Корнелій Непот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Корнелій Непот
Cornelius Nepos
Ostiglia Cornelio Nipote.jpg
Пам'ятник Корнелію Непоту. м. Остігія. Італія.
Народився 100 до н. е.(-100)
с.Гостілія
Помер 25 до н. е.(-025)
Рим
Громадянство Римська імперія
Національність галл
Діяльність проза та вірші
Мова творів латина
Напрямок історія

CMNS: Корнелій Непот у Вікісховищі

Корнелій Непот (100 — 25 роки до н. е.) — давньоримський історик-анналіст.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у селі Гостілія поблизу міста Верони у Цізальпійській Галлії. Був за походженням галлом. У 65 році до н. е. перебрався до Риму. Тут він затоваришував з Катуллом, Аттіком, Цицероном. Інших відомостей про його життя немає.

Корнелій Непот писав прозою та віршами. Втім здебільшого займався складанням історичних творів. В «Хроніці» подається короткий перелік подій з міфічних часів до часу життя автора. У «Прикладах» — збірка оповідань з історії, природничих наук, географії. У працю «Стосовно знаменитих людей» подається про відомих особистостях Риму та інших країн.

Праці Непота страждають історичними та хронологічними помилками. У цілому він розглядав історію як риторичний твір. Необережно ставився до своїх джерел, без критицизму. Так ймовірно він створив задля обґрунтування своєї альтернативної версії Троянської війни видуманого ним автора Дареса Фригійського, який буцім-то написав на пальмових листах історію цієї війни, про що Непот сповістив у листі до Гая Саллюстія так:«я знайшов грецькою неймовірну історію і маю її перекласти латиною». Цей «твір» було надалі знайдено у V сторіччі, через 6 століть після смерті Непота.

Твори[ред. | ред. код]

  • Хроніка у 3-х книгах.
  • Приклади
  • Біографія Катона.
  • Стосовно знаменитих людей. (видання 35 та 29 років до н. е.). Складалася з 23 життєписів у 16 книгах.

Джерела і посилання[ред. | ред. код]