Користувач:Dars/Чернетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Художні твори апокаліптичної та постапокаліптичної літератури[ред. | ред. код]

Ігри[ред. | ред. код]

Формат Рік Причина Назва Автор Примітки
Гра 1965 Війна Ядерна війна[en] Гра від Flying Buffalo. Комічна карткова гра про катаклізми для 2–6 гравців різного віку.
Гра 1978–2010 Війна Gamma World[en] Гра від TSR, Inc., розробника гри Dungeons & Dragons
Гра 1979–1998 Технології Choose Your Own Adventure[en] Edward Packard[en] Серія геймбуків
Гра 1980 Війна NukeWar[en] Опубліковано ігровою компанією Avalon Hill[en]. Покрокова стратегічна гра для багатьох ранніх домашніх комп’ютерних платформ, таких як Apple II, Commodore 64 і Atari 400/800.
Гра 1980 Війна+ Missile Command Аркадна відеогра, спроектована Theurer і розроблена Atari, Inc[en]. Пізніше її портували на багато різних домашніх комп’ютерів та ігрових платформ протягом багатьох років. Вважається однією з найвідоміших класичних відеоігор усіх часів.
Гра 1980–1983 Війна The Morrow Project[en] Гра від Timeline Ltd.[en]
Гра 1981 Війна Aftermath![en] Гра від Fantasy Games Unlimited[en]
Гра 1982 Технології Robotron: 2084 Створено компанією Williams[en]
Гра 1984–1993 Війна Twilight: 2000[en] Гра від Game Designers' Workshop[en] — дія відбувається у світі, де китайсько-російська війна переростає в обмежений ядерний конфлікт, який зрештою затягується в Європу та Америку.
Гра 1985 Технології The Mechanoid Invasion Кевін Сімбіда[en] Гейбук та вихідні книги, додатки та продовження; була першою рольовою грою від Palladium Books[en], задуманою та написаною Кевіном Сімбідою.
Гра 1986–2003 Майбутній колапс, прибульці Серія оригінального світу Might and Magic Джон Ван Канеґем Дія гри розгортається в колоніях Стародавніх, передової космічної раси, через кілька тисяч років після того, як усі контакти зі Стародавніми були втрачені через те, що вони брали участь у міжзоряній війні з інопланетною расою під назвою Кріган. Ця подія, названа Тишею, змусила колонії повернутися до середньовічного стану та вважати Стародавніх та їхні технології міфічними за своєю природою.
Гра 1987 Війна Crystalis[en] Гра від SNK
Гра 1987– Війна (міжзоряна), інопланетяни (стародавні цивілізації), захворювання (мутації), технології (використання штучного інтелекту), надприродне (демони]] і чаклунство), майбутній колапс (ізоляція колонізованих планет), соціальний колапс (повернення середньовічних забобон), занепад людства (Нехтування основними правами людини) Warhammer 40,000 Елдар[en] — технологічно розвинена раса, яка домінувала в галактиці до 29-го тисячоліття (і була старшою за людську расу, яка на той момент розвивалася у космосі), впала в моральний занепад. Цим спричинила спотворення реальності численних зоряних систем, які були колонізованими нащадками земних людей. , що живляться негативними емоціями незліченні види настроїв призвели до нестабільності та нескінченних конфліктів лише заради виживання, тоді як у той же час більшість населення людства деградувало до доіндустріального суспільства через втрату технологій після масової конфронтації з машинами зі штучним інтелектом, протягом тисячі років, поки Імперія силою не об’єднала більшість людей під фашистським тоталітарним теократичним режимом, який вів нескінченну війну за геноцид усіх інших розвинених форм життя, включно з деякими факторами, на які впливають надприродні фактори.
Гра 1988 Прибульці Manhunter: New York[en] Комп’ютерна гра в альтернативній часовій шкалі, де населення Землі поневолено інопланетним видом, відомим як Orbs (Сфери)
Гра 1988 Соціальний колапс Dark Future[en] Мініатюрний варгеймінг[en] від Games Workshop — франшиза рольових ігор, що складається з гри та пов’язаних романів і антологій оповідань у всесвіті Темного майбутнього.
Гра 1988 Технології Wasteland Постапокаліптична рольова гра, головна історія — шахрайський штучний інтелект, який не лише спричинив ядерну війну між Сполученими Штатами та Радянським Союзом, але й намагається знищити всіх людей, які вижили.
Гра 1989 Війна Badlands[en] Перегони від Atari Games, дія яких відбувається після ядерної війни, а змагання відбуваються на пустках, що залишилися після війни.
Відеогра 1990 Війна Mad Max[en] Одиночна гра для NES за мотивами фільму Скажений Макс 2.
Гра 1990 Війна Rifts[en] Ядерний обмін викликає повернення Ліній Лей і Міжвимірних Розривів або порталів. Ці Лінії Лей і Портали згодом викликають кілька природних і надприродних катастроф.
Відеора 1991 Війна Armour-Geddon[en] Гра від Psygnosis[en]
Гра 1991 Екологія Dark Sun[en] Сеттинг Dungeons & Dragons від кампанії TSR, Inc. — зосереджено на світі, який перетворився на негостинну пустелю через надмірне використання магії, яка знищила навколишню рослинність.
Гра 1992 Війна Outlander[en] Гра про водіння, натхненна Mad Max, у 1992/93 роках для ігрових приставок Snes та дженериків
Гра 1992 Прибульці Galactix[en] Передісторія (із сатиричним фейковим сюжетом телевізійних новин про остаточне виснаження тропічного лісу Амазонки) і ігровий процес відбувається у (вигаданій версії) 2019 року, коли могутня атака інопланетян загрожує знищити Землю. Розроблено Скоттом Хостом для Cygnus Games (нині Mountain King Studios[en]).[1]
Гра 1992 Сонце, прибульці Epic[en] та її продовження 1994 року Inferno[en] Опубліковано Ocean Software (зараз Atari[en]). Тривимірна космічна відеогра в стилі Battlestar Galactica[en] для MS-DOS та інших сучасних (на той час) персональних комп’ютерних платформ.
Гра 1993 Екологія Secret of Mana[en] Події нри відбуваються задовго після екологічного колапсу, який знищив старі розвинені цивілізації світу.
Відеогра 1993 Прибульці X-Com: UFO Defense та продовження Комп'ютерна гра.
Відеогра 1998 Технології RayCrisis[en] Приквел до RayForce[en]
Відеогра 1993–досьогодні Надприродне Серія ігор Doom Серія комп’ютерних ігор, створена компанією id Software — про вторгнення демонів у людські колонії на супутниках Марса. У продовженні оригінальної гри Doom II: Hell on Earth демони вторгаються на саму Землю.
Відеогра 1993–досьогодні Технології Серія ігор Mega Man X[en] Серія відеоігор від Capcom
Відеогра 1994 Надприродне Final Fantasy VI Рольова гра під назвою «Final Fantasy III» у своєму початковому запуску в Америці має поворот сюжету: лиходій Кефка Палаззо[en] переміщує магічні статуї з їх наміченого розташування, що, у свою чергу, призводить до того, що збалансований вигаданий світ руйнується, а Кефка стає його новим богом, захищеним силами тих же статуй.
Відеогра 1994 Технології Metaltech: Earthsiege[en] Гра та її продовження від Sierra Entertainment
Відеогра 1994 Технології Rise of the Robots[en] Гра від Mirage Studios[en]. Файтинг.
Відеогра 1999 Технології System Shock 2 Продовження гри System Shock
Відеогра 1994 Вплив події Primal Rage[en] Гра-бойовик, у якій метеор падає на Землю та знищує сучасні технології, та зводить людство до кількох племен кам’яного віку. Континенти змістилися, і сім динозавроподібних божеств борються за контроль над новим Уртом.
Відеогра 1995 Надприродне Mortal Kombat 3 Третя частина серії Mortal Kombat. Воєначальник із надприродними здібностями Шао Кан захопив царство Землі і забрав душі значної частини населення. Загони знищення блукають по землі у пошуках кількох уцілілих комбатантів, які протистоять йому.
Консольна гра 1995 Прибульці Chrono Trigger Консольна гра, у якій сучасна цивілізація ризикує бути знищеною інопланетним паразитом у 1999 році нашої ери.
Відеогра 1995 Технології Я не маю рота, але мушу кричати Гра від Cyberdreams[en]
Консольна відеогра 1995 Технології Vertical Force[en] Вертикальна гра у стилі «shoot 'em up» із двома рівнями для платформи Virtual Boy Nintendo.
Відеогра 1995 Технології Red Alarm[en] Гра для Nintendo
Відеогра 1995–досьогодні Екологія Command & Conquer Радіоактивний інопланетний кристал, відомий як Тиберіум і здатний до самовідтворення, розбивається об Землю у 1995 році і протягом наступних кількох десятиліть поступово робить більшу частину земної поверхні непридатною для життя.
Відеогра 1996 Занепад людства The House of the Dead Серія відеоігор для Sega - The House of the Dead. Вчений, доктор Кюрієн, знаходить спосіб реанімувати мертвих, але не без катастрофічних наслідків. Пізніше, у хронології серіалу, Калеб Голдман використовує нежить у своїй місії, щоб знищити людський рід і захистити Землю від подальшого знищення людьми.
Відеогра 1996–present Захворювання Resident Evil Серія відеоігор
Відеогра 1997 Війна Interstate '76[en] Гра від Activision
Відеогра 1997 Війна Серія ігор KKnD
Відеогра 1997 Екологія 7th Legion[en] Комп'ютерна гра. Група обраних людей, відібраних корпораціями і урядами, залишають сильно забруднену Землю за допомогою флоту зоряних кораблів. Потім повертаються як сила, для того, щоб деокупувати Землю, і боротися проти титульного 7-го легіону, коаліції найбільш розвинених постапокаліптичних людей на Землі.
Відеогра 1997 Захворювання POD: Planet of Death[en] Аварія на шахті вивільняє вірус із колонізованого супутника Юпітера - Іо. Проводяться перегони для визначення переможця останнього місця в останньому шатлі, який залишить супутник.
Відеогра 1997 Прибульці Spellcross[en] Покрокова стратегічна гра для ПК
Відеогра 1997 Технології GURPS Reign of Steel[en] Налаштування для рольової системи GURPS, події «Reign of Steel» відбуваються у 2047 році нашої ери, через 16 років після того, як повстання роботів закінчилося їхньою перемогою.
Відеогра 1997 Вплив події Dark Earth[en] Дія гри відбувається у невизначеному постапокаліптичному регіоні на Землі, який охопленій зимою після удару та враженому небезпечною мутагенною речовиною під назвою «Архесенція»; у центрі гри технологічно занедбане суспільство, схоже на середньовічне.
Відеогра 1997–present Війна Серія ігор Fallout Ядерна війна 2077 року спустошує більшість території США. Гравці починають із підземних сховищ.
Відеогра 1998 Війна BattleTanx[en] Бойова гра на автомобілях від The 3DO Company. У цьому ігровому світі майже всі жінки гинуть під час ядерної війни, а чоловіки цінують кількох жінок, які вижили.
Відеогра 1998 Війна Vigilante 8 Відеогра в стилі «бойові перегони» від компанії Activision.
Відеогра 1998 Майбутній колапс Xenogears Гра для PlayStation, дія якої відбувається у світі, де дві нації борються зі зброєю, знайденою в стародавніх руїнах. Крім того зовсім недавно на планеті було знайдено скам’янілості людини.
Відеогра 1998 Надприродне Tribe 8[en] Рольова гра, в якій демони-садисти вторгаються (і завойовують) Землю.
Відеогра 1998 Прибульці Half-Life Резонансний каскад змушує екстравимірних інопланетян вторгнутися на Землю.
Відеогра 1998 Прибульці, технології (кібертероризм) Red Baron 2573 [2]
Відеогра 1998 Технології KKnD 2: Krossfire Продовження гри KKnD; за сюжетом у дев'ятій просунуті роботи-фермери взяли на себе завдання знищити все живе.
Відеогра 1999 Війна BattleTanx: Global Assault[en] Відеогра від The 3DO Company — продовження BattleTanx[en]
Відеогра 1999 Війна Warzone 2100
Відеогра 1999 Захворювання Abomination: The Nemesis Project[en]
Відеогра 1999 Майбутній колапс Homeworld Гра від розробника Relic Entertainment[en] – невелика людська цивілізація на пустельній планеті Харак на краю галактики опинилася на межі вимирання через порушення забутого договору 5000-річної давнини, який забороняє їм розробляти гіперкосмічні технології. Тим не менш, тим, хто вижив, пощастило скористатися нещодавно завершеним «Материнським корабле» — великим колоніальним судном, призначеним для того, щоб повернути їх до їхнього стародавнього та забутого рідного світу поблизу центру галактики, Хійара. Було випущено продовження гри: Homeworld: Cataclysm[en] і Homeworld 2.
Відеогра 1999 Прибульці Chrono Cross[en] Консольна гра, у якій в альтернативних часових шкалах сучасна цивілізація була знищена інопланетним паразитом у 1999 році нашої ери.
Відеогра 1999 Технології Galerians[en] Консольна гра для PlayStation, розроблена Polygon Magic[en]
Відеогра 1999 Технології Descent 3[en] Гра для ПК, розроблена Outrage Entertainment[en], у якій невідомий вірус спочатку атакував роботів-рудокопів, а згодом і людей.
Відеогра 1999–2000 Війна Sid Meier's Alpha Centauri[en] Космічний корабель покидає Землю напередодні Третьої світової війни, щоб заснувати нову колонію на орбіті Альфа Центаври
Відеогра 2000 Війна Earth 2150 А також Earth 2160 — світ знищений у 2150 році, а люди поселяються на Марсі у 2160
Відеогра 2000 Захворювання Deus Ex Комп'ютерна гра про «Сіру смерть»
Відеогра 2000 Технології Gunlok[en] Пригодницька комп'ютерна гра, розроблена компанією Rebellion Developments
Відеогра 2000 Вплив події The Legend of Zelda: Majora's Mask Гра для Nintendo 64, у якій головний герой Лінк має три дні, щоб врятувати світ Терміна від його місяця, який зійшов з орбіти
Відеогра 2001 Війна Darwin's World[en] Рольова гра від Impressions
Відеогра 2001 Занепад людства Pikmin[en] Події гри та її продовження, Pikmin 2[en] (2004 року), розгортаються на безіменній планеті, яку просто називають планетою Пікмін, яка заселена тваринами та рослинами. Незважаючи на те, що в грі вона неназвана, у кількох роликах вона зображена як Земля або, принаймні, дуже схожа на Землю планета. Додатковими підказками є створені людиною об'єкти в обох іграх, як-от Абстрактний шедевр, кришка від пляшки, і пам'ятний старий приятель, R.O.B.[en], а також сцена у грі Super Smash Bros. Brawl на основі планети Пікмін, Distant Planet, яка її дані називають Землею.
Відеогра 2001 Захворювання After the Bomb[en] Рольова гра
Відеогра 2001 Надприродне Final Fantasy X Рольова гра, у якій надприродні сили, на яких свідомо, а певним чином і несвідомо, зосереджена релігія, загрожують та знищують розвинену цивілізацію.
Відеогра 2001 Сонце Tetris Worlds[en]
Відеогра 2001 Технології Outlive[en] Стратегія реального часу. Земля створила роботизовані форми життя, нібито для видобутку ресурсів Титану, хоча насправді вони мали використовуватися як секретна армія. Коли план реалізували, Всесвітня рада втратила владу, але роботи повернулися й зайняли планету в ім'я своїх творців.
Відеогра 2001 Вплив події Ace Combat 04: Shattered Skies[en] Відеогра для PlayStation 2, події якої зосереджені на вигаданому континенті через роки після падіння астероїда у кількох місцях.
Відеогра 2001– Прибульці Halo series An alien alliance called the Covenant begin attacking human colonies in 2525. By 2552, almost all of the human colonies are destroyed and the Covenant are attacking Earth.
Відеогра 2002 Екологія The Legend of Zelda: The Wind Waker Відеогра, у якій повінь знищила вигаданий світ Гайрула.
Відеогра 2002 Захворювання Soldiers of Anarchy[en] Комп'ютерна відеогра про групу колишніх солдатів, які провели 10 років під землею після «Синдрому спонтанної дегенерації генома» (SGDS), штучно створеного вірусу, який лютував по всьому світу у 2004 році, і майже знищив людство. Незважаючи на те, що вірус був випущений, щоб заробити гроші на протиотруті, він чомусь не поширювався.
Відеогра 2002–2004 Війна Neocron[en] Відеогра для ПК від Reakktor Media GmbH
Відеогра 2003 Війна Judge Dredd: Dredd vs. Death[en]
Відеогра 2003 Прибульці UFO: Aftermath[en] Комп'ютерна гра, продовження ігор UFO: Aftershock[en] і UFO: Afterlight[en] від Altar Games
Відеогра 2003 Соціальний колапс Deus Ex: Invisible War Після повного глобального економічного колапсу (подія, відома просто як «Колапс»), усі релігії збираються в одну, яка суперечить новому світовому порядку. Протягом усієї гри гравець може вибрати будь-яку сторону, впливаючи на результат гри.
Відеогра 2003 Технології Neuroshima[en] Польська рольова гра від Portal Publishing
Відеогра 2004 Екологія The Fall: Last Days of Gaia Гра для ПК — німецька 3D-рольова гра, дія якої розгортається в постапокаліптичному майбутньому, де людство очікує свій можливий кінець. У центрі уваги гри — глибока історія та унікальні персонажі, а середовище проживання пропонує багато добре продуманих побічних квестів. Геймплей, подібний до серії Fallout, але з більш традиційним підходом до RPG, у якому гравець може зібрати цілу групу, щоб покращити шанси в битвах і включити фахівців з додатковими навичками.
Відеогра 2004 Надприродне The Shadow of Yesterday[en] Рольова гра, в якій об'єднання всіх людей у фантастичному світі однією надприродною мовою призводить до знищення світу тим, що вважається астероїдом, який стає новим Місяцем цього світу, таким, що затьмарює Сонце на тиждень кожного місяця.
Відеогра 2004 Прибульці Half-Life 2 Гра від Valve; дія гри відбувається через 20 років після того, як багатовимірна організація успішно захоплює Землю за 7 годин, перетворюючи людей на рабську робочу силу.
Відеогра 2004 Технології Splicers[en] Рольова гра розгортається в розпал війни між людьми та всесвітнім комп'ютерним інтелектом
Відеогра 2004 Технології Planetarian: The Reverie of a Little Planet[en] Мултілс — японський постапокаліптичний візуальний роман.
Відеогра 2005 Прибульці Destroy All Humans![en] Консольна гра 2005 року, в якій гравець керує прибульцем Фуроном, який намагається знищити людство.
Відеогра 2005 Вплив події Guild Wars[en] Гра, у якій, після навчання, встановленого у період «перед випалом», раса звірів під назвою Чарр викликають метеори на людей, знищуючи майже всі міста та все живе (рослини, тварини тощо).
Відеогра 2006 Війна DEFCON Створена незалежним британським розробником ігор Introversion Software[en] і (частково) натхненна фільмом Воєнні ігри 1983 року
Відеогра 2006 Війна Auto Assault[en] Здавалося б, події були викликані інопланетянами, хоча насправді через людські помилки, катастрофи і войни формують апокаліптичний світ Auto Assault. Гра схожа до серії Command & Conquer, де інопланетна подія є каталізатором, необхідним для початку занепаду.
Відеогра 2006 Екологія Battlefield 2142[en] Відеогра для ПК, шутер від першої особи, в якій йдеться про битву за землю, що призводить до нового льодовикового періоду, і робить більшу частину північної півкулі непридатною.
Відеогра 2006 Прибульці Gears of War Відеоігра, яка відбувається на вигаданій планеті Сера; людей показано воюючими супроти чужорідних монстрів, які виникли з підпілля.
Відеогра 2006 Невизначений Mother 3[en] Гра для Game Boy — в якій невелика група людей втікає до постапокаліптичної утопії після «старого світу». Хоча у грі ніколи не пояснюється, що сталося з «старим світом», але вказується, що люди — це ті, хто спричинив його руйнування.
Відеогра 2007 Війна, надприродне Fire Emblem: Radiant Dawn[en] Наприкінці третьої частини головні герої змушені навмисно пробудити передбачуваного «темного бога» Юне, щоб уникнути його випадкового пробудження війною, яка поширилася через Телій. Богиня Ашера, дізнавшись, що Беорк і Лагуз давно порушили заповіт, що забороняє військовий конфлікт між расами, уражає майже всіх мешканців Телію, незважаючи на протести Юна. Це лихо веде до четвертої частини, де Юне, розшукує як відродити скам'янілих людей, оберігає тих, хто вижив, і заважає Ашері закінчити роботу.
Відеогра 2007 Екологія Darkwind: War on Wheels[en] MMOGA гра для ПК про катастрофічну подію на сонці у 2019 та 2020 роках залишає світ спустошеним, лише невеликі залишки людей, які вижили, скніють у похмурому, опроміненому світі. Людство значною мірою підживлюється запасами апаратного забезпечення, залишеними загиблою цивілізацією, у поєднанні з відчаєм нового світового порядку, гладіаторськими смертельними поєдинками, починаючи з 2035 року. Банди та дорожні пірати гарно озброєні та забезпечені автомобілями та вантажівками загрожують на великих просторах пустелі між містами; також там курсують добре озброєні групи торговців, які заробляють на життя, перевозячи їжу, пальне та інше спеціалізоване обладнання між містами.
Відеогра 2007 Майбутній колапс Supreme Commander Гра для платформ ПК і Xbox: події відбуваються у кінці тисячолітньої війни під назвою «Нескінченна війна» між трьома окремими фракціями людей; UEF (Об'єднана Федерація Землі), Еон та Кібрани.
