: + На виборах в Державну думу 2007 року Путін очолив виборчий список Всеросійської політичної партії „Єдина Росія“ (не будучи тоді її членом), при цьому федеральний список партії складався з нього одного. На VIII з'їзді партії, давши згоду очолити її виборчий список, заявив, що після закінчення президентських повноважень згоден стати головою уряду РФ. На IX з'їзді „Єдиної Росії“ погодився стати головою партії після закінчення президентського терміну. З 7 травня, після вступу на посаду президента Дмитра Медведєва, став кандидатом на пост Голови Уряду Росії. 8 травня затверджений на цій посаді 392 голосами депутатів Державної Думи.


Зобр:18шт.


Назва:Буковина

GUVERNAMANTUL BUCOVINEI.png

-Знайдено: + Під час Російсько-турецької війни (1768–1774) Буковина з 1769-го року перебувала під контролем російської армії. Після завершення війни Габсбурзька монархія, бажаючи покращити сполучення між своїми землями, висунула претензії на Буковину. Свої вимоги вона аргументувала тим, що за результатами Першого поділу Речі Посполитої 1772-го року Габсбурзька монархія володіла Галичиною та мала права на всі історичні землі колишнього Галицького князівства. Російська імперія залишила Буковину 1774-го року. 31 серпня того ж року австрійські війська під командуванням генерала Габріела Сплені зайняли Чернівці. Остаточне зайняття Буковини завершилось у другій половині жовтня 1774-го року. 7 травня 1775-го року в Константинополі було укладено Конвенцію між Османською імперією та Габсбурзькою монархією про передачу Буковини. 25 лютого 1777-го року, після остаточної демаркації кордонів, було ратифіковано Конвенцію від 7 травня 1775-го року. 12 жовтня 1777-го року Буковина присягнула на вірність Габсбурзькій монархії, у складі якої Буковина перебувала до 1918-го року<!


Зобр:38шт.


Назва:Польсько-радянська війна 1920

Rzeczpospolita 1923.png

-Знайдено: + 25 квітня 1920 об'єднані польсько-українські збройні сили (20 тис. польських і 15 тис. українських вояків) форсували Збруч, 26 квітня зайняли Житомир і Коростень, і за тиждень боїв вибили червоноармійські підрозділи із Житомирщини, Бердичева, Козятина і 7 травня 1920 вступили у Київ. У боях за українську столицю відзначилась козача дивізія полковника Марка Безручка.
-Знайдено: + 7 травня українсько-польські війська звільнили Київ — частини ЧА втекли з міста, вступили кавалерійські частини війська польського. Згідно з наказом начальника Польської держави Ю. Пілсудського, польська армія зупинила наступ, осягнувши лінію Біла Церква — Тараща — Сквира — Липовець — Немирів — Брацлав — Вапнярка — Яруга (на Дністрі). 8 травня в Київ увійшла польська піхота.


Зобр:11шт.


Назва:Дунаївці

Dunaivtsi gymnasium.jpg

-Знайдено: + В 1907 році була невдала спроба отримати статус міста. Цей епізод історії містечка добре досліджений й описаний відомим хмельницьким істориком та краєзнавцем Сергієм Єсюніним[11]. Новий землевласник і володар Дунаївців В. Завойко чітко усвідомив, що містечковий статус гальмує розвиток, і від 1904 року за підтримки губернської адміністрації та особисто тодішнього подільського губернатора Ейлера почав впливати на громадську думку й готувати документи для зміни статусу Дунаєвець з містечка на місто. Однак якщо селян вдалося переконати, то буквально за день до громадських зборів несподівано проти зміни статусу містечка повстала численна громада єврейського населення — власники крамниць і торгових лавок, розміщених на старій містечковій площі, що побоювалися, що з можливим будівництвом адміністративних установ, їхні торгові ряди перемістять на нове місце. Відтак, розпочалася тяганина клопотань проти зміну статусу, що тривала майже 3 роки, і писанина дійшла до Київського, Подільського і Волинського генерал-губернатора та Міністерства внутрішніх справ Російської імперії. Врешті-решт власник Василь Завойко відмовився від свого задуму — він змінив своє рішення про безплатну передачу Дунаївцям 200 десятин землі й сказав, що цю землю погодиться лише продавати її забудовникам. З огляду на подібну ситуацію, 7 травня 1907 року Міністерство внутрішніх справ поставило крапку в цій справі, направивши генерал-губернатору резолюцію про «неможливість подальшого руху справи у встановленому порядку».
-Знайдено: + 27 травня 1993 року в місті під егідою Інституту історії України НАН України, Всеукраїнської спілки краєзнавців за участю викладачів Кам'янець-Подільського державного педагогічного інституту відбулася наукова краєзнавча конференція «Дунаївці: їх роль і місце в історії Поділля». В подальшому такі конференції стали регулярними, і 2003 року відбулася п'ята (ювілейна) науково-краєзнавча конференція, приуроченої 600-річчю першої згадки про місто Дунаївці та 80-річчю утворення Дунаєвецького району. Недаремно кам'янець-подільський дослідник Лев Баженов відзначає, що зараз спостерігається «небачений розвій нинішнього краєзнавства [на Хмельниччині], який за більшістю показників перевершив попередні здобутки в цій галузі»[12]. Нарешті, 18 вересня 2008 року в Дунаївцях відбулася чергова Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Дунаєвеччина в контексті історії України», присвячена 605-ій річниці з часу першої згадки про місто Дунаївці і 85-річчю утворення Дунаєвецького району. Її організаторами виступали Дунаєвецькі районна рада, районна державна адміністрація, міська рада, районна бібліотека і районна організація Всеукраїнської спілки краєзнавців, а та­кож Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка — Центр дослідження історії Поділля Інституту історії України, що функ­ціо­нує на його базі, університетська наукова бібліотека. На заході виступили 65 доповідачів, і вже традиційно за його результатами було видано черговий (уже IV-й) випуск наукових праць «Дунаєвеччина очима дослідників, учасників і свідків історичних подій»[13].


Зобр:31шт.


Назва:Динамо (Київ)

Gold medal icon.svg

-Знайдено: + | 7 травня 2011


Зобр:34шт.


Назва:Кременчук

Пам'ятна дошка В. С. Висоцькому (Кременчук).jpg

-Знайдено: + Із 7-го по 20 травня 1919 року містом володіли війська отамана Григор'єва. Із 10 серпня по 20 грудня 1919 року Кременчук захопили денікінці. Залишаючи місто, вони підірвали міст через Дніпро.[14]. З 20 грудня 1919 року місто захопили більшовики.


Зобр:105шт.


Назва:Лобановський Валерій Васильович

-Знайдено: + 7 травня 2002 року Лобановському стало погано під час календарної гри чемпіонату з «Металургом» у Запоріжжі. Тренера госпіталізовано з діагнозом «інсульт» та прооперовано, стан тренера був оцінений як критичний. Німецька преса, яка регулярно слідкувала за станом здоров'я Васильовича, писала, що надія на поправку ще є, але Валерій Васильович вже не прийшов до тями[15]. Його серце зупинилося 13 травня 2002 року о 20:35[16]. Фінал європейської Ліги чемпіонів, який відбувся через 2 дні, розпочали з хвилини мовчання.


Зобр:21шт.


Назва:Загородній Юрій Іванович

-Знайдено: + Народився 7 травня 1959 року в смт Гребінки Васильківського району Київській області.


Назва:Академік Вернадський

Музей Седова 160.JPG

-Знайдено: + | 7 травня 2002


Зобр:9шт.


Назва:Мілевський Артем Володимирович

Captain sports.svg

-Знайдено: + * Тривалий час Мілевському належало сумнівне досягнення у вигляді найкрупнішого штрафу, яким було удостоєно футболіста на теренах України («перевершити» Артема зміг лише Євген Хачеріді наприкінці 2011 року[17]). За словами самого гравця сума штрафу склала 100 тисяч доларів[18], а причиною такого жорсткого покарання став загул перед фінальним матчем Кубка України 2007/08, що відбувся 7 травня 2008 року. Однак після цього Артем все одно неодноразово піддавався критиці через порушення спортивного режиму, та був змушений систематично сплачувати дисциплінарні стягнення[19], а 27 травня 2011 року особисто підписав листа-довідку Татарину Б., заступникові прокурора Львівської області, у якій стверджував, що «Слюсарчук навчався у Російському державному медуніверситеті з 1985 по 1991 рік».[20]. З того часу супроводжувався урочистими військовими парадами радянської армії на Червоній площі в Москві. Також святкувався у деяких країнах Варшавського договору. З 1991 року, після розвалу СРСР, продовжує святкуватися в низці пострадянських країнРосії, Білорусі, Україні, Казахстані тощо. В українському законодавстві від 2000 року визначається як день «торжества безсмертного подвигу народу — переможця над фашизмом, всенародної пам'яті про його боротьбу за свободу і незалежність Батьківщини»[21]. У більшості європейських країн День перемоги в Європі відзначають 8 травня, а країнах Британської Співдружності — 7 травня.
-Знайдено: + 7 травня о 2:41 ночі в Реймсі, був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Німеччини. Від імені союзників акт про капітуляцію підписали генерал Вальтер Беделл Сміт, генерал І. Суслопаров (як свідок від СРСР) і генерал Франсуа Севез (від Франції). Від Німеччини його підписали адмірал Фридебург і генерал Йодль.


Зобр:3шт.


Назва:Ворошилов Климент Єфремович

Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: + |- style="text-align: center;" | width="30%" class="no-wikidata" data-wikidata-property-id="P155" |Попередник:

посада створена
| width="40%" style="text-align: center; font-size: 110%" |Coat of arms of the Soviet Union.svg
Народний Комісар оборони СРСР

20 червня 19347 травня 1940 | width="30%" class="no-wikidata" data-wikidata-property-id="P156" |Наступник:
Маршал Радянського Союзу
Тимошенко Семен Костянтинович
19401941Зобр:3шт.


Назва:Янка Купала

Kupala1919.jpg

-Знайдено: + 7 травня 1939 року Янка Купала відвідує могилу Тараса Шевченка. Під час виступу у Каневі, Янка Купала прочитав свій переклад «Заповіту». Цього року під редакцією Янки Купали і Якуба Коласа виходить «Кобзар» у перекладі білоруською мовою.


Зобр:6шт.


Назва:Більський Степан Володимирович

-Знайдено: + Більський Степан Володимирович (8 січня 18667 травня 1943) — український геолог.


