Король Лев 2: Гордість Сімби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Король Лев 2: Гордість Сімби
англ. The Lion King II: Simba's Pride
Жанр історія про дорослішання, романтичний фільм і музичний фільм
Режисер Darrell Rooneyd
На основі Ромео і Джульєтта
Композитор Нік Гленні-Смітd і Ганс Ціммер
Кінокомпанія The Walt Disney Company, Walt Disney Pictures, DisneyToon Studios і Disney Television Animation
Дистриб'ютор InterComd, Netflix, Disney+ і Walt Disney Studios Home Entertainmentd
Тривалість 81 хв.
Мова англійська
Країна  США
 Австралія
IMDb ID 0120131
Попередній Король Лев і Король Лев: Тімон і Пумба
Наступний Король Лев 1½ і 2004
movies.disney.com/the-lion-king-2-simbas-pride
CMNS: Король Лев 2: Гордість Сімби у Вікісховищі

«Король Лев 2: Гордість Сімби» (англ. «The Lion King II: Simba's Pride») — повнометражний анімаційний фільм компанії Уолта Діснея, який вийшов в США на відео у виданні direct-to-video 27 жовтня 1998, є продовженням мультфільму «Король Лев».

У фільму найвищий показник касових зборів серед анімаційних картин того часу, що вийшли на відео — близько 300 млн доларів, на вересень 2005 року.

Сюжет мультфільму «Король Лев 2: Прайд Сімби» має багато спільного з п'єсою Шекспіра «Ромео і Джульєтта».

У 1998 році компанія Дісней в очікуванні надпопулярного «Король Лев 2», поставила в магазині до дати релізу 27 жовтня 15 млн копій мультфільму. 3,5 млн копій було продано в перші три дні. Обсяг продажів до кінця 1990-х склав 30 млн копій.

Сюжет[ред. | ред. код]

У цьому фільмі у Сімби народжується дочка Кіара, яка, одного разу втікши в Чужозем'я, зустрічає там левеня Кову — наступника Шрама. Тоді ж його мати і очільниця, очольниця, проводирка вигнанців, Зіра, придумує план, як вбити Сімбу і захопити Землі Прайда. Вона навчає Кову бути вбивцею. Настає час першого полювання Кіари. Сімба, турбуючись за дочку, посилає своїх друзів Тімона і Пумбу стежити за нею. Однак левиця зауважує їх і, розсердившись, тікає за межі Земель Прайда. За планом Зіри Нука і Вітані, брат і сестра Кову, підпалюють траву. Кіара тікає від вогню, але задихається і непритомніє. Кову рятує її і просить Сімбу дозволити йому приєднатися до прайду, збрехавши, що він є одинаком.

Сімба починає довіряти Кову, і одного ранку він, розмовляючи з ним, заходить за межі Земель Прайда, де на них нападає Зіра і її прайд(зграя). Вони переслідують Сімбу, і коли той намагається вилізти по всипаному колодами обриву, Нука, палаючи бажанням справити враження на матір, намагається схопити Сімбу, але колоди падають на нього, і Нука гине. Зіра звинувачує Кову у смерті Нуки і у зраді, і виганяє зі свого прайду. Сімба, своєю чергою думаючи, що Кову був частиною плану Зіри, виганяє його з Земель Прайда. Кіара тікає за ним і вмовляє повернутися, щоб зупинити ворогуючі прайди.

Коли вони повертаються, прайди вже вступили в битву. Кіара і Кову переривають бій. Кіара переконує батька, що протистояння — не вихід і обидва прайди — одне ціле. Вигнанці покидають Зіру і приєднуються до Сімби. Зіра стрибає на Сімбу, щоб помститися за смерть Шрама (хоча фактично Сімба не вбивав його — це зробили гієни). Кіара збиває Зіру, перегороджуючи їй шлях, і Зіра разом з Кіарою скочуються з кручі в ущелину. У той час як Кіара приземляється на виступ, Зіра висить на краю. Кіара пробує допомогти Зірі, але вона відмовляється і падає з краю обриву у струмку бурхливу річку і тоне. Два прайди об'єдналися, Кіара і Кову, Сімба і Нала(Нола) оголошують своїм риком королівство. Коло Життя ще раз замкнулося.