Відеогра 2007 Надприродне Hellgate: London Гра для ПК, де люди та демони постійно борються на Землі.
Відеогра 2007 Технології Toxic Nitrome Limited[en] — флеш гра про персонажа в жовтому костюмі Hazmat, який намагається звільнити світ від гонки роботів з різноманітними бомбами. Продовження, Toxic 2, було випущено у 2008 році.
Відеогра 2007 Вплив події Godzilla: Unleashed[en] Відеоігра для ПК, від компанії Pipeworks Studios[en], дія відбувається на пост-апокаліптичній Землі, яка Земля була знищена кристалами.
Відеогра 2007–2012 Технології Серія Mass Effect Людство та інші інопланетні раси повинні працювати разом, щоб боротися з розумними машинами, які знищують все розвинене життя у Галактиці, яких називають «Женці».
Відеогра 2007– Прибульці Crysis Crytek – найближче майбутнє, де стародавній космічний корабель прибульців був виявлений під землею на острові на сході Філіппін.
Відеогра 2008 Війна Exodus[en] Постапокаліптична рольова гра від Glutton Creeper Games розгортається після того, як Війна з Терором знищила 99 % населення світу.
Відеогра 2009 Зомбі Left 4 Dead 2 Продовження Left 4 Dead. Розширює оригінальну гру з новими персонажами, картами та зброєю.
Відеогра 2008 Надприродне The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon[en] Головний антагоніст гри Malefor the Dark Master стверджує, що доля всіх фіолетових драконів — спричинити знищення світу. Йому майже вдалося, коли Руйнівник, величезний голем, якого він воскресив, щоб перетнути Вогняний Пояс і створити кінець світу, завершує своє коло, доки його не переможуть головні герої гри Спіро та Сіндер і не запечатають духи стародавніх драконів у Ядро світу, а Спіро запускає потужну хвилю Люті, щоб відновити світ.
Відеогра 2008 Технології Too Human[en]
Відеогра 2008 Вплив події Advance Wars: Days of Ruin[en] Оскільки майже все людство було знищено ударом метеорита, гра розповідає про подвиги армії тих, хто вижив, борючись із бандитськими рейдерами та ворожими арміями на спустошених руїнах планети.
Відеогра 2009 Захворювання Killing Floor Кооперативний шутер від першої особи в жанрі survival horror.
Відеогра 2009–досьогодні Війна Fallen Earth[en] Постапокаліптична багатокористувацька онлайн-рольова гра від Icarus Studios і Fallen Earth LLC, дія якої відбувається у 22 столітті після того, як вірус Шива поширився по всьому світу.
Відеогра 2010 Війна Metro 2033 Гра від 4A Games і THQ, дія якої відбувається в постапокаліптичній москві через 20 років після ядерної війни.
Відеогра 2010 Війна Fist of the North Star: Ken's Rage[en] Гра для PlayStation 3 та Xbox 360 від Omega Force і Tecmo Koei[en], заснована на знакових серіалах аніме та манги.
Відеогра 2010 Екологія Новий початок[en] Відеогра від Daedalic Entertainment, у якій кліматичні зміни зробили Землю непридатною для життя.
Відеогра 2010 Надприродне, війна Darksiders[en] Серія ігор від компанії THQ розгортається на постапокаліптичній Землі, де людство стоїть на межі зникнення, а янголи ведуть програшну битву проти орд демонів за контроль над світом.
Відеогра 2010 Перемінна (за участі екстрасенсів) Apocalypse World[en] Настільна комп'ютерна рольова гра, дія якої відбувається після апокаліпсису за вибором групи[3]
Відеогра 2011 Війна Wasteland Angel[en] Комп'ютерна гра, яка зображує США після Третьої світової війни.
Відеогра 2011 Екологія Brink Плавуче самодостатнє місто містить те, що може бути останніми залишками людства після того, як глобальне потепління спричинило підвищення рівня моря.
Відеогра 2011 Захворювання Hatoful Boyfriend[en] Особливо небезпечний штам пташиного грипу вбиває переважну більшість людства, залишаючи птахів домінуючим класом тварин. Головний герой є одним із небагатьох людей, природно стійких до грипу.
Відеогра 2011 Захворювання InFamous 2 Чума, головним чином на східному узбережжі Сполучених Штатів, швидко поширюється і спричиняє хвороби у більшості заражених, але надає особливі здібності деяким особам. Їх позначено, як «Провідники», і один із них, Коул МакГрат, в альтернативній кінцівці прозваний «Зло», якому вдається поглинути сили свого суперника Джона Вайта, якого було перейменовано на «Звір» через шаленство, яке він спричинив, використовуючи свої сили протягом кількох тижнів, і об'єднав більшість мутантів під своїм керівництвом, ведучи успішну боротьбу з владою, тоді як Джозеф Бертран, корумпований магнат, який таємно перетворювався на звірину форму, відому як «Бегемот», зумів перед смертю продати технологію мутації звичайних людей, як правило, або на отруйних рептилійних монстрів, або на м'язистих дикунів з контролем над льодом, кільком терористам, включаючи Осама бен Ладена.
Відеогра 2011 Прибульці DC Universe Online[en] У рекламному трейлері показано, як герої та лиходії торгових марок DC Comics борються один з одним до смерті, а Лекс Лютор[en] виходить остаточним переможцем, але одразу після кульмінації традиційної битви між цими легендарними персонажами Брейніаку[en], згідно із заявами, вдається підкорити Землю без перешкод з боку своїх переможених захисників (оскільки більшість із них уже вбили один одного) і поневолюють населення людства, доки Лютор разом із Бетменом не зуміють вижити й подорожують у часі назад у минуле, щоб попередити свої відповідні фракції про припинення вічної війни та співпрацю проти ворог, що наближається, з героями, керованими гравцем, які підготовлені до протистояння передбачуваному вторгненню, щойно воно прибуде.
Відеогра 2011 Collapse of infrastructure, and fissures in races MotorStorm: Apocalypse Відеогра для PlayStation 3, у якій зображується Західне узбережжя США, яке постраждало від кількох стихійних лих, як-от торнадо, землетрусів, дощів і гроз.
Відеогра 2011 Вплив події Rage Відеогра від iD Software; відбувається після зіткнення метеора із Землею.
Відеогра 2012 Війна, Прибульці, Захворювання Call of Duty: Black Ops II Едвард Ріхтгофен, нацистський німецький вчений, який намагався завоювати світ під час Другої світової війни, незважаючи на поразку Адольфа Гітлера, створює армію зомбі, а також різноманітну вдосконалену піхотну зброю та біологічні вдосконалення, використовуючи інопланетну речовину під назвою «Елемент 115», і вторгається на космічну станцію на Місяці, співпрацюючи з американцем Патріком Демпсі, радянським Миколою Бєлінським і японцем Такео Масакі, намагаючись вижити від орди зомбі, поки йому не вдається контролювати її, і вдається перетворити Землю на пустку (після нападу на неї з ракетами), який охоплений нескінченною хвилею зомбі, в якій загинули майже всі.
Відеогра 2012 Екологія Oil Rush[en] Стратегічна гра для ПК, у якій крижані шапки планети розтанули, що спричинило глобальну повінь.
Відеогра 2012 Захворювання Zero Escape: Virtue's Last Reward[en] Візуальна пригодницька гра, випущена для Nintendo 3DS і PlayStation Vita. Дія гри розгортається у майбутньому, через 45 років після того, як катастрофічний спалах вірусу, відомий, як Radical-6, знищив майже всю людську цивілізацію.
Відеогра 2012 Невизначений Tokyo Jungle[en] Відеогра для PlayStation 3 про футуристичний Токіо, якого покинули люди та заполонили багато видів тварин.
Відеогра 2013 Захворювання, монстри The Last of Us Грибкова інфекція перетворює більшість людей на монстрів, і невелика група тих, хто вижив, намагається жити далі.
Відеогра 2014 Захворювання, Соціальний колапс Eidolon[en] Відеогра від компанії Ice Water Games. Знищення технологій, які були встановлені у великих містах і продовжували тривалість життя, призвело до масових спалахів смертельних захворювань, а потім до ширшого соціального колапсу.
Відеогра 2014 Вплив події Ace Combat Infinity[en] Онлайн-гра для платформи PlayStation 3, яка зображує нову світову війну через 20 років після того, як метеорит вразив велику частину Земної поверхні
Відеогра 2015 Війна Mad Max Пригодницький бойовик, заснований на франшизі Mad Max[en].
Відеогра 2016 Other Nuclear Throne Постапокаліптичний шутер від компанії Vlambeer[en], у якому люди мутували в жахливих монстрів. Ці мутанти шукають легендарний Ядерний трон.
Відеогра 2017 Надприродне, Технології The Legend of Zelda: Breath of the Wild Дія відбувається через 100 років після того, як Гайрул був значною мірою зруйнований Ганоном[en]
Відеогра 2017 Технології, війна Horizon Zero Dawn Події розгортаються в 31 столітті, у світі, де люди повернулися до примітивних племінних суспільств в результаті якогось невизначеного лиха. Їхніх технологічно просунутих попередників смутно згадують як «Старих». Великі роботизовані істоти, відомі просто як «машини», зараз домінують на Землі.
Відеогра 2017 Інфекція, Захворювання Hollow Knight Hollow Knight — це мистецько-динамічна пригодницька гра в жанрі метроїдванія. У ній опосередковано розповідається історію зруйнованої та хворої цивілізації через діалоги, таблички зі знаннями, твори мистецтва та інші елементи. Коли гравець дізнається більше та прогресує, відбувається зараження, і зрештою гравець виявляє джерело зараження, а також історію світу.
Відеогра 2019 Війна Far Cry New Dawn Самостійне незалежне продовження гри Far Cry 5 із серії відеоігор Far Cry. Події розгортаються через 17 років після Far Cry 5. Після обміну ядерних ударів, відомих, як «Колапс» які спустошили світ, ті, хто вижили, намагаються відновити громаду в окрузі Хоуп. Однак їхнім зусиллям загрожують розбійники, мандрівна група організованих бандитів, яких очолюють сестри-близнючки Міккі та Лу.

Все[ред. | ред. код]

Формат Рік Причина Назва Автор Примітки
Роман 13th century Вплив події Theologus Autodidactus Ibn al-Nafis
Роман 1805 Занепад людства Le Dernier Homme Jean-Baptiste Cousin de Grainville – regarded as the first story of modern speculative fiction to depict the end of the world[4]
Поема 1816 Сонце "Darkness" Lord Byron - describes the end of life on Earth after the Sun's extinction
Роман 1826 Захворювання The Last Man[5] Shelley, Mary
Роман 1872 Технології "The Book of Machines" The novel Erewhon's section "The Book of Machines"
Роман 1885 Війна After London[6] Richard Jefferies – the nature of the catastrophe is never stated, except that apparently most of the human race quickly dies out, leaving England to revert to nature
Роман 1895 Сонце The Time Machine H. G. Wells – towards the end of the book the Time Traveler witnesses the Sun's expansion, causing the death of all life on Earth.
Роман 1898 Прибульці The War of the Worlds H. G. Wells
Роман 1901 Екологія The Purple Cloud M. P. Shiel – a volcanic eruption floods the world with cyanide gas
Оповідання 1906 Сонце "Finis" Frank Lillie Pollock – where a second Sun's light incinerates Earth
Роман 1908 Надприродне Lord of the World Robert Hugh Benson
Оповідання 1909 Технології The Machine Stops E. M. Forster – a short story emphasizing machinery instead of computers
Роман 1912 Захворювання The Scarlet Plague Jack London – Sixty years after an uncontrollable epidemic named the Red Death has depopulated the planet, James Howard Smith tries to impart the value of knowledge and wisdom to his grandsons
Роман 1912 Сонце The Night Land William Hope Hodgson – the Sun burns out and the last of humanity is sheltered in an arcology from the hostile environment and the creatures adapted for it
Роман 1913 Захворювання Goslings: A World of Women[7] J. D. Beresford – a global plague has decimated England's male population and the once-predictable Gosling family is now free to fulfill its long-frustrated desires
Роман 1914 Невизначений Darkness and Dawn George Allan England – two characters wake from suspended animation and find that some great disaster has torn an enormous chasm in Earth and created a second Moon
Роман 1916 Війна The Lost Continent Edgar Rice Burroughs
Play 1921 Технології R.U.R. Play by Karel Čapek – notable for coining the term "robot"
Роман 1926 Прибульці The Moon Men Edgar Rice Burroughs – The series comprising The Moon Maid, with the action set on the Moon; The Moon Men, set in 2120 after the Kalkars have invaded Earth; and The Red Hawk, which jumps to 2430 and in which the Great Feud reaches its climax.
Роман 1922 Війна Theodore Savage (vt. Lest Ye Die) Cicely Hamilton[8]
Фільм 1924 Захворювання The Last Man on Earth A disease kills all men over 14 years old, but 10 years later, one is found still alive and hilarity ensues. Based on the 1923 novelette of the same name by John D. Swain. Was remade in 1933 as the musical It's Great to Be Alive.
Роман 1926 Технології The Metal Giants Edmond Hamilton
Роман 1928, 1929 Екологія Deluge and Dawn S. Fowler Wright – a huge flood devastates the world; only the English Midlands survive
Роман 1929 Технології Automata S. Fowler Wright
Роман 1931 Технології The War of the Giants Fletcher Pratt
Роман 1932 Війна Tomorrow's Yesterday John Gloag[9]
Фільм 1933 Екологія Deluge Deluge is a 1933 American apocalyptic science fiction film, directed by Felix E. Feist and released by RKO Radio Pictures.
Роман 1933 Війна The Shape of Things to Come Wells, H. G. – predicting an extended world war fought with modern scientific weapons, societal upheaval, and the beginning of space travel. Filmed as Things to Come in 1936.
Роман 1934 Війна Quinzinzinzili Messac, Régis – predicting a great world war that ends with the vanishing of humanity. Only a group of children survives and forms a strange new humanity.
Роман 1934 Війна The Black Flame Stanley G. Weinbaum – comprises two novellas, Dawn of Flame and The Black Flame, with a common character, Black Margot, a.k.a. Margaret of Urbs, a.k.a. the Black Flame
Оповідання 1934 Технології "Rex" Harl Vincent
Роман 1935 Технології Nightmare Number Three Stephen Vincent Benet
Фільм 1936 Війна Things to Come[10] A future Second World War leads to a breakdown of civilization in most of the world, with technology returning to medieval levels by 1970.
Роман 1936 Війна Wild Harbour Ian MacPherson – a war much worse than World War I leads to complete social collapse in Great Britain
Оповідання 1937 Війна By the Waters of Babylon Stephen Vincent Benét
Радіопостановка 1938, 1943 Екологія "Oxychloride X" An episode of Arch Oboler's popular 1930s and 1940s radio horror and mystery anthology serial Lights Out. A deranged university chemistry student creates what turns out to be a "super-dissolving substance", with the potential, among other uses, to become "a doomsday chemical superweapon".
Радіопостановка 1938, 1968–1975 Прибульці "The War of the Worlds" The radio play, originally directed and narrated by Orson Welles and premiered on The Mercury Theater on the Air, later remade for local broadcast by, and over, station WKBW (now WWKB)-AM, in Buffalo, New York.
Роман 1939 Війна The Death Guard Philip George Chadwick - when a near-invincible army of artificially created soldiers – the Flesh Guard – falls into the hands of an untrustworthy power, continental Europe forms an alliance and invades Great Britain. The resulting carnage, involving poisonous electric gas, "humanite" (atomic) bombs, and the unfeeling march of the Flesh Guard, reduces whole cities and towns in Europe to smoking rubble.
Фільм 1939 Війна Peace on Earth A cartoon short by Hugh Harman – animals rebuild a post-apocalyptic world after humanity has fought war to the point of extinction
Оповідання 1941 Війна "Magic City" Nelson S. Bond
Оповідання 1941 Війна "Nightfall" Isaac Asimov
Play 1942 Війна (також льодовиковий період і повінь) The Skin of Our Teeth Thornton Wilder
Роман 1943 Війна Gather, Darkness Fritz Leiber[11]
Оповідання 1944 Екологія "The Great Fog" Gerald Heard; a mildew-generated fog appears to undermine

civilization.[12]

Роман 1945 Сонце Rescue Party Arthur C. Clarke
Радіопостановка 1946 Війна The Fifth Horseman (radio play) Early (post-World War II) radio docudrama series originally aired over the now-defunct NBC Radio network. This "rare and unusual" series of shows (featuring many top Hollywood film performers of that era) was written, produced, and directed by Arnold Marquis, as part of a special postwar campaign aimed at convincing the public to place the then-newly developed technologies of nuclear energy and weaponry under United Nations control.[13]
Роман 1946 Екологія Mr. Adam Pat Frank – depicts a world in which a nuclear power plant explosion renders the entire male population infertile
Роман 1947 Технології With Folded Hands Jack Williamson
Роман 1948 Війна Ape and Essence Huxley, Aldous – also screenplay
Оповідання 1949 Війна "Let the Ants Try" Frederik Pohl (under the pseudonym James MacCreigh)
Роман 1949 Захворювання Earth Abides[5] Stewart, George R. – plague
Оповідання 1949 Війна "Not with a Bang" Damon Knight
Оповідання 1949 Вплив події "The Big Eye" Max Simon Ehrlich
Оповідання 1949 Війна "Time to Rest" John Wyndham – short story sequel "No Place Like Earth"
Роман 1950 Війна Shadow on the Hearth Judith Merril; later adapted for television in 1954
Роман 1950 Війна Pebble in the Sky Asimov, Isaac – a later book, Robots and Empire, gave a different explanation
Оповідання 1950 Війна "Dear Devil" Eric Frank Russell
Оповідання 1950 Війна "There Will Come Soft Rains" Ray Bradbury - short story in The Martian Chronicles.
Оповідання 1950 Захворювання "The City" Ray Bradbury
Радіопостановка 1951 Війна "The Last Objective" Written by Paul Carter and adapted by Ernest Kinoy for NBC Radio's 1950–1951 sci-fi anthology series, Dimension X. A military android questions its continued existence, after the last of its human comrade-counterparts dies out from the effects of a mysterious doomsday super-weapon that was unleashed at the end of a generations-long global atomic war.
Фільм 1951 Війна Five[14] Arch Oboler – the film shows the aftermath of a nuclear war, centered on a group of five survivors[15][16]
Оповідання 1951 Захворювання "The Visitor" Ray Bradbury – short story in The Illustrated Man
Фільм 1951 Вплив події When Worlds Collide Scientists discover that a star named Bellus is on a collision course with Earth.
Роман 1951 Вплив події, Монстри, Захворювання The Day of the Triffids John Wyndham – initially thought to be a blinding meteor shower, but later suggested to be a man-made satellite based weapon accidentally discharged, allowing the bio-engineered Triffids (a type of plant) to dominate
Роман 1951 Прибульці The Puppet Masters Robert A. Heinlein
Оповідання 1951 Технології "The Last Revolution" Lord Dunsany
Роман 1951 Соціальний колапс Foundation Asimov, Isaac – mathematician Hari Seldon foresees the fall of the Galactic Empire, which encompasses the entire Milky Way
Фільм 1952 Війна Captive Women[17] A new primitive society emerges long after a nuclear war. The film portrays tribes called the "Norms", the "Upriver People", and the "Mutates" fighting in the remains of New York City.[18][19]
Фільм 1952 Війна Invasion USA[джерело?]
Роман 1952 Війна Star Man's Son[5] Norton, Andre - also published as Daybreak: 2250 A.D. and Star Man's Son: 2250 A.D.
Оповідання 1952 Екологія "The Birds" Daphne du Maurier – made into the 1963 film The Birds by Alfred Hitchcock in which birds begin launching spontaneous mass attacks against humanity
Роман 1952 Занепад людства City Clifford D. Simak
Оповідання 1953 Війна "Second Variety" Philip K. Dick
Фільм 1953 Прибульці The War of the Worlds Based on the novel of the same name
Роман 1953 Прибульці The Kraken Wakes John Wyndham
Роман 1953 Майбутній колапс Against the Fall of Night Arthur C. Clarke; an early version of The City and the Stars
Оповідання 1953 Надприродне "The Nine Billion Names of God" Arthur C. Clarke – a short story taken from the short story collection of the same name
Роман 1953 Занепад людства Childhood's End Arthur C. Clarke
Роман 1954 Війна Tomorrow! Wylie, Philip – cautionary (for its time) civil defense-themed "tale of two cities": one (fictional) American city is ready for nuclear World War III, while the other is not
Play 1954 Війна The Offshore Island Play by Marghanita Laski
Роман 1954 Захворювання I Am Legend Richard Matheson – a vampire apocalypse novel, adapted to film as The Last Man on Earth (1964), The Omega Man (1971), I Am Legend (2007), and I Am Omega (2007)
Роман 1954 Захворювання Some Will Not Die Budrys, Algis
Оповідання 1954 Технології "Slaves To The Metal Horde" Milton Lesser
Оповідання 1954 Технології "Answer" Fredric Brown
Оповідання 1954 Соціальний колапс "The Last of the Masters" Philip K. Dick – short story (novelette) by Dick, Philip K. – 200 years after a global anarchist revolution, society has stagnated due to the loss of scientific knowledge during the revolt. Elsewhere, the last government, a highly centralized and efficient society, is in hiding from the Anarchist League, a global militia preventing the recreation of any government.
Фільм 1955 Війна Day the World Ended[14] [20][21]
Роман 1955 Війна The Chrysalids John Wyndham – U.S. title: Re-Birth - the aftermath of a nuclear war in a rural Canadian community
Роман 1955 Війна The Long Tomorrow[22] Brackett, Leigh – in the aftermath of a nuclear war scientific knowledge is feared and restricted.