Назва:Бондаренко Альона Володимирівна

-Знайдено: + 7 травня 2007 вона програла у фіналі Жюстін Енен у Варшаві, Польща, на турнірі II категорії 6-1, 6-3. У півфіналі вона перемогла Світлану Кузнєцову.
-Знайдено: + | 27 травня, 2006


Назва:Львів (футбольний клуб)

Jurij Kindzerśkyj.JPG

-Знайдено: + 7 травня 2007 року наставником «міщан» став легендарний у минулому львівський футболіст Степан Юрчишин, який тренував, зокрема, старий ФК «Львів», «Карпати» і «Карпати-2» (Львів). Команда дещо покращила свої показники й фінішувала на 11-у місці в першій лізі 2006/07.


Зобр:10шт.


Назва:День захисника Вітчизни

Vladimir Putin 23 February 2008-2.jpg

Підзаголовок:=== Казахстан ===
Знайдено: + У Казахстані День захисника Вітчизни відзначається 7 травня. У цей день в 1992 р. створені Збройні сили Казахстану.


Зобр:1шт.


Назва:Волинь (футбольний клуб)

Вболівальники волині.JPG

-Знайдено: + Перший матч волиняни провели 10 квітня 1960 року в Кіровограді проти місцевої «Зірки». У тому матчі команда здобула першу перемогу (3:1), а Володимир Бойченко забив перший м'яч команди (у тому матчі він оформив хет-трик). Перший домашній матч команда зіграла 2 травня проти миколаївського «Суднобудівника» (0:0), а першу домашню перемогу «Волинь» здобула 7 травня в матчі проти чернівецького «Авангарду» (2:1), перший домашній гол забив Віктор П'ясецький. Першим тренером команди був Борис Нємец.


Зобр:3шт.


Назва:Касперівці

Костел.jpg

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 7 травня 1967 по­вінь затопила частину села, так звану Горидолину, були людські жертви.


Зобр:5шт.


Назва:Чортовець

-Знайдено: + У зв'язку з тим, що фронт зупинився на довгий час, прийшлося евакувати прифронтові села, в тому числі і Чортовець. Евакуація жителів села відбулася 7 травня 1944 року. На підводах селяни прибули у села Снятинського району Красноставці, Підвисоке, Трофанівка, Балинці. І там проживали майже 2 місяці.


Назва:Свята та пам'ятні дні в Україні

-Знайдено: + | 7 травня


Назва:Флоріанівка

Florianivka 37.jpg

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + З війни до Флоріанівки не повернулося аж шість Родюків і п'ять Войтюків, а Олексій Михайлович Веклич, Микола Максимович Войтюк, Іван Володимирович Гладунець, Полікарп Гнатович Лавренюк, Никифор Купріянович Нагорний, Василь Устинович Родюк, Іван Іванович Тимощук брали участь у бойових діях з самого початку війни. Проте вони загинули незадовго до Великої Перемоги. З ними й кадровий офіцер Володимир Трохимович Федорчук. Рядовий Віктор Максимович Чорноус поліг у переддень Перемоги — 7 травня 1945 р.


Зобр:12шт.


Назва:Бубнівська Слобідка

Bubnivska Slobidka coat of arms (1729).png

Підзаголовок:==Історія==
Знайдено: + 7 травня 1992 року колгосп імені Постишева реорганізовано в КСП «Воля», а з 15 грудня 1999 року — СТОВ «Воля» (директор Олійник Павло Петрович).


Зобр:1шт.


Назва:Константин (Баган)

-Знайдено: + | хіротонія = 7 травня 1972
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 7 травня 1972 року відбулася хіротонія архімандрита Константина в єпископа Чікаґського.


Назва:Держпром

Kharkov350 R.jpg

Підзаголовок:== Експлуатація ==
Знайдено: + З моменту закінчення реставрації тут знову працювали трести: «Електромонтаж», «Південьспецбуд», «Теплоенергомонтаж», а ще науково-технічна бібліотека, а з 1949 року — перший в СРСР аматорський телецентр. Його перша передача вийшла в ефір 7 травня 1951 року, а в 1954 році над будівлею з'явилася башта телеантени. [22] Спеціалісти вважають, що вона лише прикрасила будинок, розбавивши аскетичну симетрію конструктивістських глиб асиметричною вертикаллю в 45 метрів заввишки. Завдяки антені загальна висота будинку досягла 108 метрів.


Зобр:15шт.


Назва:Дерев'янко Кузьма Миколайович

-Знайдено: + 7 травня 2007 Президент України Віктор Ющенко підписав Указ[23] про присвоєння Кузьмі Дерев'янку посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» за мужність і самовідданість, виявлені у роки Другої світової війни 1939–1945 років, визначні дипломатичні заслуги у повоєнному врегулюванні міждержавних відносин.
Підзаголовок:== Примітки ==
Знайдено: +

Попередник: Герой Україникавалер ордена «Золота Зірка»
№ 22
7 травня 2007
Наступник:
Шапіро Анатолій Павлович Воліков Володимир МиколайовичНазва:Масельський Олександр Степанович

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Почесна відзнака Президента України (7 травня 1995) — за значний особистий внесок у розвиток економіки області, організацію будівництва першої пускової дільниці третьої черги Харківського метрополітену[24]


Назва:Лелеченко Олександр Григорович

-Знайдено: + Лелеченко Олександр Григорович (26 липня 1938 — 7 травня 1986) — заступник начальника енергетичного цеху Чорнобильської АЕС. Герой України.


Назва:Момотенко Олександр Іванович

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + * Звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (7 травня 2005) — за мужність і самопожертву, виявлені у боротьбі з фашистськими загарбниками у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, визначний особистий внесок у розвиток ветеранського руху в Україні[25]
Підзаголовок:== Посилання ==
Знайдено: +

Попередник: Герой Україникавалер ордена «Золота Зірка»
№ 12
7 травня 2005
Наступник:
Берест Олексій Прокопович Юрковська Олена ЮріївнаНазва:Мала Любов Трохимівна

Підзаголовок:=== Україна ===
Знайдено: + * Орден Богдана Хмельницького III ст. (7 травня 1995) — на вшанування героїчних подвигів у боротьбі з фашистськими загарбниками та з нагоди 50-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.[26]
Підзаголовок:=== Україна ===
Знайдено: + nreg=349/95 Указ Президента України № 349/95 від 7 травня 1995 року «Про нагородження відзнакою Президента України "Орден Богдана Хмельницького"» (перший указ про нагородження новим орденом)]</ref>


Назва:Криворізький швидкісний трамвай

KRMetrotram.jpg

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + У 2012 році розпочалася інтеграція швидкісного трамвая до трамвайної мережі міста. 7 травня було закрито рух трамваїв на ділянці від «Проспекту Металургів» до «Кільцевої» та запроваджено човниковий рух між «Проспектом Металургів» і «Дзержинською»[27] 25.05.2012 напередодні дня міста відбулося урочисте відкриття «нової» трамвайної лінії[28]. В районі колишньої станції «Кільцева» (яку було необмірковано закрито, а колію — розібрано) на місці гейта була споруджена лінія, що дозволяє здійснювати виїзд швидкісного трамваю на лінію міського трамваю і у зворотному напрямку. Швидкісний трамвай пішов по лінії міського трамваю до зупинки «Кільце КМК» і тим самим у маршруті ШТ з'явилось 4 «нові» зупинки. Така перебудова мала як прихильників так і незадоволених серед криворіжців. Перші задоволені можливістю дістатися прохідної комбінату без пересадок; другі — закидають недоцільність витрачання великої суми коштів (близько 4 млн грн. ~ 250 тис. дол. США) на таку незначну модернізацію, а також дорікають уповільненням руху швидкісних трамваїв, та можливістю їх скорішого зношення та псування. Вже у день урочистого відкриття «нової» лінії із рухомим складом швидкісного трамваю на лінії міського трамваю сталося кілька поломок і ускладнень руху, що стало підтвердженням здогадок і попереджень песимістів.


Зобр:4шт.


Назва:Харківський тролейбус

2-й троллейбус.jpg

-Знайдено: + 7 травня 1944 року, через вісім місяців після звільнення міста від фашистів, було відновлено тролейбусний рух на відновлених лініях.


Зобр:6шт.


Назва:Бортко Володимир Володимирович (молодший)

Vladimir Bortko 1 April 2009.jpg

-Знайдено: + Володи́мир Володи́мирович Бортко́ (* 7 травня 1946, Москва) — російський режисер, сценарист, актор українського походження. Народний артист Російської Федерації (2000), Народний артист України (2003). Його батько — театральний режисер Володимир Бортко, мати актриса Марина Захаренко. Виховувався у родині українського драматурга Олександра Корнійчука, який був його вітчимом.


Зобр:1шт.


Назва:Оринин

-Знайдено: + * Грабовецька Ганна Антонівна (7 травня 1927 р. — 27 вересня 1988) — Відмінник народної освіти, Заслужений вчитель УРСР.


Назва:Градизьк

Rerikh - Prokip Pravednyy.jpg

-Знайдено: + 7 травня 2012 року у селищі був відкритий пам'ятник Олександру Білашу[29]


Зобр:1шт.


Назва:Список міністрів юстиції України

-Знайдено: + |21 серпня 1997 — 7 травня 2002
-Знайдено: + |7 травня 2002 — 3 лютого 2005


Зобр:8шт.


Назва:Цибулів

Підзаголовок:== Люди ==
Знайдено: + * Дзигунський Михайло Якович (* 15 травня 1921 — † 7 травня 1944)[30]


Назва:Баб'як Павло (громадський діяч)

-Знайдено: + Павло́ Бабя́к (*28 вересня 1897, с. Курники, нині Тернопільського району Тернопільської області — 7 травня 1982, м. Чикаго, США) — український кооператор, громадський діяч. Член НТШ у США.


Назва:Металіст (стадіон)

Spidercam на стадіоні Металіст 3 квітня 2010 Артем В Коновалов (00).JPG

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + news=7185 Ігри та тренування на полі стадіону «Металіст» заборонені]</ref>. Під час заборони команди «Металіст» і ФК «Харків» грали відповідно на місцевому стадіоні «Динамо» та в Полтаві на «Ворсклі». Після відновлення газону на стадіоні 7 травня 2008 р. відбувся фінальний матч розіграшу Кубка України з футболу між «Динамо» (Київ) та «Шахтарем» (Донецьк).
-Знайдено: + * 7 травня 2008 року — фінальний матч розіграшу Кубка України з футболу між «Динамо» (Київ) та «Шахтарем» (Донецьк) (рахунок 0:2) у рамках святкування 100-річчя Харківського футболу за участю Президента України В. А. Ющенка, який відбувся вперше поза Києвом


Зобр:16шт.