Персонажі[ред. | ред. код]

 • Сімба (Меттью Бродерік), спів — (Кем Кларк) — король Земель Прайда. Син Муфаси. Тримає свою дочку під суворим наглядом. Нерідко помилявся, але потім виправив свої помилки.
 • Нала(чи Нола) (Мойра Келлі) — королева Земель Прайда, левиця Сімби. Вона на відміну від Сімби м'яка з донькою, намагається дати їй свободу; іноді не погоджується з чоловіком. З суахілі її ім'я перекладається як «дар, дарунок, подарунок».
 • Кіара (спочатку її ім'я було Шані — (переклад з суахілі) чудо, диво) (левеня — Мішель Хорн), спів — (Чаріті Сано); доросла — (Нів Кемпбелл), спів — (Ліз Каллауей) — дочка Сімби і Нали. Принцеса Земель Прайда. У дитинстві це безтурботне левеня (навіть більш ніж її батько в дитинстві). Доросла — весела, життєрадісна і безтурботна, але з іншого боку це розумна, сильна і смілива левиця. Спочатку Кіару хотіли назвати Акасі (Akase) перекладається як небесна.
 • Тімон (Натан Лейн) — антропоморфний сурікат-жартівник з принципом «ніяких турбот», використовується Сімбою як няня для Кіари. Він вважає себе зобов'язаним навчити її всім речам, які роблять життя дійсно легкого(легкою) та безтурботного(безтурботною).
 • Пумба (Ерні Сабелла) — бородавочник, найкращий друг Тімона. Служить йому також як транспорт.
 • Кову (левеня — Райан О'Донахью; дорослий — Джейсон Марсден; спів — Джин Міллер) — молодший син зіри, був вигнаний разом з мамою з Земель Прайда. Він — обранець Шрама як спадкоємець. Кову вперше зустрічає Кіару в дитинстві, коли та, порушивши заборону, тікає за межі земель прайду. Ледве познайомившись, вони піддаються нападу крокодилів, але сміливо кидаються один одному на допомогу, і залишаються цілі. Після цього їх знаходить матір Кову Зіра і зреагувала(подоспівший, встигнувший) Сімба з прайдом. Через кілька років Кову, навчений своєю матір'ю, обманом впроваджується в прайд з метою вбити Сімбу і звільнити трон. Однак на шляху виконання його плану встає підросла Кіара. Вже через кілька днів Кову розуміє, що закохався в дочку Сімби і йому тут добре. Однак в один із днів Зіра з «знедоленими» сама влаштовує засідку на Сімбу, і тому тільки чудом вдається вибратися звідти живим. Кову йде до Зіри, і вона залишає йому такий же шрам, як і у Шрама. Після він повертається до скелі прайду. Коли він спробував пояснити, що не винен у нападі на Сімбу, король-лев не вірить йому і виганяє з прайду. Однак Кіара, впевнена в невинності Кову, втікає і знаходить його на згорілих землях Аутлендерів-іноземців, чужоземців, чужинців. Вони остаточно розуміють, що не можуть жити один без одного. Кову пропонує Кіарі втекти і створити власний прайд, однак вона відмовляється і каже, що треба повернутися і зупинити війну. Саме Кову і Кіара завершили своїм появленням вирішальну битву(бійку) між Сімбою і Зірою. Вони вмовляють два прайду об'єднатися. З суахілі його ім'я перекладається, як «шрам».
 • Зіра (Сюзанн Плешетт) — левиця Шрама. Мати Кову, Витанія(Вітані) і Нукі(Нуки) (їх батько невідомий, але є офіційна заява творців мультфільму, що Шрам не є батьком жодного з них — це занадто наблизило б їх до королівської сім'ї, і, крім того, дозволило б мати прямі претензії на трон, чого ми не спостерігаємо в мультфільмі). Була вигнана вкоре(незабаром) після смерті Шрама в першій частині разом з левенятами. Очолює клан вигнаних левиць. Не може пробачити Сімбі своє вигнання і смерть Шрама (хоча фактично він його не вбивав). Розробляє план, як впровадити Кову в прайд, щоб він міг убити Сімбу. Після зради Кову веде за собою клан вигнанців на війну з кланом Сімби. Під час битви(бійки) починає битися з Сімбою один на один, проте раптова поява Кову і Кіари перериває бій. Після переходу вигнанців на сторону Сімби залишається єдиною, хто все ще хоче продовжувати війну. З криком «За тебе, Шрам!», Кинулася на Сімбу, проте була збита Кіарою і впала разом з нею в ущелину. Тримаючись кігтями за скелю, відмовляється від допомоги Кіари і падає в бурхливу річку, від чого гине. З суахілі її ім'я перекладається як «ненависть».
 • Нука (Енді Дік) — старший син Зіри. Прагне бути лідером (оскільки спадкоємцем Шрам обрав Кову, а не його) і намагається відповідати ідеалам своєї матері, але при цьому залишається блохастим, кістлявим нечепурою. Більш схожий на Шрама, ніж Кову. Бере участь в більшій частині планів матері, прагнучи довести їй свою корисність. Зокрема, разом зі своєю молодшою ​​сестрою Витанія(Вітані) підпалює савану, щоб заманити Кіару в пастку. Пізніше часто з'являється на екрані. Намагався разом з іншими Аутлендерами-чужинцями, вигнанцями, чужоземцями, іноземцями вбити Сімбу. Коли Кову відмовився переслідувати його, Нука поліз слідом за Сімбою на греблю, бажаючи довести матері свою вірність справі, проте оступився і загинув під завалами з колод. З суахілі його ім'я перекладається як «вонючка, смердючка».
 • Витанія(Вітані) (левеня — Лейсі Чаберт, спів — Кріста Макалош, доросла — Дженніфер Льєн) — Витанія — дочка левиці зіри, сестра Нукі(Нуки) і Кову. В оригіналі, на суахілі, її ім'я звучить як «Шетані», що означає «диявол, демон». Проте, творці змінили це ім'я на «Витанія(Вітані-Битва)». Витанія характеризується як негативний персонаж мультфільму. На початку фільму вона і Нука ходять близько(поблизу) маленького Кову і беруть участь у пісні зіри «My lullaby-Моя Колискова», символізуючи свою співучасть в злих(лютих) задумах матері. Ставши старше, Витанія разом з Нукой(Нукою) вирушає в савану, щоб влаштувати пожежу і надати Кову можливість врятувати з вогню доньку Сімби, Кіару і, таким чином, впровадитися в їх сім'ю. Це було одним з планів підступної Зіри. Пізніше, Витанія спостерігає за Кову і повідомляє Зірі, що він не бажає діяти за її планом і вбивати сплячого Сімбу. Під час бою між мешканцями Прайда Сімби і Аутлендерами-Відщепенцями билася з Налою, коли Кіара нагадує Сімбі, що вони «єдине ціле», Витанія перша вирішує припинити безглуздий бій і перейти на бік Сімби. Цей вчинок розлютив Зіру, яка стала загрожувати Витанії(Вітані). Однак, ці погрози подіяли зворотну дію: всі інші Відщепенці вирішили возз'єднатися з Прайдом Сімби.