Фільм 1956 Війна World Without End[17] Edward Bernd, starring Hugh Marlowe, Rod Taylor – robust 20th Century men — narrowly escaping the ubiquitous "time warp" — kill giant spiders, help pale nerds and their beautiful women emerge from underground, and retake the post-World War III surface from troglodyte mutants
Роман 1956 Війна The World Jones Made Dick, Philip K.
Оповідання 1956 Занепад людства To Serve The Master Philip K. Dick[23]
Оповідання 1956 Війна "The Last Word" Damon Knight
Оповідання 1956 Вплив події "A Pail of Air" Fritz Leiber – a small family struggles to survive at temperatures near Absolute Zero after Earth is ripped from its solar orbit
Фільм 1956 Прибульці Invasion of the Body Snatchers Based on the novel The Body Snatchers by Jack Finney
Роман 1956 Майбутній колапс The City and the Stars Arthur C. Clarke; after the loss of a galactic empire, humanity is restricted to the single city of Diaspar, but lives a life of eternal comfort and safety. Alvin escapes and finds the truth – forcing his city to face the universe again.
Роман 1956 Екологія The Death of Grass John Christopher – a virus that destroys plants causes massive famine and the breakdown of society. Made into the film No Blade of Grass
Поема 1956 Війна "The Horses" Edwin Muir – deals with society's regression to pre-Industrial Revolution conditions in the wake of a nuclear war
Роман 1957 Війна On the Beach Nevil Shute – also the films based on the book
Роман 1957 Соціальний колапс Atlas Shrugged Rand, Ayn – American society slowly collapses after the country's leading industrialists mysteriously disappear
Фільм 1958 Війна Teenage Caveman[14]
Роман 1958 Екологія The Year When Stardust Fell Raymond F. Jones - the world's machinery grinds to a halt after comet dust arrives
Фільм 1958 Війна Terror from the Year 5000 [24][25][26]
Телесеріал 1958 Війна "Doomsday For Dyson" A made-for-television play by J. B. Priestley.[27] Tom Dyson is suddenly caught up in the chaos of a nuclear war. Several of the issues brought up in the programme were discussed in an hour-long debate following its conclusion.
Телесеріал 1958 Війна "Underground" A group of survivors from an atomic war become trapped in an underground station; during the play, broadcast live on Armchair Theatre, one of the actors (Gareth Jones) actually died while the show was on the air.
Роман 1958 Війна Red Alert George, Peter – filmed as Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb by Stanley Kubrick
Поема 1958–1970 Занепад людства "Bedtime Story" A poem from Collected Poems 1958–1970 by George MacBeth
Фільм 1959 Війна On the Beach[28] Stanley Kramer – starring Gregory Peck, Fred Astaire, Anthony Perkins and Ava Gardner – the crew of an American submarine finds temporary safety from the fallout in Australia after the nuclear holocaust (from the 1957 novel by Nevil Shute)
Фільм 1959 Війна The World, the Flesh and the Devil[14] Adapted from M.P. Shiel's The Purple Cloud.
Оповідання 1959 Майбутній колапс "Transfusion" Chad Oliver
Телесеріал 1959 Війна The Offshore Island A TV adaptation of a play by Marghanita Laski.[29]
Фільм 1959 Екологія, монстри The Giant Behemoth [30]
Роман 1959 Війна Alas, Babylon Pat Frank – the aftermath of a nuclear war in a rural Florida community
Роман 1959 Війна A Canticle for Leibowitz Miller, Jr., Walter M. - plus a sequel called Saint Leibowitz and the Wild Horse Woman (1997)
Роман 1959 Війна Level 7 Roshwald, Mordecai
Телесеріал 1959–1987 Війна The Twilight Zone – numerous episodes and its revivals "Time Enough at Last" (1959); "Two" (1961); "The Old Man in the Cave" (1963); "A Little Peace and Quiet" (1985); "Quarantine" (1986); "Shelter Skelter" (1987); and "Voices in the Earth" (1987)
Фільм 1960 Війна Atomic War Bride[джерело?] A Yugoslavian science fiction drama film directed by Veljko Bulajic.[31][32]
Фільм 1960 Війна The Final War Shigeaki Hidaka - a Japanese film about a third world war that is started when the U.S. accidentally drops a nuclear bomb on South Korea (Japanese title: Dai-sanji sekai taisen: Yonju-ichi jikan no kyofu)[33][34]
Фільм 1960 Війна The Time Machine[17] had an atomic war explain the downfall of civilization
Фільм 1960 Екологія The Last Woman on Earth The Earth's oxygen levels drop suddenly, suffocating most life–survivors in an oxygen-producing jungle. It is speculated that this happened because of "a bigger and better bomb", but the reasons are not made clear.
Фільм 1960 Екологія Beyond the Time Barrier X-plane arrives in future after solar radiation catastrophe
Фільм 1961 Війна The Last War Shūe Matsubayashi – another Japanese film about World War III (Japanese title: Sekai daisenso)[35][36]
Роман 1961 Війна Dark Universe Galouye, Daniel F.
Фільм 1961 Екологія Voyage to the Bottom of the Sea The Van Allen belt catches on fire.
Поема 1961 Війна "Your Attention Please" Peter Porter – written in the style of a radio broadcast warning of an impending nuclear attack
Роман 1961 Екологія The Wind from Nowhere J. G. Ballard – First published novel. The world is destroyed by increasingly powerful winds.
Фільм 1962 Війна La jetée[37] Chris Marker
Фільм 1962 Війна Panic in Year Zero![38] A 1962 movie about a family that escapes Los Angeles after the city is devastated by a nuclear attack.
Фільм 1962 Війна This Is Not a Test [31][39]
Фільм 1962 Вплив події, Монстри The Day of the Triffids Loosely based on the John Wyndham novel of the same name. The film version of the Triffids are poisonous space-borne plants, and arrive on Earth via meteorites.
Роман 1962 Екологія Hothouse Brian Aldiss – presents a dying Earth where vegetation dominates and animal life is all but extinct. Originally published in the United States in abridged form as The Long, Hot Afternoon of Earth.
Роман 1962 Екологія The Drowned World J. G. Ballard – climate change causes flooding
Роман 1962 Екологія The Wanting Seed Anthony Burgess – global overpopulation and famine leads to mass chaos
Роман 1962 Екологія The World in Winter (U.K.)/The Long Winter(U.S.) John Christopher – a decrease in radiation from the sun causes a new ice age
Роман 1963 Війна Triumph Wylie, Philip
Роман 1963 Майбутній колапс Space Viking H. Beam Piper
Роман 1963 Екологія Cat's Cradle[40] Kurt Vonnegut – all the water on Earth (including that within living people) is exposed to and becomes Ice-Nine, a fictional alternative structure of water that is solid at room temperature
Роман 1963 Майбутній колапс The Dragon Masters Jack Vance
Комікс 1963 Технології Magnus, Robot Fighter Comic book series by Gold Key Comics
Роман 1963 Занепад людства Planet of the Apes Pierre Boulle
Роман 1963 Невизначений The Wall Novel by Austrian writer Marlen Haushofer. Adapted to film in 2012 under the same name. A 40-something woman, while vacationing in a hunting lodge in the Austrian mountains, discovers that a transparent wall has been placed that closes her off from the outside world; all life outside the wall appears to have died, possibly in a nuclear event.
Фільм 1963 Екологія The Birds Loosely based on the 1952 story of the same name by Daphne du Maurier, it focuses on a series of sudden and unexplained violent bird attacks on the people of Bodega Bay, California, over the course of a few days.
Фільм 1964 Війна Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb[40] Stanley Kubrick – adaptation of the novel Red Alert by Peter George
Фільм 1964 Захворювання The Last Man on Earth The first film adaptation based on Richard Matheson's 1954 novel I Am Legend.
Фільм 1964 Війна The Time Travelers[джерело?] [41][42]
Роман 1964 Захворювання Virus Novel by Sakyo Komatsu about a lethal super-germ that kills humanity in months; later adapted into a 1980 movie
Фільм 1964 Екологія Crack in the World Deep-drilling project goes wrong
Роман 1964 Війна Davy Pangborn, Edgar
Роман 1964 Війна Farnham's Freehold Heinlein, Robert A.
Роман 1964 Війна The Penultimate Truth Dick, Philip K.
Телесеріал 1964 Прибульці "The Dalek Invasion of Earth" A Doctor Who serial; as well as other alien invasions in the 1963–1989 run, including in 1966 "The Tenth Planet", 1968 "The Web of Fear" and in the same year "The Invasion", in 1970 "Spearhead from Space", and in 1971 "Terror of the Autons"; this list is not complete but can be said to represent milestone episodes. Some notable examples from the relaunch are in 2006 "Army of Ghosts"/"Doomsday", and in 2007 "The Sound of Drums"/"Last of the Time Lords" (though it could be argued that only the Master is an alien).
Фільм 1964 Екологія The Day the Earth Caught Fire Earth starts hurtling toward the Sun as a result of man's nuclear testing
Роман 1964 Екологія The Drought J. G. Ballard – a super-drought evaporates all water on Earth
Роман 1964 Екологія Greybeard Brian Aldiss – the human race becomes sterile
Роман 1964 Екологія Time of the Great Freeze Robert Silverberg – Another ice age has engulfed Earth. A group from New York travels over the ice to London in the year 2650.
Телесеріал 1964–2002 Війна The Outer Limits "Soldier" (cited as an influence on the movie The Terminator); "Bits of Love"; "The Human Factor"; "The Vaccine"
Телесеріал 1965 Війна The War Game Peter Watkins
Роман 1965 Війна Dr. Bloodmoney, or How We Got Along After the Bomb Dick, Philip K.
Роман 1965 Прибульці The Genocides Thomas Disch – alien flora is seeded on Earth, and quickly comes to dominate all landmasses, threatening Human extinction
Роман 1965 Екологія A Wrinkle in the Skin (The Ragged Edge (U.S.)) John Christopher – civilization destroyed by massive worldwide earthquakes
Фільм 1965 Технології Alphaville, une étrange aventure de Lemmy Caution
Оповідання 1965 Технології The Cyberiad Stanisław Lem – a collection of humorous short stories
Телесеріал 1966 Війна Ape and Essence Television adaptation of the novel of the same name
Фільм 1966 Прибульці Daleks - Invasion Earth 2150 AD Based loosely on "The Dalek Invasion of Earth', an early serial of the BBC television series Doctor Who, but not part of the official canon
Роман 1966 Екологія The Crystal World J. G. Ballard - the jungle in Africa starts to crystallize all life and expands outward
Роман 1966 Екологія Make Room! Make Room! Harry Harrison – made into the 1973 film Soylent Green directed by Richard Fleischer – showing a world where humanity has become massively overpopulated, a vague ecological disaster is creating a growing dust bowl, and the entire economy is collapsing
Роман 1966, 1974, 1977 Технології Colossus D. F. Jones - plus two sequels called The Fall of Colossus (1974) and Colossus and the Crab (1977)
Роман 1967–1988 Прибульці The Tripods John Christopher – novel series, made into a TV series in the 1980s
Фільм 1967 Війна Late August at the Hotel Ozone Czech title: Konec srpna v Hotelu Ozon[43][44]
Фільм 1967 Війна In the Year 2889[джерело?] A remake of the 1955 Roger Corman film Day the World Ended that is set in the year 1977, despite the title.
Фільм 1967 Війна Journey to the Center of Time[джерело?] [45][46]
Роман 1967 Війна Ice Kavan, Anna – Earth threatened by a nuclear winter
Оповідання 1967 Технології "I Have No Mouth, and I Must Scream" Written by Harlan Ellison, this Earth is the result of an American supercomputer made for war becoming sentient and going rogue, driving humanity to extinction and leaving only five humans alive to be tortured for eternity by the now-omnipotent supercomputer, christening itself AM (both after its original designation of Allied Mastercomputer and the quote "Cogito, ergo sum"). This was later turned into a point-and-click computer game, where AM was voiced by Harlan Ellison himself.
Роман 1967–2005 Технології The Berserker series Series by Fred Saberhagen
Роман 1968 Технології Rite of Passage Alexei Panshin – Earth, after building a dozen or so Ships and seeding a number of colony planets, is destroyed. The Ships are technologically advanced, but the colony planets have all to some extent regressed technologically. The Ships' populations are managed on strictly eugenic lines: as part of this, they deliberately strand their young on colony planets for a month in the Trial, both to weed out bad genes and as a rite of passage. Nebula Award winner, Hugo Award nominee.
Фільм 1968 Війна Planet of the Apes[17] Adapted from the novel La planète des singes by Pierre Boulle
Роман 1968 Війна Do Androids Dream of Electric Sheep? Philip K. Dick – basis for the film Blade Runner
Роман 1968 Технології The God Machine Martin Caidin
Комікс 1968– Війна Cobalt 60 Created by Vaughn Bodé, first published in 1968
Роман 1968 Соціальний колапс Stand on Zanzibar John Brunner – set in a future of extreme over-population. Winner of the Hugo Award, the British Science Fiction award, and the French Prix Apollo.
Роман 1968, 1970 Надприродне Black Easter James Blish – a black magician brings about the end of the world by releasing all of the demons from Hell. Followed by a sequel called The Day After Judgment (1970).
Фільм 1969 Війна The Bed Sitting Room[47] Absurdist comedy film set in a post-war London destroyed by a nuclear bomb in World War III. Originally based on a play by Spike Milligan and John Antrobus.[48][49]
Телесеріал 1969 Війна Salve Regina Four people seek refuge in the basement of a department store following a nuclear explosion
Роман 1969 Війна Damnation Alley Roger Zelazny – made into a movie and a Hawkwind song in 1977
Роман 1969 Війна Heroes and Villains Angela Carter
Фільм 1969 Захворювання The Seed of Man Marco Ferreri (Italian title: Il Seme dell'uomo) [50]
Роман 1969 Екологія The Ice Schooner Michael Moorcock – set in a new ice age on Earth
Оповідання 1969 Війна "A Boy and His Dog" Harlan Ellison; filmed in 1975
Фільм 1970 Війна Beneath the Planet of the Apes[51] The second film in the Planet of the Apes feature film series.
Роман 1970 Війна The Incredible Tide Alexander Key
Роман 1970 Війна The Last War Kir Bulychev – in the Russian language
Роман 1970 Війна The Year Of The Quiet Sun Wilson Tucker
Фільм 1970 Екологія No Blade of Grass[52] Based on the novel The Death of Grass
Роман 1970 Майбутній колапс Ringworld Larry Niven – an expedition from earth to find a futuristic planet, a ring surrounding a star, results in the members finding that a meteor puncture in the ring's floor and power failure caused the cities to break apart and civilization to collapse
Роман 1970 Надприродне, війна, екологія, занепад людства The Late, Great Planet Earth Bestselling blockbuster Bible prophecy-based "mockumentary" novel, co-written by Hal Lindsey and Carole C. Carlson, and later adapted into a 1979 feature-length theatrical motion picture narrated by Orson Welles
Телесеріал 1970 Екологія "Inferno" A Doctor Who serial in which attempts to tap Earth's core for power leads to a volcanic apocalypse.
Фільм 1971 Війна Glen and Randa[17] [53][54]
Фільм 1971 Війна The Omega Man[55] An immune survivor of a biological/nuclear war battles plague-altered quasi-vampires bent on erasing all vestiges of science and technology. The second film version of Richard Matheson's 1954 novel I Am Legend
Роман 1971 Війна Love in the Ruins Walker Percy
Роман 1971 Війна The Overman Culture Edmund Cooper
Телесеріал 1971 Екологія Timeslip 1971 TV series Timeslip: The Year of the Burn-Up – terraforming causes global warming
Роман 1971 Екологія Mutant 59: The Plastic Eater Kit Pedler, Gerry Davis - a microbe designed to eat waste plastic gets loose
Роман 1971 Технології The Moderan series Series by David R. Bunch
Роман 1971 Сонце Inconstant Moon Larry Niven
Радіопостановка 1972 Прибульці, захворювання, зомбі The Peoria Plague Originally recorded and aired by station WUHN (now WSWT), in Peoria, Illinois[56][57]
Роман 1972 Війна Malevil Robert Merle
Роман 1972 Війна There Will Be Time Poul Anderson
Фільм 1972 Екологія Silent Running Directorial debut for Douglas Trumbull. An ecologically-minded astronaut struggles to save the last bio-dome preserving what is left of Earth's plant life. Adventures with uncooperative droids and the rings of Saturn ensue.
Роман 1972 Екологія The Sheep Look Up John Brunner – the United States is overwhelmed by environmental irresponsibility and authoritarianism
Роман 1972 Екологія The End of the Dream Philip Wylie
Фільм 1972 Надприродне A Thief in the Night The evangelical Christian film series, sometimes referred to as the Mark IV films.
Фільм 1972 Війна Doomsday Machine In 1975, a crew of space travelers tries to colonize Venus after Earth is destroyed by a "doomsday device". Originally filmed in 1967, but (due to money problems) not finished and/or released until five years later. Directed by Herbert J. Leder, Lee Sholem, and producer Harry Hope.
Комікс 1972– Війна Kamandi, the Last Boy on Earth Created by Jack Kirby, first published in 1972
Фільм 1973 Війна Battle for the Planet of the Apes[джерело?] The fifth movie in the Planet of the Apes feature film series.
Фільм 1973 Війна Genesis II[58] Gene Roddenberry – later remade as the unsuccessful TV pilot Planet Earth
Фільм 1973 Війна Refuge of Fear[джерело?] (Spanish title: El refugio del miedo)[59]
Фільм 1973 Екологія Idaho Transfer Directed by Peter Fonda. A research team discover a way to travel into the future, and in doing so discover that a worldwide ecological catastrophe is imminent. They send a group of earnest teenagers forward in time to repopulate the Earth after the disaster – but it does not end well.
Роман 1973, 1976 Екологія Children of Morrow and Treasures of Morrow H. M. Hoover – set in California several centuries after pollution has all but wiped out the human race; published in 1973 and 1976, respectively
Оповідання 1973 Екологія Flight of the Horse Larry Niven – collection of short stories
Комікс 1973 Екологія Violence Jack A manga series by Go Nagai that tells the tale of a Japan devastated by a massive earthquake and mass volcanic eruption and isolated from the rest of the world, with the remnants of humanity divided between the strong and the weak. A sequel to Nagai's Devilman manga series.
Оповідання 1973 Технології "Trucks" Stephen King – An unknown phenomenon makes Earth's machines turn against humanity. It was later made into the movie Maximum Overdrive, which added an alien invasion subplot.
Роман 1973 Занепад людства The Camp of the Saints Jean Raspail
Телесеріал 1973 Невизначений The Starlost A Canadian-produced science fiction television series created by writer Harlan Ellison and broadcast on CTV in Canada and on NBC in the United States.
Телесеріал 1973–1974 Технології Casshan
Фільм 1974 Війна The Third Cry (Swiss film, French title: Le Troisième Cri) [60][61]
Роман 1974 Майбутній колапс The Mote in God's Eye Larry Niven, Jerry Pournelle Mankind's growing interstellar empire discovers an old and sophisticated alien society restricted for millions of years to a single planet. Their hopes for a peaceful coexistence are shattered when they discover how the aliens control their population.
Телесеріал 1974 Війна Planet Earth Unsuccessful TV pilot remake of Genesis II
Телесеріал 1974 Війна Planet of the Apes TV series
Фільм 1974 Захворювання Where Have All The People Gone? Made for TV movie. A mutated virus created by a solar flare destroys virtually all of the human population. One family has survived, and endeavors to travel across America to their family home.
Фільм 1974 Екологія Prophecies of Nostradamus
Фільм 1974 Занепад людства Zardoz John Boorman
Роман 1974 Захворювання The Last Canadian William C. Heine – the planet is decimated by a virus, as told through the eyes of one survivor
Фільм 1974 Зомбі Dawn of the Dead Survivors barricade themselves in a suburban mall amid a zombie apocalypse
Роман 1974, 1979, 1984, 1993 Монстри The Rats series - The Rats (1974), Lair (1979), Domain (1984) and The City (1993; a graphic novel) James HerbertDomain (1984) and The City (1993), the last two books of the series, show how, after a nuclear war, humanity is overthrown by mutated giant black rats.
Фільм 1975 Війна A Boy and His Dog[17] A young man (Don Johnson) and his dog (Tiger, the dog actor) struggle for survival and encounter strife in a harsh, post-apocalyptic wasteland where food, water, and women are scarce. Based on the writings of Harlan Ellison.[62][63]
Фільм 1975 Війна Black Moon[джерело?] Surreal French production.
Фільм 1975 Війна La città dell'ultima paura [64]
Фільм 1975 Війна The Noah[джерело?] Daniel Bourla – an American soldier becomes the sole survivor of a nuclear war
Телесеріал 1975 Війна "Day of the Daleks" A Doctor Who serial that also features alien invasion. Guerrillas from the future explain that they are attempting to kill someone because he caused an explosion at a peace conference, starting a series of wars that left humanity vulnerable to conquest by the Daleks.[65]
Телесеріал 1975 Війна Return to the Planet of the Apes Animated TV series
Телесеріал 1975 Війна Strange New World Another unsuccessful TV pilot remake of Genesis II and Planet Earth
Телесеріал 1975–1977 Екологія (nuclear waste explosion on the Moon, followed by earthquakes, tsunamis, floods, etc. on Earth, caused by the loss of the Moon) Space: 1999 Created by Gerry Anderson and wife Sylvia Anderson
Роман 1975 Війна Caravan Stephen Goldin
Роман 1975 Війна The Horseclans series Seventeen-book series by Robert Adams – first book The Coming of the Horseclans (1975)
Роман 1975 Війна Z for Zachariah Robert C. O'Brien
Фільм 1975 Захворювання The Ultimate Warrior [66]
Роман 1975 Захворювання The Girl Who Owned a City O. T. Nelson
Фільм 1975 Екологія Logan's Run Society is chased into domes by an ecological disaster, and holds a ceremonial death ritual for all citizens who reach the age of 30 to control the population. A man who formerly helped control the population flees the domed city to avoid his own ceremony.