Назва:Пам'ятники Києва

Підзаголовок:== Колишні ==
Знайдено: + | Петровському Григорію ||на початку вулиці Грушевського біля будівлі Парламентської бібліотеки України ||50°27′03″ пн. ш. 30°31′45″ сх. д. / 50.451056° пн. ш. 30.529417° сх. д. / 50.451056; 30.529417|| Пам'ятник Григорію Петровському відкрито 7 травня 1970 року[31]. Автори — скульптор О. П. Олійник та архітектор І. С. Ланько. Демонтований київською владою в листопаді 2009 року.[32] На його місці має бути встановлений інший пам'ятник[33].||Пам'ятник Григорію Петровському Київ.JPG


Зобр:21шт.


Назва:Бокша Іван Іванович

Підзаголовок:== Біоргафія ==
Знайдено: + 7 травня 1993 року обраний народним депутатом України 1-го скликання (2-й тур — 47 %, 4 претенденти).


Назва:Станік Сюзанна Романівна

-Знайдено: + | кінець_терміну = 7 травня 2002
-Знайдено: + У 19781994 роки займала відповідальні посади в органах виконавчої влади Львівської області, апараті Кабінету Міністрів України. Протягом 1994—1996 років була заступником Міністра юстиції України. З вересня 1996 по серпень 1997 років — Міністр України у справах сім'ї та молоді. З 21 серпня 1997 року по 7 травня 2002 року — Міністр юстиції України[34].
Підзаголовок:== Джерела ==
Знайдено: +

Попередник: 5-й Міністр юстиції України
21 серпня 1997- 7 травня 2002
Наступник:
Головатий Сергій Петрович
Лавринович Олександр ВолодимировичНазва:Зоря — Машпроект

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 7 травня 1954 року вийшла постанова Ради міністрів СРСР про створення бази для виробництва газотурбінних установок. Відповідно до цієї постанови, міністр важкого машинобудування 18 травня 1954 року видав наказ наступного змісту:[35][36][37]


Зобр:1шт.


Назва:День хіміка

-Знайдено: + Свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи працівників хімічної та нафтохімічної промисловості України…» згідно з Указом Президента України «Про День хіміка» від 7 травня 1994 р. № 219/94.


Назва:Військово-морські сили Української Народної Республіки та Української Держави

Капітан-ляйтенант Шрамченко, 1930-і.jpg

-Знайдено: + Тим часом в Севастополі організовувалося офіційне українське воєнно-морське представництво. 21 травня 1918 р. був виданий наказ наступного змісту[38]: „По наказу Ясновельможного Пана Гетьмана Всієї України капітан і ранги Михайло Остроградський призначається офіційним представником Морського Міністерства Української Держави до м. Севастополя для зв'язку з германським командуванням на Кримі по питанням, котрі торкаються: воєнних кораблів, транспортів і пароплавів, що базуються у Севастополі, їх особистого складу, севастопольського портового правління, а також по всіх воєнно-морських питаннях на Кримі“. 27 травня 1918 року Остроградський розпочав поступовий залік до резерву в Севастополі всіх бажаючих офіцерів та унтер-офіцерів флоту, які не залишилися на дійсній службі. М. А. Монастирьов згадував, що український уряд щиро намагався допомогти тим офіцерам, стан яких був особливо тяжким. Усіх зареєстрованих у Морському міністерстві оформлювали як резервістів з видатками в 450 карбованців[39].
-Знайдено: + Остроградський, як чудовий професіонал та відданий патріот, з головою занурюється в роботу. Після звільнення Києва українськими військами 7 травня Михайло Остроградський заново створює Дніпровську флотилію. Окрім цього було створено флотський півекіпаж, а на фронті діяв бронепотяг «Чорноморець». Він беззмінно воював проти більшовиків до самого останнього моменту, прикриваючи 21 листопада 1920 року перехід українських військ за Збруч під Підволочиськом.


Зобр:51шт.


Назва:Алієв Олександр Олександрович

Silver medal icon.svg

-Знайдено: + 7 травня 2008 року відбувся фінал Кубка України між командами «Шахтар» (Донецьк) і «Динамо» (Київ). Алієв вийшов у стартовому складі, але «випадав» з гри і був замінений. Це стало останнім матчем Алієва за головну команду в тому сезоні. Після гри Сьомін відправив Алієва з розташування основної команди. На прес-конференції головний тренер сказав, що Алієв порушив режим. Алієв в інтерв'ю підтвердив порушення режиму.


Зобр:14шт.


Назва:Юліан (Вороновський)

Підзаголовок:=== Єпископ ===
Знайдено: + 7 травня 2011 у Катедральному соборі Пресвятої Трійці у Дрогобичі відбулось урочисте святкування 75-літнього ювілею владики Юліана.[40] З цієї нагоди до Дрогобича прибув Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. До ювілею єпископа було видано книгу «Нехай буде воля Твоя», над якою трудився колектив авторів. Основу книги становлять спогади владики Юліана про своє життя та служіння в часи підпілля УГКЦ.[41]


Назва:Світлана (крейсер)

Krasnyy Krym 01.jpg

-Знайдено: + Після 7 травня 1957 року — дослідне судно «ОС-20».
-Знайдено: + В листопаді 1954 року бойовий крейсер було переформатовано в навчальний, а 7 травня 1957 року — в дослідне судно та перейменовано в «ОС-20».


Зобр:1шт.


Назва:Боярчук Петро Оксентійович

-Знайдено: + Петро́ Оксе́нтійович Боярчу́к (* 7 травня 1947, Одеради (Ківерцівський район) — прозаїк.
-Знайдено: + Народився 7 травня 1947 р. в с. Одеради Ківерцівського району Волинської області.


Назва:Список українських правителів

-Знайдено: + ||| Симон Петлюра || 1879-1926 || 11 лютого 1919 || 7 травня 1921 || Українська соціал-демократична робітнича партія


Зобр:82шт.


Назва:Гущак Іван Васильович

-Знайдено: + Іва́н Васи́льович Гуща́к (*7 травня 1930, Мацошин — 9 вересня 2011, Львів) — український поет.
-Знайдено: + Народився 7 травня 1930 р. в с. МацошинЛьвівської області.


Назва:Східне партнерство

EU-Eastern Partnership.svg

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + uri=COM:2008:0823:FIN:EN:PDF</ref> 20 березня 2009 року Рада ЄС остаточно затвердила проект Східного партнерства, оголосивши про те, що його офіційний старт відбудеться 7 травня 2009 року у Празі.[42]
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 7 травня 2009 під час установчого саміту «Східного партнерства» у м. Прага прийнято спільну заяву, згідно з якою «Східне партнерство» буде доповненням до двосторонніх договірних відносин між ЄС та кожною з держав-партнерів.


Зобр:1шт.


Назва:Сава Богоугодний

-Знайдено: + * 7 травня — Прп. Сави Богоугодного, Печерського, разом з Прп. Олексієм Печерським.


Назва:Олексій Печерський

-Знайдено: + * 7 травня — Прп. Олексія, затвірника Печерського, разом з Прп. Савою Печерським.


Назва:Гомоляка Вадим Борисович

Могила Вадима Гомоляки.JPG

-Знайдено: + Гомоляка Вадим Борисович (17 (30) жовтня 1914(19141030), Київ7 травня 1980, Київ) — український, радянський композитор. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1958), лауреат Сталінської премії (1951). Написав музику до кінофільму «За двома зайцями».
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер 7 травня 1980 року в Києві. Похований на Байковому кладовищі (ділянка № 2).


Зобр:1шт.


Назва:Андрієвська Олександра Олексіївна

-Знайдено: + Андріє́вська Олександра Олексіївна (7 травня 1900, Одеса31 липня 1982, Київ) — філолог-романіст, лексиколог, психолог. Кандидат психологічних наук (1927), доктор філологічних наук (1970), професор (1971).


Назва:Міжнародний аеропорт «Черкаси»

Черкаський аеропорт.PNG

-Знайдено: + В 1984 році аеропорт став одним з найбільших в УРСР, мав статус міжнародного, обслуговував до 80 рейсів за добу, приймав літаки до 185,5 тон. В 1992 році він втратив статус міжнародного і припинив приймати міжнародні рейси. З 1,5 тисяч співробітників керівництво залишило на робочих місцях лише тих, хто обслуговував чартерні рейси та аварійні посадки. Аеропорт припинив приймати літаки ще 1997 року, але остаточно був закритий 2001 року через проблеми з фінансуванням. 29 березня 2007 року він отримав новий сертифікат і 7 травня відновив свою роботу — в аеропорту приземлився випробувальний літак «Бічкрафт Б-350», що прибув з аеропорту «Бориспіль» для проведення діагностики злітно-посадкової смуги. З 2007 по 2009 роки аеропорт був реконструйований, суттєво відновились злітна смуга та аеровокзал.


Зобр:2шт.


Назва:Єфименко Петро Савич

-Знайдено: + Петро Савич Єфименко (нар. 2 вересня 1835, Великий Токмак — †7 травня 1908, Санкт-Петербург) — український етнограф та історик, статистик за професією, учасник революційного руху.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + В 1870 жив під наглядом в Воронежі, потім проживав в Самарі, Чернігові, Харкові. Помер в Санкт-Петербурзі 7 травня 1908.


Назва:Пам'ятники Феодосії

-Знайдено: + | Воїнам Керченсько-Феодосійського десанту||Набережна ||Встановлений 7 травня 1994 року. На тому місці, де зараз знаходиться пам'ятник, стояла 37-міліметрова зенітка. ||


Назва:Пам'ятники Сєвєродонецька

Погруддя Тарасу Шевченку (м. Сєвєродонецьк).jpg

-Знайдено: + || 7 травня 1985 року


Зобр:19шт.


Назва:Коваль Олександр Іванович

-Знайдено: + Народ. 7 травня 1945 р. в с. Жердова Київської обл. в родині селянина. Закінчив режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії (1971). Працював слюсарем на заводі (1961–1963), освітлювачем на студії «Укркінохроніка» (1963–1966), на Західно-Сибірській та Далекосхідній студіях хроніки (1968–1969). З 1969 р. — оператор і режисер Української студії хронікально-документальних фільмів. Викладає у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого.


Назва:Пам'ятники Лохвиці

-Знайдено: + |Жертвам Голодомору і політичних репресій, пам'ятний знак || 2009 || у парку на вулиці Леніна || Пам’ятний знак жертвам Голодомору Лохвиця.jpg || Встановлено 6 листопада 2009 року (напередодні відзначення чергової річниці Жовтневого перевороту) коштом місцевих активістів ВО «Свобода» та українськими патріотами[43]. На жаль, навесні 2010 року пам'ятник був спаплюжений — у нього викрали одну з деталей, а са́ме невідомі зловмисники поцупили гіпсову фігуру янгола[44].


