Королівська військова поліція Нідерландів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Koninklijke Marechaussee[1]
Logo marechaussee.svgEmbleem Koninklijke Marechaussee.svg
Логотип та емблема королівської військової поліції Нідерландів
Засновано 26 листопада 1814 року
Країна Нідерланди
Чисельність 6000 чол.
Гарнізон/Штаб Гаага
Гасло

Zonder vrees en zonder blaam

Без страху і без ганьби
Веб-сайт marechaussee.nl
Командування
Керівник Генерал-лейтенант Гарі ван ден Брінк

Commons-logo.svg Медіафайли на Вікісховищі

Королівська військова поліція Нідерландів (нід. Koninklijke Marechaussee, KMar) — один з чотирьох видів збройних сил Нідерландів. Це підрозділ що поєднує функції військової та цивільної поліції.

Історія[ред. | ред. код]

Corps de Maréchaussée був створений 26 жовтня 1814 року королем Віллемом I. У той час, жандармерія була частиною армії. Жандармам було доручено підтримання громадського порядку, дотримання правопорядку та охорону головних доріг. Також до їх обов'язків входило виконання поліцейських функцій у армії. Таким чином, жандармерія була частиною національної поліції (rijkspolitie).

Мікроавтобус жандармерії

Жандармерія була єдиним підрозділом охорони правопорядку у багатьох невеликих населених пунктах, таких як Венло та особливо в південних провінціях Лімбург і Північний Брабант.

У 1908 році, королева Вільгельміна доручила жандармерії охорону королівських палаців, що до цього часу виконувалась садівниками.

5 липня 1940 року, німецький окупаційний уряд об'єднав жандармерію з цивільною поліцією. Це означало, що жандармерія втратила свій військовий статус і додаток «Королівський». Ці зміни не відносяться до жандармерії за межами окупованої голландської території. Близько 200 жандармів охороняли королівську сім'ю та голландський уряд у вигнанні, і виконували обов'язки військової поліції у Нідерландській Королівській мотопіхотній бригаді принцеси Ірени, сформованої в Сполученому Королівстві, що складалася з голландців.

Після Другої світової війни, жандармерія була розділена на Національний корпус поліції і Королівську жандармерію, яка відновила свій військовий статус. Основними завданнями для Королівської жандармерії з тих пір стали охорона кордонів, обов'язки військової поліції та охоронні функції.

3 липня 1956 року, принцеса Беатрікс стала покровителькою королівської військової поліції Нідерландів.

У 1998 році жандармерія стала окремою службою в збройних силах Нідерландів.

У 2014 році команда з 40 голландських військових поліцейських відправилася до України, щоб допомогти в розслідуванні збиття Малайзійського лайнера MH17. Вони забезпечували безпеку міжнародної групи спеціалістів і допомагали в зборі доказів на місці аварії.[2]

Сучасний стан[ред. | ред. код]

Прем'єр-міністр Марк Рютте (у центрі) спілкується з поліцейськими у аеропорті Схіпгол
Поліцейські на cаміті по ядерній безпеці 2014 року
Поліцейській ескорт супроводжуе тіла жертв лайнера MH17

На сьогоднішній день, королівська військова поліція Нідерландів це поліцейська організація з військовим статусом, що знаходиться під юрисдикцією Міністерства оборони, але в основному працює в інтересах Міністерства юстиції і Міністерства внутрішніх справ та у справах Королівства. Королівська військова поліція Нідерландів виконує такі обов'язки:

 • допомога силам поліції
 • боротьба з нелегальною імміграцією
 • боротьба з міжнародною злочинністю
 • охорона державного кордону
 • охоронна королівських палаців і будинку прем'єр-міністра
 • функції військової поліції для голландських збройних сил
 • боротьба з масовими заворушеннями
 • охорона та виконання поліцейських функцій у всіх цивільних аеропортів, зокрема у аеропорті Схіпгол
 • особиста охорона VIP персон, у тому числі королівської сім'ї і високопоставлених державних чиновників
 • Special Protection Assignments Brigade (BSB), поліцейський загін спецпризначення
 • KMOO, Військова служба поліції

Емблема[ред. | ред. код]

Гренада

Емблемою Королівської Військової поліції Нідерландів, як і в багатьох інших сил жандармерії є палаюча граната (гренада). У 17 столітті, нова зброя з'явилася в Європі: граната. Солдати, які використовували гранати отримали назву гренадери. Вони стали елітними військами у всіх європейських арміях. У Франції, граната стала символом жандармерії, і тому цей символ було запозичено для позначення подібних формувань в інших країнах Європи.

Примітки[ред. | ред. код]