Роман 1975 Невизначений Dhalgren Samuel R. Delany
Телесеріал 1975–1977 Захворювання Survivors BBC series about the daily struggles of British survivors of a plague which kills most of the world population
Фільм 1976 Війна The People Who Own the Dark[джерело?] Amando de Ossorio (Spanish title: Último deseo) [67][68]
Роман 1976 Війна Deus Irae Philip K. Dick – in collaboration with Roger Zelazny
Роман 1976 Екологія The HAB Theory Allan W. Eckert – the stability of Earth comes into question
Роман 1976 Екологія The Winter of the World Poul Anderson – civilization and a new species has emerged from a deadly ice age that has destroyed all previous life
Роман 1976 Сонце A World Out of Time Larry Niven
Телесеріал 1976–1979 Екологія Ark II The 1976–1979 TV series – pollution devastates humanity
Роман 1977 Невизначений Eumeswil Ernst Jünger – the story is set in an undatable post-apocalyptic world, somewhere in present-day Morocco
Фільм 1977 Війна Damnation Alley[69] A surviving American ICBM crew sets out across the U.S. in an armored vehicle in search of survivors in Albany, New York – based on the novel by Roger Zelazny
Фільм 1977 Війна Wizards Ralph Bakshi – a good wizard and his evil brother battle some two millennia after Armageddon
Роман 1977 Вплив події Lucifer's Hammer Larry Niven, Jerry Pournelle – a comet impact
Роман 1977– Війна The Shannara series Terry Brooks – novel series
Фільм 1977 Екологія, надприродне Holocaust 2000 Directed by Alberto De Martino.
Комікс 1977 Війна Judge Dredd John Wagner, Carlos Ezquerra and Pat Mills
Роман 1977 Захворювання Empty World John Christopher – a virus wipes out the weak and the old, until the planet is populated by young teenagers only
Оповідання 1977 Захворювання "Night Surf" Stephen King – Collected in the book Night Shift.
Оповідання 1977 Екологія "The Screwfly Solution" Short story; tells the tale of a virus which turns males into female-hating psychopaths when sexually aroused
Телесеріал 1977 Екологія Logan's Run (TV series) Logan's Run is an American science fiction television series, a spin-off from the 1976 film of the same name.
Комікс 1977–1996 Технології Galaxy Express 999 Manga series
Телесеріал 1978–1980, 2003, 2004-2009 Прибульці, Технології Battlestar Galactica A race of (alien-built (1978–80)/man-made (2003–09)) machine beings launch a devastating final assault upon the humans' original homeworlds, and chase a ragtag fleet of survivors, who are in search of a mythical planet called Earth.
Фільм 1978 Війна Deathsport[джерело?]
Телесеріал 1978 Війна Future Boy Conan An anime series by Hayao Miyazaki. Supermagnetic WMDs devastate Earth and cause virtually all land to be submerged underwater.
Роман 1978 Захворювання The Stand Stephen King
Фільм 1978 Прибульці Invasion of the Body Snatchers Another film based on the novel The Body Snatchers by Jack Finney
Роман 1978 Невизначений False Dawn Chelsea Quinn Yarbro – two humans search for a way to survive in a toxic wasteland. Republished in 2001.
Фільм 1979 Війна Ravagers[70] [71]
Фільм 1979 Захворювання Plague Also known as Induced Syndrome (U.K.), M-3: The Gemini Strain (U.S.), or Mutation.
Телесеріал 1979 Війна Buck Rogers In The 25th Century Mostly futuristic in appearance, but outside of the gleaming Utopian city lies apocalyptic ruins swarming with mutants.
Роман 1979 Війна Down to a Sunless Sea David Graham
Роман 1979–1982 Майбутній колапс Last Legionary Series by Douglas Hill – a lone soldier fights to bring down the organization which unleashed a deadly radiation against his planet, killing all his people and rendering the planet uninhabitable
Фільм 1979 Вплив події Meteor
Пісня 1979 Війна "Your Attention Please" Song adaptation of the 1961 Porter poem of the same name, written and recorded by the Scottish post-punk group the Scars
Фільм 1979 Екологія Quintet
Фільм 1979 Занепад людства Mad Max Australian movie; depicts a declining civilization through the eyes of the titular character who seeks revenge. Starring Mel Gibson.
Роман 1979 Невизначений Engine Summer John Crowley – civilization transformed several millennia past an unspecified collapse of civilization
Роман 1979–1992 Прибульці The Hitchhiker's Guide to the Galaxy Douglas Adams
Роман 1980 Війна The Fifth Horseman Larry Collins, co-author Dominique Lapierre
Роман 1980 Війна Riddley Walker Russell Hoban
Роман 1980 Війна This Time of Darkness[72] H.M. Hoover
Пісня 1980 Технології "The Eighth Day" Hazel O'Connor – hit single
Фільм 1980 Захворювання Fukkatsu no hi Japanese film also known as Virus, directed by Kinji Fukasaku. Based on the 1964 book.
Роман 1980 Прибульці Battlefield Earth L. Ron Hubbard
Новела 1980 Прибульці "The Mist" Stephen King
Роман 1980 Прибульці The Visitors Clifford D. Simak
Роман 1980–1983 Занепад людства The Book of the New Sun Gene Wolfe – novel series
Роман 1980 Сонце The Shadow of the Torturer Gene Wolfe – Followed by The Claw of the Conciliator (1981), The Sword of the Lictor (1981), The Citadel of the Autarch (1982), and The Urth of the New Sun (1987).
Телесеріал 1980–1982 Вплив події Thundarr the Barbarian Events 2,000 years after the disaster of 1994
Фільм 1981 Війна Mad Max 2[14] The second installment in the Mad Max series, known as The Road Warrior in the U.S.. This movie follows the titular character as he interacts with a community based around a small oil refinery and a group of marauding bandits. Starring Mel Gibson.
Фільм 1981 Війна Malevil Film version directed by Christian de Chalonge. Starring Michel Serrault, Jacques Dutronc and Jean-Louis Trintignant
Роман 1981 Війна The Survivalist series Jerry Ahern – Series. First book 1981, Total War
Роман 1981 Війна The Pelbar Cycle Series of seven books by Paul O. Williams – first book The Breaking of Northwall (1981); a thousand years after a series of nuclear exchanges. Re-published in 2005.
Роман 1981 Екологія The Quiet Earth Craig Harrison – Adapted into the 1985 movie of the same name.
Телесеріал 1981 Вплив події, Монстри, Захворювання The Day of the Triffids 1981 TV adaptation of The Day of the Triffids by John Wyndham
Роман 1981 Технології Robot Revolt Nicholas Fisk
Комікс 1981 Технології Uncanny X-Men Story arc "Days of Future Past" by Chris Claremont and John Byrne
Фільм 1982 Війна Battletruck Set in New Zealand, survivors of nuclear war (known as the Oil Wars) attempt to rebuild society while fending off the ambitions of a militaristic despot who has based himself in a mobile armored vehicle.
Фільм 1982 Війна 2020 Texas Gladiators[17] Post-apocalyptic Italian film[73][74]
Фільм 1982 Війна The Aftermath[17] Returning astronauts encounter bikers and mutants in a post-nuclear setting. Released as Zombie Aftermath in the U.K.[75]
Роман 1982 Занепад людства Friday Robert A. Heinlein - human society on a future Earth is slipping into a gradual, but inevitable, collapse
Роман 1982– Занепад людства The Dark Tower series Stephen King - first book published in 1982
Комікс 1982–1990 Війна Akira Cyberpunk manga series by Katsuhiro Otomo published by Dark Horse Comics – about a group of young bikers in a post-apocalyptic Tokyo who clash with the government and psychics with incredible power. Adapted into a 1988 animated movie
Фільм 1982 Війна Human Highway[джерело?]
Телесеріал 1982 Війна World War III Originally broadcast on the NBC television network. The film's original director, Boris Sagal, died in a freak mishap during filming, and was replaced by his successor, David Greene. The teleplay was written by Robert L. Joseph.
Фільм 1982 Війна She[76] A low-budget B-movie and an extremely loose adaptation of the novel She by H. Rider Haggard, starring Sandahl Bergman as a post-civilization warrior.
Фільм 1982 Війна Warriors of the Wasteland[17] After a nuclear war, humanity is reduced to starving tribes with roving gangs seeking to take what they can by force.
Телесеріал 1982 Війна Whoops Apocalypse
Роман 1982 Захворювання The White Plague Frank Herbert
Телесеріал 1982–1983 Прибульці The Super Dimension Fortress Macross The anime series and its sequels (rewritten and combined with The Super Dimension Cavalry Southern Cross and Genesis Climber Mospeada to create Robotech', which dealt similarly with post-apocalyptic themes).
Фільм 1983 Війна 2019, After the Fall of New York[17] An Italian film set in 2019 featuring a mercenary out to rescue the last fertile woman on Earth.
Фільм 1983 Війна Endgame[17] [77]
Фільм 1983 Війна Exterminators of the Year 3000[джерело?] [78][79][80]
Фільм 1983 Війна Le Dernier Combat[81] Luc Besson
Фільм 1983 Війна Stryker[17] [82][83]
Фільм 1983 Війна Testament[28]
Фільм 1983 Війна Warrior of the Lost World[17] A wanderer on a super-sonic motorcycle becomes the saviour of a society of misfits.
Фільм 1983 Війна Yor, the Hunter from the Future [84]
Телесеріал 1983 Війна The Day After The effects of nuclear war on a Kansas town
Роман 1983 Війна The Amtrak Wars Patrick Tilley – series, set at the end of the 3rd millennium
Роман 1983 Війна The Ashes series[85] Series by William W. Johnstone - first book 1983, Out of the Ashes
Комікс 1983–1988 Війна Fist of the North Star Influential shonen manga series by Buronson and Tetsuo Hara – a warrior trained in a powerful martial arts style rights wrongs and battles evil warlords in a post-apocalyptic world. Inspired the landmark anime series, a live-action film, and many games.
Роман 1983 Війна Hiero's Journey Sterling E. Lanier – plus a sequel calledThe Unforsaken Hiero (1985); a "metis" priest/killman quests across post-apocalyptic northeastern North America, 7,000 years in the future
Роман 1983 Війна The Last Children of Schewenborn Gudrun PausewangШаблон:Interlanguage link in German
Роман 1983 Війна Pulling Through Dean Ing
Роман 1983 Війна Trinity's Child William Prochnau
Роман 1983 Війна Vampire Hunter D Series by Hideyuki Kikuchi – first book 1983, novels (and later anime movies), set 10,000 years after a nuclear war occurs in 1999
Телесеріал 1983–1984 Прибульці Genesis Climber Mospeada Anime series (see also Robotech)
Телесеріал 1983–1985 Прибульці V Television series
Фільм 1984 Війна Dark Enemy [86]
Комікс 1984–1995 Технології Dragon Ball In the Cell saga of Dragon Ball Z, a time traveler arrives from a post-apocalyptic future where two powerful killer androids have destroyed much of the world, and attempts to stop the same thing from happening in the main timeline.
Оповідання 1984 Війна "Extinction is Forever" Louise Lawrence – A scientist uses a time machine to travel to the future and film the results of a nuclear war in a bid to prevent it from happening. However, his actions could have serious repercussions for the mutated descendants of the human race.
Фільм 1984 Війна Radioactive Dreams[87] After an atomic war, Phillip Hammer and Marlowe Chandler have spent 15 years on their own in a bunker, then they find the keys to the last MX missile.[88][89]
Фільм 1984 Війна Sexmission A Polish comedy. All men, except two who were hibernating, die after a war with the use of an M-bomb that kills only males.
Телесеріал 1984 Війна Threads BBC television docudrama
Телесеріал 1984 Війна Z for Zachariah BBC made-for-TV film adaptation of the 1975 novel of the same name
Роман 1984 Війна The Beast of Heaven Victor Kelleher – A group of wanderers is scavenging a deserted landscape while two AI wardens are rowing about the last bomb.
Роман 1984 Війна Brother in the Land Robert Swindells
Роман 1984 Війна Doomsday Plus Twelve James D. Forman
Роман 1984 Війна Emergence David R Palmer
Роман 1984 Війна The Traveler series D. B. Drumm – series; first book First, You Fight (1984)
Роман 1984 Війна Warday Whitley Strieber, co-author James Kunetka
Роман 1984 Захворювання Clay's Ark Octavia Butler
Фільм 1984 Вплив події Night of the Comet When a comet passes too close to earth, two girls are left amid mutants.
Телесеріал 1984 Війна Countdown to Looking Glass Canadian-produced TV movie, directed by producer Fred Barzyk, and originally premiering in the United States, on the HBO pay-cable TV network
Фільм 1984 Екологія Nausicaä of the Valley of the Wind[90] Hayao Miyazaki – Based on the manga of the same name
Роман 1984 Екологія In the Drift Michael Swanwick – Also an alternate history story – the 1979 Three Mile Island reactor incident resulted in a very large release of radioactivity, devastating the northeastern U.S.
Телесеріал 1984–1985 Прибульці The Tripods An adaptation of the first two books in the trilogy by John Christopher
Телесеріал 1984–1987 Війна Fist of the North Star Landmark post-apocalyptic anime series based on the manga of the same name.
Фільм 1984–2009 Технології The Terminator franchise Series of films dealing with a future devastated by a war between humans and machines, the attempt of the machines to kill the hero of the human resistance in the past, and the attempt of the hero and others to prevent this future from ever coming to pass
Фільм 1985 Зомбі Day of the Dead A handful of soldiers and scientists holed up in an underground bunker try to survive and understand the zombies outside the gates. Final chapter of Romero's trilogy.
Фільм 1985 Війна Def-Con 4[17]
Фільм 1985 Війна Mad Max Beyond Thunderdome[17] The third installment in the Mad Max series. This film follows the titular character as he interacts with the post-apocalyptic community of Bartertown. Starring Mel Gibson.
Фільм 1985 Війна Warriors of the Apocalypse[17] After civilization is wiped out by nuclear war, an adventurer leads a group of wanderers on a search for the fabled Mountain of Life.
Роман 1985 Війна Children of the Dust Louise Lawrence
Роман 1985 Війна Fiskadoro Denis Johnson
Роман 1985 Війна Freeway Fighter Ian Livingstone – part of the "Fighting Fantasy" Gamebook series (like the Choose Your Own Adventure series)
Роман 1985 Занепад людства Galápagos Kurt Vonnegut – After an ambiguous eradication of the human species, several people on a cruise to the Galápagos Islands get stranded there. Much to the dismay of the only male left, the women of the island continue the human species for thousands of years, where they evolve into seal-like creatures.
Комікс 1985–1989 Війна Appleseed Masamune Shirow – Japanese manga (and subsequent anime adaptations)
Роман 1985 Війна The Postman David Brin – A novel set in Oregon after the apocalypse. Serves as a basis for the 1997 movie of the same name.
Роман 1985 Війна The Steel, the Mist and the Blazing Sun Christopher Anvil
Роман 1985 Війна This Is the Way the World Ends James Morrow
Фільм 1985 Захворювання City Limits [91]
Роман 1985 Захворювання Blood Music Greg Bear
Роман 1985 Захворювання The Fourth Horseman Alan E. Nourse – follows the progression of a new outbreak of the Black Death and the struggle to survive as society collapses
Роман 1985 Прибульці Footfall Larry Niven, Jerry Pournelle – baby elephant-like invaders hurl asteroids at Earth; the humans revolt
Роман 1985 Екологія The Handmaid's Tale Margaret Atwood – dystopia is fueled by rampant infertility caused by pollution
Фільм 1985 Технології Starchaser: The Legend of Orin
Роман 1985 Технології The Adolescence of P-1 Thomas J. Ryan
Фільм 1985 Сонце The Quiet Earth Based on the 1981 novel The Quiet Earth by Craig Harrison
Фільм 1986 Війна America 3000[92] In Colorado, 900 years after a nuclear war in the U.S., humanity is sent back to the Stone Age.[93]
Фільм 1986 Війна Fist of the North Star[джерело?] Animated Japanese film based on the manga of the same name.
Фільм 1986 Війна Robot Holocaust[17]
Фільм 1986 Війна The Sacrifice[94]
Фільм 1986 Війна When the Wind Blows Jimmy Murakami – adapting the graphic novel by Raymond Briggs
Фільм 1986 Війна Whoops Apocalypse
Роман 1986– Війна The Deathlands series James Axler – novel series
Роман 1986 Війна The Endworld series Series by David L. Robbins – first book 1986
Фільм 1986 Захворювання Dead Man's Letters Konstantin Lopushanskij
Оповідання 1986 Прибульці Maximum Overdrive Stephen King – Aliens remotely control machines (trucks, cars and even vending machines) to kill the human population before invading. Based on the Stephen King short story "Trucks".
Роман 1986 Сонце Songs of Distant Earth Arthur C. Clarke – in which the last survivors of Earth arrive at a distant colony unexpectedly
Комікс 1986–1993 Війна Ex-Mutants Set in a post-nuclear world
Фільм 1986 Екологія Solarbabies Also known as Solarwarriors
Роман 1986 Екологія Nature's End Whitley Strieber and James Kunetka.
Оповідання 1986 Екологія "The End of the Whole Mess" Stephen King – a distillate of a Texas aquifer, originally harvested and distributed worldwide to reduce human propensity for violence, curses humanity with premature Alzheimer's disease and senility
Комікс 1986–1989 Прибульці Outlanders Johji Manabe – manga
Фільм 1987 Війна Cherry 2000[джерело?]
Фільм 1987 Війна Creepozoids[95]
Фільм 1987 Війна Death Run[джерело?]
Фільм 1987 Війна Hell Comes to Frogtown[джерело?]
Фільм 1987 Війна Interzone [96]
Фільм 1987 Війна Steel Dawn[97] [98]
Фільм 1987 Війна The Survivalist The Soviet Union blames the U.S. for a nuclear explosion, and in the ensuing chaos, the protagonist must defend his family. Based on the Jerry Ahern pulp novel series.[99]
Фільм 1987 Війна Survivor [100]
Фільм 1987 Війна Urban Warriors Three technicians working in an underground laboratory discover that a nuclear war has destroyed most of the aboveground world.
Телесеріал 1987 Війна Knights of God
Роман 1987 Війна Fire Brats Series by Scott Siegel – first book 1987, co-author Barbera Siegel, grades 8–10
Роман 1987 Війна Obernewtyn Chronicles Series by Isobelle Carmody – first book 1987
Роман 1987 Війна Swan Song Robert R. McCammon
Роман 1987 Прибульці The Forge of God Greg Bear
Роман 1987 Екологія Wolf In Shadow David Gemmell – The world is devastated by huge tsunamis. Most of the technology left in the world is on par with the mid- to late 1800s, but there are some newer weapons around.
Роман 1987– Невизначений Wraeththu A series of novels set in a world created by Storm Constantine – humanity is replaced as the planet's dominant species by a race of mystic hermaphrodites. War and plague ravage the human population, but no single cause is specified.
Пісня 1987 Технології "Twilight of The Gods" Helloween
Роман 1987 Невизначений In the Country of Last Things Paul Auster
Телесеріал 1987–1988 Технології Captain Power and the Soldiers of the Future After a war against the machines in which the humans lost, a small group of resistance fighters must keep humanity alive against the evil forces of Lord Dread.
Фільм 1988 Війна Akira Groundbreaking anime movie based on the manga of the same name
Фільм 1988 Війна Miracle Mile[джерело?]
Фільм 1988 Війна She-Wolves of the Wasteland[джерело?]
Телесеріал 1988–1999; 2009– Майбутній колапс Red Dwarf British science-fiction sitcom; first ran between 1988 and 1999 and was restarted in 2009
Фільм 1988 Війна World Gone Wild [101][102]
Роман 1988 Війна Freeway Warrior Series by Joe Dever – first book 1988
Роман 1988 Війна The Gate to Women's Country Sheri S. Tepper
Роман 1988 Війна The Last Ship William Brinkley
Роман 1988 Війна Time Capsule[103] Mitch Berman
Фільм 1988 Прибульці They Live Part science fiction thriller and part black comedy
Роман 1988 Занепад людства At Winter's End Robert Silverberg
Роман 1988 Невизначений Tea from an Empty Cup Pat Cadigan – a novel set in a cyberpunk world following a vaguely described natural cataclysm
Телесеріал 1988–1990 Прибульці War of the Worlds: The Second Invasion The second season of this television spin-off from the 1953 movie was set after a successful alien invasion.
Фільм 1989 Війна The Blood of Heroes[17] Australian film written and directed by David Webb Peoples
Фільм 1989 Зомбі The Dead Next Door Low-budget, Sam Raimi produced, zombie apocalypse film.
Фільм 1989 Війна Cyborg[104]
Фільм 1989 Війна Empire of Ash II[джерело?]
Фільм 1989 Війна Empire of Ash III[джерело?]