Український дубляж[ред. | ред. код]

Фільм дубльовано студією «Le Doyen» на замовлення компанії «Disney Character Voices International» у 2018 році.

 • Перекладач — Олег Колесніков
 • Режисер дубляжу — Ольга Фокіна
 • Музичний керівник — Іван Давиденко
 • Звукорежисери — Альона Шиманович, Микита Будаш, Олена Лапіна
 • Координатор проєкту — Аліна Гаєвська
 • Диктор — Олександр Ігнатуша
Персонаж Український дубляж
Сімба Іван Розін
Нала Валентина Лонська
Кову (Малий) В'ячеслав Хостікоєв
Кову (Дорослий) Євген Шпаченко
Кіара Дарина Муращенко
Тімон Павло Скороходько
Пумба Назар Задніпровський
Рафікі Валерій Шептекіта
Зазу В'ячеслав Довженко
Зіра Ірина Дорошенко

А також: Андрій Мостренко, Людмила Ардельян, Володимир Сухін, Рубен Толмачов, Ольга Нека, Світлана Заря, Лідія Лохматова, Олександр Ігнатуша, Марія Ніколенко, Віктор Григор'єв, Катерина Малюзіна та інші.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • Сцена з початку мультфільму (Рафіки(Рафікі) представляє мешканцям королівства маленьку Кіару) і фінальна сцена оригінального «Короля лева» мають суттєві відмінності (послідовність дій персонажів, дизайн самого левеняти), однак, згідно з логікою творців, це один і той самий епізод.
 • Сон Сімби, де було показано вбивство Муфаси, також має помітну відмінність від цього ж епізоду в оригінальному «Королі леві».
 • На 00:08:57 (сцена, коли Кіара перестрибує через колоду) протягом декількох кадрів переплутано порядок шарів зображень.
 • Кову був спочатку задуманий як син Шрама, але цю ідею відкинули, щоб уникнути можливих неоднозначних припущень про інцест, оскільки це означало б, що Кіара закохалася у свого двоюрідного дядька.
 • У початковій версії фільму смерть Зіри в результаті падіння не випадкова, вона навмисне скинулася з уступу. У той момент, коли Кіара простягнула Зірі лапу, Зіра гарчить: «Ні … Ніколи …» і кидається зі скелі. Цей момент був вирізаний, оскільки це могло б мати вельми моторошні наслідки [5].
 • Кіарі спочатку планували назвати ім'ям «Шані» (Shani). Також, судячи з раннім скетчам, вона була дуже схожа на Налу, але з рудуватою шерстю і чубчиком на голові.
 • Початкові версії імен деяких персонажів: Зіра — Біанка, Кову — Нунке, Витанія — Шетані.
 • З фільму була видалена сцена, коли після презентації Кіари звірам савани — Нука і Витанія біжать розповісти Зірі про народження спадкоємця. Це пояснює, звідки вона знала про Кіару під час її зустрічі з Кову.
 • Сюжет «Короля Лева» часто порівнювали з сюжетом «Гамлета». Сюжет другого фільму продовжив ідею — він дуже схожий на сюжет шекспірівської драми «Ромео і Джульєтта». Клани воюють, але їх спадкоємці закохані одне в одного.
 • Спочатку планувалося, що у Муфаси буде серйозніша роль у фільмі [6]
 • В одному епізоді Кіара показує на зірки складові «крольчонка(крольченя)» — ці зірки є Альфа і Бета Центавра і Південний Хрест!!