Зобр:15шт.


Назва:Мельничук Юрій Степанович

-Знайдено: + Народ. 7 травня 1921 р. в с. Мала Кам'янка Івано-Франківської обл. в родині селянина. Помер у Львові 12 серпня 1963 р., похований на Личаківському цвинтарі. Учасник Другої світової війни. Депутат ВерховноЇ Ради СРСР 6-го скликання. Член Комуністичної партії з 1942. Закінчив Республіканську партшколу при ЦК КП України (1948) і Львівський державний університет (1950). З 1951 — головний редактор журналу «Жовтень». Працював у видавництві «Радянський письменник». Друкуватися почав у 1939.


Назва:Нестеренко Ігор Сергійович

-Знайдено: + Народ. 7 травня 1961 р. в Києві.


Назва:Осадчий Валерій Іванович

-Знайдено: + Народ. 7 травня 1939 р. в Києві в родині службовця. Закінчив Київський інститут народного господарства (1969) та дворічні курси кінооператорів кіностудії ім. О. П. Довженка (1967). Працює на Київській кіностудії ім. О. П. Довженка.


Назва:Сивокінь Євген Якович

-Знайдено: + Сивокінь Євген Якович (* 7 травня 1937, Київ) — український аніматор - художник і режисер.


Назва:Івахненко Олександр Андрійович

1991 CPA 6338.jpg

-Знайдено: + Для Національного банку України Олександр Андрійович виготовив ескізи ряду ювілейних монет України: «50 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.» (перша монета, випущена НБУ 7 травня 1995), «Незалежність», «Софія Київська», «Києво-Печерська лавра», серію «Герої козацької епохи» та багато інших творів монетарного і медальєрного мистецтва.


Зобр:4шт.


Назва:Пам'ятники Одеси

-Знайдено: + |Морякам-підводникам || 2006 || на узвозі Маринеска ||Submariner monumet in Odesa.jpg || Пам'ятник «На честь 100-річчя підводних сил» відкрито 7 травня 2006 року. Разом із пам'ятником Маринеско вони утворюють єдиний меморіал.
2009 року пам'ятник було реставровано.


Зобр:78шт.


Назва:Горбенко Анатолій Григорович

-Знайдено: + Анато́лій Григо́рович Горбе́нко (* 5 травня 1921, Красноград, Харківської області — † 7 травня 1995, Харків) — український театрознавець, театральний критик, педагог. Заслужений діяч мистецтв України (1990). Професор. Кандидат мистецтвознавства.


Назва:Пономаренко Володимир Степанович (економіст)

Order for Merit of Ukraine.png

-Знайдено: + Володимир Степанович Пономаренко (* 7 травня 1948 р., с. Кролевець Сумської обл.) — український науковець-економіст, доктор економічних наук, професор. Ректор Харківського національного економічного університету, завідувач кафедри інформаційних систем[45]. Заслужений діяч науки і техніки України, Відмінник освіти України. Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. Академік Академії економічних наук України, Інженерної академії наук України, Міжнародної академії наук інформації, інформаційних процесів і технологій.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 7 травня 1948 року в м. Кролевець Сумської області у родині службовців.


Зобр:1шт.


Назва:Олексій (ім'я)

-Знайдено: + Іменини: 25 лютого; 30 березня; 7 травня; 2 червня; 18 жовтня; 6 грудня.


Назва:Бабаєв Володимир Миколайович

Order of Merit 1st Class of Ukraine.png

-Знайдено: + 7 травня 2008 року відзначений іменним золотим годинником від харківської футбольної громадськості з нагоди 100-річчя Харківського футболу[46]


Зобр:3шт.


Назва:Історія Києва

Підняття українського прапора над Києвом, подія.JPG

-Знайдено: + * 7 травня — союзні сили підрозділів армії УНР та польської армії захоплюють Київ.


Зобр:6шт.


Назва:Ан-32

An32roh.JPG

Підзаголовок:== Експлуатація ==
Знайдено: + * 7 травня 2008 р. командування авіаційних систем ВМС США (NAVAIR) повідомило про придбання в Україні чотирьох Ан-32 для поставки Афганським ВВС.


Зобр:12шт.


Назва:Севастіан (Пилипчук)

Рождество-Богородицкий собор (Кировоград).jpg

-Знайдено: + | дата народження = 7 травня 1914
-Знайдено: + Севастіа́н (Пилипчу́к), єпи́скоп Кіровогра́дський і Микола́ївський (7 травня 1914, с. Великі Фільварки — 3 лютого 1992, м. Умань) — архієрей Українського екзархату Російської православної церкви та Української Православної Церкви (Московського Патріархату) (був уже на спочинку)[47]. Хіротонізований у єпископа 1977 року і до 1989 року очолював Кіровоградську єпархію Українського екзархату, після чого був почислений на спокій. Помер у 1992 році.
Підзаголовок:=== Юність ===
Знайдено: + Симеон Якович Пилипчук народився 7 травня 1914 року в с. Великі Фільварки Кременецького району Тернопільської області в сім'ї селянина. У 1930 році закінчив середню школу.


Зобр:1шт.


Назва:Боголеп (Анцух)

-Знайдено: + | періодпочаток = 7 травня 1965
-Знайдено: + | періодкінець_2 = 7 травня 1965
-Знайдено: + З 7 травня 1965 року - єпископ Кіровоградський і Миколаївський.


Назва:Список міністрів з надзвичайних ситуацій України

Baloha Viktor-MNS UA-photo.jpg

-Знайдено: + |4 лютого 2005 — 7 травня 2005
-Знайдено: + |7 травня 2005 — 27 вересня 2005


Зобр:11шт.


Назва:Кримська операція (1944)

-Знайдено: + Розвивалася шляхом прориву оборони противника одночасно на Перекопському і Сиваському напрямках, з головним ударом в напрямку Сімферополя. Окрема Приморська армія вела наступ з району Керчі на Севастополь. 14 квітня війська 4-го Українського фронту оволоділи Бахчисараєм та Алуштою, а 18 квітня війська Окремої Приморської армії визволили Балаклаву. 5 травня радянські війська почали наступ на Севастополь з півночі, а 7 травня — з району Балаклави. 9 травня за підтримки кораблів Чорноморського флоту і авіації вони штурмом оволоділи Севастополем і 12 травня завершили визволення Криму.


Назва:Попович-Боярська Климентина Карлівна

Попович-Боярська К.jpg

-Знайдено: + Попович-Боярська Климентина Карлівна (3 лютого 1863, с. Велдіж, нині село Шевченкове Долинського району Івано-Франківської області — 7 травня 1945, с. Бабинці Борщівського району Тернопільської області) — українська письменниця, громадська діячка. Була діяльна в галицькому жіночому русі.


Зобр:1шт.


Назва:Вінницький обласний комітет Комуністичної партії України

-Знайдено: + * 12.1964 — 7.05.1970 — Козир Павло Пантелійович


Назва:Ядерна зброя України

Missile silo of a SS-24 missile (2).JPG

-Знайдено: + 7 травня 1992 року тодішній президент України Леонід Кравчук відіслав у США листа, в якому значилось: «Україна забезпечить знищення всієї ядерної зброї, включаючи стратегічну наступальну зброю, розміщену на її території».


Зобр:3шт.


Назва:Діденко Юрій Володимирович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 7 травня 1959 року в селі Митків Гайсинського району Вінницької області у селянській родині. Мати Діденко Ірина Іванівна, батько Діденко Володимир Дмитрович.


Назва:Відзнаки Президента України «За мужність»

-Знайдено: + |ПершеНагородження = 7 травня 1995
-Знайдено: + |ПершеНагородження = 7 травня 1995
-Знайдено: + |7 травня 1995


Назва:Список кораблів і суден Військово-Морських Сил України

Flag of Ukraine.svg

-Знайдено: + | 1977, 7 травня


Зобр:3шт.


Назва:Рудько Артур Олексійович

-Знайдено: + Рудько Артур Олексійович (* 7 травня 1992, Київ) — український футболіст. Воротар молодіжного складу «Динамо» (Київ) і «Динамо-2».


Назва:Пам'ятники Новомиргорода

Меморіальна дошка Шаповалову (Новомиргород).jpg

-Знайдено: + name=News&op=article&sid=460/ В душі, в пам'яті, в долях... (офіційний сайт Новомиргорода)]</ref> було урочисто відкрито та освячено 7 травня 2010 року.[48]. У 1988 році дебютував за дубль «Дніпра». У березні 1989 року провів одну гру за павлоградський «Шахтар» у другій лізі, а в квітні повернувся до Дніпропетровська. 7 травня 1989 дебютував за «Дніпро» у виїзному матчі Кубка Федерації футболу СРСР проти волгоградського «Ротора». За «Дніпро» Філімонов виступав до 1991 року, виступаючи лише за дублюючий склад, у кубку СРСР та кубку федерації. У 1991 році Денис Філімонов пробував потрапити до тираспольського «Тилігула», але так і не зіграв за команду, і в липні перейшов до херсонського «Кристала», за який грав у другій нижчій лізі.


Назва:Зіна Калай-Клайтман

Flag of Israel.svg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + З 7 травня 2007 до серпня 2011 року  — Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні.


Зобр:1шт.


Назва:Гурин Іван Іванович

-Знайдено: + Гурин Іван Іванович (24 квітня (7 травня) 1905, с. Бзів, тепер Баришівського району Київської області — 20 жовтня 1995, м. Миргород Полтавської області) — український фольклорист, лексикограф.


Назва:Кожеков Олексій Васильович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народився 7 травня 1941 року селі Ходоровичах Могильовської області (Білорусь). В 1967 році закінчив Київський державний художній інститут. Працює в галузі живопису, монументального мистецтва.


Назва:Протипанцерна бригада «Вільна Україна»

Flag of the NSDAP (1920–1945).svg

-Знайдено: + 7 травня 1945 у вечірніх годинах бригада досягнула лінію Ельби в районі Тетчев. Міст ушкоджений радянськими літаками. Вислано патрулі в тому районі шукати переправи. У Чехії повстання — роззброюють німців. Донесення від розвідки: Авсиґ в руках чеських повстанців. Бригада повертає знову на Тетчев. Німці кидають зброю. При мості на Ельбі,


Зобр:2шт.


