Королівська військова поліція Нідерландів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Королівська військова поліція Нідерландів
(KMar)
нід. Koninklijke Marechaussee
 
 
Загальна інформація:
Тип: жандармерія
Юрисдикція: Нідерланди Нідерланди
Дата заснування: 26 листопада 1814
Девіз: Zonder vrees en zonder blaam
укр. Без страху і без ганьби
Структура:
Комендант: Генерал-лейтенант Ханс Лейтенс
Керівна організація: Міністерство оборони Нідерландів
Ключовий документ: Королівський указ 1954 року
Кількість співробітників: 5931 (2018)[1]
Штаб-квартира:
Мапа
Адреса штаб-квартири: Казарма ім. королеви Беатрікс, Гаага
Вебсайт:
www.defensie.nl/organisatie/marechaussee

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Королівська військова поліція Нідерландів

Королівська військова поліція Нідерландів (нід. Koninklijke Marechaussee, KMar) — один з чотирьох видів збройних сил Нідерландів.[2] Це підрозділ що поєднує функції військової та цивільної поліції.

Історія[ред. | ред. код]

Corps de Maréchaussée був створений 26 жовтня 1814 року королем Віллемом I. У той час, жандармерія була частиною армії. Жандармам було доручено підтримання громадського порядку, дотримання правопорядку та охорону головних доріг. Також до їх обов'язків входило виконання поліцейських функцій у армії. Таким чином, жандармерія була частиною національної поліції (rijkspolitie).

Жандармерія була єдиним підрозділом охорони правопорядку у багатьох невеликих населених пунктах, таких як Венло та особливо в південних провінціях Лімбург і Північний Брабант.

У 1908 році, королева Вільгельміна доручила жандармерії охорону королівських палаців, що до цього часу виконувалась садівниками.

5 липня 1940 року, німецький окупаційний уряд об'єднав жандармерію з цивільною поліцією. Це означало, що жандармерія втратила свій військовий статус і додаток «Королівський». Ці зміни не відносяться до жандармерії за межами окупованої голландської території. Близько 200 жандармів охороняли королівську сім'ю та голландський уряд у вигнанні, і виконували обов'язки військової поліції у Нідерландській Королівській мотопіхотній бригаді принцеси Ірени, сформованої в Сполученому Королівстві, що складалася з голландців.

Після Другої світової війни, жандармерія була розділена на Національний корпус поліції і Королівську жандармерію, яка відновила свій військовий статус. Основними завданнями для Королівської жандармерії з тих пір стали охорона кордонів, обов'язки військової поліції та охоронні функції.

3 липня 1956 року, принцеса Беатрікс стала покровителькою королівської військової поліції Нідерландів.

У 1998 році жандармерія стала окремою службою в збройних силах Нідерландів.

У 2014 році команда з 40 голландських військових поліцейських відправилася до України, щоб допомогти в розслідуванні збиття Малайзійського лайнера MH17. Вони забезпечували безпеку міжнародної групи спеціалістів і допомагали в зборі доказів на місці аварії.[3]

Сучасний стан[ред. | ред. код]

На сьогоднішній день, королівська військова поліція Нідерландів це поліцейська організація з військовим статусом, що знаходиться під юрисдикцією Міністерства оборони, але в основному працює в інтересах Міністерства юстиції і Міністерства внутрішніх справ та у справах Королівства. Королівська військова поліція Нідерландів виконує такі обов'язки:

 • допомога силам поліції
 • боротьба з нелегальною імміграцією
 • боротьба з міжнародною злочинністю
 • охорона державного кордону
 • охоронна королівських палаців і будинку прем'єр-міністра
 • функції військової поліції для голландських збройних сил
 • боротьба з масовими заворушеннями
 • охорона та виконання поліцейських функцій у всіх цивільних аеропортів, зокрема у аеропорті Схіпгол
 • особиста охорона VIP персон, у тому числі королівської сім'ї і високопоставлених державних чиновників
 • Special Protection Assignments Brigade (BSB), поліцейський загін спецпризначення
 • KMOO, Військова служба поліції

Емблема[ред. | ред. код]

Емблемою Королівської Військової поліції Нідерландів, як і в багатьох інших сил жандармерії є палаюча граната (гренада). У 17 столітті, нова зброя з'явилася в Європі: граната. Солдати, які використовували гранати отримали назву гренадери. Вони стали елітними військами у всіх європейських арміях. У Франції, граната стала символом жандармерії, і тому цей символ було запозичено для позначення подібних формувань в інших країнах Європи.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Kerngegevens Defensie, feiten en cijfers, Ministerie van Defensie, 26 maart 2018 [Архівовано 24 травня 2018 у Wayback Machine.] (нід.)
 2. Policing in the Netherlands. January 2004. Архів оригіналу за 10 жовтня 2012. 
 3. Dutch military police in Ukraine to investigate flight MH17. BBC NEWS. 26 липня 2014. Архів оригіналу за 15 жовтня 2014. Процитовано 19 листопада 2014.