Новела 1989 Зомбі On the Far Side of the Cadillac Desert With Dead Folks Joe R. Lansdale
Роман 1989 Війна Folk of the Fringe Orson Scott Card – novella "West", plus several short stories
Роман 1989 Захворювання Plague 99 Jean Ure – sequels Come Lucky April and Watchers at the Shrine
Фільм 1989 Екологія Millennium
Фільм 1989 Екологія Slipstream
Роман 1989 Екологія Stark Ben Elton
Фільм 1989 Технології Gunhed
Фільм 1989 Технології Moontrap
Роман 1989 Монстри Moonbane Al Sarrantonio – about a worldwide uprising of werewolves
Роман 1989 Надприродне The Dead Mark E. Rogers – combines themes of the Rapture and zombies
Оповідання 1989 Захворювання "On the Far Side of the Cadillac Desert with Dead Folks" Story by Joe R. Lansdale. Bacteria causes the dead to rise. A bounty hunter chases his quarry and encounters an evil cult.
Фільм 1989 Екологія A Visitor to a Museum Konstantin Lopushansky – In a post-apocalyptic world, the population is divided and decimated. In the depths of the sea exists "the Museum", which can only be reached during occasional periods of low tide when the sea becomes a barren desert.
Фільм 1990 Війна The Handmaid's Tale[105]
Роман 1990–1994 Fantasy The Death Gate Cycle Series of books which take place after the world has been unmade and remade by magic
Роман 1990–2013 Надприродне, війна The Wheel of Time series Robert Jordan. An attempt by Aes Sedai researchers to tap into a newly discovered source of magic more advanced than the One Power leads to an experiment to bore a hole in the Pattern. It goes awry when it is discovered that the Bore leads to the Dark One's prison, allowing the Dark One to influence the world. This causes the male half of the One Power to be tainted, driving all male Aes Sedai mad and causing the Breaking of the World. The society regresses from futuristic to Renaissance-era, with only a few artifacts of the Age of Legends remaining.
Фільм 1990 Війна Hardware[17]
Фільм 1990 Війна Robot Jox
Телесеріал 1990 Війна The Girl from Tomorrow Australian children's drama in which a girl from the 31st century (after the Northern Hemisphere has been destroyed in the Great Disaster, later revealed to be a nuclear holocaust) becomes stranded in the 20th century. In the sequel, The Girl from Tomorrow Part II: Tomorrow's End (1993), she and her friends fight to prevent history from being changed in such a way that the Southern Hemisphere is destroyed as well.
Комікс 1990–1991 Війна The Last American Series originally from Marvel in 1990/1991, re-released by Com.X
Роман 1990 Війна Nightfall Isaac Asimov, Robert Silverberg (extension written by Silverberg of the Asimov story of the same name)
Комікс 1990–1995 Війна Battle Angel Alita Yukito Kishiro – manga series containing post-apocalyptic elements and taking place in a highly futuristic dystopian world
Фільм 1990 Захворювання A Wind Named Amnesia A mysterious plague has swept over the entire world, causing everyone to suffer from amnesia, leading to the collapse of civilization. Based on a novel by Hideyuki Kikuchi.
Телесеріал 1990 Захворювання Not with a Bang ITV show, about three people who lived after everyone else in England was turned to dust by a chemical that was accidentally released by a television presenter
Роман 1990 Захворювання The City, Not Long After Pat Murphy – in the wake of a devastating worldwide plague, a handful of artists transform the city of San Francisco, and fend off marauders with a touch of magic
Роман 1990 Захворювання A Gift Upon the Shore M. K. Wren
Роман 1990 Божественне пророцтво Good Omens Neil Gaiman and Terry Pratchett
Фільм 1990 Прибульці I Come in Peace Also known as Dark Angel, directed by Craig R. Baxley
Роман 1990 Прибульці The Madness Season Celia S. Friedman
Фільм 1990 Екологія Mindwarp Taking place in the year 2037, the loss of the ozone layer has left most of the planet a desolate wasteland scattered with highly radioactive Death Zones.
Фільм 1990 Екологія Omega Cop After an environmental holocaust, a lone cop battles a gang of rampaging marauders.
Роман 1990 Соціальний колапс Wolf and Iron Gordon R. Dickson – a man and a wolf band together to survive in an America devastated by financial collapse
Телесеріал 1990–1991 Технології Bucky O'Hare and the Toad Wars
Телесеріал 1990–1992 Екологія Captain Planet The Captain Planet two-part episode "Two Futures", in which the character Wheeler gets a glimpse of what could happen if damage to the environment was allowed to continue unchecked
Роман 1990–1994 Війна Gan Moondark Donald E. McQuinn – trilogy Warrior, Wanderer, and Witch, set in the Pacific Northwest, generations after World War III
Фільм 1991 Війна Delicatessen[106] Jean-Pierre Jeunet and Marc Caro
Роман 1991 Війна Yellow Peril Wang Lixiong – in the Chinese under the pseudonym Bao Mi, about a nuclear civil war in the People's Republic of China
Роман 1991 Екологія Fallen Angels Larry Niven, Jerry Pournelle, and Michael Flynn – space-based civilization exists despite the government's wishes during an ice age
Роман 1991–1995 Майбутній колапс The General series S. M. Stirling and David Drake, published between 1991 and 1995
Фільм 1991 Надприродне The Rapture
Телесеріал 1992 Війна woops! Short-lived sitcom about the survivors of a nuclear war
Роман 1992 Захворювання The Children of Men P. D. James
Фільм 1992 Технології American Cyborg: Steel Warrior A film following the one woman who is able to conceive life after a third world war leaves the world's population sterile.
Роман 1992 Монстри Skeletons Al Sarrantonio – the galaxy passes through a 'cloud' in space, which causes all previously expired creatures on Earth to return to life as bloodthirsty skeletons shrouded in ghostly mirages of their former selves
Комікс 1992– Війна X/1999 Clamp – manga series
Пісня 1992 Війна "April 2031" Song by the band Warrant on their album Dog Eat Dog; depicts an Earth devastated by war where life lives on only by artificial means
Фільм 1993 Війна Cyborg 2[джерело?]
Фільм 1993 Екологія Demolition Man
Фільм 1993 Війна Robot Wars[джерело?] Sequel to Robot Jox
Роман 1993 Захворювання Doomsday Book Connie Willis
Фільм 1993 Прибульці Body Snatchers Another film based on the novel The Body Snatchers by Jack Finney
Роман 1993 Екологія, соціальний колапс Parable of the Sower Octavia E. Butler
Фільм 1993 Екологія The Last Border – Viimeisellä Rajalla One man's quest for revenge in a world where toxic waste has driven the remains of civilization into the Arctic Circle.
Роман 1993 Екологія The Fifth Sacred Thing Starhawk
Роман 1993 Екологія Deus X Norman Spinrad – the results of global warming
Роман 1993 Екологія This Other Eden Ben Elton – the Earth's population is forced to live in Biodomes for 50 years while the environment recovers from humanity's actions
Роман 1993 Технології Computer One Warwick Collins
Роман 1993 Технології The Metamorphosis of Prime Intellect Roger Williams
Гра 1993 Технології RayForce Multia Japanese scrolling shooter arcade game
Телесеріал 1993 Монстри Cadillacs and Dinosaurs Animated TV series in which dinosaurs reclaim Earth. Based on the comic book series Xenozoic Tales.
Телесеріал 1994 Війна Knight Rider 2010 Made for TV movie that was designed to be a pilot for a post-apocalyptic spin-off from the original Knight Rider TV series
Роман 1994–2001 Екологія The Greatwinter trilogy Sean McMullen – trilogy comprising Souls in the Great Machine, The Miocene Arrow, and Eyes of the Calculator. The first book was originally published as two books, starting in 1994. An ancient whale species recreated through a genetic experiment turns out to have been telepathic, and the whales issue a telepathic call which cause most of humanity and other large land mammals to walk into the oceans and drown.
Телесеріал 1994 Захворювання Stephen King's The Stand TV miniseries
Телесеріал 1994 Вплив події Highlander: The Animated Series
Гра 1994 Вплив події Illusion of Gaia A Super NES game where a comet passes next to Earth, which is a malicious being whose light turns humans into monsters. The story takes place in an altered reality, where the approaching comet already changed the timeline and reality.
Гра 1994 Технології System Shock Looking Glass Technologies – incorporates elements from the alien invasion theory.
Роман 1994–1996 Майбутній колапс Reaches David Drake, published between 1994 and 1996
Телесеріал 1994 Прибульці, Вплив події Without Warning Directed by Robert Iscove, and originally broadcast over the CBS television network
Роман 1994 Невизначений Vanishing Point Michaela Roessner – Life in Silicon Valley 30 years after the mysterious and spontaneous disappearance of 90% of the world's population. The Winchester Mystery House ("The House") serves as a focal point for parallel universes and inexplicable energies that are changing the world and its post-Vanishing children.
Комікс 1994–2006 Екологія Yokohama Kaidashi Kiko Hitoshi Ashinano – Japanese manga series, set in a peaceful post-cataclysmic Japan, after an untold environmental disaster
Фільм 1995 Війна Fist of the North Star[джерело?] Live-action martial arts film based on the manga of the same name
Фільм 1995 Війна Judge Dredd[14]
Фільм 1995 Захворювання 12 Monkeys[107] Directed by Terry Gilliam – Based on La jetée (see above).
Фільм 1995 Вплив події Tank Girl Loosely based on the comic book series by Jamie Hewlett
Фільм 1995 Екологія Waterworld[107] Global Warming has caused all landmasses on Earth to be covered by the sea. The remnants of humanity survive on "atolls," mechanical floating cities that are constantly attacked by pirates with steam-driven ships. Some humans have evolved to become amphibious to live among the old wreckage beneath the waves. Many people live in hope of finding the mythical "Dryland," the place safe from the seas (which turns out to be the Himalayan Mountains).
Роман 1995 Екологія Mother of Storms John Barnes – a tactical nuclear strike in the North Pacific releases massive amounts of methane, spawning worldwide super-hurricanes
Роман 1995 Екологія Ill Wind Kevin J. Anderson and Doug Beason – a microbe consumes all materials based on petroleum
Фільм 1995 Технології Screamers
Роман 1995 Надприродне The End of the Age Pat Robertson
Роман 1995–2007 Надприродне Left Behind novel series concerning the Rapture
Фільм 1995 Війна Fist of the North Star A live-action film based on the manga of the same name about a battle for control of a post World War III world.
Роман 1995/2005 Екологія The Mara and Dann novels Doris LessingMara and Dann and its sequel, Story of General Dann and Mara's Daughter, Griot and the Snow Dog, are set in a future ice age. Other Lessing novels, like Memoirs of a Survivor and Shikasta, also deal with apocalyptic themes.
Other 1995– Війна Ayreon Arjen Anthony Lucassen – series of concept albums depicting the end of life on Earth in 2084 due to, among other factors, a catastrophic nuclear war
Комікс 1995 Технології Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith Comics, great Droid Revolution
Телесеріал 1995 Технології Space: Above and Beyond A subplot involves humanity fighting a race of cyborgs called Silicates.
Телесеріал 1995 Надприродне Neon Genesis Evangelion Humanity's unearthing of a being known as Adam brings about the Second Impact, a catastrophic shockwave which destroys Antarctica and subsequently leads to the extinction of thousands of organisms, the destruction of much of the civilized world, and the deaths of billions. Millions more die from the social and economic troubles which follow this impact and the ensuing wars.
Фільм 1996 Екологія Escape from L.A.[17] The sequel to Escape From New York, the film is set in an America that has become a theocratic dictatorship. Central to the plot is Los Angeles Island, the remains of what was once the city of Los Angeles after "the Big One," where those who break the government's new laws are deported to.
Фільм 1996 Війна Star Trek: First Contact[джерело?] A late-21st century Earth is devastated by nuclear conflict.
Роман 1996–2008 Майбутній колапс Trigun Manga by Yasuhiro Nightow, published between 1996 and 2008
Роман 1996 Майбутній колапс Endymion Dan Simmons – plus a sequel called The Rise of Endymion
Роман 1996 Війна Arc Light Eric L. Harry – limited nuclear war between the United States and Russia
Фільм 1996 Прибульці Independence Day A fleet of alien warships appear over several Earth cities and lay waste to them.
Фільм 1996 Прибульці Mars Attacks! Based on the trading card series Mars Attacks (1962)
Роман 1996 Прибульці The Killing Star Charles Pellegrino and George Zebrowski – aliens conduct a preemptive strike against humanity with relativistic missiles
Оповідання 1996 Прибульці War of the Worlds: Global Dispatches Edited by Kevin J. Anderson - an anthology of short stories set during the events of The War of the Worlds by H. G. Wells
Фільм 1996 Технології Omega Doom
Роман 1996 Технології Therefore I Am: The Tale of IG-88 Kevin J. Anderson
Телесеріал 1996, 1999 Технології The Outer Limits The 1996 episode "Resurrection" and the 1999 episode "The Human Operators"
Телесеріал 1996–1997 Вплив події After War Gundam X In the series' backstory, a brutal war sees multiple space colonies dropped on Earth, rendering much of the world uninhabitable.
Телесеріал 1997 Сонце "The Deconstruction of Falling Stars" An episode of Babylon 5 – written by J. Michael Straczynski
Фільм 1997 Війна The Postman[17] Partly based on the David Brin novel; starring Kevin Costner
Роман 1997– Прибульці Outlanders Novel series created by Mark Ellis, a.k.a. James Axler
Роман 1997 Війна Aftermath LeVar Burton – American civilization crumbles after a civil war pitting blacks against whites and a devastating earthquake
Телесеріал 1997 Вплив події Asteroid
Роман 1997 Вплив події Titan Stephen Baxter - about a crewed mission to Titan while China directs an asteroid to hit Earth
Роман 1997 Прибульці The Alien Years Robert Silverberg
Роман 1997 Надприродне Shade's Children Garth Nix – a novel in which a group of extradimensional beings invade Earth and cause all human adults over the age of 14 to vanish
Фільм 1997 Занепад людства The End of Evangelion All humankind are reverted to a "primordial soup" and merged into a single consummate being.
Комікс 1997– Війна Desert Punk Usune Masatoshi – manga series (later adapted into an anime series)
Фільм 1997 Невизначений Alien Resurrection Features a deleted scene (restored to the film in the Alien Quadrilogy box set) in which Ripley and the other survivors land the Auriga in a devastated Paris. The cause of the destruction is never made clear.
Фільм 1997 Невизначений Trucks Canadian/American made-for-TV adaptation of the Stephen King short story by the same name.
Фільм 1998 Війна Six-String Samurai[108]
Роман 1998 Захворювання The Transall Saga Gary Paulsen
Телесеріал 1998 Надприродне Silent Mobius The manga and subsequent anime movies and TV series by Kia Asamiya, set in a Blade Runner-style world which has been invaded by demonic beings.
Роман 1998 Вплив події Moonfall Jack McDevitt
Фільм 1998 Сонце Last Night Don McKellar – follows the lives of several individuals as they cope with their final six hours on Earth before its apparent incineration by the Sun (the cause of the apocalypse is never directly stated)
Фільм 1998 Прибульці The Faculty Directed by Robert Rodriguez – six students are about to find out that their teachers are really from another planet
Other 1998 Прибульці Getter Robo Armageddon OVA, where a combination of a nuclear missile and amorphous alien Invaders results in a war with the fate of humanity at stake
Роман 1998 Екологія Aftermath Charles SheffieldAlpha Centauri goes supernova and causes cataclysmic climate change
Роман 1998 Екологія Dust Charles Pellegrino – all the insect species on Earth die out, and the ecology crashes as a result
Other 1998 Технології Obsolete Fear Factory
Роман 1998 Захворювання Eternity Road Jack McDevitt - 1,700 years after a deadly plague has wiped out the great civilisations of man, the survivors' descendants have built up a new, comparably primitive society.
Фільм 1998 Надприродне Apocalypse Also, the series of films made in the 1990s and 2000s by Cloud Ten Pictures
Комікс 1998–present Захворювання Eden: It's an Endless World Manga by Hiroki Endo
Телесеріал 1998–1999 Екологія Cowboy Bebop Disaster. The 1998–1999 anime series in which a man-made disaster has caused Earth's Moon to fragment, resulting in a constant rain of meteor strikes on the planet and forcing humanity to move out into the Solar System.
Телесеріал 1999 Війна Now and Then, Here and There An anime series that takes place 10 billion years into the future, where humanity lusts for power and children are forced into military duty.
Роман 1999 Війна Resurrection Day Brendan DuBois – set 10 years after the Cuban Missile Crisis, which escalated into nuclear war
Телесеріал 1999 Захворювання Crusade A spin-off from the TV show Babylon 5
Телесеріал 1999 Вплив події The Last Train[109] Cruel Earth in Canada. British TV six-part drama.
Телесеріал 1999 Вплив події Thunderstone
Роман 1999 Екологія The Rift Walter Jon Williams
Комікс 1999–2004 Технології The Matrix Comics Originally released as webcomics
Телесеріал 1999 Занепад людства The Big O The Japanese manga and anime, where humans apparently suffered mass amnesia 40 years prior and are afraid to leave their city, Paradigm – it is a sort of mecha/apocalypse subclass of its own; the protagonist has to battle mechanical beings and other robots who are trying to destroy the remnants of the human race.
Телесеріал 1999–2003 Захворювання The Tribe New Zealand TV series that takes place in a near-future in which all the adults have been killed by a man-made virus and the children have to survive on their own
Фільм 1999–2003 Технології The Matrix Series of films dealing with a future where machines have trapped humanity in an illusory world, and the struggle of the surviving humans of the post-apocalyptic real world to free the rest of humanity from the illusion
Фільм 2000 Війна On the Beach[джерело?] A remake of the 1959 film.
Комікс 2000–2001 Війна Saikano Shin Takahashi – manga series
Фільм 2000 Прибульці Battlefield Earth Based on the novel of the same name by L. Ron Hubbard
Фільм 2000 Прибульці Titan A.E. 2000 animated post-apocalyptic dystopian science fiction
Роман 2000 Надприродне Demons John Shirley – revolves around a demonic invasion of Earth
Комікс 2000–2014 Вплив події, війна Battle Angel Alita: Last Order Yukito Kishiro – a continuation of the former manga series containing the same elements as the previous series, but goes into greater detail as to how the dystopia came about
Телесеріал 2000–2002 Соціальний колапс Dark Angel After terrorists detonate a nuclear weapon in the Earth's orbit, all computer data is destroyed, bringing about an economic collapse, but with minimal loss of life. Created by James Cameron and Charles H. Eglee
Телесеріал 2000–2005 Майбутній колапс Andromeda Created by Gene Roddenberry; ran between 2000 and 2005
Фільм 2000– Надприродне Left Behind Film series based on the book series, concerning the Rapture
Роман 2000 Екологія The Last Book in the Universe Rodman Philbrick
Оповідання 2001 Війна "Autobahn nach Poznan" Andrzej Ziemianski
Комікс 2001–2002 Сонце Just a Pilgrim Limited series by Garth Ennis depicting the adventures of a man traveling on Earth's surface a few years after a solar event called The Burn. Followed by a sequel, Just a Pilgrim: Garden of Eden.
Роман 2001–2005 Монстри Trinity Blood Sunao Yoshida, illustrations by Thores ShibamotoLight novel involving a war between humans and vampires
Оповідання 2001 Захворювання "After the Plague" Short story and collection by T. Coraghessan Boyle
Роман 2001 Війна Mortal Engines Quartet Series by Phillip Reeve – first book 2001, Set in the distant future after a nuclear war. Cities are turned into machines on wheels which hunt other cities and 'eat' them. The first book follows the story of two children who have fallen off a city, and are trying to find it again so they can get back on, while the dictator of their city plans on using a weapon to destroy all of the land dwellers – people who have not upgraded their cities to be on wheels.
Фільм 2001 Захворювання Ever Since the World Ended[110][111] A faux documentary set in San Francisco 12 years after a plague kills most of humanity and only 186 people remain in the city.
Роман 2001 Захворювання Idlewild Nick Sagan
Телесеріал 2001–2002 Надприродне X/1999 The Clamp anime in which the Seven Dragons of Heaven battle the Dragons of Earth to save the world
Роман 2001 Захворювання The Night of the Triffids Simon Clark – sequel to The Day of the Triffids by John Wyndham
Роман 2001 Вплив події The Peshawar Lancers S.M. Stirling
Фільм 2001 Занепад людства A.I. Depicts human extinction after 2,000 years
Фільм 2001 Прибульці Final Fantasy: The Spirits Within CGI animated film about spirit-based aliens roaming Earth after an asteroid crash over 30 years before
Фільм 2001 Монстри Kairo Kiyoshi Kurosawa – in which the world is overrun by humanoid ghosts, and everything is destroyed by them. Based on a novel of the same name.
Телесеріал 2001–2002 Технології Digimon Tamers
Фільм 2002 Війна Equilibrium[джерело?] After barely surviving another worldwide conflict, humanity rejects all emotion and outlaws all forms of expression which might encourage emotional response.
Телесеріал 2002 Занепад людства The Future Is Wild Uses computer animation to simulate the sort of creatures that may evolve from present-day animals. In the world depicted in the series, the human race has left Earth to colonize the stars. The future descendants of humanity have sent probes back to Earth to record what has become of it.