Назва:Кваша Дмитро Михайлович

Могила Дмитра Кваші.jpg

-Знайдено: + Дмитро Михайлович Кваша (6 червня 1923, Петрівське — 7 травня 2003, Київ) — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир танкового взводу 244-го окремого танкового полку 33-ї армії 1-го Білоруського фронту, старший лейтенант.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Після закінчення війни командував ротою курсантів Київського танково-технічного училища, в 1954 році закінчив Військову академію бронетанкових військ. З 1973 року полковник Д. М. Кваша — в запасі. Працював начальником спеціального будівельно-монтажного управління, відділу дослідного заводу «Еталон», потім інженером з техніки безпеки. Жив у Києві. Помер 7 травня 2003 року. Похований у Києві на Міському кладовищі «Берківці».


Зобр:1шт.


Назва:Rock-H / Рокаш

Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + 7 травня 2013 року гурт виступив в Дрогобичі на «Великій Гаївці»


Назва:Османова Ленара

-Знайдено: + Ленара Османова (LENARA) (7 травня 1986, Ташкент) — українська, кримська співачка, заслужена артистка АР Крим з 2007 р.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Народилась 7 травня 1986 року в м. Ташкент (Узбекистан) в сім'ї інженера (батька) та педагога музики (матері). В 1991 році з сім'єю переїхала в Крим, в м. Сімферополь, де зробила перші кроки на сцені, перемігши у конкурсі "Крымские звездочки-91".


Назва:Крим Соломон Самійлович

-Знайдено: + Соломон Самійлович Крим (рос. Соломон Самойлович Крым; *1867/1868, за іншими даними — 1864, є також повідомлення про дати народження 7 травня (25 квітня) 1867 і 6 серпня (25 серпня) 18689 вересня 1936) — державний і політичний діяч, землевласник, підприємець, меценат, учений-агроном; голова 2-го Кримського крайового уряду (листопад 1918 — березень/квітень 1919); ініціатор заснування Таврійського університету; караїм за походженням, учасник і провідник караїмського руху в Криму та в екзилі.


Назва:Православні душпастирі УПА

Молитва перед боєм 1.jpg

-Знайдено: + Так 7 травня 1943 року, «автономіст» митрополит Олексій (Громадський), подорожуючи на автомобілі Луцького гебітскомісара Мілера, потрапив у засідку боївки УПА-ОУН(м) під командуванням «Хріна» (Микола Медвецький)[49], і загинув разом з німецьким супроводом[50]. Початок антинациського спротиву УПА, а також внаслідок цілеспрямованих провокацій з боку Кузнєцова, на Волині починається нациський терор всієї української еліти, в тому числі і православних священиків. Почались масові арешти і страти священників, подекуди разом з парафіями, як це сталось в селах: Скворичевичі, Тонеж, Малин (Острозького району)[51], Губкові[52], Великі Селища, та інш., де парафіян разом зі священиками розстрілювали або спалювали в церквах[53].


Зобр:3шт.


Назва:Пам'ятники Прилук

-Знайдено: + |Жертвам фашизму || 1995 || на вулиці Київській — між будинками № 232 і № 234 || Пам'ятник Жертвам фашизму в Прилуках.jpg || Сучасний пам'ятник-меморіал Жертвам нацистів у роки Великої Вітчизняної війни у Другій світовій (до 15 тисяч розстріляних і закатованих) був 7 травня 1978 року. Автори пам'ятника — архітектор В. Г. Штолько і скульптор В. П. Луцак.
-Знайдено: + |Яковченку Миколі || 2008 || на Театральній площі біля Прилуцького МБК || Пам'ятник Миколі Яковченку Прилуки (2).JPG || Пам'ятник знаному українському театральному і кіноакторові Народному артисту України прилучанину Миколі Федоровичу Яковченку був урочисто відкритий 17 травня 2008 року. Він є практично копією (з деякими цікавими відмінностями) пам'ятника артистові (2000) біля київського театру, де він працював, і виконаний тим же автором — Народним художником України В. А. Чепеликом[54].


Назва:Перемога у Великій Вітчизняній Війні 1941 — 1945 років (монета)

National Bank of Ukraine.jpg

-Знайдено: + Монету було введено в обіг 7 травня 1995 року. Вона належить до серії «Інші монети».


Зобр:1шт.


Назва:Донськой Володимир Йосипович

Донськой Володимир Йосипович.jpg

-Знайдено: + Володимир Йосипович Донськой (*7 травня 1948) — український учений у галузі теоретичної інформатики. Доктор фізико-математичних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2005 р.


Зобр:1шт.


Назва:Іскоростень (газета)

-Знайдено: + Засновником газети була редакція періодичного видання, нині (2011) офіційно зазначається (згідно зі статутом) Коростенська міська рада. Видає газету КП КМР «ТО «Коростеньмедіа»» (2011). Обсяг видання — 1,5 друкованого аркуша (6 сторінок), друкується українською мовою у чорно-білому забарвленні, у форматі A3. Наклад «Іскоростені» — 2 470 примірників (число № 19 (568) за 7 травня 2011 року).


Назва:Ханенко Варвара Ніколівна

Могила Богдана і Варвари Ханенків.JPG

-Знайдено: + Варвара Ніколівна Ханенко (у дівоцтві Терещенко; 9 серпня 1852, Глухів — 7 травня 1922, Київ) — українська колекціонерка, меценатка.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Померла 7 травня 1922 року. Похована в Києві на цвинтарі Видубицького монастиря поруч із чоловіком.


Зобр:1шт.


Назва:Сильвестр (Рудницький)

-Знайдено: + | періодкінець = 7 травня 1777
-Знайдено: + | дата смерті = 7 травня 1777
-Знайдено: + Сильве́стр Рудни́цький (*1712 — †7 травня 1777) — єпископ Української Греко-Католицької Церкви; з 8 травня 1750 року — єпископ Луцький.


Назва:Пам'ятники Сімферополя

-Знайдено: + | Воїнам окремої Приморської армії|| 2010, 7 травня|| на набережній річки Салгіру біля входу в парк імені Гагаріна з вулиці Павленка.|| Пам'ятник окремій приморській армії.jpg ||


Зобр:51шт.


Назва:Пилипенко Володимир Степанович

Пилипенко могила.jpg

-Знайдено: + Ім'я Володимира Степановича Пилипенка було увічнене ще за його життя — на Сапун-горі на меморіальній дошці визволителів міста-героя Севастополя, удостоєних звання Героя Радянського Союзу висічене і його ім'я. А після смерті моряка-катерника, 7 травня 2007 року, з ініціативи командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, на будинку в якому жив В. С. Пилипенко відкрито меморіальну дошку. На урочистостях, присвячених цій події, були присутніми дружина та дочка легендарного військового моряка, представники командування Військово-Морських Сил ЗС України, Чорноморського флоту Російської Федерації та міської влади, ветерани та молодь міста[55]


Зобр:6шт.


Назва:Цекало Віктор Євгенович

-Знайдено: + Віктор Євгенович Цекало (нар. 7 травня 1956, Київ, Українська РСР, СРСР) — радянський і український актор, і телеведучий, гуморист.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Віктор Євгенович Цекало народився 7 травня 1956 року у Київі, у родині інженерів-теплоенергетиків Євгена Борисовича Цекало й Олени Леонідівни Волкової[56]


Назва:Чемеров Олександр Валерійович

-Знайдено: + q=node/155 Саша Чемеров (Димна Суміш): “Я завжди захоплювався особистостями, що намагаються жити чисто та чесно”, Пряма Лінія, 7 травня 2010]</ref>}}


Назва:Арсеній (Андріївський)

-Знайдено: + | обрання = 7 травня 1604
-Знайдено: + | періодпочаток = 7 травня 1604
Підзаголовок:==Життєпис==
Знайдено: + 7 травня 1604 польський король Сигізмунд ІІІ у Кракові номінував дворянина Івана Андрієвського на Холмську єпархію.[57],[58]


Назва:Динамо Харків

Injury icon 2.svg

-Знайдено: + |align=center|7 травня 1981


Зобр:1шт.


Назва:Герб Масандри

-Знайдено: + |дата_затвердження = 7 травня 2007 р.
-Знайдено: + Герб Масандри затверджений 7 травня 2007 р. рішенням Масандринської селищної ради.


Назва:Прапор Масандри

-Знайдено: + |затверджений = 7 травня 2007
-Знайдено: + Пра́пор Маса́ндри затверджено 7 травня 2007 рішенням Масандринської селищної ради.


Назва:Лукашев Євген Вікторович

-Знайдено: + | пк-поновлення = 27 травня 2012
-Знайдено: + Лука́шев Євге́н Ві́кторович (*7 травня 1990, місто Запоріжжя) — український футболіст, півзахисник.


Назва:Пам'ятники жертвам Голодомору в Україні (1932—1933)

-Знайдено: + | Лохвиця || Жертвам Голодомору і політичних репресій, пам'ятний знак ||2009 року || у парку на вулиці Леніна || || Пам’ятний знак жертвам Голодомору Лохвиця.jpg ||Встановлено 6 листопада 2009 року (напередодні відзначення чергової річниці Жовтневого перевороту) коштом місцевих активістів ВО «Свобода» та українськими патріотами[59]. Навесні 2010 року пам'ятник був спаплюжений — у нього викрали одну з деталей — невідомі зловмисники поцупили гіпсову фігуру янгола[60].


Зобр:68шт.


Назва:Вишиванкова хода

-Знайдено: + * 7 травня 2011 року, в день матчу між львівськими «Карпатами» та київським «Динамо» відбувся фанатський марш за участю вболівальників обох команд. Особливістю цього маршу, був «дрес-код» — від учасників маршу вимагалося прийти у вишитих сорочках[61].
Підзаголовок:=== Львів ===

Знайдено: +

Фан-сектори «Карпат» (Львів) 7 травня 2011


Підзаголовок:=== Львів ===
Знайдено: + 7 травня 2011 року кілька тисяч фанів «Карпат» і «Динамо» за кілька годин до матчу між цими командами провели спільну ходу у вишиванках від центру міста до стадіону «Україна». Після гри вишиванки вділи також футболісти і головний тренер «Карпат»[62][63].


Зобр:8шт.


Назва:Телері (гурт)

-Знайдено: + Гурт «Те́лері» (укр. Останні) — український музичний гурт, створений 7 травня 1998 року у Переяслав-Хмельницькому Київської області. Грає рок, переважно акустичний (гітара, сопілка, скрипка, бас, перкусія, флейта, віолончель, акордеон).


