Коробка Микола Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коробка Микола Іванович
рос. Коробка Николай Иванович
Народився 6 травня 1872(1872-05-06)
Кременець, тепер Тернопільської області
Помер 1921(1921)
Країна Flag of Russia.svg Російська імперія
Діяльність фольклорист, літературознавець
Alma mater Київський університет, Петербурзький університет
Знання мов російська

Коро́бка Микола Іванович (6 травня 1872 року, Кременець — 1921) — російський і український фольклорист і літературознавець. Один з засновників Товариства дослідників Волині. Працював переважно в Росії. Автор статей з української етнографії і народної словестності. Був автором низки статей для «Енциклопедичного словника Брокгауза і Єфрона», окремі з яких стосуються України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Навчався на філологічних факультетах у Київському, потім Петербурзькому університеті, який закінчив 1894 року. Був інспектором народних училищ в Волинській губернії, потім викладачем російської словесності у Санкт-Петербурзькому вчительському інституті та в інших навчальних закладах.

Записав багато фольклорних матеріалів на Волині і Поділлі. З української фольклористики видав «Пісні Кам'янецького повіту, Подільської губернії» (1895), «Колядки й щедрівки…» (1902) та інші. Багато місця присвячено українській поезії у його підручнику «Спроба огляду історії російської літератури» (1909—1914). Статті про російських письменників друкував у виданнях «Русское богатство», «Русская Мысль», «Образование», «Вестник самообразования» та інших. Частина цих статей ввійшла у окремо видані книжки «Нариси літературних настроїв» (1903) і «Особа у російському суспільстві і літературі початку ХІХ ст.» (1904). Друкувався також у виданнях «Известия II Отделения Академии Наук», «Журнал Министерства Народного Просвещения», «Живая старина» та інших.

Твори[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]