Телесеріал 2002 Війна Saikano Anime series
Фільм 2002 Зомбі 28 Days Later Ordinary citizens are forced to fight through hordes of rabid zombies after a virus ravages Britain
Фільм 2002 Захворювання Teenage Caveman Directed by Larry Clark - set in the post-apocalyptic future where after the majority of humans die from a mysterious viral plague, the remaining humans have conformed to primitive tribalism
Телесеріал 2002 Захворювання Smallpox TV movie
Роман 2002 Захворювання The Years of Rice and Salt Kim Stanley Robinson – set in a world devastated by the Black Death in medieval Europe, which killed 99% of the European population before they could discover the Americas
Фільм 2002 Вплив події The Time Machine Downfall of man caused by the Moon breaking apart and bombarding Earth with rocks after extensive lunar mining
Фільм 2002 Прибульці Signs Directed by M. Night Shyamalan
Фільм 2002 Екологія Jason X The 10th Friday the 13th film - Earth became a polluted wasteland by 2455, so humanity left Earth and colonized a planet designated as Earth 2
Роман 2002 Технології The Butlerian Jihad Kevin J. Anderson – Part of the Dune universe
Фільм 2002 Монстри Reign of Fire Dragons wreak havoc and destroy human civilization
Телесеріал 2002–2003 Війна Mobile Suit Gundam Seed Anime series involving a war between naturally-born humans (Naturals) and genetically enhanced humans (Coordinators)
Телесеріал 2002–2003 Екологія Overman King Gainer Anime series, which depicts humanity living in domes after an ecological disaster
Телесеріал 2002–2004 Захворювання Jeremiah Showtime cable television series, based on the comic book of the same name. In the year 2021, 15 years after a virus kills everyone over the age of puberty, the child survivors have grown up, living on the scraps of the old world.
Роман 2002–2004 Технології The Legends Of Dune trilogy Part of the Dune universe
Комікс 2002–2008 Захворювання Y: The Last Man Comic book series that features a lone man and his pet monkey in a world populated only by women; series written by Brian K. Vaughan and published by Vertigo Comics
Комікс 2002 Війна Hulk: The End
Роман 2002–2004 Екологія The Snowfall Trilogy Mitchell Smith – novel trilogy comprising Snowfall, Kingdom River, and Moonrise. North America has retreated into hunter-gatherer societies and military kingdoms some 500 years after an apocalyptic ice age
Комікс 2003 Війна Judge Dredd vs. Aliens
Фільм 2003 Невизначений Dream Warrior Dream Warrior на сайті IMDb (англ.)
Телесеріал 2003 Занепад людства Wolf's Rain This manga/anime series takes place in a post-apocalyptic world, where constant conflicts between nobles leaves whole parts of the earth uninhabited, cities in ruins, and technology rare. Only the nobles possess futuristic ships, and the richest have domed cities where the debilitated Earth can still support life. Wolves are proclaimed extinct, but found a way to enchant humans. Five wolves are on a quest to find 'Paradise', along with a Flower-Maiden, who was created from a Lunar Flower by a Noble. A second apocalypse ends the series, with a presumable renewing of the planet. Four of the five characters are seen in the renewed world.
Пісня 2003 Невизначений Absolution Apocalyptic album by the band Muse
Фільм 2003 Війна Deathlands: Homeward Bound[джерело?] Based on the book series Deathlands
Фільм 2003 Війна Time of the Wolf
Роман 2003 Війна The City of Ember A Jeanne DuPrau novel set in an underground city 241 years after a nuclear war.
Роман 2003 Війна Revelation by Lord John Robert J. Szmidt – Polish: Apokalipsa wedlug Pana Jana
Роман 2003 Війна The Third World War Humphrey Hawksley
Роман 2003 Захворювання Full Circle David Mitchell
Фільм 2003 Занепад людства Le Temps du Loup Michael Haneke's film (The Time of the Wolf) follows a family through the (French?) countryside after an undefined catastrophic collapse of civilization.
Оповідання 2003 Вплив події Shikari in Galveston
Роман 2003 Надприродне The Rising Brian Keene – and its sequel City of the Dead. Rather than the zombies being an infection, as in most zombie fiction; these zombies are reanimated by demonic entities, the Sisquisim, from the Old Testament.
Роман 2003 Прибульці Vampire Earth E. E. Knight – series
Фільм 2003 Екологія Dragon Head Based on the manga of the same name
Фільм 2003 Екологія It's All About Love
Роман 2003 Екологія Oryx and Crake Margaret Atwood
Роман 2003 Екологія Clade Mark Budz
Телесеріал 2003 Екологія Encrypt Set in the year 2068, the Earth's surface is in a cataclysmic upheaval, much of it transformed into wasteland by unstoppable storms (the byproduct of the destruction of the ozone layer). It was directed by Oscar Luis Costo.
Фільм 2003 Технології Galerians: Rion
Other 2003 Технології The Protomen The Protomen's self-titled album
Роман 2003 Технології Robota An illustrated book by Doug Chiang and Orson Scott Card
Роман 2003 Технології The Machine Crusade Part of the Dune universe by Kevin J. Anderson
Роман 2003–2007 Прибульці The Legacy Trilogy Ian Douglas
Фільм 2004 Війна Appleseed[112]
Фільм 2004 Війна, Технології Casshern[джерело?] Based on two Japanese anime series. A race of super-robots led by their leader, Black King, take over the world.
Роман 2004 Війна Cloud Atlas David Mitchell – one of the six novellas is set in a post-apocalyptic future
Роман 2004 Війна The People of Sparks The second book in Jeanne DuPrau's City of Ember series.
Роман 2004–2009 Занепад людства Biomega Followed the manga NOiSE, Blame! and Net Sphere Engineer by Tsutomu Nihei. Published between 2004 and 2009
Фільм 2004 Зомбі Dawn of the Dead Individuals try and survive a zombie outbreak by securing a shopping mall. Remake of the 1978 movie.
Роман 2004 Війна Cowl Neal Asher
Other 2004– Вплив події Compilation of Final Fantasy VII Includes video games, short stories, and animated features; revolves largely around the fate of a planet which is ravaged by the impact a giant meteor/asteroid, summoned by magic; published between 2004 and 2009
Роман 2004 Війна Fitzpatrick's War Theodore Judson
Роман 2004 Захворювання A Planet for the President Alistair Beaton
Роман 2004 Захворювання White Devils Paul McAuley
Фільм 2004 Вплив події Post Impact The asteroid Bay-Leder 7 was found to be powerful enough to wipe out the whole civilization. Although a top-secret experimental satellite weapon was able to cut it in two, the smaller piece impacted in West Russia, turning Europe into an ice-covered "death zone".
Фільм 2004 Екологія The Day After Tomorrow Based in part on the novel The Coming Global Superstorm by Art Bell and Whitley Strieber
Роман 2004 Екологія Crache Mark Budz
Роман 2004– Невизначений The Emberverse series S. M. Stirling – Series of novels and short stories. A disaster of indeterminate cause (most speculation within the novels concerns an all-powerful outside force, often facetiously referred to as "alien space bats") causes electricity, combustion engines, and modern explosives to cease functioning.
Роман 2004 Екологія The Snow Adam Roberts – the world is buried under kilometers of unnatural snow
Телесеріал 2004 Екологія 10.5 The 2004 miniseries 10.5 and its 2006 follow-up 10.5: Apocalypse; in which a series of earthquakes tears America apart, separating the West Coast from the rest of the U.S..
Фільм 2004 Технології Sky Captain and the World of Tomorrow
Комікс 2004 Війна The Punisher: The End
Роман 2004 Технології The Battle of Corrin Part of the Dune universe by Kevin J. Anderson
Комікс 2004 Технології Deus Vitae A manga series created by Takuya Fujima
Роман 2004 Надприродне The Taking Dean Koontz – a novel in which a malevolent demonic force kills off the majority of the human race
Телесеріал 2004 Технології Zentrix
Фільм 2004 Занепад людства Idiocracy Takes the premise that with no natural predators to thin the population of the world, evolution simply rewards whoever can pass on their genes the fastest, who are depicted as sexually promiscuous, drunken brutes. The average IQ is 80 by 2100, 60 by 2200, and 40 by 2505.
Телесеріал 2004–2005 Війна Desert Punk Anime series, set in a future Japan that is a wasteland. In the Great Kanto Desert, scattered humans eke out a living in the hot sand.
Роман 2004–2007 Захворювання The Uglies Trilogy Scott WesterfeldUglies, Pretties, Specials and the companion novel, Extras, take place in a future civilization that arose after our current civilization collapsed because of an engineered bacterium that attacked not people, but oil, changing its chemical composition so that it exploded on contact with oxygen (first explained on p. 345 of Uglies).
Роман 2005 Надприродне The Restoration series Terri Blackstock – novel series covering how people react and survive after a natural EMP blast from a distant star knocks out all electronics all over the world
Телесеріал 2005 Війна "Dance of the Dead" An episode of Masters of Horror directed by Tobe Hooper – it has a triple apocalyptic theme as it features a man-made virus causing a zombie outbreak after World War III.
Роман 2005 Війна The Goodness Gene Sonia Levitin – children's book
Роман 2005 Війна Metro 2033 Series by Dmitry Glukhovsky – Set in the metro tunnels of post-apocalyptic Moscow. A man named Artyom journeys to the central city of the metro, Polis, to find answers about a possible threat called the Dark Ones.
Фільм 2005 Захворювання Æon Flux Based on MTV's animated series Æon Flux
Фільм 2005 Прибульці Alien Apocalypse Produced by the Sci Fi Channel
Фільм 2005 Прибульці War of the Worlds Directed by Steven Spielberg, along with the independent 2005 productions H.G. Wells' The War of the Worlds and H. G. Wells' War of the Worlds, all based on the H. G. Wells novel.
Роман 2005 Прибульці War of the Worlds: New Millennium Douglas Niles – a retelling of the original The War of the Worlds story, but displaces the events to 2005. It is not a sequel, but an update.
Телесеріал 2005 Сонце "The End of the World" An episode of the television series Doctor Who.
Роман 2005–2012 Надприродне Power of Five A series of fantasy and suspense novels, published between 2005 and 2012.
Телесеріал 2005 End Day A UK television series
Радіопостановка 2005 Технології "Humans Are Dead" Flight of the Conchords
Роман 2005 Прибульці Eight Worlds John Varley
Фільм 2005 Екологія Serenity The Earth's resources and biosphere get used up, prompting a mass exodus for the stars.
Фільм 2005 Екологія A Sound of Thunder Peter Hyams – A group of travelers traveled in time and made changes in the past, which led to colossal alterations in the future where they came from, and in less than in a week everything in the world started changing chaotically, putting in the life of every living thing in danger.
Оповідання 2005 Екологія The Garden Where My Rains Grows Brian Keene – set in a post-apocalyptic world where it started raining one day and never stopped
Фільм 2005 Технології 9
Роман 2005 Технології How to Survive a Robot Uprising A semi-satirical book by Daniel H. Wilson
Телесеріал 2005–2006 Майбутній колапс Noein This anime features several teens living in Hakodate, Hokkaido who come in contact with their future selves using time travel as a last resort to end the destruction of their world by abducting their dear friend Haruka Kaminogi from the past as a sacrifice to make the ultimate weapon against the destroyer known as Noein.[113]
Телесеріал 2005–2006 Прибульці Eureka Seven Anime series and its video games are set 10,000 years after humans had to leave Earth due to a Coralian appearing in Africa. In the current timeline, the remnants of humanity are now settled on a planet they refer to as the "Promised Land".
Play 2005 Війна і бандитське насильство Mercury Fur Philip Ridley
Телесеріал 2005–2006 Екологія Zoids: Genesis Anime series where an earthquake triggers a series of worldwide natural disasters that devastate Planet Zi
Комікс 2005–2007 Технології Lego Exo-Force Comics and books
Радіопостановка 2005–present Екологія Nebulous Radio sitcom by Graham Duff – much of the world was destroyed by an event known as "the Withering"
Фільм 2006 Війна 9/Tenths About the conflict between a wealthy couple and a poor laborer after a worldwide terrorist attack isolates them in a small remote ranch
Комікс 2006– Невизначений Wasteland Comic series, which takes place roughly 100 years in the future, where North America is a dust bowl and lacking modern technology
Фільм 2006 Війна The Beach Party at the Threshold of Hell Dark comedy directed by Jonny Gillette
Фільм 2006 Війна The Dark Hour[джерело?] The eight-year-old boy Jesús has been living in a crumbling underground facility since he was born with eight survivors of an apocalyptic war.[114]
Телесеріал 2006 Війна Jericho CBS – the residents of a small Kansas town remain isolated in the aftermath of a series of nuclear attacks on America
Роман 2006 Війна The Book of Dave Will Self – split between modern London and post-apocalyptic London where a new society and religion is based on the legacy of a cab driver
Роман 2006 Війна Deadlands Scott A. Johnson
Фільм 2006 Зомбі The Zombie Diaries British made movie in which a virus creates a plague of zombies, viewed entirely from the POV of a character's video camera. This film was made and completed before George A. Romero's film Diary of the Dead which was shot in a similar POV perspective.
Телесеріал 2006 Занепад людства Korgoth of Barbaria Cartoon Network/Adult Swim animated parody
Роман 2006 Захворювання Pandemia[115] Johnathan Rand and Christopher Knight – A mutated bird flu virus wipes out everyone except the young. Set in Michigan.
Роман 2006 Зомбі World War Z Max Brooks novel about a global zombie outbreak and humanity's efforts to stop them
Роман 2006 Захворювання Quarantine Poetry by Brian Henry
Телесеріал 2006 Вплив події Three Moons Over Milford
Роман 2006 Вплив події Life as We Knew It Susan Beth Pfeffer – an asteroid strikes the Moon and knocks it into an orbit closer to Earth, concentrates on how a family in western Pennsylvania is affected
Фільм 2006 Екологія The World Sinks Except Japan A parody of Japan Sinks – all the land on Earth sinks into the ocean, with Japan being the last one to go
Роман 2006 Екологія Small-Minded Giants Oisín McGann
Телесеріал 2006 Екологія Innocent Venus Set after the world population and economy is devastated by simultaneous hyper-hurricanes
Роман 2006 Війна The Prophet of Yonwood The third book in Jeanne DuPrau's City of Ember series
Телесеріал 2006 Екологія Ergo Proxy Anime series by the Japanese production company Manglobe – an undefined global ecological disaster has decimated the surface of Earth, and the small remaining human population lives in isolated, city-state dome complexes
Фільм 2006 Невизначений Android Apocalypse TV movie for the Sci Fi Channel
Телесеріал 2006 Технології Lego Exo-Force
Фільм 2006 Занепад людства Children of Men[94] The human race has become infertile. Based on the book of the same name.
Роман 2006 Зомбі Cell Stephen King – a strange cell phone signal turns ordinary humans into killer zombies
Фільм 2006 Зомбі The Quick and the Undead
Фільм 2006, 2008 Надприродне Pulse And its sequels Pulse 2: Afterlife (2008) and Pulse 3: Invasion (2008)
Роман 2006 Надприродне The Conqueror Worms Brian Keene – a Lovecraftian tale of one of the last survivors on Earth. In the novel the world floods, causing several monsters to appear, mainly gigantic, man-eating earthworms.
Фільм 2006 Соціальний колапс Puzzlehead James Bai (writer/director) – set in what looks like Brooklyn "after the decline", the streets are empty and there seems to be constant random killings
Роман 2006 Невизначений Night Work Thomas Glavinic – a novel in which a man wakes up to find that everyone else has disappeared
Роман 2006 Невизначений The Road Cormac McCarthy – after the end of the world, a father and son attempt to survive while traveling through the ruins of the United States
Телесеріал 2007 Війна Masters of Science Fiction Episode "A Clean Escape"
Роман 2007 Війна Last Light Alex Scarrow – sudden end of oil availability leads to worldwide social collapse
Роман 2007 Війна The Pesthouse Jim Crace
Роман 2007 Війна The Slynx Tatyana Tolstaya novel
Роман 2007 Війна The World Ends in Hickory Hollow Ardath Mayhar
Фільм 2007 Зомбі 28 Weeks Later Sequel to 28 Days Later. During the efforts to re-populate Britain, the discovery of a possible cure to the "Rage" virus may also begin the apocalypse all over again.
Фільм 2007 Захворювання I Am Legend[94] In an abandoned New York City set in 2012, military virologist Robert Neville tries to find a cure to a man-made virus that killed almost everyone on Earth, while at the same time trying to survive against the vampiric zombies that it left behind. The third film adaptation of Richard Matheson's 1954 novel I Am Legend.
Фільм 2007 Захворювання I Am Omega A low-budget fourth film adaptation of Richard Matheson's 1954 novel I Am Legend made by The Asylum to capitalize on the release of the third film adaptation I Am Legend.
Фільм 2007 Зомбі Resident Evil: Extinction
Роман 2007 Захворювання Plague Year Jeff Carlson – slated to be a trilogy
Фільм 2007 Вплив події Super Comet: After The Impact A speculative documentary produced by the Discovery Channel which hypothesizes the effects on modern-day earth of a large comet impact.
Фільм 2007 Прибульці The Invasion Based on the novel The Body Snatchers by Jack Finney. A mysterious virus brought by space-borne microbes possesses humans and renders them devoid of emotion.
Фільм 2007 Прибульці Invasion of the Pod People A low-budget remake of Invasion of the Body Snatchers made by The Asylum to capitalize on the release of The Invasion.
Фільм 2007 Прибульці Transformers A race of robotic aliens battle for humanity.
Фільм 2007 Технології Meet the Robinsons
Фільм 2007 Занепад людства Tooth and Nail A group of survivors, called Foragers, take cover in an old abandoned hospital where the group attempt to re-build society. All we know of the apocalypse is that man "Ran out of gas", but not in the sense of oil, just that our time was up.
Телесеріал 2007 Монстри Gurren Lagann Animated TV series in which cloned "Beastmen" fight an apocalyptic battle with humanity
Фільм 2007 Зомбі REC Jaume Balagueró and Paco Plaza – a Spanish horror film about humans altered by a demon
Фільм 2007 Сонце Sunshine Directed by Danny Boyle – the film follows a spaceship crew in the year 2057 who are tasked with reigniting Earth's dying sun
Телесеріал 2007 Невизначений Afterworld American series about a man living in a post-apocalyptic United States after an unspecified cataclysm
Пісня 2007 Технології "Citizens of Tomorrow" Tokyo Police Club – single
Фільм 2007–present Надприродне Rebuild of Evangelion Remake of the Neon Genesis Evangelion anime series. The first of the four films, Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone, debuted in 2007; the second, Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance, in 2009; and the third, Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo, in 2012. The fourth is forthcoming.
Фільм 2007 Невизначений The Gene Generation Directed by Pearry Reginald Teo
Фільм 2008 Зомбі Zombie Wars Directed by David A. Prior
Телесеріал 2008–2011 Екологія, Надприродне, Технології Yu-Gi-Oh! 5D's Zero Reverse was a disastrous event in which the evolutionary use of quantum mechanics in the Enerdy system led to its reactor exploding and causing a massive tectonic shift that separated a chunk of Domino City from the rest of the landmass, splitting it in two and creating an island later known as Satellite, which was the area hit hardest by the energy release, while the Earthbound Immortals were released from the Underworld.
Фільм 2008 Війна 20 Years After Twenty years after wars, plague, and natural disasters, a young woman follows the voice of a lone radio broadcaster and delivers the first child born in 15 years.[116]
Фільм 2008 Війна City of Ember Based on the book of the same name by Jeanne Duprau
Фільм 2008 Війна Mutant Chronicles Based on the Mutant Chronicles role-playing game
Роман 2008 Війна Flood Stephen Baxter book about huge underground oceans leaking to the surface, lifting sea levels by thousands of meters over several decades
Роман 2008 Війна The Hunger Games trilogy Young adult series by Suzanne Collins about a survival tournament set in a post-apocalyptic continent
Роман 2008 Екологія Flood Earth is gradually submerged due to seismic activity that brings more water to the surface.
Роман 2008 Війна The Valley-Westside War Harry Turtledove
Фільм 2008 Захворювання Doomsday[94]
Фільм 2008 Захворювання Repo! The Genetic Opera
Фільм 2008 Захворювання The Last Man Based upon Mary Shelley's 1826 novel The Last Man
Телесеріал 2008 Захворювання Survivors BBC television series, a remake of the 1970s series of the same name
Роман 2008 Захворювання The Martian General's Daughter Collapse of global civilization caused by virus-like nanotechnology
Гра 2008 Зомбі Left 4 Dead Multiplayer video game released by Valve. Featuring people transformed into crazed zombie-like mutants by an infection. The game diverges from the traditional zombie trope with the inclusion of "special infected" or zombies with specialized traits.
Роман 2008 Вплив події The Dead and the Gone Susan Beth Pfeffer – how the same event as in Life as We Knew It affects a family in New York City
Роман 2008 Прибульці The Host Stephenie Meyer – An alien race, called Souls, take over Earth and its inhabitants. The novel follows one Soul's predicament when the mind of its human host refuses to cooperate with her takeover.
Фільм 2008 Екологія The Happening The movie depicts an unknown deadly neurotoxin.
Фільм 2008 Екологія Lost City Raiders
Фільм 2008 Екологія WALL-E Earth is abandoned after becoming too polluted to sustain life. A robot stays behind and cleans up Earth.
Телесеріал 2008 Екологія "The Poison Sky" A Doctor Who episode. The poisonous Sontaran gases (creating the titular "poison sky") above Sylvia and Wilfred's street ignite as the flames from the Doctor's atmospheric converter spread globally.
Фільм 2008 Зомбі Quarantine American remake of the 2007 Spanish horror film REC
Телесеріал 2008 Зомбі Dead Set A UK television series which chronicles a zombie outbreak
Роман 2008 Надприродне Therefore Repent! Jim Munroe art by Salgood Sam – a post-Rapture graphic novel
Телесеріал 2008 Соціальний колапс "Turn Left"
(Doctor Who story #197)
Russell T. Davies (writer) - explores an apocalyptic parallel universe in which British society has collapsed due to the death of the Doctor
Роман 2008 Соціальний колапс World Made By Hand James Kunstler – explores life in an agrarian village in upstate New York after America collapses under the combined trauma of plague, peak oil, global warming, and nuclear terrorism
Фільм 2008 Невизначений Life After People A TV documentary film and its spin-off Life After People: The Series document life on Earth after all humans have instantly disappeared. The shows do not mention a cause of their disappearance.