Назва:Шитикова Лариса Олександрівна

-Знайдено: + Лариса Олександрівна Шитикова (нар. 7 травня 1965) — український педагог, вчителька математики Харківської гімназії № 47, Герой України.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Лариса Шитикова народилася 7 травня 1965 року в Харкові. У 1987 році закінчила Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди і здобула спеціальність учителя математики і фізики. Почала трудову діяльність в 1987 році в середній загальноосвітній школі № 47 м. Харкова (нині — гімназія № 47), де працює дотепер[64]. Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «учитель-методист».


Назва:Благодійний фонд «Героїка»

Пам’ятник на могилі Сергія Кравченка.JPG

-Знайдено: + |7 травня 2011 року[65]


Зобр:22шт.


Назва:Аркушенко Володимир Прокопович

-Знайдено: + Арку́шенко Володи́мир Проко́пович (16 травня 1925, м. Первомайськ Миколаївської області — 7 травня 1977, м. Львів) — український актор. Народний артист УРСР (1969).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Помер 7 травня 1977 року. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі, поле № 3. На могилі пам'ятник авторства скульпторки Луїзи Штернштейн.[66]


Назва:Онуфрій (Гагалюк)

Підзаголовок:== Архієрей ==
Знайдено: + У липні 1935 року заарештований за звинуваченням у створенні контрреволюційного угруповання. Звинувачувався в тому, що занадто часто проповідував (у тому числі критикував теорію Дарвіна), надавав матеріальну допомогу звільненим з ув'язнення священнослужителям, благословляв чернечі постриги. Винним себе не визнав. 4 грудня 1935 р. засуджений до позбавлення волі строком на десять років. Був відправлений відбувати покарання на Далекий Схід, знаходився в радгоспі НКВС на станції Середньо-Біла Амурської області. Разом з ним в таборі відбували покарання й інші священики, у тому числі Віктор Костянтинович Каракулін (1887 - 7 травня 1937), який помер від непосильних робіт і причислений до лику святих у 2000 році.


Зобр:3шт.


Назва:Авер'янов Вадим Борисович

-Знайдено: + Народився 7 травня 1951 р. у м. Києві в родині Бориса Васильовича — військовослужбовця та Світлани Борисівни — лікаря. Помер 17 вересня 2010 р. у м. Києві. Похований на Байковому кладовищі.


Назва:Панас Мирний (монета)

-Знайдено: + Монету введено в обіг 7 травня 1999 року. Вона належить до серії «Видатні особистості України ».


Назва:Костянтинівська мечеть

-Знайдено: + |дата_закінчення_спорудження= 7 травня 2011
Підзаголовок:== Історія ==
Знайдено: + Відкриття мечеті у відбулося 7 травня 2011 року[67]


Назва:Клюйник Іван Федорович

-Знайдено: + Клюйник Іван Федорович (*7 травня 1944 – †11 лютого 2009) - доцент, кандидат фізико-математичних наук (1975), працював в НУ "ЛП" у 1977-2009 рр.


Назва:Затинайко Олександр Іванович

ZSU-emblem.jpg

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + * 7 травня 1995 року — присвоєно військове звання генерал-лейтенанта.[68]


Зобр:2шт.


Назва:Жарков Сергій Миколайович

-Знайдено: + Сергі́й Микола́йович Жарко́в (нар. 7 травня 1958, м. Одеса, УРСР — † 26 липня 2012, м. Одеса, Україна) — колишній радянський та український футболіст, виступав на позиції захисника та півзахисника. Майстер спорту СРСР (1977). Чемпіон світу серед молоді (1977).


Назва:Сухарев Іван Іванович

Байкове 068.jpg

-Знайдено: + Іван Іванович Сухарев (6 травня 1939 — 7 травня 2003) — доктор медичних наук, завідувач відділу Інституту клінічної та експериментальної хірургії Академії медичних наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1994; за працю «Патогенез, діагностика та хірургічне лікування аневризм черевної аорти»)[69], заслужений діяч науки і техніки України.
-Знайдено: + Помер 7 травня 2003 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі (ділянка № 49б).


Зобр:1шт.


Назва:Посохова Людмила Юріївна

Отличник образования.jpg

-Знайдено: + Людмила Юріївна Посохова (нар.7 травня 1966, м. Харків) — український історик, доктор історичних наук, доцент історичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, відмінник освіти України.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Людмила Посохова народилася 7 травня 1966 року у м. Харкові.


Зобр:1шт.


Назва:Кондрат Омелян Філаретович

Могила Омеляна Кондрата.JPG

Підзаголовок:== Нагороди ==
Знайдено: + Нагороджений орденом Леніна (1 травня 1943), п'ятьма орденами Червоного Прапора (2 січня 1937, 4 липня 1937, 21 травня 1940, 13 червня 1952 і 22 лютого 1968), орденами Вітчизняної війни 1-го ступеня, Червоної Зірки (30 квітня 1947), медалями «XX років РККА» (22 лютого 1938), «За оборону Ленінграда» (22 грудня 1942), «За бойові заслуги» (3 листопада 1944), «За перемогу над Німеччиною» (9 травня 1945), «30 років Радянської Армії і Флоту» (22 лютого 1948), «В пам'ять 250-річчя Ленінграда» (16 травня 1957), «40 років Збройних Сил» (22 лютого 1958), «20 років Перемоги» (7 травня 1965), «50 років Збройних Сил» (26 грудня 1967).


Зобр:1шт.


Назва:Олексій (Громадський)

Aleksy hromadśkyj.jpg

-Знайдено: + Митрополит Олексій (в миру Олександр Якубович Громадський (1 (13) листопада 1882(18821113), село Докудів, Холмська губернія — †7 травня 1943, поблизу села Смига, Дубненського району, Рівненська область) — глава Української автономної православної церкви в юрисдикції Московського патріархату, митрополит Волинський і Житомирський, екзарх України (з 25 листопада 1941 року).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + 7 травня 1943 р. в лісі біля Смиги, на шляху з Кремінця в Луцьк вояками одного з загонів ОУН(М) під командуванням Хріна був вбитий. Зі слів керівника загону: «сталася фатальна помилка», проте існує версія, що німці навмисно «підставили» в партизанську засідку митрополита Олексія[70].


Зобр:1шт.


Назва:Сіпко Микола Платонович

Coat of Arms of UNR.svg

-Знайдено: + Микола Платонович Сіпко (* 7 травня 1891, м. Борзна, Чернігівська область - † 6 вересня 1963, м. Маракайбо, Венесуела) — полковник Армії УНР.
Підзаголовок:==Біографія==
Знайдено: + 27 травня 1945 р. був заарештований відділом СМЕРШ 53-ї радянської армії.


Зобр:1шт.


Назва:Інокентій (Зельницький)

-Знайдено: + | дата народження = 7 травня 1886
-Знайдено: + Архієпископ Інокентій (у миру Георгій Іванович Зельницький; 7 травня 1886, Софіївка, Катеринославська губернія - 10 березня 1968) — єпископ Російської православної церкви, архієпископ Тамбовський і Мічурінський.


Назва:Дзигунський Михайло Якович

-Знайдено: + Михайло Якович Дзигунський (15 травня 1921, Цибулів — 7 травня 1944, Сапун-гора) — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир взводу 1372-го стрілецького полку (417-та стрілецька дивізія, 51-а армія, 4-й Український фронт), лейтенант.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + При штурмі Сапун-гори під Севастополем 7 травня 1944 року лейтенант Дзигунський зі взводом першим увірвався в траншеї. Особисто в рукопашному бою і гранатами знищив двадцять гітлерівців. Взвод опанував трьома дотами. Коли вогонь ворожого кулемета перешкодив наступу підрозділу, поповз до кулемета і накрив його своїм тілом. Подвиг командира надихнув воїнів, і вони зламали опір ворога.
-Знайдено: + Подвиг Михайла Дзигунського відображений в діорамі «Штурм Сапун-гори» в Севастополі. Його ім'ям названо вулиці в Севастополі і Цибулеві. Його навічно зараховано в списки однієї з військових частин.


Назва:Вергеліс Арон Алтерович

-Знайдено: + Аро́н А́лтерович Верге́ліс (їд. אַהרון װערגעליס‎ — Арн Вергеліс, 7 травня 1918 року, Любар Волинської губернії — 7 квітня 1999, Москва) — єврейський радянський прозаїк, поет, публіцист, редактор, громадський діяч. Писав на їдиші. В 1930 році разом з сім'єю переїхав до Біробіджана. Почав друкуватися в 1935 році, коли опублікував свої перші вірші в «Біробіджанер штерн». У 1940 закінчив літературний факультет Московського педагогічного інституту ім. Леніна.


Назва:Федик Богдан

OUN-r Flag 1941.svg

-Знайдено: + З вересня 1943 командир сотні «Холодноярці», важко поранений 27 вересня 1944 в Зборівському районі, присвоєно ранг старшого булавного; з січня 1945 командир сотні «Лісовики» і командир Бережанського куреня; в квітні 1945 нагороджений Срібним хрестом бойової заслуги за хоробрість і вміле керування відділами в боях; 15 квітня 1945 присвоєно ранг хорунжого; загинув у віці 26 років 7 травня 1945 в бою під Сосулівкою.
-Знайдено: + 7 травня 1945 року курінь під командою «Бистрого» (сотні «Сірі Вовки» і «Чорноморці») квартирував у лісі біля с. Сосулівка (Чортківський район). О 17-й годині розвідка донесла, що на північній стороні лісу висадилися радянські солдати з 4 машин, а на східній — з 8, а на південній і на західній НКВС поставило застави.
-Знайдено: + На початку травня 1945 великі сили НКВС, які робили облаву обабіч річки Серет, перейшли в Чортківський район для знищення куреня «Крука». Під Сосулівкою (7 травня) відбувся перший бій, в якому загинув сам «Крук», але курінь вийшов з оточення і почав відступати в Бучацький район, щоб через річку Дністер перейти в Товмацький район. Але зробити цього не зміг через великі сили ворога. Неподалік свого недавнього тріумфу біля с. Стінка, де у цілоденному оборонному бою було вбито 30 ворогів без жодних повстанських втрат, круківці дали 13 травня останній бій. 140 повстанців билися до смерті. Полонених не було: останніх 20 пострілялися останніми набоями. З німим подивом ходили «переможці» з НКВС по цьому полі бою. Підполковник НКВС сказав селянам с. Сновидова: «Поховайте їх з честю. Вони на це заслуговують. Це герої».


Зобр:7шт.


Назва:Матч (фільм)

Culture Academy (Kharkiv).jpg

Підзаголовок:== Прокат ==
Знайдено: + У Рівному обласне об'єднання товариства «Просвіта» спільно з обласною організацією Української Народної Партії звернулися до місцевої влади та керівництва кіноцентру «Ера» з вимогою скасувати прокат російського фільму «Матч» на території міста Рівного та області. Показ фільму був призупинений. 7 травня у кіноцентрі «Ера» все ж відбувся прес-показ та публічне обговорення фільму «Матч» [71]


Зобр:1шт.


