Користувач:Alex Blokha/Події, згадані уу Вікіпедії/1656

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед


Назва:Шебеші Ференц
-Знайдено: + Шебеші (Sebesi) Ференц, угор. дипломат семигородського кн. Ференца II Ракоці, який вів переговори з Б. Хмельницьким. У липні 1656 Ш. уклав у Чигирині договір між Семигородом й Україною про взаємну співпрацю, а в червні — серпні 1657 вів переговори в справі союзу України з Семигородом і Швецією. Щоденник про подорож на Україну 1657, як і вірчі грамоти й інструкції, що їх Ш. отримав від семигородського уряду, опублікував Ш. Сіладі в «Пам'ятках іст. Угорщини» серія 1, т. 23 (1874).


Назва:Юра церква (Дрогобич)
-Знайдено: + Юра св. церква в Дрогобичі, дерев'яна тридільна (тризрубна) в плані церква кін. 15 — поч. 16 ст. з квадратною гол. навою і двома гранчастими бічними криласами (конхами) та гранчастими зрубами вівтаря і притвору (бабинцями), перевезена 1656 з с. Надієвого. Низ церкви обведений широким опасанням у вигляді аркади-ґалерії на стовпах. Над бабинцем хори з аркою-ґалерією і Введенська каплиця. Церква увінчана над гол. зрубами трьома верхами без заломів, а криласи малими верхами з одним заломом, всі на восьмибічних підбанниках. Інтер'єр церкви розписаний фресками, виконаними під керівництвом Стефана-маляра поповича Медицького. Крім рел. композицій (Страсті Христові), багатий декоративний орнамент перев. рослинного характеру. Іконостас та ікони того самого маляра («Акафист Богоматері», «Діяння апостола Павла», «Відсічення голови Великомученика Юрія») в коричнево-вохристій та оливково-зеленій гамі; скромними малярськими засобами мистець надав індивідуального, майже портретного виразу зображуваним постатям. Рельєф різьби виноградної лози на колонках іконостасу близький до різьби на камені. 1678 збудовано дзвіницю. Ю. с. ц. кількакратно ремонтовано, але вона не втратила свого первісного вигляду й досі є однією з краще збережених пам'яток гал. архітектури 17 ст.


Зобр:1шт.

St.Jura(002).jpg

Назва:Радивиловський Антін
-Знайдено: + Радивиловський Антін († 1688), церковний діяч і письменник. Закінчив Києво-Могилянську Колеґію, був архидияконом Чернігівської кафедри, з 1656 проповідник, з 1671 — намісник Києво-Печерської лаври, з 1684ігумен Миколаївського монастиря у Києві. Автор двох збірок проповідей: «Огородокъ Маріи Богородицы» (1676) — слова на важливіші свята та про окремих святих, між ними про Антонія і Теодосія Печерських та про князя Володимира; «ВЂнецъ Хрістовъ зъ проповЂдій неделныхъ...» (1688) — слова на неділі усього року. У деяких проповідях заторкував актуальні питання тогочасної дійсності, в тому числі тяжке становище селян і жінок, використовуючи сюжети, приклади і притчі з популярних тоді збірок «Римські діяння», «Велике Зерцало» й інших.


Назва:Лещинський Ян
-Знайдено: + Ян Лещи́нський (р. н. невід. - †1678) - польський політичний діяч, познанський воєвода1656), коронний канцлер (1666-1677).


100 назад - 50 назад - 10 назад - Попередня - Про проект - Наступна - 10 вперед - 50 вперед - 100 вперед