Роман 2008 Війна The Diamond of Darkhold The fourth book in Jeanne DuPrau's City of Ember series
Телесеріал 2008–2009 Технології Terminator: The Sarah Connor Chronicles
Фільм 2009 Екологія Astro Boy Astro Boy (a robotic version of his creator's lost son) lives in highly advanced Metro City; the last of its kind floating above the clouds in the skies of post-apocalyptic Earth.[117]
Фільм 2009 Захворювання Carriers A group of four people on the road trying to find a safe haven while plague rages across the U.S..
Фільм 2009 Захворювання Daybreakers A virus changes most of the populace into vampires sometime around 2019. At the point where vampirism is considered "normal", the remaining humans attempt to escape being farmed for their blood, while also attempting to find a cure.[118]
Фільм 2009 Зомбі La Horde Directed by Benjamin Rocher. The film is set in one of the French tower blocks, wherein a small group of people trying to make their way out of it thrust through hordes of zombies.
Роман 2009 Захворювання The Killing Moon Rod Glenn – Five friends struggle to survive 20 years after the collapse of civilization. Set in northern England.
Фільм 2009 Захворювання Autumn Autumn на сайті IMDb (англ.)
Телесеріал 2009–2010 Надприродне Supernatural Seasons 4 and 5 were based around the pre-apocalyptic world in which the angels are gearing up for a battle between Heaven and Hell.
Фільм 2009 Екологія 2012
Роман 2009 Екологія The Windup Girl Paolo Bacigalupi – in future Thailand, where calories are the most needed energy source, an unexpected girl struggles to live like as she wants
Телесеріал 2009 Екологія Earth 2100 Time travel fiction. The 2009 ABC special Earth 2100 explores a possible future if humans do not take actions to help the ecosystem, which could prove to be disastrous. Lucy, the speaker, explains about this world and wonders how she was one of the lucky humans to have survived.
Фільм 2009 Технології 9 Adaptation of the 2005 film 9
Телесеріал 2009 Технології Power Rangers: RPM (American adaptations of Engine Sentai Go-onger) The Power Rangers protect the last remnants of humanity, who are now settled in the domed city of Corinth, after the accidental release of a government created computer virus known as "Venjix". Malicious and self-aware, it leaves most of the planet in nuclear fallout, constructs an army of attack-bots and begins cybernetic experiments on human prisoners.
Роман 2009 Зомбі The Forest of Hands and Teeth Carrie Ryan – set generations after the zombie apocalypse, a girl struggles against the religious order in her village hoping for life beyond the fences protecting them from the Unconsecrated (zombies) in the surrounding forest
Фільм 2009 Зомбі REC 2 Jaume Balagueró and Paco Plaza – the sequel to the 2007 Spanish horror film REC
Фільм 2009 Сонце Knowing A film where the end of the world, caused by a solar flare erupting onto the Solar System, is accurately predicted.
Роман 2009 Війна, Terrorism The War After Armageddon War novel by Ralph Peters. Islamic extremists launch a series of dirty bomb attacks against the West, which results in a backlash against Muslims. A radical Christian government takes over the U.S. and sends the Army, Marines, and a National Guard full of evangelicals to invade and retake a long-nuked Israel.
Роман 2009 Соціальний колапс Patriots: A Novel of Survival in the Coming Collapse James Wesley Rawles – an apocalyptic survivalist novel about a total socioeconomic collapse
Фільм 2009 Невизначений Les derniers jours du monde A French film. Depicts the story of a man, Robinson, who travels across France and Spain during the end of the world.
Фільм 2009 Невизначений The Road A film based upon the novel The Road by Cormac McCarthy.
Other 2009 Невизначений Songs from the Floodplain An album by Jon Boden
Роман 2009 Технології One Second After
Комікс 2009 to present Захворювання Sweet Tooth Series written and drawn by Jeff Lemire and published by Vertigo Comics about a young human/deer hybrid, who has survived an apocalyptic plague
Телесеріал 2009–2011 Прибульці V Remake of the 1980s television series
Телесеріал 2009–2010 Захворювання The Colony Reality television style drama about a group of survivors forced to live in a warehouse in the virus-ravaged city of Los Angeles, California
Телесеріал 2009 Екологія Tokyo Magnitude 8.0 After a massive earthquake in Tokyo 25 km under the sea at a magnitude of 8.0, siblings Mirai and Yūki, who were visiting a robot exhibition in Odaiba at the beginning of their summer vacation, struggle to reach their parents in their house in Setagaya, assisted by a female motorcycle courier named Mari, who is striving to reach her own daughter and mother in Sangenjaya. Together, the three brave the ruined city and try their best to make it home safely.
Роман 2009 Магія/Містика The Age of Misrule Trilogy of novels (World's End, Darkest Hour, and Always Forever) by Mark Chadbourn following several characters in England through the slow collapse of modern technological civilization as the previously suppressed world of natural magic and mystical, godly beings rises to take over the course of human events
Комікс 2009–досьогодні Титани Attack on Titan Humanoid creatures or Titans are gigantic human flesh-eating monsters that lived outside of the humanity's curtain Wall Maria and the civilization was on the verge of extinction, but some are forced to fight back by joining the military, called Survey Corps. But there are some humans that transform into Titans to fight and kill other humans and Titans.
Комікс 2009 Вплив події Homestuck A webcomic where children play a game called Sburb which causes multiple meteors to hit Earth. They survive by abandoning Earth.
Фільм 2009 Зомбі Zombieland A geeky college kid and three strangers he meets travel west in an attempt to find a sanctuary free from zombies.
Телесеріал 2009 Вплив події, Монстри The Day of the Triffids Loose adaptation of John Wyndham's novel. A solar event blinds most of the people in the world allowing a new life form to assert itself, and the few remaining sighted people try to survive.
Телесеріал 2010–2018 Війна Adventure Time The adventures of Jake the dog and Finn, the only known remaining human in the post-apocalyptic land of Ooo hundreds of years after the "Great Mushroom War".
Фільм 2010 Війна The Book of Eli Although never directly stated, enormous craters can be seen throughout the film and characters mention an event called "the Flash". The writer, Gary Whitta, stated he wanted the audience to figure out the nuclear event slowly.[119]
Фільм 2010 Зомбі Resident Evil: Afterlife
Фільм 2010 Зомбі Survival of the Dead On an island off the coast of North America, local residents simultaneously fight a zombie epidemic while hoping for a cure to return their undead relatives back to their human state. Directed by George A. Romero
Телесеріал 2010 Захворювання After Armageddon TV film about a family trying to survive after a global outbreak
Роман 2010 Захворювання Dog Eat Dog David J. Rodger - ten years after a devastating global pandemic, the lives of two survivors collide in a sequence of events that threaten both their sanity and their lives
Роман 2010 Захворювання The Passage[120] Justin Cronin – a virus turns humanity into vampire-esque creatures, leading to the collapse of civilization, while the survivors eke out a bleak existence
Фільм 2010 Вплив події Meteor Apocalypse A gigantic meteor enters Earth's orbit and begins to disintegrate, showering the entire planet with debris.
Фільм 2010 Вплив події Quantum Apocalypse A comet makes an unexpected turn towards the earth where all life may cease to exist within days if small town heroes fail to find a solution.
Телесеріал 2010–2012 Технології Generator Rex Rex is an evo working with the military organization Providence to put an end to the outbreak of violent monstrous human mutations known as evos which are created when people are exposed to unsafe nanites, a nanobot technology developed to fight diseases within humans. Wars between evos and humans ensued when nanites started to get out of control.[121]
Фільм 2010 Прибульці Skyline Aliens invade Earth and attempt to steal the brains of its citizens
Фільм 2010 Прибульці Battle: Los Angeles Depicts the attempts of U.S. Marines to repel an alien invasion of Earth
Телесеріал 2010–2015 Прибульці Falling Skies Aliens or creatures called Skitters, Mechs and Overlords attack Earth; the series is showing the struggles six months after the initial attack on Earth
Роман 2010 Екологія Drain Davis Schneiderman – Lake Michigan mysteriously empties of water and an end-of-time cult occupies the lake bed, waiting for a re-flooding of the zone by the power of a giant worm
Роман 2010 Надприродне Sword of My Mouth Jim Munroe, art by Shannon Gerard – a follow-up to Therefore Repent!.
Роман 2010 Соціальний колапс Julian Comstock: A Story of 22nd-Century America Decline of world civilization caused by the depletion of oil reserves
Роман 2010 Невизначений Be Ready When the Sh*t Goes Down: A Survival Guide to the Apocalypse A comedy survivalist book by Forrest Griffin
Роман 2010 Невизначений Cygnis Vincent Gessler – a novel in which Syn the trapper and Ack, his cybernetic wolf, survive in a world covered with forests, facing robots and humans
Телесеріал 2010– Зомбі The Walking Dead Frank Darabont - a television series featuring the world overrun by zombies
Фільм 2010 Війна Bunraku In the aftermath of a global war, the surviving nations introduced a ban on all firearms in an attempt to quell man's appetite for destruction.
Фільм 2010 Монстри Stake Land An orphaned boy seeks safety and family amidst the vampire apocalypse.
Фільм 2010 Монстри Monsters Written, shot and directed by Gareth Edwards.
Роман 2011 Технології Robopocalypse: A Novel An apocalyptic robot/machine uprising novel by Daniel H. Wilson
Роман 2011 Соціальний колапс Survivors: A Novel of the Coming Collapse James Wesley Rawles – an apocalyptic survivalist novel about a total socioeconomic collapse
Фільм 2011 Захворювання Perfect Sense A worldwide pandemic of unknown origin causes every human to begin losing their five traditional senses one at a time.
Фільм 2011 Захворювання Priest A century-spanning war between humans and vampires has devastated Earth's surface and led to a theocracy called The Church.
Фільм 2011 Зомбі Zombie Musical A short musical in which a young girl deals with the Zombie apocalypse on her first day of school. By Ryan McHenry.
Роман 2011 Захворювання Enclave A novel by Ann Aguirre
Фільм 2011 Невідома сила, що діє лише на чоловіків Schoolgirl Apocalypse A Japanese schoolgirl, Sakura, finds her average life in a small town turned inside out when all the males suddenly become zombies and begin to attack and kill females.

With few skills and only her kyūdō bow and an English textbook to accompany her, she sets out on a journey through a dark world of murder and survival.

Роман 2011 Надприродне The Leftovers Survivors try to continue with life after a rapture-like event. By Tom Perrotta
Роман 2011 Технології Wool A multi-part series by author Hugh Howey
Фільм 2011 Війна The Divide A film about the psychological unraveling of a group of survivors, who have holed up in the basement of their apartment building during a nuclear attack.
Роман 2012 Екологія Zoo James Patterson. Due to human activities, animals become more aggressive and begin killing humans
Фільм 2012 Війна The Hunger Games Set in a post-apocalyptic world in the country of Panem where the countries of North America once existed. Based on the book of the same name by Suzanne Collins.
Фільм 2012 Вплив події Seeking a Friend for the End of the World An asteroid is announced to hit Earth as a man searches to find his significant other before the impact occurs.
Телесеріал 2012–2014 Технологічний колапс Revolution All technology ceases after a global blackout.
Телесеріал 2012 Вплив події Evacuate Earth Hypothetical docudrama concerning humanity's efforts to seek out a new home on a distant Earth-like planet, in the face of Earth's eventual destruction by an approaching neutron star. Produced by Atlas Media, for original broadcast on the National Geographic Channel.
Фільм 2012 Зомбі Christmas with the Dead A freak lightning storm turned all who saw it into zombies.
Вебсеріал 2012 Війна Electric City Мультсеріал, створений Томом Генксом у головній ролі
Фільм 2013 Зомбі Cargo A father tries to protect his infant daughter as he turns into a zombie during the zombie apocalypse. A short film on which the longer one of the same name was based.
Телесеріал 2013 Війна, Надприродне From the New World/Shin Sekai Yori A millennium from now, in Japan, exists a utopia. The protagonist, Saki Watanabe, lives in an idyllic village barred from the outside world. Her world is ruled by the people who possess the "gods' power" of psychokinesis.
Фільм 2013 Прибульці Oblivion Earth has been ravaged from war 60 years prior with the extraterrestrial "Scavengers"
Фільм 2013 Прибульці The Host Earth's population has been almost entirely taken over by alien parasites that created a perfect planet
Фільм 2013 Технології The World's End Human civilization is replaced by synthetic replicas that never age. When the last biological humans who are drunk from drinking too much beer confront the supreme intelligence with the possibilities that humanity might not want to be "improved", this contradiction leads to a crash in the simulant network, destroying most of the world as a result and throwing the planet into a new Dark Age without technology.
Фільм 2013 Сили екологічного катаклізму After Earth Humans abandon Earth.
Фільм 2013 Екологія The Colony Another ice age causes survivors to move underground.
Фільм 2013 Надприродне This Is the End The Rapture occurs during a party attended by celebrities including Seth Rogen, James Franco, Jonah Hill, Jay Baruchel, Danny McBride, Craig Robinson and Emma Watson.
Фільм 2013 Захворювання Warm Bodies A disease transforms many humans into zombies and isolates them from society, despite a lot of them managing to retain most of their consciousness.
Вебкомікс 2013 Захворювання Stand Still, Stay Silent Set in post-apocalyptic Scandinavia, the webcomic incorporates Norse mythology, focusing on an adventure into the external "silent world".
Фільм 2013 Сонце Exploding Sun
Роман 2014 Захворювання Dawn of the Planet of the Apes: Firestorm Prequel to Dawn of the Planet of the Apes. A group of hyper-intelligent apes take refuge in the vast redwood forest known as Muir Woods while humanity battles the "Simian Flu" pandemic. By Greg Keyes.
Телесеріал 2014 Війна Die Gstettensaga: The Rise of Echsenfriedl Absurdist sci-fi comedy film. The growing tension between the last two remaining superpowers – China and Google – escalates in the early 21st century, and results in the global inferno of the "Google Wars".
Фільм 2014 Війна, Технології X-Men: Days of Future Past Machines built to identify and eliminate mutants eventually target most humans as well. With much of the world destroyed, one mutant is sent back in time to try to prevent this future from ever happening.
Телесеріал 2014– Зомбі Z Nation A Syfy series focused on the days after a zombie apocalypse has killed most of the world's population. One man was experimented on before society's collapse and his body contains the only known antibodies to the zombie virus.
Телесеріал 2014–2020 Війна The 100 The only survivors of a nuclear war live in a space station, which is falling apart. 100 of their teenagers are sent back to Earth's surface to determine if it is livable, only to discover that they are not the only survivors.
Фільм 2014 Екологія, технологія Snowpiercer Takes place in an alternative history where an attempt to counteract global warming through climate engineering in 2014 backfires catastrophically, causing an ice age and extinguishing nearly all life; only animals that can adapt to sub-zero temperatures and the inhabitants of a circumnavigational train called Snowpiercer remain.
Фільм 2014 Зомбі Wyrmwood After a meteor shower turns everyone with a blood type other than A− into zombies, a man searches for his sister who's the subject of experimentation by a sadistic scientist.
Фільм 2014 Захворювання Dawn of the Planet of the Apes Directed by Matt Reeves, and based on characters created by Rick Jaffa and Amanda Silver (premise suggested by Planet of the Apes by Pierre Boulle). A growing nation of genetically evolved apes is threatened by a band of human survivors of a devastating virus unleashed a decade earlier.[122]
Телесеріал 2014–2017 Захворювання The Strain Following a viral outbreak that has similarities to an ancient strain of vampirism, a CDC team works to defeat the virus as it spreads
Телесеріал 2014–2017 Надприродне The Leftovers Damon Lindelof series based on the Tom Perrota novel that takes place a few years after a rapture-type event.
Комікс 2014–2018 Війна Girls' Last Tour The series follows two girls, Yuuri and Chito, as they navigate the ruins of civilization after an unknown apocalypse, and as they travel in their modified Kettenkrad, they seek food and supplies while surviving day-to-day.
Телесеріал 2014–2018 Захворювання The Last Ship Based on the 1988 novel of the same name by William Brinkle, the show follows the crew (consisting of 218 people) of a lone unaffected U.S. Navy Arleigh Burke-class guided missile destroyer, the fictional USS Nathan James (DDG-151), as it tries to find a cure for a global viral pandemic that wiped out over 80% of the world's population, stop the virus, and save humanity.
Телесеріал 2015– Зомбі Fear the Walking Dead A television series featuring the world overrun by zombies; spin-off of The Walking Dead
Фільм 2015 Захворювання Astraea Four people, including a telepathic teen, try to navigate grief, loneliness and love in a world where seemingly everyone else has died.
Роман 2015 Екологія The Water Knife Novel by Paolo Bacigalupi. Southwestern United States suffer social collapse because of a water shortage.
Фільм 2015 Захворювання I Am Alone While filming a survival show a survival expert is bitten by a person infected with a zombie virus.
Фільм 2015 Війна Mad Max: Fury Road The fourth installment in the Mad Max series. This film follows the titular character who ends up in the fight between Immortan Joe, who rules as a god out of his settlement the Citadel, with his War Boys against Furiosa, one of his lieutenants. This movie features a change in actors for Max with this movie starring Tom Hardy.
Фільм 2015 Екологія San Andreas Its plot centers on an earthquake caused by the San Andreas Fault devastating Los Angeles and the San Francisco Bay Area.
Фільм 2015 Захворювання Embers After a global neurological epidemic, those who remain search for meaning and connection in a world without memory.
Телесеріал 2015-2017 Екологія Zoo Based on the James Patterson book. Due to human activities, animals become more aggressive and begin killing humans
Телесеріал 2015–2018 Захворювання The Last Man on Earth Post-apocalyptic sci-fi dark comedy TV series, created by Will Forte (who also starred in the show) which formerly aired over the FOX broadcast TV network
Телесеріал 2015-2018 Захворювання 12 Monkeys A time traveler from the post-apocalyptic future arrives in the year 2015 on a mission to save mankind from a deadly plague. Based on the 1995 Terry Gilliam film.
Пісня 2015 Війна, Технології The Globalist Song by the band Muse from the album called "Drones"
Фільм 2015 Війна Z for Zachariah Feature film adaptation of the 1975 novel of the same name
Комікс 2016–19 Технології, монстри Scooby Apocalypse Scooby-Doo and his friends have to find a cure for a nanite virus that they accidentally created in an experiment gone wrong that led to a mutant apocalypse.
Фільм 2016 Прибульці The 5th Wave 16-year-old Cassie Sullivan tries to survive in a world devastated by the waves of alien invasions that have decimated the Earth's population.
Комікс 2016– Невизначений Liberty: Deception Travis Vengroff. A graphic novel and podcast series set on a failed terraforming colony. The series focuses on the daily struggle to survive on a distant planet with extreme resource scarcity.
Телесеріал 2016 Захворювання Containment The series follows an epidemic that breaks out in Atlanta, leaving a section of the city cordoned off under quarantine and those stuck on the inside fighting for their lives.
Фільм 2016 Зомбі Train to Busan Passengers on a train to Busan try to survive a zombie outbreak.
Телесеріал 2017 Технології Black Mirror The episode "Metalhead" is about a group of post-apocalyptic survivors being pursued by an AI robot dog.
Телесеріал 2017–2018 Вплив події Salvation TV show about the discovery of an asteroid that will impact the Earth in just six months.
Фільм 2017 Зомбі Cargo A father tries to protect his infant daughter as he turns into a zombie during the zombie apocalypse.
Фільм 2017 Біотероризм, зомбі Resident Evil: Vendetta The story is set in between the events of Resident Evil 6 and Resident Evil 7: Biohazard. BSAA agent Chris Redfield is tracking Glenn Arias, a Brazilian-American death merchant and a former CIA operative who is wanted by both the Interpol and the FBI.
Телесеріал 2017-2020 Nuclear Dark (TV series) Time travel causes a nuclear meltdown.
Фільм 2017 Невизначений Everything Beautiful Is Far Away (film) The story is set in the vast desert that exists between the few remaining cities.
Телесеріал 2017–2018 Технології Agents of S.H.I.E.L.D. season 5 Glenn Talbot, under the corrupting influence of gravitonium, inadvertently destroys Earth in a careless attempt to mine more of the substance, forcing humanity's survivors into the Lighthouse, a subterranean bunker under Lake Ontario. The first arc of the season involves S.H.I.E.L.D. discovering the aftermath of this imminent calamity—unaware of Talbot's involvement due to his name becoming lost to history and Daisy Johnson being scapegoated—while the second arc involves S.H.I.E.L.D.'s ultimately successful attempt to prevent this from happening.
Фільм 2018 Прибульці A Quiet Place A family is struggling to survive in a post-apocalyptic world inhabited by blind extraterrestrial creatures with an acute sense of hearing.
Фільм 2018 Надприродне, Монстри Bird Box A woman tries to protect herself and two children from supernatural creatures that make people who look at them go insane and commit suicide.
Фільм 2018 Захворювання What Still Remains A young woman tries to navigate a world ravaged by a virus after the death of her mother.
Фільм 2018 Зомбі de:Endzeit (2018) Two young women try to travel between the two safe areas in Germany following a zombie apocalypse
Телесеріал 2018-19 Захворювання The Rain Survivors of a virus carried by rainfall search for their father.
Телесеріал 2018 Війна, надприродне American Horror Story: Apocalypse The 8th season of American Horror Story
Фільм 2019 Прибульці Avengers: Endgame The surviving members of the Avengers and their allies attempt to reverse the damage caused in Avengers: Infinity War when Thanos used the Infinity Gems to kill half of the universe's population.