Назва:Дмитро

Яворницький Д.jpg

-Знайдено: + * Дмитро Медвєдєв — російський державний і політичний діяч, третій Президент Російської Федерації з 7 травня 2008 по 7 травня 2012 року, з 8 травня 2012 року - 10-й Голова Уряду Російської Федерації[72].


Зобр:2шт.


Назва:Олексіїв Віктор Олексійович

Coat of Arms of UNR.svg

-Знайдено: + Олексіїв Віктор Олексійович (7 травня 1888, місто Новий Маргелан, Туркестан (Туркестанський край), Російська імперія — березень 1922) — полковник Армії УНР.


Зобр:1шт.


Назва:Посольство України в Перу

-Знайдено: + Республіка Перу визнала незалежність України 26 грудня 1991 року. 7 травня 1992 року було встановлено дипломатичні відносини між Україною та Перу[73].


Назва:Посольство України на Кубі

-Знайдено: + Республіка Куба визнала незалежність України 26 грудня 1991 року. 7 травня 1992 року було встановлено дипломатичні відносини між Україною та Кубою[74].


Назва:Фурманов Олександр Мефодійович

Могила Олександра Фурманова.JPG

-Знайдено: + Олександр Мефодійович Фурманов (22 листопада 1915, Київ — 7 травня 1982) — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу.
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + Член ВКП(б) з 1944 року. З 1955 року старший лейтенант О. М. Фурманов в запасі. Працював на Київському заводі по ремонту та виготовленню будівельних механізмів. Жив у Києві. Помер 7 травня 1982 року. Похований в Києві на Міському кладовищі «Берківцях» (ділянка № 81).


Зобр:1шт.


Назва:Гарагонич Іван Георгійович

Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + У ніч на 7 травня 1940 року нелегально перейшов угорсько-радянський кордон. Був засуджений до п'яти років виправно-трудових таборів, працював табельником на шахтах Печори. У 1942 році був звільнений і у грудні того ж року вступив до чехословацької військової частини, навчався на офіцерських курсах. Учасник Другої світової війни. Із жовтня 1943 року — командир взводу противотанкової батареї. Нагороджений чехословацьким військовим хрестом та радянською медаллю «За відвагу». Був поранений, лікувався в Москві і Гаграх.


Назва:Опанащенко Михайло Володимирович

-Знайдено: + Одружений —дружина — Опанащенко Олена Анатоліївна, 07 травня 1979 року народження


Назва:Дудко Федір

-Знайдено: + Народ. 7 травня 1885 р. с. Шаболині (Шабалинів) Сосницького повіту на Чернігівщині. Закінчив гімназію в Новгороді-Сіверському, студіював журналістику в Москві (1904–1906). З 1907 р. працював у пресі (м. Київ), студіював архітектуру в Київському політехнічному інституті. У часи УНР працював у міністерстві земельних справ. Потім переїхав до Львова і працював у бібліотеці Наукового товариства ім. Шевченка. У 1940 р. перебував у Любліні, потім Кракові, працював у щоденнику «Краківські вісті». Редагував «Наше слово» (Берест), «Пінську правду» (Пінськ). У 1944 р. емігрував до Німеччини, співпрацював із журналами «Церква й життя», «Голос». Був ув'язнений гестапівцями і чудом урятований. У 1949 р. прибув до США і продовжив творчу діяльність. Редагував журнал «Самопоміч». Помер 1 березня 1962 р. у Нью-Йорку. Похований на цвинтарі св. Андрія в Савт Бавнд-Бруку.


Назва:Олег Коверко

Vira Bodnaruk i Oleh Koverko.jpg

-Знайдено: + Народився 7 травня 1937 р. в с. Вага [за ін. даними на хуторі Веселівка] біля Підгайців на Тернопільщині. З 1944 р. — в еміграції: спочатку в Німеччині, з 1949 р. — у США. Середню освіту здобув у Нью-Йорку, вищу — на факультеті загального літературознавства Чиказького університету. Вчителював у католицьких школах Чикаго, працював у кредитній спілці «Самопоміч». Очолював Український інститут модерного мистецтва в Чикаго (з 1996). З середини 70-х років перестав друкуватися. Член Об'єднання українських письменників «Слово».


Зобр:1шт.


Назва:Шпаков Олександр Олександрович

-Знайдено: + Шпаков Олександр Олександрович (нар. 7 травня 1946, Київ, СРСР) — колишній радянський футболіст, що виступав на позиції захисника, та український тренер. Майстер спорту СРСР. Заслужений тренер України. Перший тренер володаря «Золотого м'яча 2004» Андрія Шевченка у ДЮСШ «Динамо».


Назва:Милан Пурович

-Знайдено: + Милан Пурович (серб. Milan Purović, нар. 7 травня 1985, Титоград) — чорногорський футболіст, нападник клубу «Бежанія».
-Знайдено: + Народився 7 травня 1985 року в місті Титоград. Вихованець футбольної школи місцевого клубу «Будучност».


Назва:Войтко Степан Федорович

-Знайдено: + Степан Федорович Войтко[75] (угор. Vojtkó István, нар. 7 травня 1947, Закарпатська область, СРСР) — колишній радянський і український футболіст, футбольний тренер та суддя. Грав на позиції захисника. Срібний призер першості республіки та дворазовий четвертьфіналіст кубка УРСР з футболу[76].


Назва:Горголюк Олександр Іванович

-Знайдено: + Горголю́к Олекса́ндр Іва́нович (нар. 27 серпня 1919, Одеса — пом. 7 травня 1993, Москва) — капітан авіації радянської армії, учасник німецько-радянської війни, герой радянського союзу (2 вересня 1943).
Підзаголовок:== Біографія ==
Знайдено: + В 1946 року в званні капітана Горголюк вийшов у відставку. Проживав у Москві. Закінчив технікум, до виходу на пенсію працював заступником директора поліграфічного підприємства Всеросійського товариства сліпих. Помер 7 травня 1993 року, похований на Кунцевському кладовищі в Москві[77].


Назва:П'ятаченко Вікторія Валеріївна

-Знайдено: + П'ятаченко Вікторія Валеріївна (нар.7 травня 1989) — українська легкоатлетка, що спеціалізується у спринті, чемпіонка Універсіади.


Назва:Чернівецький генералат

-Знайдено: + 7 травня 1775 року в Константинополі було укладено Конвенцію між Османською імперією та Габсбурзькою монархією про передачу Буковини. На базі Чернівецького генералату створено Дистрикт Буковина.


Назва:Історія Буковини

-Знайдено: + Після довгих переговорів Порта погодилась замість обіцяної ними Олтенії віддати Габсбургам: Сучавську та Чернівецьку землі, включно з Довгопільським околом. 7 травня 1775 р. формальною грамотою про передачу, підписаною у Константинополі (Константинопольський трактат), західну частину Буковини було «на вічно» передано австрійській монархії. Практично відразу Чернівецький генералат було реорганізовано в Дистрикт Буковина. Після деморкації кордонів, передача краю була завершена, і 12 жовтня 1778 р. у Чернівцях в урочистій обстановці «Буковина присягнула Габсбургам».


Зобр:25шт.


100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Примітки[ред. | ред. код]

 1. Бандера став почесним громадянином міста Долина на Прикарпатті
 2. Бандера і Шухевич стали почесними громадянами Теребовлі
 3. Почесні громадяни міста Бережани
 4. Субтельний Орест (Subtelny Orest)
 5. Гунчак Тарас. Україна: перша половина XX століття: Нариси політичної історії.— К.: Либідь, 1993.— С. 182.
 6. У центрі Львова встановили скульптуру «Сталіна, який пісяє» (фото). Новини УНІАН. 07.05.2012
 7. Музей Севастопольське підпілля 1942−1944 рр.
 8. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою WH не вказано текст
 9. [http://leto.ukr-biz.net/travel/g_sebast.htm Літо — це відпочинок у Криму!
 10. {{cite web
 11. Як Дунаївці та Меджибіж намагалися стати містами на Сайт, присвячений Красилову
 12. Баженов Л. В. Краєзнавчий поступ на Хмельниччині в роки незалежності (1991–2001) на Національний природний парк «Подільські Товтри» (офіційний сайт)
 13. Прокопчук В. С. Науково-краєзнавча конференція в Дунаївцях на www.nbuv.gov.ua (Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського)
 14. Див.: Історія міст і сіл УРСР. Полтавська область. — С.476.
 15. Навеки мой Лобановский
 16. Не стало Валерія Лобановського... («Хрещатик» - київська муніципальна газета, 15.05.2002)
 17. Ігор Суркіс: «Хачеріді заплатить рекордний для „Динамо“ штраф»
 18. Артем Мілевський: «Найбільший штраф — 100 тисяч доларів»
 19. [http://hotsport.ua/ru/football/ukraine/syomin-o-zagule-milevskogo-s-alievym-pogulyat-oni-mogut-no-pit-to-ne-pyut.html Юрій Сьомін: «Погуляти вони можуть, але пити-то — не пьють!

  Зобр:23шт.

  Назва:Список Героїв України

  -Знайдено: + | 7 травня 2007
  -Знайдено: + | 7 травня 2005


  Назва:Орден Богдана Хмельницького (Україна)

  -Знайдено: + |ПершеНагородження = III ст. — 7 травня 1995
  II ст. — 27 березня 1997
  I ст. — 5 травня 1999


  -Знайдено: + * 7 травня 1995 року відбулося перше вручення відзнаки Президента України «Орден Богдана Хмельницького» III ступеня.


  Назва:Іменна вогнепальна зброя (Україна)

  -Знайдено: + |ПершеНагородження = 7 травня 1995


  Назва:Табачник Дмитро Володимирович

  Табачнік.JPG

  -Знайдено: + }}

 20. [http://www.expres.ua/main/2013/01/27/81232-doktor-pi-ne-znaye-navit-aryfmetyky Доктор Пі не знає навіть арифметики!
  -Знайдено: + 7 травня 2010 на телеканалі «Україна» Табачник заявив про нелюдів<!

  Зобр:2шт.

  Назва:Ворскла (футбольний клуб)

  Ворскла (Полтава) перед матчем з Копенгагеном.jpeg

  -Знайдено: + Знаковим для полтавського футболу став 1974 рік — новим наставником став колишній гравець команди Віктор Носов, а 7 травня у грі проти вінницького «Локомотива» (1:1) свої перші м'ячі забив 16-річний Іван Шарій — майбутній найкращий голеадор команди у історії. Проте вже наступного року Носов поїхав до Донецька. Шарій забив у 1975 році 11 голів і його запросило київське «Динамо».


