Король шаман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Король шаман
Shaman king.jpg
Shāman Kingu
Shaman King
Жанр містика, фантастика, комедія
Аудиторія cьонен
Манґа
Автор Такеі Хіроюкі
Видавець Японія Shueisha
Журнал Shonen Jump
Період випуску 1998 — 2004
Кількість томів 32
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Сейдзі Мідзусіма
Студія Xebec
Мережа TV Tokyo
Інші мережі Україна QTV[1]
Період показу 4 липня 2001 — 25 вересня 2002
Кількість серій 64

Король шаман[1] (яп. シャーマンキング Ся:ман Кінгу, англ. Shaman King) — манґа Хіроюкі Такеі, що виходила з 1998 року по 2004 рік у щотижневому журналі Shonen Jump, а також її аніме-адаптація, створена студією Xebec у співпраці з TV Tokyo. Крім того, за мотивами твору випущено безліч відеоігор, колекційна карткова гра та різноманітні додаткові товари.

Спочатку видавництво Shueisha випустило мангу в 32 томах, в яких історія залишалася незавершеною, але в ході Festa 2008 було оголошено про новий кандзебан — видання всієї серії. Нова версія — Shaman King Kanzen-Ban — вийшла в 27 томах, але включала в себе додаткові глави і завершення сюжету всієї історії. Також для Shaman King Kanzen-Ban було перемальовано багато кадрів раніше випущених глав у кращій графіці без зміни сюжету.

Сюжет[ред. | ред. код]

Кожні 500 років Зірка Долі, Лаго, проноситься небом, сповіщаючи всіх шаманів світу про те, що Великий Турнір Шаманів почався. У той самий час, інша зірка, Раго, несе світу руйнування і хаос. Але раз на 500 років обирається Шаман, гідний об'єднання з Королем Духів — духом всього сущого — щоб врятувати світ. Шаман — людина, здатна бачити духів і битися разом з ними як єдине ціле. Мета Турніру полягає в тому, що шаман, який пройшов усі випробування і бої, стає Королем Шаманів, об'єднується з Королем Духів найбільшим і найсильнішим духом у світі, і стає настільки могутнім, що може керувати всім життям на Землі.

Вже втретє поспіль Хао, древній шаман, телепат і провісник, мріє здобути перемогу на Турнірі. Його мета — знищити людство, бо він вважає, що людство погубить планету. На його думку, тільки королівство шаманів, створене і кероване ним, буде існувати в гармонії та злагоді з природою. Він був переможений вже двічі ціною неймовірних зусиль — 1000 і 500 років тому. Щоразу реінкарнуючись, він стає все більш могутнім, з ним все важче впоратися. Цього разу він відродився в древній шаманській династії Асакура, яка походить від його споконвічної інкарнації, і тільки його брат-близнюк Йо з духом Амідамару мають шанс протистояти йому.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]