Телесеріал 2019 Захворювання See In the distant future, the human race has lost the sense of sight, and society is left to find new ways to interact, build, hunt, and survive.
Телесеріал 2019 Війна Daybreak A teenager searches for his girlfriend in post-apocalyptic California
Фільм 2019 Технології I Am Mother After an extinction event, an AI begins the process of repopulating the Earth using stored embryos.
Фільм 2019 Прибульці The Lego Movie 2: The Second Part Emmet Brickowski attempts to rescue his friends from the Systar System, while dealing with a coming cataclysm known as "Armamageddon".
Телесеріал 2019 Зомбі Black Summer In the same universe as Z Nation, this show follows a small group of refugees trying to make it to safety six weeks after the start of the zombie apocalypse.
Фільм 2019 Зомбі Zombieland: Double Tap A sequel to Zombieland, set 10 years later.
Телесеріал 2019 Невизначений Three Robots Part of the Love, Death & Robots anthology series, it follows three robots as they explore Earth after the fall of humanity.
Телесеріал 2019 Невизначений Alternate Histories Part of the Love, Death & Robots anthology series. An alternative history research simulation app, shows a user six different timelines involving the death of Adolf Hitler in 1908 instead of 1945, some of which result in post-apocalyptic scenarios.
Фільм 2019 Захворювання Light of My Life A father and his daughter try to stay safe 10 years after a plague kills off most women
Телесеріал 2019–2020 Прибульці Apocalypse Goals Two friends attempt to escape a wave of vaporization by aliens
Фільм 2020 Прибульці Justice League Dark: Apokolips War After a poorly executed plan leaves numerous heroes dead, Earth is conquered by Darkseid, with most cities rendered a wasteland. Although the surviving heroes manage to defeat Darkseid in the end, however, the damage is already done; one-third of the Earth's core has been successfully mined by the Reapers, putting its orbit in danger of freezing or heating enough that the planet's surface will become uninhabitable. John Constantine convinces a reluctant Flash to create a second Flashpoint (after learning that he created the first while freeing him on Apokolips) to undo the destruction despite the fact that the world will not be the same as it was before. Flash runs back in time and creates a second Flashpoint. Damian and Raven share their first and last kiss, while the Justice League observes a wide bright light from beyond the horizon covering the whole world as the timeline resets, leaving their fates unknown.
Фільм 2020 Війна Friend of the World A young filmmaker crosses paths with aberrant war general in a military bunker during the aftermath of a global war.
Фільм 2020 Роботи Kimmy vs. the Reverend In one possible ending in the "choose your own adventure" format show, reached when the viewer chooses to wait for the Uber driver Mamadou twice in a row, humanity is wiped out by an army of C.H.E.R.Y.L robots.
Телесеріал 2020–2021 Зомбі The Walking Dead: World Beyond A spin-off of The Walking Dead, set 10 years after the original series.
Фільм 2021 Роботи The Mitchells vs. the Machines A dysfunctional family must save Earth from a robot uprising while on a road trip.
Фільм 2021 Вплив події Don't Look Up A satirical look at America's reaction to an approaching comet. The story is an allegory for climate change.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Galactix: Cygnus Software. The Internet Archive. 1993. Процитовано 30 червня 2016. 
 2. Red Baron 2573 (1998). The Internet Archive. Adam Stanchos. 1998. Архів оригіналу за 4 April 2016. Процитовано 28 січня 2015. 
 3. Goblin Crafted: Apocalypse World
 4. The Last Man. University Press of New England. Архів оригіналу за September 7, 2011. Процитовано 30 вересня 2011. 
 5. а б в Post-Apocalyptic Fiction – End of the World Literature on AbeBooks. Abebooks.co.uk. Архів оригіналу за 31 серпня 2012. Процитовано 23 серпня 2012. 
 6. After London by Richard Jefferies – Project Gutenberg [Архівовано 2008-12-24 у Wayback Machine.]. Gutenberg.org (2004-11-03). Retrieved on 2009-02-13.
 7. Forgotten Science Fiction: Goslings by J. D. Beresford [Архівовано 2014-05-17 у Wayback Machine.]. Auxiliary Memory 5-11-2014. Retrieved on 5-14-2014.
 8. E. F. Bleiler and Richard Bleiler. Science-Fiction: The Early Years. Kent State University Press, 1990. (p.331). ISBN 9780873384162.
 9. Chris Morgan, The Shape of Futures Past: the Story of Prediction. Webb & Bower, 1980. ISBN 0906671159, (pp. 167–168).
 10. Pratt, Douglas (2005). Doug Pratt's DVD: Movies, Television, Music, Art, Adult, and More! – Douglas Pratt – Google Books. ISBN 9781932916010. Архів оригіналу за 23 березня 2017. Процитовано 23 серпня 2012. 
 11. Gather Darkness by Fritz Leiber [Архівовано 2007-10-11 у Wayback Machine.]. Vintagelibrary.com (1996-05-10). Retrieved on 2009-02-13.
 12. Brian Stableford, "Ecology and Dystopia", in Gregory Claeys, (ed.), The Cambridge Companion to Utopian Literature. Cambridge University Press, 2010 ISBN 0521886651 (pp.259-280).
 13. The Fifth Horseman. Internet Archive. Архів оригіналу за 24 березня 2016. Процитовано 26 березня 2015. 
 14. а б в г д е Wojcik, Daniel (May 1999). The End of the World As We Know It: Faith, Fatalism, and Apocalypse in America – Daniel Wojcik – Google Books. ISBN 9780814793480. Процитовано 23 серпня 2012. 
 15. Five (1951) [Архівовано 2018-07-27 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 16. Five (1951) [Архівовано 2009-02-24 у Wayback Machine.]. FilmFanatic.org. Retrieved on 2009-02-13.
 17. а б в г д е ж и к л м н п р с т у ф х ц ш Mitchell, Charles P. (2001). A Guide to Apocalyptic Cinema – Charles P. Mitchell – Google Books. ISBN 9780313315275. Процитовано 23 серпня 2012. 
 18. Captive Women (1952) [Архівовано 2018-03-05 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 19. Classic Sci-Fi Movies: Captive Women [Архівовано 2011-10-05 у Wayback Machine.]. Classicscifi.blogspot.com (2007-10-21). Retrieved on 2009-02-13.
 20. Day the World Ended (1955) [Архівовано 2018-02-20 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 21. The Day The World Ended. Golden State Productions, USA, 1956, Not Rated. scifilm.org. Архів оригіналу за 12 листопада 2007. 
 22. The Long Tomorrow by Leigh Brackett [Архівовано 2008-10-04 у Wayback Machine.]. Fantasticfiction.co.uk. Retrieved on 2009-02-13.
 23. To Serve the Master. the world Dick made. 28 травня 2019. Процитовано 26 червня 2020. 
 24. Terror from the Year 5000 (1958) [Архівовано 2018-03-07 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2003-03-05). Retrieved on 2009-02-13.
 25. Terror From The Year 5000 (1958). scifilm.org. Архів оригіналу за 14 жовтня 2007. 
 26. Terror from the Year 5000 (1958) Movie Recap @ the agony booth. the agony booth. Архів оригіналу за 20 серпня 2008. Процитовано 8 вересня 2008. 
 27. Rare British Television (part 1). HorrorNews.net. 29 лютого 2012. Процитовано 4 вересня 2013. 
 28. а б Keith Booker, M.; Thomas, Anne-Marie (30 березня 2009). The Science Fiction Handbook – M. Keith Booker, Anne-Marie Thomas – Google Books. ISBN 9781444310351. Процитовано 23 серпня 2012. 
 29. Apocalyptic and End of the World Fiction, Film and TV at EmptyWorld [Архівовано 2008-05-12 у Wayback Machine.]. Empty-world.com. Retrieved on 2009-02-13.
 30. The Giant Behemoth (1959). IMDb.com. 3 March 1959. Архів оригіналу за 11 березня 2016. Процитовано 7 March 2016. 
 31. а б DVD Verdict Review – Atomic War Bride / This Is Not A Test [Архівовано 2008-10-13 у Wayback Machine.]. Dvdverdict.com (2002-07-26). Retrieved on 2009-02-13.
 32. Atomic War Bride (1960) [Архівовано 2017-02-15 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2008-09-25). Retrieved on 2009-02-13.
 33. The Final War Movie Reviews, Trailer and Summary-Spout [Архівовано 2009-01-10 у Wayback Machine.]. Spout.com. Retrieved on 2009-02-13.
 34. Dai-sanji sekai taisen: Yonju-ichi jikan no kyofu (1960) [Архівовано 2017-02-14 у Wayback Machine.]. Imdb.com (1962-12-03). Retrieved on 2009-02-13.
 35. Sekai daisenso (1961) [Архівовано 2017-02-19 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 36. Apocalyptic and End of the World Fiction, Film and TV at EmptyWorld [Архівовано 2008-03-09 у Wayback Machine.]. Empty-world.com. Retrieved on 2009-02-13.
 37. Nelmes, Jill (23 липня 2003). An Introduction to Film Studies – Jill Nelmes – Google Books. ISBN 9780415262682. Процитовано 23 серпня 2012. 
 38. Mitchell, Charles P. (2001). A Guide to Apocalyptic Cinema – Charles P. Mitchell – Google Books. ISBN 9780313315275. Процитовано 23 серпня 2012. 
 39. dbborroughs (4 July 2004). This Is Not a Test (1962). IMDb. Архів оригіналу за 1 August 2018. Процитовано 30 червня 2018. 
 40. а б The Encyclopedia of Science Fiction, 1st edition, Granada 1979, page 195
 41. The Time Travelers (1964) [Архівовано 2018-07-29 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 42. The Time Travelers (1964) [Архівовано 2008-05-27 у Wayback Machine.]. Moria.co.nz. Retrieved on 2009-02-13.
 43. Konec srpna v Hotelu Ozon (1967) [Архівовано 2017-09-01 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 44. The End of August at the Hotel Ozone. Home.comcast.net. Retrieved on 2009-02-13.
 45. Journey to the Center of time [Архівовано 2009-01-22 у Wayback Machine.]. Badmovieplanet.com (2007-02-22). Retrieved on 2009-02-13.
 46. Journey to the Center of Time (1967) [Архівовано 2018-06-16 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2006-11-29). Retrieved on 2009-02-13.
 47. Flipside: Bed Sitting Room, The: Blu ray. filmstore.bfi.org.uk. Архів оригіналу за 24 серпня 2010. Процитовано 1 червня 2015. 
 48. The Bed Sitting Room (1969) [Архівовано 2018-08-01 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 49. The Bed Sitting Room (1969) [Архівовано 2008-05-04 у Wayback Machine.]. Moria.co.nz. Retrieved on 2009-02-13.
 50. Seme dell'uomo, Il (1969) [Архівовано 2018-06-16 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2008-10-27). Retrieved on 2009-02-13.
 51. The Encyclopedia of Science Fiction, 1st edition, Granada 1979, page 165
 52. Grundmann, Roy (4 лютого 2010). A Companion to Michael Haneke – Google Books. ISBN 9781444320619. Процитовано 23 серпня 2012. 
 53. Glen and Randa (1971) [Архівовано 2019-02-04 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2004-07-01). Retrieved on 2009-02-13.
 54. Glen and Randa (1971). September 20, 1971; 2 Innocents After The Bomb, Jim McBride's 'Glen and Randa' Arrives X Rating Belies Film's Philosophical Intent
 55. Hart, Kylo-Patrick R.; Holba, Annette (2009). Media and the Apocalypse – Kylo-Patrick R. Hart, Annette Holba – Google Books. ISBN 9781433104190. Процитовано 23 серпня 2012. 
 56. The Peoria Plague – Vintage Zombie Audio Drama (1972). YouTube. Архів оригіналу за 3 January 2016. Процитовано 20 червня 2016. 
 57. The Peoria Plague. The Internet Archive. Архів оригіналу за 5 June 2016. Процитовано 20 червня 2016. 
 58. The Official Online Store of Warner Bros. Studios. WBshop.com. Архів оригіналу за 30 вересня 2011. Процитовано 23 серпня 2012. 
 59. Refugio del miedo, El (1974) [Архівовано 2017-02-08 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2001-06-16). Retrieved on 2009-02-13.
 60. Troisième cri, Le (1974) [Архівовано 2017-02-09 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 61. Le Troisieme Cri – Trailer – Cast – Showtimes – NYTimes.com [Архівовано 2016-01-25 у Wayback Machine.]. Movies2.nytimes.com. Retrieved on 2009-02-13.
 62. A Boy and His Dog на сайті IMDb (англ.)
 63. A Boy and His Dog – DVD Review. Sci-Fi Movie Page. Архів оригіналу за 27 вересня 2012. Процитовано 23 серпня 2012. 
 64. Città dell'ultima paura, La (1975) [Архівовано 2017-02-08 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2005-01-25). Retrieved on 2009-02-13.
 65. Doctor Who Classic Episode Guide – Day of the Daleks – Details. BBC. Архів оригіналу за 14 березня 2009. Процитовано 10 березня 2009. 
 66. The Ultimate Warrior (1975) [Архівовано 2018-06-16 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 67. Último deseo (1976) [Архівовано 2017-10-29 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2000-02-09). Retrieved on 2009-02-13.
 68. Teleport City [Архівовано 2006-12-30 у Wayback Machine.]. Teleport City. Retrieved on 2009-02-13.
 69. The Encyclopedia of Science Fiction, 1st edition, Granada 1979, page 152
 70. Pitts, Michael R. (14 жовтня 2010). Columbia Pictures Horror, Science Fiction and Fantasy Films, 1928–1982 – Michael R. Pitts – Google Books. ISBN 9780786457663. Процитовано 23 серпня 2012. 
 71. Ravagers (1979) [Архівовано 2018-11-13 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2003-10-29). Retrieved on 2009-02-13.
 72. This Time of Darkness by H.M. Hoover [Архівовано 2009-03-18 у Wayback Machine.]. Fantasticfiction.co.uk. Retrieved on 2009-06-14.
 73. Anno 2020 – I gladiatori del futuro (1982) [Архівовано 2017-02-13 у Wayback Machine.]. Imdb.com (1999-03-07). Retrieved on 2009-02-13.
 74. Cold Fusion Video Reviews: 2020 Texas Gladiators. coldfusionvideo.com. Архів оригіналу за 16 жовтня 2007. 
 75. The Aftermath (1982) [Архівовано 2018-06-16 у Wayback Machine.]. Imdb.com (1999-09-24). Retrieved on 2009-02-13.
 76. She (1982). imdb. 25 грудня 1985. Архів оригіналу за 26 липня 2018. Процитовано 30 червня 2018. 
 77. Cold Fusion Video Reviews: Endgame. coldfusionvideo.com. Архів оригіналу за 16 жовтня 2007. 
 78. Cold Fusion Video Reviews: Exterminators of the Year 3000. coldfusionvideo.com. Архів оригіналу за 16 жовтня 2007. 
 79. Exterminators of the Year 3000 [Архівовано 2008-09-27 у Wayback Machine.]. www.post-apocalypse.co.uk. Retrieved on 2009-02-13.
 80. PeterMitchell-506-564364 (1 January 1985). Exterminators of the Year 3000 (1983). IMDb. Архів оригіналу за 16 червня 2018. Процитовано 30 червня 2018. 
 81. O'Neill, Phelim (12 вересня 2009). The Luc Besson Collection. The Guardian (London). Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 12 грудня 2016. 
 82. Stryker (1983) [Архівовано 2018-03-27 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 83. Stryker – 1983 [Архівовано 2008-09-27 у Wayback Machine.]. www.post-apocalypse.co.uk (1995-03-31). Retrieved on 2009-02-13.
 84. Yor – The Hunter from the Future B-Movie Review [Архівовано 2007-12-25 у Wayback Machine.]. Badmovies.org. Retrieved on 2009-02-13.
 85. Johnstone, William W. (1998). Smoke from the Ashes. Pinnacle Books. ISBN 978-0-7860-0498-0. Процитовано 15 лютого 2009. 
 86. Dark Enemy (1984) [Архівовано 2017-02-09 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 87. Video Movie Guide 1996, Ballantine Books 1995, Mick Martin and Marsha Porter, page 1092
 88. Radioactive Dreams (1985) [Архівовано 2018-04-14 у Wayback Machine.]. Imdb.com. Retrieved on 2009-02-13.
 89. Cold Fusion Video Reviews: Radioactive Dreams. coldfusionvideo.com. Архів оригіналу за 16 жовтня 2007. 
 90. Prakash, Gyan (30 вересня 2010). Noir Urbanisms: Dystopic Images of the Modern City – Google Books. ISBN 9781400836628. Процитовано 23 серпня 2012. 
 91. https://www.imdb.com/title/tt0088925/ [Архівовано 2018-04-12 у Wayback Machine.] and Archived copy. Архів оригіналу за 14 липня 2007. Процитовано 8 вересня 2008.  Шаблон:User-generated source
 92. America 3000 на сайті IMDb (англ.)
 93. Metal-9 (1 April 1986). America 3000 (1986). IMDb. Архів оригіналу за 10 вересня 2018. Процитовано 30 червня 2018. 
 94. а б в г Grundmann, Roy (4 лютого 2010). A Companion to Michael Haneke – Google Books. ISBN 9781444320619. Процитовано 23 серпня 2012. 
 95. Creepozoids. Sexgoremutants.co.uk. Архів оригіналу за 22 квітня 2012. Процитовано 23 серпня 2012. 
 96. Budnik, Daniel R. (2017). '80s Action Movies on the Cheap: 284 Low Budget, High Impact Pictures (англ.). McFarland. с. 147. ISBN 9780786497416. Процитовано 28 лютого 2019. 
 97. Lichtenfeld, Eric (2004). Action Speaks Louder: Violence, Spectacle, And The American Action Movie – Eric Lichtenfeld – Google Books. ISBN 9780275980542. Процитовано 23 серпня 2012. 
 98. Steel Dawn [Архівовано 2008-09-28 у Wayback Machine.]. www.post-apocalypse.co.uk. Retrieved on 2009-02-13.
 99. The Survivalist (1987) [Архівовано 2018-02-22 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2001-08-08). Retrieved on 2009-02-13.
 100. Survivor (1987) [Архівовано 2017-02-08 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2002-05-25). Retrieved on 2009-02-13.
 101. World Gone Wild (1988) [Архівовано 2018-07-31 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2003-05-01). Retrieved on 2009-02-13.
 102. • View topic – World Gone Wild (1988). Scifi.dead-donkey.com. Retrieved on 2009-02-13.
 103. Time Capsule by Mitch Berman [Архівовано 2011-05-25 у Wayback Machine.]. Fantasticfiction.co.uk. Retrieved on 2009-02-13.
 104. Lichtenfeld, Eric (2004). Action Speaks Louder: Violence, Spectacle, And The American Action Movie – Eric Lichtenfeld – Google Books. ISBN 9780275980542. Процитовано 23 серпня 2012. 
 105. Film Notes -The Hand Maid's Tale. Albany.edu. 29 грудня 2011. Архів оригіналу за 22 серпня 2012. Процитовано 23 серпня 2012. 
 106. New York Magazine – Google Books. 13 квітня 1992. Процитовано 23 серпня 2012. 
 107. а б Croteau, Melissa; Jess-Cooke, Carolyn (10 січня 2014). Apocalyptic Shakespeare: Essays on Visions of Chaos and Revelation in Recent ... – Google Books. ISBN 9780786453511. Процитовано 23 серпня 2012. 
 108. Billboard – Google Books. 29 серпня 1998. Процитовано 23 серпня 2012. 
 109. Cook, John R.; Wright, Peter; Wright, Peter Ronald (2006). British Science Fiction Television: A Hitchhiker's Guide – John R. Cook, Peter Wright – Google Books. ISBN 9781845110482. Процитовано 23 серпня 2012. 
 110. Ever Since the World Ended, Review; Variety; April 30, 2001.
 111. euGenie (2 July 2015). Ever Since the World Ended (2001). IMDb. Архів оригіналу за 23 березня 2017. Процитовано 30 червня 2018. 
 112. Bould, Mark; Butler, Andrew M.; Roberts, Adam; Vint, Sherryl (30 березня 2009). The Routledge Companion to Science Fiction – Mark BOULD: And – Google Books. ISBN 9780203871317. Процитовано 23 серпня 2012. 
 113. Aeschliman, Lesley. Noein The Complete Series. BellaOnline. Архів оригіналу за 28 грудня 2008. Процитовано 30 травня 2009. 
 114. The Dark Hour на сайті IMDb (англ.)
 115. Pandemia by Johnathan Rand and Christopher Knight [Архівовано 2016-01-25 у Wayback Machine.]. Amazon.com. Retrieved on 2009-06-14.
 116. 20 Years After (2008) [Архівовано 2017-11-30 у Wayback Machine.]. Imdb.com (2008-09-25). Retrieved on 2009-02-13.
 117. Pragasam, Andrew. Astro Boy. Архів оригіналу за 1 December 2010. Процитовано 26 квітня 2012. 
 118. Dead Man Walking на сайті IMDb (англ.)
 119. Giroux, Jack (18 січня 2010). Interview: Part 1 Gary Whitta on 'The Book of Eli'. The Film Stage. Архів оригіналу за 24 жовтня 2012. Процитовано 11 березня 2011. 
 120. The Passage by Justin Cronin. Amazon.com. Retrieved on 2010-06-28.
 121. Generator Rex | Free Videos and Online Games From the TV Show. Cartoon Network. Архів оригіналу за 18 липня 2014. Процитовано 23 серпня 2012. 
 122. Dawn of the Planet of the Apes (2014). IMDb.com. 11 липня 2014. Архів оригіналу за 19 лютого 2016. Процитовано 9 February 2016.