  Зобр:3шт.


  Назва:Турконяк Рафаїл

  Турконяк Рафаїл.JPG

  -Знайдено: + | дата народження = 7 травня 1949
  -Знайдено: + Рафаї́л Па́влович Турконя́к (також Раймо́нд (Роман) Павлович Турконя́к) (нар. 7 травня 1949, Манчестер) — архімандрит Греко-Католицької Церкви, доктор богослов'я і доктор літургіки, біблійний перекладач, ієромонах Студитського уставу, лауреат Шевченківської премії за переклад Острозької Біблії сучасною українською мовою (2007), почесний професор і завідувач кафедри богослов'я Національного університету «Острозька академія».
  -Знайдено: + Народився 7 травня 1949 року в м. Манчестер, в Англії в родині українців Павла Турконяка та Стефанії з роду Сас. Жив за кордоном — у Німеччині, США та Італії. Є громадянином США, живе у Львові.


  Зобр:1шт.


  Назва:Юркевич Володимир Іванович

  -Знайдено: + Володимир Іванович Юркевич — (* 2 грудня 1923, Самбір, нині Львівської області — † 7 травня 1985, Нью Йорк)


  Зобр:1шт.


  Назва:Лавринович Олександр Володимирович

  -Знайдено: + | початок_терміну5 = 7 травня 2002
  Підзаголовок:== Джерела ==
  Знайдено: +

  Попередник: 6-й Міністр юстиції України
  7 травня 20023 лютого 2005
  Наступник:

  Станік Сюзанна Романівна
  Зварич Роман Михайлович  Назва:Вій (гурт)

  Підзаголовок:=== Хронологія ===
  Знайдено: + * 7 травня 2006 — Всеукраїнський фестиваль «Рок Січ» — (Київ, Труханів острів).


  Назва:Жванія Давид Важайович

  -Знайдено: + * 4 лютого — 7 травня 2005 — Міністр України з питань надзвичайних ситуацій (в уряді Юлії Тимошенко).
  -Знайдено: + * 7 травня — 27 вересня 2005 — Міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (в уряді Юлії Тимошенко).


  Назва:Альтман Мойсей Ельович

  -Знайдено: + Мо́йше А́льтман (Мойсе́й Е́льович (Ілліч); 7 травня 1890, Ліпкани, Хотинського повіту Бесарабської губернії, нині смт Брічанського району Молдови — 21 жовтня 1981, Чернівці) — єврейський письменник. Жертва Сталінських репресій.
  Підзаголовок:== Література ==
  Знайдено: + * Даниленко В. М. Альтман Мойсей Ельович // Енциклопедія історії України. — К., 2005. — С. 72; портрет. — Народився 25 квітня (7 травня).


  Назва:Демуцький Данило Порфирович

  МД Демуцький.JPG

  -Знайдено: + Дани́ло Порфи́рович Дему́цький (*4 (16) липня 1893(18930716), Охматів — †7 травня 1954) — український фотограф та кінооператор. Учасник зйомок кінострічки Олександра Довженка «Земля».
  Підзаголовок:== Творчість ==
  Знайдено: + Помер у Києві 7 травня 1954 року і похований на Байковому кладовищі на центральній алеї поряд з батьком П. Д. Демуцьким (ділянка № 2; надгробокмармур, барельєф; скульптор І. Г. Майєр).


  Зобр:2шт.


  Назва:Грицай Остап

  -Знайдено: + Оста́п Грица́й (*2 листопада 1881, Княжпіль, Добромильського, тепер Старосамбірського району Львівської області — †7 травня 1954, Мюнхен, Німеччина) — український поет, літературознавець, журналіст, критик, перекладач, педагог. Криптоніми – О. Г., о. h.


  Назва:День Перемоги

  Victory day Kiev 3.jpg

  -Знайдено: + newsid=333 09.05.1965 – вперше День Перемоги в СРСР став державним святом і вихідним днем] Територія Терору

 21. Закон України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років»
 22. http://galinaaksyenova.livejournal.com/10275.html Процитовано 2010-03-23
 23. Указ Президента України № 387/2007 від 7 травня 2007 року «Про присвоєння К.Дерев'янку звання Герой України»
 24. Указ Президента України № 353/95 від 7 травня 1995 року «Про нагородження Почесною відзнакою Президента України»
 25. Указ Президента України № 755/2005 від 7 травня 2005 року «Про присвоєння О.Момотенку звання Герой України»
 26. [http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?
 27. [1]
 28. [2]
 29. Відкрили пам'ятник авторові «Двох кольорів»
 30. [http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?
 31. Вечірній Київ. — 1970. — 8 травня.
 32. http://kiev.pravda.com.ua/news/4b0d0b6508f0d/
 33. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Інформація про знесення пам'ятників особам, що чинили репресії в Україні, 2009 не вказано текст
 34. Сайт КС України
 35. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою krikalova/7 не вказано текст
 36. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою HistoryReference не вказано текст
 37. mspu.org.ua/prose/78-zabytyj-direktor-zavoda-or.html (рос.)
 38. Наказ по Морському Відомству Української Держави ч. 6/069, 21 травня 1918 р., м. Київ., цит. за: Шрамченко С. Українська Воєнно-морська політика на Кримі у 1917–1918 р.р.//Свобода, Джерсі Сіті, ч.109-110 за 1952 рік.
 39. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою Monast не вказано текст
 40. У Дрогобичі за участі Глави УГКЦ духовенство та вірні єпархії відсвяткували 75-літній ювілей свого святителя // www.sde.org.ua
 41. У Дрогобичі відбулась презентація книги про владику Юліяна Вороновського // www.sde.org.ua
 42. http://www.delmda.ec.europa.eu/whatsnew/pdf/declaration%20of%20com.pdf
 43. У Лохвиці «свободівці» встановили пам'ятний знак жертвам Голодомору // інф. за 8 листопада 2009 року на Офіційна веб-сторінка ВО «Свобода»
 44. Неїжмак Василь Янгол відлетів…. У Лохвиці вандали понівечили пам'ятний знак жертвам Голодомору та політичних репресій // «Україна Молода» № 082 за 7 травня 2010 року
 45. Спеціалізована вчена рада Д 64.055.01 (рос.)
 46. [http://www.kharkivoda.gov.ua/news.php?
 47. У статті на позначення Української Православної Церкви у єдності з Московським Патріархатом використовуються її офіційні назви — Українська Православна Церква, Київська Митрополія або УПЦ
 48. [http://novomirgorod.com/index.php?

  Зобр:31шт.

  Назва:Пшичкін Іван Петрович

  -Знайдено: + У 1918 р. служив в українській армії — в Окремому корпусі кордонної охорони УНР. З 7 травня 1919 р. — начальник штабу 19-ї пішої дієвої дивізії Дієвої армії УНР. 19 травня 1919 р. був захоплений бунтівниками 19-ї дивізії та переданий більшовикам, ймовірно — розстріляний.


  Назва:Решетников Євген Миколайович

  Coat of Arms of UNR.svg

  Підзаголовок:== Біографія ==
  Знайдено: + У листопаді 1923 р повернувся в Україну, викладав фізкультуру в одній зі шкіл Полтави. Заарештований 15 жовтня 1930 р. разом із 24-літнім сином у справі «Весна» (т. зв. контрреволюційна змова колишніх офіцерів). 7 травня 1931 р. був засуджений до 10 років виправно-трудових робіт. Подальша доля невідома.


  Зобр:1шт.


  Назва:Філімонов Денис Володимирович

  Підзаголовок:== Біографія ==
  Знайдено: + school Школа футбольного клубу "Дніпро"]

 49. Табір куреня «Хрона». Околиці села Стіжок
 50. Логінов О. В. До історії Української Автономної Православної Церкви після смерті митрополита Алексія (Громадського)
 51. ZÁPIS o vyvraždění obyvatelstva, spálení a vyloupení obce Český Malín hitlerovskými zločinci. Читати ще.
 52. Нарис-опис про село Губків
 53. Мартирологія українських церков. В 4-т. — Торонто, 1987. — Т.1. c. 755–756.
 54. Пам'ятник Миколі Яковченку відкрили в Прилуках (рос.) // «Газета по-українськи» №614 за 23 травня 2008 року
 55. [http://www.mil.gov.ua/index.php?
 56. [http://www.podrugi.by/star-news-4840.html Олександру Цекало — 50 років!
 57. Акты, издаваемые Виленскою Археографическою коммиссіею, 1892. С. CLXXIV.
 58. Блажейовський Д. Ієрархія Київської церкви (861-1996). – Львів : Каменяр, 1996. – С. 300.
 59. У Лохвиці «свободівці» встановили пам'ятний знак жертвам Голодомору // інф. за 8 листопада 2009 року на Офіційна веб-сторінка ВО «Свобода»
 60. Неїжмак Василь Янгол відлетів…. У Лохвиці вандали понівечили пам'ятний знак жертвам Голодомору та політичних репресій // «Україна Молода» № 082 за 7 травня 2010 року
 61. http://stadion.lviv.ua/ua/FC_KArpaty_vs_FC_Dynamo_ultars_photos2_07_05_2011
 62. Фани «Карпат» та «Динамо» вдягли вишиванки та заспівали гімн України
 63. «Карпати» — «Динамо». Піша хода вболівальників у вишиванках.
 64. Геннадій Кернес привітав Ларису Шитикову з присвоєнням звання Героя України
 65. На Рівненщині впорядкували могили воїнів УПА
 66. Криса Л., Фіголь Р. Личаківський некрополь. — Львів, 2006. — С. 140. — ISBN 966-8955-00-5.
 67. [http://islam.in.ua/3/ukr/full_news/9428/visibletype/1/index.html#!
 68. Указ Президента України № 358/95 від 7 травня 1995 року «Про присвоєння військових звань»
 69. www.lib.kture.kharkov.ua
 70. В.Гордієнко. Убивство митрополита Олексія Громадського
 71. [http://zik.ua/ua/news/2012/05/08/347347 Фільм «Матч» у Рівному: конфлікт чи піар?
 72. Держдума затвердила Медведєва прем'єр-міністром
 73. Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К.:Знання України, 2004 — Т.1 — 760с.
 74. Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К.:Знання України, 2004 — Т.1 — 760с.
 75. У друкованих виданнях також писали Стефан Войтко
 76. Сторінками футбольної історії Закарпаття
 77. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою wh не вказано текст